מה זה קשירה? כל מה שאתה צריך לדעת

מה זה קשירה?

קשירה (USDT) הוא המטבע הפופולרי ביותר בעולם. ככזה, הוא משרת מטרות מרובות בשוק והופך אותו ללימודי קריפטוגרפיה בליבה באסטרטגיות משקיעים רבות. אמנם זה בלתי אפשרי לחזות בשוק קריפטו ללא Tether, אך זה לא תמיד היה המקרה. פרויקט Tether התגבר על מחלוקת רבה כדי להגיע למקום הראשון.

כיום, Tether מסייע לספק נזילות וגידור מפני תנודתיות בשוק. היא מסוגלת לבצע את המשימה הזו מכיוון שהיא מה שמכונה Stablecoin.

מה הם מטלות יציבות?

מטבעות חשמל הם מכשירי בלוקצ’יין שערכם מוצמד לסחורות חיצוניות.

אין להכחיש את היתרונות שמטבעות אלה מביאים לשוק. ראשית, יציבותם עוזרת לצמצם את התנודתיות של מטבעות הקריפטו בכללותם. המשקיעים תלויים במטבעות יציבים כדרך להימלט משווקים דוביים מבלי להמיר כספים למטבעות פיאטיים.

ברוב התרחישים של stablecoin, האסימון יהיה צמוד למטבע פיאט. במקרה של Tether, USDT חולק את שוויו עם הדולר האמריקאי. למעשה, 1 USDT שווה 1 $. בנוסף, כל אחד יכול לבחור לממש את מטבע ה- 1 $ של פיאט באמצעות Tether Unlimited בכל עת.

גרף אספקת קשירה - חדשות ביטקוין

גרף אספקת קשירה – חדשות ביטקוין

מעניין ש- Tether עזר להוליד סוג חדש של מטבעות שכבות. כיום ישנם מספר מטבעות יציבים. בנוסף, ישנם מטבעות יציבים המוצמדים כמעט לכל סחורה גדולה. ישנם מטבעות המוצמדים לערכם של זהב, יהלומים ואפילו נפט.

היסטוריה של קשירה

ההיסטוריה של Tether מתחילה בפרויקט Realcoin. ריאלקוין נכנס לשוק באמצעות שלו נייר לבן ביולי 2014. העיתון הלבן עורר סערה עצומה בקרב הקהילה מכמה סיבות. מלבד ההיבטים הטכניים המהפכניים שלה, מפרסמי העיתון הם מהשמות המוכרים ביותר בשוק. באופן ספציפי, העיתון הלבן של טתרס מפרט מייסדים משותפים ברוק פירס, ריב קולינס, ו קרייג סלרס.

מעניין ששמו של ריאלקוין לא נמשך זמן רב במיוחד. בנובמבר 2014, הסטארט-אפ מבוסס סנטה מוניקה החליט הגיע הזמן לשחר כותרת חדשה – קשירה. יש לציין כי Tether נכנס לשוק בגישה משולשת.

הפלטפורמה הציגה שלוש מטבעות מטבע כחלק מאסטרטגיית הכניסה שלה. המטבע הראשון היה USTether. אסימון זה הציג יתד של 1: 1 עם הדולר האמריקני. המטבע השני הצמיד את ערכו ליורו, והמטבע האחרון התמקד ביין היפני, האחרון מכונה YenTether.

ביטפינקס חיבור

ביטפינקס הפכה לבורסה הראשונה שהכניסה את Tether לפלטפורמה שלה בינואר 2015. באופן מיידי, מטבעות מטבעות הפכו להצלחה. הבורסה ראתה פעילות משתמש עצומה לגבי אסימון זה. כתוצאה מכך, Bitfinex הפכה לבורסה המובילה מבחינת המסחר ב- Tether.

לא עבר זמן רב והחוקרים החלו להטיל ספק בכושר הפירעון של Tether. זה היה המטבע הראשון בשוק, ועלייתו חסרת התקדים להצלחה לא הייתה ללא חשש. החששות הללו הובילו את החוקרים להתעמק בחיבור Tether Bitfinex.

בשנת 2017, קבוצת חוקרים עצמאיים מהקונסורציום הבינלאומי לעיתונאים חוקרים פרסמה את ניירות גן עדן. מסמך זה אישר את כמה מהחששות הקשים ביותר של הקיימים בשוק באותה תקופה. המסמכים הראו כי גם Tether וגם Bitfinex חולקים את אותו מבנה ניהול ומבנה ארגוני.

חוקרים גילו ששתי הגופים רשמו בתיעוד הארגוני את אותו מנכ”ל, מנהל כספים ראשי, מנהל אסטרטגיה ראשי ויועץ כללי. מייסד Tether, בוגר אוניברסיטת ייל, פיליפ פוטר, טיפל גם הוא בפעולות הגדולות של ביטפינקס.

הדו”ח המשיך לפרט כיצד שתי החברות באמת דומות לקונגלומרט אחד. המסמכים הוכיחו כיצד רוב חשבונות ה- Tether נכנסו לשוק בפלטפורמת Bitfinex. יתר על כן, חוקרים אלה הרחיקו לכת בכדי לתייג את קשירת הכוח המניע מאחורי שנת הפריצה בקריפטו 2017.

רוץ בול

אלה שזיכו את הזרמת ה- USDT לשוק כאחד הגורמים המרכזיים מאחורי ריצת השוורים בשנת 2017 החלו להשמיע את קולם. מאמר מחקר אחר שפורסם בשנה שלאחר מכן שכותרתו ‘האם הביטקוין באמת לא קשור?’בוחן לעומק את ההשפעות של Tether בגזרת הקריפטו.

החוקרים שעומדים מאחורי מאמר זה, ג’ון מ ‘גריפין ואמין שאמס הם אנשי אקדמיה ידועים מאוניברסיטת טקסס. המחקר שלהם הגיע למסקנה כי Bitfinex ו- Tether עבדו יחד כדי להכות באופן מלאכותי את מחירי הביטקוין. השניים טוענים כי Bitfinex סיפקה לשוק את Tether במטרה ליצור זרם נזילות.

USDTs אלה יזרמו למספר עצום של מטבעות קריפטוגרפיים. עם זאת, כאשר ערך המטבעות הקטנים הללו ירד, רוב המשקיעים קנו חזרה לביטקוין. מדובר בפעולות אלה שלטענת החוקרים העלו את הריצה האפיית של ביטקוין בסך 20,000 דולר.

גרף הנפקת קשירה - דו

גרף הנפקת קשירה – דו”ח קשירות

כדי להחמיר את המצב, החוקרים לא היו לבד בהנחותיהם. היוצר של Litecoin, צ’רלי לי פרסם הודעה בטוויטר 30 בנובמבר כשהוא פונה לשוק לנקוט משנה זהירות. באופן ספציפי, לי פרסם:

“קיים חשש כי עליית המחירים האחרונה נעזרה בהדפסת USDT (Tether) שאינה מגובה בדולר בחשבון בנק.”

שאלות עולות

כשהעיתונות השלילית החלה לעלות עבור Tether, הם החלו למשוך את תשומת ליבם של הרגולטורים. ב- 6 בדצמבר אותה שנה שלחה נציבות המסחר בחוזים עתידיים בסחורות ארה”ב מספר זימונים לביטפינקס ול- Tether. בתוך ה זימונים, התובע הכללי של ניו יורק טען כי Tether לא חוקית הקצה כספים לכיסוי הפסדים של עד 850 מיליון דולר.

בנקים מצטרפים

העיתונות השלילית הזו הביאה בסופו של דבר לצאת לשותפויות הבנקאיות של המשרד. בחלק האחרון של 2017, איבדו הפלטפורמות את הבנק האמריקאי ואת וולס פארגו כשותפים בנקאיים. אמנם זו הייתה מכה גדולה לפעילות באותה תקופה, אך לא עבר זמן רב עד שתתר מצא קשרים בנקאיים ידידותיים יותר במדינות פרו-קריפטו כמו טייוואן..

איך קשירה עובדת?

זה נשמע קל להצמיד מטבעות קריפטוגרפיים למחיר של נכס בעולם האמיתי. עם זאת, המשימה קשה לשמצה מסיבות רבות. לשם ביצוע משימה זו, Tether Limited שבסיסה בהונג קונג טענה במקור כי עבור כל ASDT שהונפק, החזיקה המשרד בסכום שווה ערך של דולרים שנשמרו במילואים..

ככל שהנפקת USDT נכנסה למיליארדים, טענות אלה עברו בדיקה קשה. במרץ 2019 שינתה החברה את גיבתה של USDT כך שתכלול הלוואות לחברות כלולות. למרות השינוי, Tether נשאר המטבע הבכיר ביותר בעולם.

אומני

USDT הוא ייחודי בכך שהוא מתפקד על אומני פרוטוקול בלוקצ’יין. אומני היא פלטפורמה רב-תכליתית הידועה ביותר ביכולות העיגון שלה בביטקוין. נכון לעכשיו, אומני מספקת שירות זה למספר חברות.

בימיו הראשונים, כל עסקת אומני הציגה אסטרטגיית הקלטה כפולה שתציב את הערך הן במערכת OMNI ותקליט אותה בעסקת ביטקוין שחולקת את אותה חשיש העסקה..

אומני היום

כיום, נכסי Omni כוללים יתדות על מספר חסימות. יש לציין שכבת אומני של ליטקוין. לאחרונה, מפתחים הציגו גרסאות ERC-20 נוספות של האסימונים. כל הווריאציות הללו עוזרות לאבטח את Tether עוד יותר ולהדגים את יכולת ההתאמה שלה בשוק.

מדוע קשירה חשובה

Tether הוא אחד המטבעות הקריפטוגרפיים הדומיננטיים ביותר בשוק. זה מספק למשקיעים גמישות נוספת מכיוון שהוא משמש תחליף לדולר בבורסות פופולריות רבות. הנה רק כמה מהסיבות ש- Tether ממשיך לראות אימוץ:

אסטרטגיית יציאה

תנודתיות בשוק היא דאגה מרכזית בתחום הקריפטו. כאשר הדובים מתחילים להשתלט על השוק, למשקיעים יש רק כמה אפשרויות לשקול. הם יכולים למכור את האחזקה שלהם ולהמיר אותם חזרה לפיאט. תהליך זה גוזל זמן וכרוך בתשלומים רבים ככל האפשר. או שהם יכולים לרכוב על שוק הדובים ולקחת את ההפסדים. Tether מוסיף אפשרות שלישית למשוואה. המרה ל- Tether והימנע מהעמלות והתנודתיות.

הפחת את החיכוך

מכיוון ש- Tether הוא נכס נוסף של בלוקצ’יין, המרה מביטקוין או מכל מטבע מטבע לקלף קל כמו להחליף ביטקוין תמורת Ethereum. המרה זו הכניסה למשקיעים דרך ללא חיכוך למנוע תנודתיות ולהישאר בשוק הקריפטומה

מִשׁלוֹחַ

כמו ברוב המטבעות הקריפטוגרפיים, ל- Tether יכולת לחולל מהפכה במערכות עסקאות בינלאומיות. ניתן לשלוח USDT לכל מקום ברחבי העולם ללא צורך בהמרת כספים או בתשלום דמי העברה נוספים. העניין הוא ש- Tether קל לשלוח כמו ביטקוין ברחבי העולם.

ראיית חשבון

יתרון מרכזי נוסף בשימוש ב- Tether כאמצעי תשלום הוא דין וחשבון. מאז הקמתו של ביטקוין, היה בלבול סביב השימוש בו כתשלום מבחינת חשבונאות. עסקים שמשלמים עבור סחורות או שירותים באמצעות קריפטו נותרים לעיתים קרובות לאמוד את שווי התשלום שלהם מול הדולר האמריקני. מטבעות מטבעות מבטלים חשש זה מכיוון שהם תמיד משתווים לעמיתיהם הפיאטים.

מטבע מטבעות מעבר

חשוב לציין כי Tether מאפשר העברת מזומנים אמיתיים למזומנים דיגיטליים. זו משימה עיקרית באזורים מסוימים בעולם. זכור שבמיקומים מסוימים זו משימה קשה להמיר קריפטו למטבע פיאט. במדינות מסוימות הנוהג אינו חוקי. עבור כל האזורים הללו, קשירה היא חלופה חכמה.

קַבָּלָה

באותו קו מחשבה, Tether מספקת חליפין עם נזילות מוגברת. אסימון זה מאפשר לבורסות לוותר על התמודדות ישירה עם מטבע פיאט. בדרך זו, חילופי דברים יכולים להפחית את כמות התקנות KYC ו- AML שהפלטפורמה שלה חייבת לעמוד בהן.

אחרי כל כך הרבה שנים מוצלחות בשוק, אף אחד לא יכול להתווכח על התפקיד החשוב שממלא קשירה. כיום, לא חסרים מטבעות יציבה במגזר. עם זאת, Tether היה המטבע המקורי שהחל מהפכה זו. בשביל זה, Tether ראוי להנהון הערכה.

היכן לקנות קשירה (USDT)

מה זה קשירה? כל מה שאתה צריך לדעת מה זה קשירה? כל מה שאתה צריך לדעת מה זה קשירה? כל מה שאתה צריך לדעת
★★★★★ ★★★★★ סקירת בינאנס

דירוג Securities.io נקבע על ידי צוות העורכים שלנו. נוסחת הניקוד של מתווכי נכסים דיגיטליים (מטבעות קריפטוגרפיים) לוקחת בחשבון מעל עשרות גורמים, כולל עמלות ומינימום חשבונות, פלטפורמות מסחר, תמיכת לקוחות, גופי רגולציה ואפשרויות השקעה..

★★★★★ ★★★★★ סקירת Kraken

דירוג Securities.io נקבע על ידי צוות העורכים שלנו. נוסחת הניקוד של מתווכי נכסים דיגיטליים (מטבעות קריפטוגרפיים) לוקחת בחשבון מעל עשרות גורמים, כולל עמלות ומינימום חשבונות, פלטפורמות מסחר, תמיכת לקוחות, גופי רגולציה ואפשרויות השקעה..

★★★★★ ★★★★★ סקירת קריפטומט

דירוג Securities.io נקבע על ידי צוות העורכים שלנו. נוסחת הניקוד של מתווכי נכסים דיגיטליים (מטבעות קריפטוגרפיים) לוקחת בחשבון מעל עשרות גורמים, כולל עמלות ומינימום חשבונות, פלטפורמות מסחר, תמיכת לקוחות, גופי רגולציה ואפשרויות השקעה..

הכי טוב בשביל

משתמשים מתקדמים

הכי טוב בשביל

סוחרי ארה”ב

הכי טוב בשביל

סוחרים אירופאים

מינימום חשבון

אף אחד

מינימום חשבון

1.00 דולר

מינימום חשבון

35 אירו

מבצעים

10% קאשבק

קוד הנחה: EE59L0QP

מבצעים

אף אחד

מבצעים

אף אחד

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner