מתיו אונגר, מנכ”ל iComply שירותי משקיעים בע”מ – סדרת ראיונות

מתיו הוא המנכ”ל של iComply (iComply Investor Services Inc.) היא פלטפורמת Regtech עטורת פרסים המפעילה דיגיטציה של כספים מוסדיים עם כיסוי למעל 160 מדינות..

אתה עוסק בקריפטוגרפי כבר הרבה שנים. האם תוכל לשתף אותנו כיצד למדת לראשונה על קריפטו?

שמעתי לראשונה על קריפטוגרפיה (ביטקוין) בשנת 2011 במפגש בוונקובר. לפני כן ביליתי למעלה מחצי עשור כמנהל עושר. ראיתי כיצד טכנולוגיית הבלוקצ’יין תשנה את שוקי ההון. מאז ראינו המון חדשנות. כדי להשוות את זה למדיה הדיגיטלית – אם הביטקוין היה נאפסטר הכספים, החוזים החכמים של את’ריום היו BitTorrent.

איך נתקלת בקונספט של שירותי משקיעים iComply?

הצורך ב- iComply עלה משני אירועים מרכזיים, בשנת 2014, הפינטק שעבדתי עבורו היה בניית פלטפורמה לסוחרי מתווכים ומנהלי נכסים לניהול כל העסק שלהם מאייפד. עבור KYC היו כמה ממשקי API בשוק, אך גם כיום רוב הכלים הללו אינם עושים דבר יותר מאשר העלה או אימות זהות..

במהלך 15 השנים האחרונות עברתי מחזורי ביקורת רגולטוריים רבים ועשיתי את הכשרתי הראשונה ב- AML בשנת 2005. ראיתי צורך בערכת כלים שתאפשר לעסקים לנהל בקלות את ההבדלים הגלובליים ושינויים תכופים בתקנות המקומיות – בין אם עבור עלייה, אימות זהות, AML, או אפילו חשיפות והסכמים משפטיים. כיום iComply מציעה כלי זיהוי וניהול סיכונים בדרגה מוסדית התומכים בתאימות AML לכל מחזור חיי הלקוח.

הובלת פרויקט לשנת 2016 לשימוש בחוזים חכמים של Ethereum כדי להפוך אוטומטית את ההתאמה וההגשמה של החלפות ריבית של CME על פני LIBOR. איך זה עבד ומה הייתה התוצאה?

למעשה, הובלתי את החלק הטכני של הוכחת הרעיון הזו (POC) עם צוות ב- MIT. מטרתנו הייתה לבנות מקרה עסקי ו- POC טכני כדי לזהות אם ניתן להשתמש בחוזים חכמים לצורך סליקת נגזרים ביעילות. לשם כך נדרש למפות את כל תהליכי העבודה, הדרישות העסקיות והתאימות של המסלקה השנייה בגודלה בעולם. חיברנו את הנקודות בין הצדדים הנגדים לעסקה, משרדי עורכי הדין שלהם, ורשת שלמה של תוכנות קנייניות.

במבט לאחור, הפיתרון שלנו היה בלגן – היה לנו יותר מדי היגיון ומידע חסוי פוטנציאלי ברשת, ואת’ריום שולבה בממשק Salesforce מותאם אישית. היו אלה ימים ראשונים. זמן קצר לאחר שהתפתח אסון ה- DAO והמזלג הקשה שהתקבל הרג את כל העניין מהמוסדות הגדולים. ובכל זאת, התוצאות של ה- POC היו מרגשות – נוכל לקחת תהליך מוסדי מסורתי שנמשך 4-6 שבועות ומחירו עולה 10,000 דולר לכל עסקה ולהרתיח אותו מתחת לדולר דלק בתוך פחות מדקה..

היינו עדים לפריחה של ה- ICO בשנת 2017 עם התרסקות המעקב בשנת 2019. מדוע אתה מרגיש באופן אישי ש- STO יהיו שונים?

ראשית, ICOs חיפשו לעשות משהו אחר מאוד מאשר לבצע דיגיטציה של אבטחה – במובנים רבים אסימונים של שירות הם סוג נכס חדש, אסימוני אבטחה הם טכנולוגיה חדשה המיושמת, לרוב, במכשירים פיננסיים מסורתיים מאוד. אני עדיין מאמין שיש מקרי שימוש מצוינים לאסימונים של שירות – אך אסימונים רבים של שירות עדיין צריכים לעמוד בכל מיני חוקים ותקנות מחוץ לניירות ערך..

לעומת זאת, STOs מתמקדים בפעולה במסגרת רגולציה של ניירות ערך. המשמעות היא שהם יוחזקו בסטנדרט גבוה יותר ועל האסימונים שלהם להקפיד על תקנת ניירות הערך בכל תחום שיפוט שהם סוחרים בו – אפילו לצורך העברות עמיתים לעמית בין ארנקים. תקנות אלה משתנות מאוד ממדינה למדינה אחרת. בעולם הנייר או הסכמי החוק הדיגיטריים של PDF קיים סיכון מועט של הרגולטור באיחוד האירופי לתפוס מנפיק אמריקאי לגייס הון לצורך השמה פרטית בעסקה, קרן או נדל”ן..

הצבת עסקאות אלה לבלוקצ’יין משנה זאת לחלוטין מכיוון שהרגולטורים כבר מסוגלים לפקח על השוק באופן שפשוט אי אפשר לעשות כיום. מנפיקים אסימונים כיום עדיין קונים ממשקי API בסיסיים עבור KYC ו- AML, ורבים עדיין חושבים על רגולציה גלובלית כבינארית – SEC לעומת no-SEC (כלומר, Reg D ו- Reg S). עם זאת, כאשר נכס מסומן מסוגל לנהל בקלות את וריאציות השיפוט של זהות, פרטיות, נתונים, תקנות AML ותקנות ניירות ערך, כולל גילוי והסכמים משפטיים וכו ‘, הדרך הישנה לעשות דברים נראית מטורפת. זה יהיה כמו מישהו שמשתמש טֵלֵקס היום במקום מברק, דוא”ל או רפיון.

מהם חלק ממקרי השימוש באסימונים ש- iComply יכולה לסייע לחברות?

מאז שהשקנו את Prefacto בפברואר 2018, ראינו הרבה פרויקטים סמלים ממש מגניבים מ Cryptokitties לקרנות סמליות, נדל”ן, אגרות חוב, מניות פרטיות, חוזים עתידיים ואפילו בעלות חלקית בחביות של סקוטש יוקרתי, ויסקי ויין..

ערכת הכלים של Prefacto עושה את זה פשוט וחסכוני מאוד עבור מנפיקים אסימוניים לנהל את דרישות הציות לא רק עבור ההנפקה הראשונית – אלא עבור כל עסקה לאורך כל חיי הנכס כמעט בכל מדינות העולם. אם עורך הדין שלך מסוגל לרשום גיליון קדנציה, הסכם רכישה או חוזה רישוי – אתה יכול כנראה לסמל את זה.

בשנת 2018 התחלנו לראות הרבה סטארט-אפים חדשים של בלוקצ’יין שמשיקים פלטפורמות להנפקה, מסחר, סוכני העברות וניהול טבלאות מכסים כמו Polymath, Blockport, Securitize וכו ‘. התחלנו לקבל בקשות מהרבה פלטפורמות STO כיצד כדי לטפל בתאימות AML חוצה גבולות עבור המשקיעים המשקיעים הארגוניים ולכן שחררנו מוצר שני, iComplyKYC, כערכת כלים המתחברת בקלות לפלטפורמות מסוג זה. מה שלא ציפינו לו היה הביקוש משוקי ההון המסורתיים שבהם משרדים אחוריים פשוט אינם מוכנים לבלוקצ’יין. זו מגמה מרגשת מאוד מכיוון שאנו מחברים כעת את הנקודות עבור רבים מלקוחותינו המגשרים על הפערים בין מתווכים מסורתיים, פלטפורמות הנפקה ואפילו כמה חילופים..

אחד מלקוחות הבורסה שלך הוא Motto Technologies, בורסת מטבעות קריפטוגרפית בבריטניה, הנחשבת ב- LSE. האם תוכל להעביר אותנו דרך מה שעושה מוטו וכיצד iComply הצליחה לסייע להם?

מוטו היה מוקדם במשחק “בואו נעשה תקנות בסדר”. הפלטפורמה שלהם מאפשרת למשתמשים לקנות, לסחור במטבעות קריפטוגרפיים, אך הם גם נותנים למשתמשים שלהם כרטיס ויזה המאפשר לך להוציא בקלות את הקריפטו שלך בכל מקום שייקח דרך. על מנת לקבל ביקורת עבר מצד שותפיהם הבנקאיים, ויזה ורשות ההתנהלות הפיננסית.

עזרנו למוטו למצוא מומחים רגולטוריים מקומיים, להכין את המדיניות והנהלים שלהם לביקורות, אישורים ובדיקות נאותות של הציבור. לפני השימוש ב- iComply, הבנק שלהם דרש מהם להשתמש בכלי “e-KYC” מבוסס API, שעשוי היה לעבוד אם רק היו עושים חילופי הצפנה מסורתיים. ערכת הכלים iComplyKYC שלנו אפשרה להם לבנות ולתחזק תוכנית תאימות חזקה שיכולה לעמוד בבדיקה הרגולטורית. רוב הפלטפורמות האחרות עדיין מסתובבות עם 10 ממשקי API ומערכות ידניות שונות כדי לפייס את הרגולטורים. עזרנו למוטו להקדים את העקומה הזו, וכחברה הנסחרת בקרוב המניות שלהם יהיו זמינות למשקיעים מוכרים ולא מוכרים כאחד – אני לא מודע לבורסה אחרת בשוק שיכולה לומר כי.

אחד ממוצרי התוכנה שלך הוא Prefacto, פתרון regtech לנכסים מסומנים. אילו בעיות Prefacto פותר?

Prefacto מאפשר לעסקים לנהל ציות מקצה לקצה בנכסים המסומנים שלהם. זה כולל תכנון ובנייה, השקת חוזים חכמים, פיתוח ויישום של תוכנית תאימות, הנפקה והפצה, ולבסוף ניהול אסימונים שוטף. בהשוואה למה שמנפיקים רבים עושים כיום, הלקוחות שלנו יכולים לחסוך זמן, כסף והרבה מאוד כאב אם הם מדברים עם הצוות שלנו בשלב מוקדם..

iComply מציעה גם שירותי KYC. מהם שירותים אלה?

בסוף 2018 התחלנו להגיע לפלטפורמות אחרות להנפקת אסימונים, סוכני העברות וכו ‘בשוק אסימון האבטחה כדי להציע להם הדגמות והזדמנות לחלוק ידע ולשתף פעולה במקום להתחרות. כמה שחקנים לקחו אותנו להצעה וכולנו למדנו הרבה. אחד ממקשי המפתח העיקריים של iComply היה שלמרות שחשבנו ש- Prefacto היה מגניב, הטכנולוגיה שלנו לציות הייתה חסר מפתח לפלטפורמות האחרות האלה..

באותה תקופה אף אחת מהפלטפורמות האחרות לא הצליחה לנהל ציות למשקיעים ארגוניים, רשתות מתווכים מבוזרות או שינויים ברגולציה בתחום הרגולציה. זה הביא אותנו למקד מחדש את העסק שלנו במה שאנחנו ידועים כטובים ביותר – אוטומציה של ציות חכם. לקח כשנה לשקול מחדש את הפלטפורמה שלנו ולהשיק את הגרסה הנוכחית של iComplyKYC, חבילת כלים שמקלה על בנייה ותחזוקה של תוכנית תאימות עולמית של AML..

בנינו את טכנולוגיית KYC שלנו מכיוון שידענו שממשקי ה- API בשוק לא יעמדו בדרישות הרגולציה – יש סיבה שאתה לא רואה כלים אלה משמשים כיום חברות כמו HSBC, Santander, Vistra וכו ‘. לאחר שהשקת iComplyKYC, אנו גילו כי השחקנים המוסדיים מעוניינים מאוד להשתמש בכלים אלה מכיוון שהם נבנו בסטנדרטים ובמסגרות הנוכחיות של תאימות מסורתית – אנחנו פשוט עושים את זה במחיר נמוך יותר של 95-98% לעסקה בהשוואה למערכות אמצע ובקמת משרד נוכחיות..

איפה אתה רואה את הענף בעוד חמש שנים?

בעוד 5 שנים מהיום – אם אתה מכיר את הרעיון של מחזור ההייפ של גרטנר – נראה את אסימוני האבטחה מתחילים להמריא באימוץ המיינסטרים. כרגע, אם אתה מסתכל על המדיה הדיגיטלית כדוגמה, כרגע אסימוני האבטחה מיועדים לאנשים שהיו משתמשים בנאפסטר או בקאזה. בעוד חמש שנים יהיה לנו iTunes, אולי אפילו נטפליקס.

חברות מסורתיות יהיו בעבר POC והודעות לעיתונות של MOU. כמו הציר של נטפליקס מ- DVD להזמנת דואר ועד משלוח דיגיטלי, חלק מהחבר’ה הגדולים יהפכו את החסימות הציבוריות לליבה של האסטרטגיה העסקית שלהם כמו EY כבר עשתה עם Ethereum. אחרים ילכו בדרך של שובר קופות.

במקביל, חברות ההפעלה של אסימון האבטחה יהיו שיתופיות יותר ותואמות פעולה הדדית יותר. עלות השקת אסימון תהיה לפחות 90% פחות מהיום. הפלטפורמות שבחרו בחסימות ציבוריות, ולא ברשתות פרטיות או ייעודיות, יתחילו לראות את היתרונות של חשיבה ארוכת טווח זו..

לבסוף, במהלך 1-3 השנים הבאות אני מאמין שנראה ונשמע הרבה על רשתות פרטיות עם רציונליות של מדרגיות, אבטחה וכו ‘. זהו מאמץ אחרון להגן על המודל העסקי שלהן מפני התעללות על ידי ביזור ודמוקרטיזציה. במימון. החברים המוקדמים בקונסורציום R3 הוציאו מיליונים בכדי ללמוד זאת, Salesforce ו- S.&P גרפו את פרויקט ה- Hyperledger שלהם, JP Morgan ויתרו לאחרונה על Quorum – האמת היא שיש לנו DLT במימון למעלה מ- 30 שנה, מערכות כמו CDS יעילות ובטוחות להפליא.

אין שום דבר חדשני בבלוקצ’יין פרטי או ברשת רשת במימון. תסתכל על Java ו- C #, הם ניצחו במירוץ לבניית האינטרנט. פתרונות ענן ציבוריים כמו גוגל, AWS ו- Azure זכו במירוץ לארכיטקטורת שרתים ציבורית משותפים. עבור מימון דיגיטלי, חסימות ציבוריות מאפשרות שקיפות מלאה הבונה אמון ומוניטין באופן שרשת פרטית לא יכולה. בתוך חמש שנים תראו ש- SIX, ASX, GBX ושחקנים דומים יגרפו את התשתית הנוכחית שלהם לטובת עלויות נמוכות יותר לעסקה ועלות נמוכה יותר של בעלות על טכנולוגיה, כדי לאמץ תשתית בלוקצ’יין ציבורית..

האם יש עוד משהו שתרצה לשתף לגבי iComply?

המיקוד שלנו ב- iComply הוא להבטיח שחברות יכולות לבנות ולתחזק בקלות תוכנית עמידה ברמה עולמית ומוסדית. הבעיה שאנו רואים בשוק היא שכלי הציון המוסדי הם ידניים ויקרים מכדי לאפשר טרנספורמציה דיגיטלית. בינתיים, בשווקי הפינטק, ההפעלה ושירותי האבטחה אנו רואים הרבה שחקנים בעלי ניסיון רב ועמוק בתחום ניירות הערך או הפיננסים – בדרך כלל רק בשוק אחד – אך אין ניסיון בעולם האמיתי במה שקורה באמצע ובמשרד האחורי. , הרבה פחות תאימות ברמה בינלאומית. הם פשוט לא מבינים שכשאתה מוכר Reg S למישהו בגרמניה יש דרישות תאימות מצד BaFin, הנציבות האירופית וכו ‘. למען כל התעשייה הזו, אני קורא למנפיקי האסימונים לבדוק את ההתאמה הכוללת, וכמה שיותר מוקדם.

הלקוחות שלנו מבינים מהר מאוד שאנחנו מציעים גישה הוליסטית. אנו תומכים בלקוחותינו באמצעות ביקורות של רגולטורים, בנקים ושותפים פיננסיים – הם זקוקים לכך על מנת להצליח. ממשק ה- API של eKYC שנבנה עבור Uber ו- AirBnb לא עושה זאת מכיוון שהם יודעים שהטכנולוגיה שלהם לא תעבור ביקורת – ברגע שהם סוגרים את המכירה זה הכל. זה מה שמיוחד במיקוד שלנו ב- iComply, אנחנו כאן כדי לעזור ללקוחות שלנו לעשות עסקים – יישרנו את המודל העסקי שלנו להצלחה של הלקוח שלנו.

למידע נוסף בקרו iComply או בקר בדף רישום העסקים או ב- iComply.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner