מסחר בביטקוין – מפת דרכים לניתוח טכני

ללמוד לקרוא טבלאות קריפטו הוא מיומנות חיונית לכל מי שמעוניין לסחור בביטקוין בהצלחה. במבט ראשון, תרשימי המסחר יכולים להיראות כשפה זרה. כל הקווים, הצורות והצבעים המבלבלים יכולים לגרום לזה להיראות מאוד מאיים עבור מתחילים. בנוסף, לימוד ניתוח טכני דורש שתתחיל ללמוד את הז’רגון הקשור למסחר.

למרבה המזל, המסחר בקריפטו דומה מאוד למניות. למעשה, ההבדל האמיתי היחיד הוא הנכס. שני הנכסים משתמשים באותם יסודות. אתה יכול ללמוד על כמה מסוחרי המניות הגדולים בעולם, ותיתן לעצמך יתרון מדהים בשוק.

זכרו, המסחר אינו קשור להיות שונה. מדובר בהבנת הפסיכולוגיה של השוק. במילים אחרות, אינך צריך להמציא את הגלגל מחדש. בהתחלה, תוכלו לראות הצלחה רבה יותר על ידי ביצוע דרכם של סוחרים מבוססים שתרגלו מיומנות זו במשך שנים. החדשות הגדולות הן שברגע שאתה מבין איך לסחור בביטקוין, אתה יכול לסחור במגוון עצום של סוגי נכסים.

שלב ראשון במסע שלך להיות סוחר הביטקוין האולטימטיבי הוא להכיר את יסודות המסחר. יהיה עליכם להכיר את תיאוריות המפתח והמינוח הנהוג כיום. אתה גם רוצה להבין היטב סוגים שונים של תרשימים וזיהוי תבניות.

למרבה המזל, מבחינת המסחר, להיסטוריה של השוק יש נטייה לחזור על עצמה. כתוצאה מכך, ניתוח מאפשר לך לזהות מגמות אלה ולהשתמש בהן לקבלת החלטה מושכלת לגבי תנועות השוק של העתיד.

אסטרטגיית תיאוריית הדאו

ה תורת הדאו היא אסטרטגיה שפותחה על ידי צ’ארלס ה ‘דאו. ומכאן שמה. דאו, יחד עם אדוארד ג’ונס וצ’רלס ברגסטרסר, הקימו את דאו ג’ונס & Company, Inc. השלישייה פיתחה את ממוצע התעשייה של Dow Jones בשנת 1896.

צ'רלס הנרי דאו - סחר בביטקוין חלק 2

צ’רלס הנרי דאו – סחר בביטקוין חלק 2

תורת הדאו מספקת לך תובנה חשובה לגבי תנועות השוק. זה קובע כי מחיר השוק לוקח הכל בחשבון. כל גורם כולל פיתוחים חיצוניים וכל הפרטים הקודמים, הנוכחיים והעתידיים משולבים לקביעת שווי השוק של הנכס.

תיאוריה זו אומרת שכסוחר מנוסה אתה צריך להיות מסוגל לפקח על מספר משתנים בשוק. תלמד להבין את הדרישות הנוכחיות, העבר והעתיד של קהילת הנכסים שלך. למידה זו חייבת להגיע מאיסוף מתמיד של מידע וחדשות שוק. אתה תמיד צריך לשים לב במיוחד לכל התקנות העתידיות.

תורת הדאו פירושה שכל תנועות המחירים אינן אקראיות כלל, להפך. תנועות מחירים עוקבות אחר מגמות גדולות יותר. ניתן לחלק מגמות אלו לשתי קטגוריות – מגמות לטווח הקצר והארוך.

ניתוח שוק ביטקוין

בניתוח שוק טכני, אתה מתמקד במחיר של מטבע באופן ספציפי. אסטרטגיה זו מחייבת אותך להשתמש במדדים טכניים ולהתעלם ממשתנים חיצוניים התורמים למחיר. בדרך זו, אתה מסוגל להסיר רגש מההחלטות שלך.

6 עיקרי תורת הדאו

3 תנועות שוק

תנועה ראשית – התנועה העיקרית היא המגמה העיקרית שמתנהלת כיום. מגמה זו הולכת להקיף שנים של פעילות בשוק. לדוגמה, התנועה העיקרית בביטקוין היא שורית אם מסתכלים על היסטוריית המסחר המלאה של הנכס. עם זאת, חשוב להבין שהתנועה העיקרית יכולה להיות דובית או שורית בהתאם למסגרת הזמן הכלולה בניתוח שלך.

נדנדה בינונית – נדנדה בינונית היא תגובת שוק משנית. תגובה זו יכולה להימשך עד שלושה חודשים. נדנדות בינוניות כוללות מחירי מחיר. מעקב חוזר הוא כאשר תנועת השוק של ביטקוין מתחילה לחזור למצבה המקורי לפני פעילות השוק. ברוב המקרים, מעקב חוזר יחזור ל -30% – 60% מערך השוק המקורי.

נדנדה קצרה – תנודות קצרות הן תנודות מחיר יומיות. נדנדה קצרה יכולה להימשך עד חודש בתרחישים מסוימים. תנועות קלות אלה מתרחשות עקב ספקולציות בשוק. ככזה, הביטקוין חווה תנודות קצרות לאורך השבוע באופן קבוע.

3 שלבי שוק

הצטברות

שלב הצבירה מתרחש כאשר משקיעים בעלי ידע מקבלים מידע בעל ערך כלשהו המתייחס אליהם לשינוי משמעותי בתנאי השוק. מידע זה יכול לכלול ידע שנרכש מתוך החברה או מאפיקים אחרים העלולים להשפיע על השוק. בשני המקרים התוצאות זהות. משקיעים אלה מתחילים לקנות או למכור את הנכסים שלהם במטרה להתמקם לחדשות.

יש לציין כי שלב זה קשה לאיתור מכיוון שתנועות השוק מינימליות. הסיבה להתאמות השוק הזעירות היא שרוב המשקיעים אינם מודעים למידע שקיבלו המובילים הראשונים. מכיוון שרק למספר מצומצם של אנשים יש גישה למידע זה, מכירות אלה אינן מבחינות בנפח המסחר היומי.

קְלִיטָה

קליטה מתרחשת כאשר הציבור הרחב מתחיל לשים לב למגמת השוק המתהווה. השתתפות זו מובילה ליותר פעילות בשוק. כתוצאה מכך, יותר משקיעים קופצים על סיפון התנועה. בסופו של דבר, תרחיש זה מוביל לספקולציות המונעות על ידי FOMO (פחד להחמיץ).

כאן הרגשות ממלאים תפקיד מרכזי בהכתבת התנהגות השוק. אם השוק מתכוון, המשקיעים יבהלו ויבהלו ימכרו את הביטקוין שלהם, מה שמניע את ירידת המחירים. מנגד, אם הערך של ביטקוין יתחיל לעלות בתלילות, עומס של משקיעים חדשים נכנס לשוק שמנסה לתפוס את ריצת השור הבאה.

הפצה

בשלב זה, משקיעים מוקדמים מתחילים להחזיר לציבור את אחזקותיהם שנצברו. משקיעים אלה כבר הבינו רווח וכעת הם עוזבים את עמדותיהם לפני שהמגמה מתחלפת. יציאה זו גורמת להופעת נדנדה שיוצרת מעקב אחר מחירים בשוק. משקיעים לא מאומנים נותרים עם האחזקות של אלה שהקדימו את המגמה.

חדשות דיסקונט השווקים באופן מיידי

השוק מגיב באופן מיידי לכל המידע הנוגע לנכס. תגובה זו כוללת את כל הנתונים סביב ההשקעה. ערך הנכס שלך משקף את סכום התקוות, הפחדים והציפיות של כל השוק. חדשות כמו תקנות עתידיות, אימוץ מוסדות מרכזי והכנסת מוצרים פיננסיים חדשים ממלאות תפקיד מרכזי בתמחור הביטקוין.

משקיע הר גוקס לאחר 650,000 BTC חסר

משקיע הר גוקס לאחר 650,000 BTC חסר

בנוסף, בעיות שאינן קשורות לביטקוין יכולות להשפיע על מחיר הנכס שלך. מקרים כמו בחירות גדולות יכולים להטיל ספק ביציבותו של נכס בעתיד. תרחיש זה נכון במיוחד כשמדברים עם נכסים לא מוסדרים חדשים כמו ביטקוין. כמו כן, אירועים מרכזיים כגון מלחמה, אסונות טבע או מגפות משפיעים גם על שווי השוק של הנכסים.

כרך מאשר מגמות

נפח הנכס הוא כמות הפעילות בשוק שהוא חווה. במקרה של מגמת שור, כדאי שתבחין בקפיצות בנפח המסחר. העלאת מחירים זו צריכה להתאים לעלייה בהיקף השוק. כשרואים קפיצות מחירים ללא עליות מקבילות בנפח, זה בדרך כלל סימן למה שמכונה משאבה. במשאבה, משקיעים גדולים מבצעים מניפולציה על מחיר הנכס תוך שימוש במשקלם כדי ליזום מגמות מחירים.

היפוך מגמות

כלל זה קובע כי שוק בתנועה יישאר בתנועה עד להתרחשות היפוך מגמה. בעיקרון, אם אתה מבחין במגמה רחבת היקף, אתה יכול לצפות שהמגמה תימשך עד שתבחין בתחילת תקופת צבירה נוספת של משקיעים משכילים..

למרבה הצער, זה יכול להיות קשה מאוד לקבוע בהצלחה מתי מתחיל היפוך מגמה. בשוק תמיד יהיו נדנדות קטנות ובינוניות. תנועות אלה יכולות לעשות את זה מאוד מסובך לוודא אם תנועה היא למעשה התחלה של היפוך. הערכה מדוקדקת של כל גורמי המסחר החיצוניים יכולה לעזור לך לבחור נכון במצבים אלה

ניתוח טכני של ביטקוין

ניתוח טכני מחייב אותך להשתמש בשילוב כלים כדי לחזות אם מחיר הביטקוין יעלה או יירד. חשוב לציין כי ניתוח טכני מספק לך תובנה רבה יותר בשוק. כתוצאה מכך, ככל שאתה טוב יותר בזה, כך תהיה לך יותר מסחר. להלן מספר מושגי מפתח שעליך להבין בכדי לפשט את הניתוח הטכני שלך.

מסגרות זמן של תרשים הביטקוין

עליך להבין את חלונות מסגרת הזמן וכיצד השימוש בהם ישפיע על תוצאות הניתוח שלך. אלה מסגרות הזמן הפופולריות ביותר הקיימות כיום בבורסות ביטקוין

  • 15 דקות
  • לפי שעה
  • תרשים של 4 שעות
  • תרשים יומי

מסגרת הזמן בה אתה משתמש תלויה במידה רבה בסגנון המסחר שלך. לדוגמא, אם אתה סוחר יום, תשתמש בשעה לשעה, עד לחלון המסחר הדקות. הסיבה להחלטה זו היא פשוטה. אתה זקוק למידע העדכני ביותר מכיוון שאתה מבצע עסקאות מיקרו.

סחר יום ביטקוין

סוחרי יום יכולים לפתוח ולסגור את עמדת המסחר שלהם תוך מספר דקות. בנוסף, הם יכולים לסחור ברציפות לאורך כל היום. יש סוחרים שמבצעים 50+ עסקאות ביום. לצורך פעולות אלה, אתה צריך ניתוח עד דקה.

סוחרים לטווח ארוך של ביטקוין

המצב הפוך אצל סוחרים ארוכי טווח. סוחרים אלה מעדיפים להחזיק בתפקידם חודשים ואף שנים. במקרים מסוימים, כגון ב- HODLers (החזיקו מעמד לכל החיים היקרים), יתכן שהם לעולם לא מתכוונים למכור את אחזקות הביטקוין שלהם.

סוחרים לטווח ארוך תלויים במגמות לטווח הארוך. סוחרים אלה צריכים לבחון חודשים של נתונים במקביל כדי לקבל סקירה טובה יותר של המגמות הגדולות יותר. זה לא עושה לסוחרים לטווח הארוך שירות כדי לבחון את התנודות הקטנות יותר בשוק. למעשה, זה יכול להיות פרודוקטיבי מכיוון שהוא יכול לגרום לסוחר לנחש שוב את החלטתו.

שווי שוק ביטקוין

אתה צריך להיות מעורב בשוק הקריפטו רק עשר דקות לפני שאתה שומע מישהו מזכיר “שווי שוק”. שווי השוק של הביטקוין הוא הסכום הכולל של המטבעות במחזור X מחירו של כל מטבע כרגע. כתוצאה מכך, שווי השוק מספר לך הרבה על נכס מסוים.

שווי שוק באמצעות CoinMarketCap

שווי שוק באמצעות CoinMarketCap

אתה יכול לבחון את שווי השוק כדי לקבל תובנה מעמיקה יותר לגבי יציבות הנכס. אתרים כגון CoinMarketCap.com לספק לך ניתוח בזמן אמת בצורה של תרשים קו. אתה יכול להשתמש בתרשימים אלה כדי לאתר מגמות בשוק. במקרה של ביטקוין, תוכלו להבחין כי במהלך 9 השנים האחרונות הנכס צבר ערך ניכר.

תרשימי פמוטים של ביטקוין

תרשימי פמוטים הם הסגנון הפופולרי ביותר של תרשים המשמש כיום בחלל הקריפטו. בהתחלה, תרשימים אלה יכולים להיראות מוזרים כמו הפקדים של חללית חייזרית בעין הלא מאומנת. עם זאת, לוקח רק כמה דקות להבין את כלי המסחר המדהימים האלה.

תרשים פמוטים - חלון מסחר בינאנס

תרשים פמוטים – בינאנס חלון מסחר

תרשימי פמוטים מספקים לכם שפע של מידע במבט אחד בלבד. תוכלו להבחין שהפמוטים האדומים והירוקים מונחים ברצף. חשוב לציין, שכל נר מראה לכם את תנועת המחירים של נכס לאורך פרק הזמן שנבחר.

כיצד לקרוא מקלות נרות של ביטקוין

תרשימי פמוטים מספקים לך את כל מה שאתה צריך לדעת כדי להבין את המצב הנוכחי של שווי השוק של נכס. אתה יכול לראות את מחירי הפתיחה והסגירה, הגבוהים והנמוכים היומיים, ואתה יכול להחליט באילו מרווחי זמן אתה מציג מידע זה.

פמוט ירוק מציין כי הביטקוין נסגר גבוה יותר לתקופת הזמן מערך הפתיחה שלו. בכל פעם שאתה רואה נר אדום, זה מציין שהיו כמה הפסדים של הנכס. באופן זה קל לעקוב אחר פעילות השוק, אפילו מהטלפון שלך.

ברוב הנרות, תבחין שיש גוף. איפה שמתחיל גוף הנר העיקרי הוא מחיר הפתיחה ליום. אם הנר ירוק, מחיר הפתיחה יהיה תחתית גוף הנר. אם הנר אדום, החלק העליון של הגוף יידע את מחיר הפתיחה.

תבחין כי החלק העליון או התחתון תמיד מסתדר עם הנר המתמשך בתרשים. יישור זה מייצג את סגירתו ופתיחתו של יום המסחר הבא. זמן זה יכול להשתנות בהתאם למרווח המסחר שתבחר.

צללים

ישנם גם קווים קטנים הבולטים מהחלק העליון והתחתון של הנר. קווים אלה מכונים צללים. צללים מייצגים את הגבוה והנמוך ליום. בדרך זו תוכלו לברר כמות מדהימה של מידע מתרשים הפמוט בשניות.

נתונים אלה יכולים לעזור לך לקבל החלטת השקעה במועד. נרות מסוימים יכולים להצביע על תחילת המגמות. כתוצאה מכך נוצרה טרמינולוגיה שלמה סביב מדדים אלה. להלן המדדים הנפוצים ביותר לפמוט שתראו בעת סחר בביטקוין.

גיליון צ'אט לפמוטים - Jbmarwood

גיליון צ’אט לפמוטים – Jbmarwood

פטיש

נר פטיש יכול להצביע על היפוך שורי עומד להתרחש. הנר מראה שכאשר השוק נפתח, המוכרים אילצו את המחיר לרדת בתלילות. לחץ כלפי מטה זה נתקל בלחץ קנייה חזק יותר. לחץ זה הביא לשינוי המומנטום.

חשוב לציין שהמומנטום נדחק מעט מעט למטה, אך לא לפני שהיום נסגר. קל לזהות פטישים מכיוון שהם מכילים צל שלעתים הוא פי שלושה מגוף הנר. פטישים מודיעים לך שהקונים נמצאים בשוק והם שולטים בפעולת המחיר ליום.

כוכב נופל

נר הכוכב הנופל הוא ההפך מנר הפטיש. כשרואים את הנרות הללו המשמעות היא שהקונים שלטו בשוק עם פתיחת היום אך לפני סגירתו, הרווחים שלהם נמחקו על ידי לחץ דובי חזק. בתורו, אתה יכול לחזות כי יותר לחץ מכירה נכנס לשוק. לכוכבים נופלים יש צללים תחתונים קטנים מאוד, כאשר הצל העליון עליון מהווה את רוב הנר.

דפוס בולע שורי

דפוס בולע שורי מסמל שוב כי לחץ הקנייה חזק בשוק. בתבנית זו עם שני נרות אתה רואה שהמוכרים אילצו את המחיר למחרת. למחרת חזרו המוכרים לשליטה וגימדו את ההפסדים שהדובים הציגו יום קודם לכן. דפוס זה מראה נר דובי ואחריו נר שורי גדול יותר.

דפוס בולע דובי

באופן הפוך, דפוס הבליעה הדובי מאפשר לך לדעת כי מוכרים נכנסים לשוק בהמוניהם. הנר הראשון בתבנית זו יראה רווחים מהיום הקודם. הנר הבא בתבנית זו יהפוך את הרווחים ויציג הפסדים חזקים עוד יותר.

תבנית כוכב בוקר

תבנית כוכבי בוקר משתמשת בשלושה נרות לקביעת מגמות השוק. כוכב בוקר הוא דפוס היפוך שורי שמראה מאבק שנוצר בין קונים למוכרים. ביום הראשון אתה רואה שלמוכרים הייתה שליטה מלאה בשוק. לחץ מכירות זה הופעל ביום השני והופך ביום השלישי.

כוכב הערב

דפוס כוכב הערב הוא ההפך מכוכב בוקר. כאן רואים שהקונים מותשים אחרי יומיים של לחץ. ביום הראשון הצליחו הקונים לשלוט במחיר. ביום השני התקדמו התקדמות בלחץ שווה וביום השלישי הם איבדו שליטה בשוק. תוכלו לזהות בקלות מגמות של כוכבים מכיוון שאין להן גוף מכיוון שהלחץ משני צידי השוק היה שווה. נר כוכב הבוקר מעיד על כך שהמוכרים נמצאים כעת במושב האחורי והשוורים בשליטה. כוכבי הערב מראים שדובים מנהלים את השוק כרגע.

מדד חוזק יחסי

מדד החוזק היחסי (RSI) הוא נוסחה מתמטית המשמשת למדידת זרם השוק. הנוסחה לוקחת את העוצמה ואת המהירות של תנועות המחירים בשוק ומשווה ביניהן לאחרות שהתרחשו בעבר. הנוסחה נקראת כ:

RSI = 100 – (100 / (1-RS))

על ידי השוואת תנודות השוק הנוכחיות והעבר, כמו גם את גודל הרווחים האחרונים להפסדים האחרונים, ה- RSI מנסה לקבוע אם נכס נרכש יתר על המידה או לא מוערך פחות. נכס שנרכש יתר על המידה יפחת לרוב בתקופה הקרובה. נכס לא מוערך יעלה במחיר עם התממשות ערכו הפנימי.

RSI - Investopedia

RSI – Investopedia

הצהרת אחריות ל- RSI

כמו בכל כלי תרשים, ה- RSI אינו מדויק ב 100%, ואין כלי מסחר. המשמעות היא שעליך להשתמש בכלי זה בשילוב עם אינדיקטורים אחרים לשיפור התוצאות שלך. אינדיקטורים של RSI מועדים לאיתות שווא של קנייה ומכירה כוזבת. אלה יכולים להתרחש כאשר יש מכירה של משאבה או פלאש בשוק הביטקוין.

קריאת ה- RSI

תרשים ה- RSI מציג גרף קווים שנע בין 0 ל 100. ציון של 70+ מציין נכס קנוי יתר. אינדיקציה זו עשויה לסמן ירידת מחירים. להפך, ציון של 30 מדגים נכס מוערך. ציון זה אומר שיש סיכוי טוב שהנכס יכול לחוות עליית מחירים.

קווי תמיכה והתנגדות של ביטקוין

RSI חשוב אך הוא לא הכלי היחיד בו אתה משתמש לסחר בביטקוין. אתה גם רוצה להבין קווי תמיכה והתנגדות. חשוב על המחסומים הבלתי נראים הללו כעל רמות קבועות מראש של מחיר הנכס בו מתרחשת בדרך כלל היפוך מגמה.

קביעת רמות התמיכה והתנגדות קלה. פשוט חפש נקודות בתרשים שאתה רואה נגיעות מרובות של מחיר ללא פריצת דרך של הרמה. בכל פעם שהנכס עומד בחסמים אלה הוא נדחק או שהוא פורץ לרמות התמיכה / ההתנגדות הבאות. כאשר רמת תמיכה נשברת, זה מצביע על כך שהשוק הפך את הזרימה שלו. בנוסף, רמות תמיכה יכולות לעזור לך לקבוע היכן מחיר הביטקוין עשוי לחזור.

לדוגמא, אם לביטקוין רמת תמיכה היא 8500 דולר, יהיה קשה יותר לביטקוין לעלות מעבר למחיר זה אם הוא מתחת לרמה זו. זה מה שמכונה רמת התנגדות. אם הביטקוין היה מעל מחיר רמה זו, הוא ישמש קו תמיכה. כאשר הקו נשבר בהחלט, זה מסמן תנועות גדולות בשוק.

פסיכולוגיית שוק הביטקוין

סוחרים מצליחים צריכים לתפוס את הפסיכולוגיה העיקרית בשוק כדי להישאר יעילה. הבנת דעתם של סוחרים אחרים עוזרת לך לחזות טוב יותר כיצד השוק ישקף התפתחויות מסוימות כגון תקנות חדשות. ישנם בשוק שלושה סוגים עיקריים של פסיכולוגיות מסחר.

הסוג הראשון של פסיכולוגיית מסחר הוא של סוחרים ארוכים. אלה אנשים שקונים את הנכסים שלהם ומתכננים להחזיק אותם עד שהמחיר יעלה במועד הרבה יותר מאוחר. בשלב זה, הם ימכרו מחדש את נכסיהם ויקחו את הרווחים שלהם. יש לך גם סוחרים שהולכים “קצרים”. מדובר בסוחרים שצופים שמחירו של ביטקוין יירד בעתיד. סוחרים אלה משלבים לעתים קרובות מכשירים פיננסיים אחרים כגון חוזים עתידיים ממונפים כדי למקסם את רווחיהם. לבסוף, יש לך סוחר ממוצע שלך. זהו הסוחר שאין לו את התובנה לקבוע את תנודות השוק. קטגוריה זו מכילה את רוב הסוחרים החדשים.

סיכום – שליטה במסחר בביטקוין

עכשיו שיש לך הבנה מוצקה של מרכיבי המפתח במסחר בביטקוין, אתה מוכן להתחיל את הרפתקאת המסחר שלך.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner