מגמות מתפתחות ברשתות המופעלות באמצעות אסימונים: חלק 2

מאת מארה שמיידט, אסטרטגיה עולמית ופיתוח עסקי מוביל, ConsenSys Codefi

זהו מאמר בשני חלקים. חלק 1 ניתן למצוא כאן.

סיכום

  • הופעתן של גופי עבודה נציגים מציגה התפתחות קריטית המניעה אימוץ והשתתפות רחבים יותר של משתמשי הקצה, ובמקביל מציבה אתגרים חדשים לביזור ולהפצת אסימונים בפרק המתפתח של הממשל ברשת.
  • אסטרטגיות להפצת אסימונים, כתוצאה מהאמור לעיל, חלו עלייה פרופורציונאלית במנגנוני ההפצה הממוקדים בשימוש, כולל הוכחת שימוש וטיפות אוויר אינטראקטיביות.

מגמה 3: הילדים החדשים על הבלוק

התפקיד המתפתח של מכשירי וידיאו וגופי עבודה מאצילים

עם עליית Proof-of-Stake, ניהול רשתות ופונקציות עבודה אחרות שמקורן בפרוטוקולים, רשתות דורשות קבוצות משתמשים פעילות שיש להן את המומחיות ו / או את המשאבים הטכניים הנדרשים לספק שירותים ותשתית ספציפיים לרשת. יחד עם זאת, נכסי הצפנה היצרניים הללו מציגים הזדמנויות צבירת ערך חדשות לגופים עם מודלים עסקיים מקוריים בקריפטו הממלאים תפקיד פעיל בהשתתפות ואימוץ רשת..

מצד אחד, מודלים של מיזמים מסורתיים מתפתחים יותר ויותר לכלאיים קריפטיים. ספקי הון עם אסטרטגיות החזקה ארוכות טווח כגון Multicoin Capital ו מעבדות ConsenSys לזהות את ההזדמנות ליצור אלפא נוסף על ידי תמיכה ברשתות בתיק העבודות שלהם באמצעות אספקת תשתית וביצוע פעולות קריפטו. גופים אלה ממוקמים באופן ייחודי לתמוך בצוותים הבונים פרוטוקולים מבוזרים בכדי לאתחל ולהפעיל את אפקטים ברשת..

הסכמים ותמריצים שתוכננו היטב יכולים להבטיח שכל מחזיקי האסימונים המעורבים במימון פרויקטים בשלב מוקדם במחזור חיי הפיתוח של הפרוטוקול יכולים להיות תומכים בעלי ערך שמרוויחים תגמולים מהשתתפותם ותרומתם שלהם ומתמשכת לרשת..

מצד שני, חלה התפשטות של קבוצת בעלי עניין אחרת – מה שמכונה ‘גופי עבודה נציגים’ (ראה מאמר מאת בן ספרנגו). גופי עבודה נציגים הם בעלי עניין ברשת שנבחרו על ידי בעל אסימון לביצוע פונקציות עבודה ילידי רשת, כגון הימור והצבעה, מטעמם..

הנחת היסוד להרוויח תגמולים על נכסי הצפנה יצרניים בתמורה לתרומות לרשת היא מושכת, אולם לא לכל בעלי האסימונים יש בהכרח זמן, רצון או יכולת טכנית לבצע את המשימות הנדרשות בעצמם. זה המקום אליו נכנסות גופי עבודה נציגים. כיום גופי עבודה נציגים לרבות שאינם משמורת (Staked, Stakefish) ומשמורת (למשל. בינאנס, ספקי Coinbase, Anchorage) מתמקדים במידה רבה במתן שירותי ההימור ללקוחות מוסדיים וקמעונאים כאחד. אני מאמין שהאפוטרופוסים, הבורסות, הקרנות וגופי העבודה הנציגים העצמאיים ימלאו תפקיד קריטי בהנעת אימוץ מוסדי וקמעוני רחב יותר של נכסי קריפטו יצרניים..

מגמות מתפתחות ברשתות המופעלות באמצעות אסימונים: חלק 2

מקור: PoS Bakerz, 2020

התפתחויות אחרונות כגון קטליסט, שדרוג פרוטוקול קיבר לשנת 2020, לחשוף כי גופי העבודה הנציגים הרלוונטיים הגוברים ישחקו בתחום הממשל, כשחקנים ישירים בתהליך ההצבעה או על ידי הצעת פונקציות הצבעה לפרוקסי מטעם בעל אסימון..

אני מצפה לראות צמיחה וגיוון נוסף בגופי עבודה נציגים ובנותני שירותים אחרים ככל שנוף ההוכחה של ההימור ממשיך להתרחב ומאמין כי גופים אלה ימשיכו למלא תפקיד קריטי בהנעת אימוץ והבשלה רחבים יותר של הענף. מחקר שנערך על ידי ConsenSys בחודש מרץ העלה כי בקרב כמעט 300 מחזיקי אסימונים פעילים 41.4% היו רוצים להשתתף במישרין בשרשרת באופן ישיר ואילו 28.2% מעוניינים להאציל את קולם לנציג..

מגמות מתפתחות ברשתות המופעלות באמצעות אסימונים: חלק 2

מקור: ConsenSys Codefi

חשוב לציין, עם זאת, כי גופי עבודה הנציגים, במיוחד אפוטרופוסים, חילופי כספים עם הקצאות אסימון גדולות ומצטברות, עלולים לגרום לסיכוני ריכוזיות, במיוחד כאשר מערכות הוכחה על היקף מתפתחות יותר ויותר לממשל ברשת..

מגמה 4: אסטרטגיות התפלגות אסימונים מתפתחות

עתיד ההפצות האסימניות הממוקדות בשימוש

כפי שמעידים נתוני השתתפות ברשת, אין די בהפצה רחבה וקריטי כי ההפצה מיישרת תמריצים בקרב כל בעלי העניין ברשת. לרשתות בריאות יש ייצוג ומעורב באופן פעיל של בעלי עניין.

כיצד באו לידי ביטוי המגמות האמורות כשיקולי עיצוב במודלים להפצת סמלים עדכניים יותר?

חלה עלייה פרופורציונאלית במנגנוני הפצת אסימונים ציבוריים המתמקדים במיקוד למשתמשים התורמים באופן פעיל.

מגמות מתפתחות ברשתות המופעלות באמצעות אסימונים: חלק 2

מקור: סמית & כתר, 2019

אלה הגיעו בצורה של טיפות אוויר אינטראקטיביות, כמו Livepeer או Edgeware, כמו גם יישומים שונים של הוכחת שימוש הפצות אסימונים מופעלות כגון NuCypher, Solana ו- SKALE המתמקדות בהפצת אסימונים למשתמשים בפועל.

אני מאמין שתכנון מודלים להפצה הגורמים למאמצים יצרניים שבחרו בעצמם מעבר לתרומות הון במכירה או (פסאודו) – בחירה אקראית בטיסה פסיבית חיוניים ל:

  • מקסם את התאימות הרגולטורית על ידי הקפדה על שימוש באסימון למטרתו המיועדת ברשת, ולא אחזקה ספקולטיבית.
  • סנן את המשתתפים בסבירות הגבוהה ביותר להשתתף ברשת לספקולציות קצרות טווח, תנודתיות במחירים והשלכה.
  • מאתחל את הרשת ביעילות בעת ההשקה, תוך מתן אפשרות למאמצים מוקדמים להכיר את הרשת ולהרוויח תגמולים מבוססי אסימון על מאמציהם..

סיכום

עם ההתבגרות הטכנית של רשתות המופעלות על ידי אסימונים, במיוחד בהקשר של אימוץ הוכחה של הימור, התעשייה משאירה את שנותיה המערב המתבגר והפרוע מאחור כשהיא נכנסת לפרק השימוש והשימוש ‘בפועל’..

פרק השימוש יוצר גם חלון הזדמנויות חדש לבעלי עניין עם מודלים עסקיים מקוריים בקריפטו, כולל קרנות הון סיכון וגופי עבודה נציגים, הממלאים תפקיד קריטי באימוץ ובהבשלה של נכסי קריפטו יצרניים וברשתות המבוזרות שהן חלק שֶׁל.

בעוד שעדיין חסר הנחיות רגולטוריות רשמיות בנוגע לתכנית להשקות אסימונים תואמים, אני מאמין שהשיח המתהווה, הגדרת שיטות עבודה מומלצות בתעשייה והתמקדות גוברת בהפצות אסימונים ממוקדות שימוש הן צעדים בכיוון הנכון.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner