מהי רשת הברקים וכיצד היא עובדת?

רשת הברקים היא פרוטוקול שכבה שנייה המאפשר עסקאות ביטקוין כמעט מיידיות ונפח. מערכת מבוזרת זו ממנפת ערוצי תשלום אישיים מחוץ לרשת כדי למנוע עומס ולספק למשתמשים את היכולת לבצע תשלומים חסרי אמון בין שני צדדים. רבים רואים בפרוטוקול זה את הסיכוי הטוב ביותר של ביטקוין לרסן את יכולת ההרחבה בנוגע להתקדם.

אילו בעיות מנסה רשת ברקים לתקן?

רשת ברקים פותחה כדי להרגיע את בעיות מדרגיות שממשיכים לפגוע בבלוקצ’יין של ביטקוין. נושאים אלה החלו להגיע לקדמת הבמה בשנת 2015. עם זאת, רק בשנת 2017, במהלך שנת קריפטו פרוץ, חששות העומס על ביטקוין הגיעו לרמות מסחררות..

צפיפות ברשת

ברשת מבוזרת, עומס יכול להוביל לבעיות קשות. במקרה של ביטקוין, פירוש הדבר היה שיעברו ימים עד לביצוע עסקה. עיכוב זה היה נושא עצום עבור המשתמשים מכיוון ש- Bitcoin הוא תנודתי ידוע לשמצה. השילוב של תנודתיות ברשת ועסקאות מושהות היה יותר מדי עבור המשתמשים לקבל.

דמי עסקה בביטקוין בשנים 2017-2018

דמי עסקה בביטקוין בשנים 2017-2018

במיוחד סוחרים גילו כי אין דרך לקבל ביטקוין מבלי לקחת על עצמם סיכון עצום. דמיין שאתה מוכר מוצר ללקוח שלך ועד שקיבלת תשלום, איבדת 20% מהשווי. תרחיש זה התרחש אינספור פעמים במהלך תקופת העומס הזו. למעשה, ביטקוין נכשל בניסיונו הראשון לפעול כמערכת מזומנים יומיומית עבור האדם הממוצע.

עמלות

לצד עיכובים עלו דמי הרשת המוגדלים. ברשת הביטקוין אתה משלם עמלה כדי לפתות את הכורים לכלול את העסקה שלך באישור החסימה שלהם. בתקופות של עומס בשוק, המשתמשים צריכים להעלות את העמלות הללו כדי לדחוף את העסקאות שלהם בזמן סביר. למרבה הצער, זה הוביל לעסקאות שהיו עמלות בסכום שנשלח. זה גם הוביל לעסקאות לא מאושרות עם עמלות נמוכות יותר שישבו במשך ימים לפני שקיבלו אימות.

היתרונות של רשת ברקים

רשת הברקים מבטלת את כל החששות הללו באמצעות מיקרו-תשלומי מיקרו-תשלומים גדולים, ללא אפוטרופוס, החיים על גבי בלוקצ’יין של ביטקוין. פרוטוקול זה מחוץ לרשת מאפשר תשלומים “מהירים ברק” שעולים רק חלק קטן מעמיתיהם ברשת. להלן כמה מהיתרונות הגדולים ביותר שמרוויח השוק מרשת הברק.

מדרגיות

היתרון העיקרי של רשת הברק הוא בהרחבה שלה. מכיוון שהרשת קיימת על גבי הבלוקצ’יין של ביטקוין, היא אינה מחויבת למגבלות הטכניות המעכבות את ביצועי ביטקוין. כתוצאה מכך, רשת ברקים ניתנת להרחבה. נכון לעכשיו, הפלטפורמה יכולה לאפשר מיליוני עסקאות בשנייה באמצעות רשת עמית לעמית על גבי בלוקצ’יין ביטקוין.

תשלומי מיקרו

יתרון עצום נוסף של רשת הברקים הוא שהיא מאפשרת תשלום מיקרו. תשלומים קטנים אלה אידיאליים ממגוון סיבות. הם מושלמים לעסקאות יומיומיות שבהם תלוי הצרכנים. לדוגמא, דמיין ללכת לקנות חבילת מסטיק של $ 50 עם ביטקוין. אם ניסית לרכוש את זה בפייסבוק, העמלות שלך יהיו גבוהות מהעסקה שלך.

מנכ

מנכ”לית מעבדות ברק, אליזבת סטארק

באותם קווי מחשבה, מיקרו-עסקאות מאפשרות תחום חדש של אינטראקציה בין מערכות בלוקצ’יין לבין מערכות עסקיות רגילות. תחום מיקרו-טרנסקשן אחד בוהק הוא המשחק. משתמשים יכולים כעת להרוויח ביטקוין אמיתי על השתתפות בפלטפורמות המשחק של רשת ברק. טכנולוגיה זו ממשיכה לראות אינטרסים עם כולם, מיצרני רכב וכלה במערכות קופה המבקשות לשלב יכולות מיקרו-טרנסקשן ברשתותיהן בעתיד..

פונקציונליות

רשת הברקים מספקת גם למשתמשי הביטקוין פונקציונליות רבה יותר. בשל מבנה השכבה השנייה שלה, רשת ברק יכולה לספק פונקציונליות נוספת למערכת האקולוגית של ביטקוין. משתמשים יכולים ליהנות מתכונות כגון תכנות חוזים חכם, והחלפת מטבעות ישירה ברשת באמצעות החלפות צוללות. החשוב מכל, מפתחים ממשיכים להרחיב את יכולות הביטקוין באמצעות פרוטוקול זה.

איך עובדת רשת ברקים

הרעיון שמאחורי רשת הברק הוא פשוט. הרשת מתפקדת כשכבה שנייה בבלוקצ’יין של ביטקוין לטיפול בעסקאות באופן עצמאי מבלי שתצטרך להקליט כל פעולה בבלוקצ’יין בכל פעם מחדש. הרשת מתעדת את העסקאות רק עם סגירת ערוץ תשלומים.

ערוצי תשלום

ערוץ תשלומים הוא חיבור תשלומים ישיר דו כיווני בין שני צמתים ברשת. ברגע שנפתח ערוץ תשלומים בין צמתים ברשת, ניתן לשלוח ולקבל תשלומים ללא הגבלה ללא חשש לעומס או טיול בתשלום. רק ברגע שהערוץ נסגר, התשלומים האלה נרשמים בבלוקצ’יין.

צומת ברק

בבסיס הפונקציונליות של רשת הברק נמצאים צמורי הברק. צמתים הם קריטיים מכיוון שהם מגדירים ערוצי תשלום של ברק. לאחר מכן ניתן להשתמש בערוצים אלה על ידי משתמשים אחרים לעיבוד תשלומים ברשת הברק. על צרותיהם, מפעילי הצומת מקבלים תגמולים באמצעות עמלות עסקה. החשוב מכל, מפעילי צומת יכולים לבחור את דרישות דמי העסקה שלהם כאשר הם מקימים את הערוץ.

היסטוריה של רשת הברקים

הרעיון של רשת ברקים עלה לראשונה בפברואר 2015. בשלב זה, ג’וזף פון ותאדיוס דרייג’ה, מפתחי האסטרטגיה חשפו כיצד הרעיון יכול לספק הקלה לביטקוין מבלי לשנות את פרוטוקולי הליבה של הרשת. הרעיון זכה להתעניינות רבה ובינואר 2016 פרסמו החוקרים א נייר לבן עבור רשת הברקים. הרשת נמצאת בפיתוח מאז.

נייר רשת ברקים

נייר רשת ברקים

במארס 2018 מעבדות ברק, אחד מצוותי הפיתוח העיקריים שעומדים מאחורי רשת ברק, השיקה רשמית גרסת בטא. השקה זו עקבה אחרי זמן קצר על ידי ACINQ ו- Elements Projects. ACINQ המשיכה להשיק את הארנק הנייד הראשון של רשת התאורה ברשת. פרויקטים של אלמנטים נקטו גישה שונה לחלוטין, במקום להתמקד ביצירת רשתות צד ארגוניות לתפקוד בתוך המערכת האקולוגית LN..

לפיד ברק

בינואר 2019 הקהילה של רשת ברקים פתחה יוזמה להדגמת יכולות התשלום המיקרו של המערכת. לפיד הברק היה תשלום דיגיטלי שהועבר גלובלי ממשתמש למשתמש כאשר כל משתמש הוסיף 00,000 סאטושי נוספים לפני שליחתו. הלפיד התחיל בביטקוין זמן רב, הודלנאוט, ואז עבר מכוכב קריפטו לכוכב קריפטו.

המחווה הסמלית ראתה פופולריות עצומה ככל שהשתתפו עוד שמות ענקיים. מנכ”ל טוויטר ג’ק דורסי, מנכ”לית מעבדות ברק, אליזבת ‘סטארק, ו בינאנס המנכ”ל צ’אנגפנג ג’או היו רק כמה מבעלי הלפידים הבולטים. בסוף הקמפיין, התשלום הסופי של לפיד הברק נשלח ב- 13 באפריל 2019, כתרומה של 4,290,000 סאטושי לעמותה המקדמת בשם ביטקוין ונצואלה. קבוצה זו מסייעת לקידום השימוש בביטקוין באמריקה הלטינית.

צומת ברק קאזה

בערך בתקופה זו החלו לצוץ אפשרויות חומרה כמו ה- Casa Node. צומת הקאזה הוא צומת חומרה ברק עצמאי המפשט את כל תהליך ההתקנה. המטרה מאחורי הפרויקט הייתה לבטל חסמים טכניים ולאפשר לכל אחד להרוויח תגמולים מהפעלת צומת LN. כיום הפרויקט נמצא בגרסתו השנייה של ה- Casa Node. יש לציין כי גרסה זו מוגבלת בהזמנה חוזרת בשל הביקוש למוצר.

משחקי ברקים

זה היה בערך בזמן שהמשחקים מבוססי רשת ברק החלו להמריא. פלטפורמות כגון לייטנייט לאפשר למשתמשים להרוויח ביטקוין אמיתי על פעולותיהם. ביורה מהגוף הראשון, Lightnite, המשתמשים העמידו את הביטקוין לשחק והזוכה מוריד את הקריפטו שלהם מאויביהם ההרוגים. תואר זה הוא אחד הרבים הזמינים בפלטפורמות המשחקים של רשת התאורה כגון משחקי סאטושיס.

לייטנייט

לייטנייט FPS

כיצד להשתמש ברשת הברקים

כיום השימוש ברשת התאורה קל בהרבה מבעבר. ישנם מספר ארנקים תואמים של רשת ברקים המאפשרים לכם לנהל ולהמיר את הביטקוין בקלות לברק ביטקוין ובחזרה. ארנקים כמו Zap, Electrum, LND Thin Wallet, Shango, Spark ו- éclair מספקים שירותים אלה.

החשוב מכל, ארנקים אלה מבטלים את החסמים הטכניים הקשורים לפתיחת ערוץ תשלומים ישירות ומימוןו. משתמשים יכולים לבצע תשלומים ברשת Lightning בצורה חלקה באמצעות אפשרויות ארנק סלולרי אלה מבלי שנדרש צורך להשקיע זמן רב בכדי להבין את הפרוטוקול באופן מלא..

התחל את צומת הברק

לאלו מכם שרוצים להשתתף ברשת הברק בצורה ישירה יותר, מומלץ להפוך למפעילת צומת. תהליך זה פשוט אך משתנה מעט בהתאם לגירסת רשת הברק שבה אתה משתמש. עבור כל הגרסאות תצטרך קודם הורד הלקוח וליצור כתובת ביטקוין לארנק הצומת. לאחר מכן, עליך לממן את הארנק שלך. כספים אלה הם הדרך שבה אתה מממן את הערוץ שלך. חשוב לציין שכספים אלה ייצגו את סכום העסקה המקסימלי המותר גם בערוץ שלך.

כעת לאחר טעינתכם תוכלו להתחבר לכל צומת ברק שתבחרו ליצור ערוץ. כעת, משתמשים יכולים לבחור את הערוץ שלך על סמך המפרט הטכני והפיננסי שלו. בכל פעם שמישהו שולח עסקאות דרך הערוץ שלך, אתה מקבל את עמלת העסקה שלך.

רשת הברקים – אחת ההתפתחויות המבטיחות בתחום

לאחר למעלה משנתיים של בדיקות בטא, רשת ברקים ממשיכה לראות פונקציות נוספות. כיום, המערכת האקולוגית המבוזרת והתוססת הזו נתפסת בעיני רבים כתקווה הטובה ביותר של ביטקוין להגשים את ייעודו כמערכת מזומנים אלקטרונית מעמית לעמית. מסיבות אלה, רשת הברקים מחזיקה בעמדה קריטית בענף.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner