מרקו חאפז, נשיא ומנכ”ל בלוקסטיישן – סדרת ראיונות

מרקו הוא יזם סדרתי וחדשן שהקים את החברה הראשונה שלו בגיל 19 ומעולם לא הביט לאחור. התשוקה שלו לטכנולוגיית בלוקצ’יין והפוטנציאל הטרנספורמטיבי של אסימון למכשירים פיננסיים הובילה אותו לייסוד משותף בלוקסטיישן.

היית מאמין מוקדם בניירות ערך דיגיטליים, לאחר שהשקת את Blockstation בשנת 2014. מה זה הפך אותך למאמין לפני כולם?

למדתי לראשונה על יכולות הבלוקצ’יין בשנת 2010 ועקבתי אחר מחיר הביטקוין עד שנת 2014. עשיתי מחקר מקיף כדי להבין כיצד רשומות בבלוקצ’יין אינן ניתנות לשינוי וכיצד הוא מאפשר לנו להעביר ערך ברחבי העולם במחיר המהיר והמחיר ביותר. דרך יעילה אפשרית. עובדות אלה, בנוסף למחיר של ביטקוין הפגין צמיחה משמעותית בארבע שנים בלבד, היו נקודות אימות מרכזיות עבורי.

הגעתי לחברתי הטובה ג’אי ווטרמן, מומחה תוכנה ומייסד בסופו של דבר ו- CTO של Blockstation, כדי להתחיל לבחון את הבלוקצ’יין ואת ההזדמנויות הכרוכות בכך..

מה שמצאנו היה שרוב שוקי הקריפטו היו (ועדיין) אינם מוסדרים ואין להם פרוטוקולי ניהול סיכונים ראויים (RMP), ביטוח או פיקוח רגולטורי על מנת לספק הגנה על משקיעים, קידום יעילות השוק ושלמותו – בעיה גדולה לאימוץ המיינסטרים. כמובן שבמקום שיש בעיה, יש הזדמנות! היה כל כך הרבה כסף, כל כך הרבה נפח שעבר בשוקים האלה, עד שלמערכת האקולוגית הפיננסית המסורתית לא הייתה שום דרך לגשת אליהם.

לא היה ספק במוחנו שהרגולציה למרחב הנכסים הדיגיטליים החדש הזה הייתה רק שאלה של זמן. מוסדות פיננסיים מוסדרים יצטרכו לאמץ טכנולוגיית Blockchain על מנת לאפשר סחר בנכסים דיגיטליים ולהיכנס לשוק החדש והמלהיב הזה.

יחד עם זאת, איש לא בנה פיתרון מפתח שיענה על כל צרכי המערכת האקולוגית כולה. ראית אנשים מתמקדים במשמורת, מתמקדים במסחר, אבל שום דבר לא הוליסטי. היה לנו ברור שבלוקסטיישן תהיה החברה שתגשר על הפער בין טכנולוגיית הבלוקצ’יין לבין מוסדות פיננסיים מוסדרים.

https://www.youtube.com/watch?v=gCehm557X8w&t = 14s

האם תוכל לשתף אותנו במה ש- Blockstation עושה?

ראשית, אנו חברת FinTech קנדית שממוקמת מטורונטו ופיתחה פלטפורמה תואמת, מונעת בלוקצ’יין, מקצה לקצה לבורסות מוסדרות ולכל שותפי המערכת האקולוגית שלהם – מתווכים, פיקדונות, רגולטורים, מקבלי שוק, כולם – לסמל, לרשום, לסחור, לנקות ולהסדיר נכסים דיגיטליים וניירות ערך תוך מילוי אותם ופונקציות שהם עושים עבור נכסים מסורתיים.

בקיצור: אנו מאפשרים למערכת האקולוגית הפיננסית המסורתית להיכנס לנכסים דיגיטליים כולל ביטקוין, את’ר ו- הנפקות סמלי (הצעות אסימון אבטחה או STO).

הפלטפורמה שלנו משקפת את המערכת האקולוגית המסורתית, אך ממנפת תהליכים דיגיטליים חכמים ובריחים על הבלוקצ’יין כדי לייצר יעילות, אבטחה ושקיפות, ועומדת בדרישות כוח המשימה הפיננסי (FATF) עבור הלבנת הון (AML) ומימון נגד טרור (CTF). זה מוריד ביעילות את עלויות התפעול על ידי אופטימיזציה של זרימת העבודה ותהליכים לכל בעלי העניין, ומאפשר למשקיעים לסחור בסביבה בטוחה, אמינה ומבוטחת ב 100%..

מרקו חאפז, הנשיא & amp; מנכ

בתחילת 2019 שותפה בלוקסטיישן הן בבורסת ברבדוס והן בבורסה בג’מייקה על מנת להקל על הנפקות / STOs עתידיות. כיצד התפתחו מערכות יחסים אלו בתחילה?

בשנת 2017, נציג פיתוח עסקי מה- בורסת ג’מייקה (JSE) שמעה על הפלטפורמה שלנו והזמינה אותנו לבקר ב- JSE בקינגסטון, ג’מייקה, כדי להדגים את הטכנולוגיה שלנו ולספק קצת חינוך לגבי הבלוקצ’יין והיתרונות שלה לשוק ניירות הערך.

ג’אי ואני ראינו בכך הזדמנות נהדרת, שכן JSE היא הבורסה החזקה ביותר באיים הקריביים ומוכרת גם בעולם. זה עתה נבחר לבורסת הביצועים המובילה בעולם על ידי בלומברג ביזנסוויק בשנת 2015. JSE המשיך להיות שחקן חזק בינלאומי ושותף אידיאלי עבור בלוקסטיישן, וזכה שוב להכרה בבלומברג על אותו הישג בשנת 2018.

לאחר הפגישות וההדגמות הראשונות עם צוות ההנהגה JSE ונציבות השירותים הפיננסיים (FSC) של ג’מייקה, החזונות שלנו היו בקנה אחד והיחסים התקדמו להשקת פיילוט מסחר מצליח בשנת 2018 ולוח זמנים שיעלה לאוויר בתחילת 2020..

באותה תקופה צוות בלוקסטיישן התחיל לכלול אנשים מוכשרים שהביאו קשרים קיימים עם מוסדות כמו בורסת ברבדוס (BSE), ואחרים. הם סיפקו דרכים יקרות ערך להתרחבות לשווקים אחרים, ונכריז על שותפויות עם בורסות אחרות במהלך שנת 2020.

מה הם כמה מהפרויקטים שיושקו בבורסת ג’מייקה?

כידוע, ארבעת ההנפקות הראשונות שהוטלו על סמך רישום בפלטפורמת המסחר הדיגיטלי JSE (DATP) הוכרזו לאחרונה על הבמה בכנס JSE להשקעות ושוקי הון 2020.

כמו כן, פורטל מאיצי הרישום החכם שלנו (SLAP) עלה לאוויר לאחרונה, כך שמנפיקים יכולים כעת להתחבר ולהתחיל ליצור את התשקיף שלהם..

חמש החברות המובילות הן:

וויפאיי מטרינידד (העברת כספים)

העמידו צאצאים מטורונטו, קנדה (נדל”ן)

לוטוס אנרגיה מאוסטרליה (תחום האנרגיה)

VeleV Capital מטורונטו, קנדה (תאגיד השקעות למשכנתאות)

תרבות אנינים (CBDMS) ממונטריאול, קנדה (קנאביס)

ענפים אחרים הנמצאים בקנה המידה כוללים ביו-בריאות, פרסום משחקי וידאו, מוסיקה, ספורט וכרייה.

הרשימה המלאה שלנו של רישומים עתידיים זמינה כאן

האם עדיין יש לנו תאריך מתי יושק הפרויקט הראשון בברבדוס ומה הם הפרויקטים האלה?

קיבלנו התעניינות מכמה מנפיקים מתוך רצון ליזום את ההנפקה המסומנת שלהם על ה- BSE. אין לנו זמן ספציפי בהשקה זו, אך הכל מתקדם ואנו נראים פוטנציאל לשידור חי השנה.

אתה ממוקם בטורונטו, קנדה, ביתו של את’ריום ועוד הרבה פרויקטים מרשימים של בלוקצ’יין. האם אתה מרגיש שלהיות מחוץ לטורונטו הועיל לבלוקסטיישן?

בטורונטו מתגוררים הרבה אנשים מוכשרים ובקיאים בשוק הבלוקצ’יין ובשוק ההון, בנוסף זה מרכז המסחר הבינלאומי. יצרנו הרבה קשרים פנטסטיים רק על ידי היותנו ממוקמים איפה שאנחנו נמצאים, חלקם נמצאים בצוות Blockstation כרגע.

בנובמבר 2019 הודיעת על הצטרפותך ותיקח תפקיד מנהיגותי בקבוצת העבודה של Crypto Asset, שארגנה IIROC, גוף רגולציה עצמי קנדי. מה המטרות של ארגון זה?

הכדור התגלגל בקנדה מזה זמן מה, ונעזר באמצע שנת 2019 של דוח FATF, שהמליץ ​​על תקן עולמי לנכסים דיגיטליים, כולל אותן דרישות AML ו- CTF לספקי שירותי נכסים דיגיטליים כמו למוסדות פיננסיים מסורתיים..

קבוצת העבודה של נכסי הקריפטו של IIROC (CWG) נוצר בסוף שנת 2019 במטרה לפתח מסגרת רגולטורית לנכסי קריפטו תוך התייחסות לשלמות השוק והגנת המשקיעים. זה מאוד משתף פעולה, עם ייצוג של מוסדות פיננסיים וחברות טכנולוגיה מכל היבטים בתעשייה – כולל חברת צוות בלוקסטיישן לינדה מונטגומרי..

ההשתתפות שלנו בקבוצת עבודה זו מדברת על מעמדה של בלוקסטיישן כמובילה בנכסים דיגיטליים תואמים לשוק המוסדר, במיוחד בכל הקשור לכלי ChainWatch AML / CTF שלנו. הגישה הראשונה שלנו לרגולציה היא אחת הסיבות העיקריות שקיבלנו מכתב ללא התנגדות מהנציבות לשירותים פיננסיים בג’מייקה ואנחנו יכולים להתקדם עם JSE..

אנו שמחים להיות חלק מקבוצת העבודה IIROC ומצפים למנף את השותפות המוצלחת שלנו עם רגולטורים אחרים לניירות ערך לפיתוח מסגרת הפועלת עבור השוק הקנדי..

מה הם כמה מהפרויקטים האחרים שבלוקסטיישן עובדת עליהם?

הגיע 2020 – הגיע הזמן שהנכסים הדיגיטליים המוסדרים יהפכו למציאות יומיומית ומיינסטרים בקנדה ובארה”ב. בעוד ששני השווקים נקטו צעדים לתינוקות עם מידה מסוימת של רישוי לנותני שירותים וקומץ מוסדות כמו פידליטי או בקקט שעולים לכותרות, אנחנו פשוט עדיין לא שם.

בבלוקסטיישן אנו מרגישים שהזמן מתאים לבנות על מאמצי הרגולציה עד כה ולקרב את משתתפי התעשייה כדי להדגים בדיוק כיצד יכולה להיראות מסגרת מלאה למערכת אקולוגית של נכסים דיגיטליים תואמים מקצה לקצה..

בקנדה, פירוש הדבר פיילוט מסחר חי בנכסים דיגיטליים כדי להשלים וליידע את המאמצים של קבוצת העבודה IIROC. אני יכול לאשר שכבר יש לנו עניין ממספר משתתפי מערכת אקולוגית עם מוטיבציה, כולל מתווכים, בורסות ואפילו פיקדונות, ואנחנו שמחים להתקדם עם פיילוט בחצר האחורית שלנו.

בארצות הברית אנו פועלים לחשוף את שירות השירות החדש לחלוטין: תמיכה מקצה לקצה ומנפיקים של STOs תוך התאמה מלאה לתקנות ניירות ערך.

המנפיקים ייהנו מאותם כלים לתיעוד גילוי, הנפקת אסימונים וניהול מחזור חיים תוך יכולתם לעצב מחדש את הגשתם לרגולטורים שונים בתחומי שיפוט שונים. עבור המתווכים, אם כי, זה משחק ממש. ברגע שהם יהיו על הסיפון, תהיה להם גישה מרוכזת למאגר המנפיקים המלא, עם מנוע התאמה פרופיל סיכון חכם המחבר אותם עם ההזדמנויות המתאימות ביותר לצרכיהם..

האם יש עוד משהו שתרצה לחלוק על Blockstation?

Blockstation היא יותר מחברת FinTech. הצוות שלנו מביא שנים של מומחיות בתחום התאימות, ניהול הסיכונים ושוק ההון. אנחנו תמיד חושבים שנים קדימה כדי להבטיח שהטכנולוגיה למוסדות פיננסיים מסורתיים תהיה מוכנה ומחכה עם כניסת התקנות לתוקף.

אנו עושים זאת בהצלחה על ידי קיום דיונים מקיפים ופרודוקטיביים עם בנקים מרכזיים, רגולטורים, בורסות, אפוטרופוסים, ברוקרים, מנפיקים ומשקיעים מרחבי העולם. נתונים קולקטיביים אלה נותנים לנו יתרון וראייה ברורה באיזה כיוון לנקוט בפיתוח הטכנולוגיה הנכונה בזמן הנכון.

אנו מבורכים שיש לנו צוות נהדר עם ניסיון נכון לבצע את המטרות הנוכחיות והעתידיות שלנו, ואנו מצפים לקראת 2020 בהירה ל בלוקסטיישן.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner