גרמניה – רישיון משמורת קריפטו מקבל דחיפה חזרה מהבנקים

רישיון המשמורת הקריפטו של גרמניה היה אמור לתת לחברות מבוססות בלוקצ’יין את היסודות הבנקאיים הבסיסיים. למרות עובדה זו, ממשיכים להופיע סיפורים על חברות שמתקשות מאוד לרכוש שירותים בנקאיים כמו חשבונות צ’קים. מבט מקרוב חושף כמה מהסיבות לכך שתעשיית הבנקאות הגרמנית עדיין דוחפת לאחור נגד אימוץ הקריפטו.

בלבול, FUD – רישיון משמורת קריפטו

אחת הסיבות העיקריות לכך שהבנקים הגרמניים מהססים לספק שירות פלטפורמות הקשורות לקריפטו מסתכם בחוסר בהירות במרחב. הן לחברות ההצפנה והן למוסדות יש אי וודאות וחששות הקשורים בבקשה לרישיון המשמורת על הצפנה. עד שהרשות הפיקוח הפיננסי הפדרלי של גרמניה (BaFin) תבהיר נושאים אלה, כגון איזה סוג פעילויות יתאימו למשמורת קריפטו, הבנקים עדיין יטעו בצד הזהירות.

לדוגמא, יש חוסר שקיפות סביב פעולות החלפת הצפנה. הבנקים סקרנים לגבי האופן שבו פונקציות כגון תקופת היערכות ותקופות נעילה יכולות להשפיע על רישיון המשמורת של בורסה. נכון להיום החוק קובע כי כל חברת קריפטו עם גישה למפתחות הפרטיים של הלקוח היא אפוטרופוס.

רישיון משמורת קריפטו

בנוסף, במרץ, BaFin שחררה א הַדְרָכָה הקובע כי ניתן לאחסן אסימונים שמקורם בהצעות אסימון ביטחוניות (STO) על ידי אפוטרופוס קריפטו ללא שימוש בבנק פיקדון. זמן קצר לאחר מכן הוציאו הרגולטורים תוספת הנחיות לגבי דרישות הניהול, ה- IT והאבטחה שנקבעו לעסקים הקשורים לקריפטו המחפשים רישוי. חשוב לציין כי BaFin מצהירה כי בכוונתה ליצור כללים נוספים המתמקדים בסיכונים תפעוליים בעתיד הקרוב.

השתתפות בבנק מחניק

גישה זו “שתוכרז” מספיקה בכדי להשאיר את המוסדות הבנקאיים הגדולים בגרמניה לעת עתה מהצד. למעשה, רק ספקי שירות ממוקדים טק תרמו למרחב עד כה. בנקים מהדור הבא, כגון סולאריס בנק, להמשיך ולהפיץ לאט את המגזר. סולריסבנק פתחה מיקום בגרמניה בדצמבר 2019.

Solaris דרך דף הבית - רישיון משמורת קריפטו

Solaris דרך דף הבית – רישיון משמורת קריפטו

היעדר בנקאות

לאחרונה רֵאָיוֹן, מתיאס וינטר, שותף ב- Eversheds Sutherland גרמניה דן כיצד היעדר בנקאות הוא נושא אמיתי העומד בפני השוק. הוא הסביר כי אין “שום סיבה חוקית מדוע” בנקים מהססים לקחת על עצמם לקוחות קריפטו. ווינטר תיאר את “הבלבול” כמכשול העיקרי שעליו להתמודד הענף. בנוסף, הוא דיבר על האופן שבו הבנקים מתפקדים במתחם סיכון לעומת תגמול ופתיחת חשבון צ’קים עבור חברת קריפטו משאירה אותם חשופים לשינויים רגולטוריים עתידיים

יש לציין כי וינטר דיבר גם על האופן שבו השינויים יכולים להשפיע על השוק. אם, או ליתר דיוק מתי, BaFin תבהיר את חוסר העקביות הללו, תהיה מיהר זהב לשוק. למעשה, הבנקים יצטרכו לרכוש חברות משמורת קריפטו כדי לקבל גישה לטכנולוגיה במהירות האפשרית.

אחסון קריפטו Deutschland GMBH

כדי למצוא דוגמאות לאופן שבו בלבול בשוק מביא הרס בתעשייה, אינך צריך להסתכל רחוק יותר מ- Crypto Storage Deutschland GMBH. משרד זה עבר מאבק אמיתי כשהחליטו לפתוח סניף בגרמניה כדי לנצל את התקנות החדשות. מנהלים פנו ללא פחות מ -15 בנקים שונים לפני שהצליחו להשיג חשבון צ’קים בסיסי.

בדיון על הצרות, סטין וונדר שטראטן, מנכ”ל Crypto Storage AG ציטט שלל קשיים שנתקל בו משרד. שטראטן תיאר תרחיש שבו אתה עומד כנגד זרוע הבנקאות המוסדית. הוא הסביר כי חברות קריפטו אינן “מרוויחות להם כסף על ידי בקשת בדיקת חשבונות”, וככאלה, הן אינן בראש סדר העדיפויות בשום אופן..

פתרון תווי לבן לבנקים

יש לציין כי Crypto Storage AG מכיר בצורך לאבטח נכסים דיגיטליים. המשרד מציע כיום פתרון לייבל לבן לבנקים המעוניינים להציע את השירותים לקהל לקוחותיהם מבלי לקחת על עצמם את הסיכונים הכרוכים בשווקים מתפתחים..

גרמניה עוברת קדימה – רישיון משמורת קריפטו

נראה כי הרגולטורים הגרמנים נעים, אם כי לאט, קרוב יותר לדיגיטציה של השווקים. כל יום שעובר מאותת על צמיחה והתפתחות רבה יותר בתחום הבלוקצ’יין במדינה. אני מקווה שבחודשים הקרובים BaFin מספקת לבנקים את הפרטים הדרושים להם כדי לתת לחברות גישה לחיוני הבנקאות. אם לא, גרמניה מסתכנת בפיגור במרוץ הגלובלי לאסימון.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner