כיצד לקצר ביטקוין (BTC) – מדריך קל לביצוע

ללמוד כיצד לקצר ביטקוין (BTC) הוא מיומנות חיונית ללמוד אם אתה מתכוון להיות סוחר קריפטו מקצועי. יש לציין כי קיצור הוא אסטרטגיית השקעה מתקדמת שמגיעה עם רמת סיכון גבוהה. עם זאת, אם אתה שולט במיומנות, אתה צובר יכולת להשיג תשואות מסיביות בתקופות של ירידה בשווי השוק.

מה זה מכירה קצרה?

מכירה קצרה היא שיטת השקעה המאפשרת לך ליהנות מירידות במחיר של נכס מסוים. כאשר משקיע משער על הירידה בנכס סחיר כמו ביטקוין, מניות או מחירי ניירות ערך אחרים, הם יכולים להשיג רווחים באמצעות מכנסיים קצרים. בתרחיש מכירה קצרה, אתה מהמר כנגד מחיר הנכס המדובר.

מדוע תרצה לקצר ביטקוין?

בעוד שבטווח הארוך קל לראות שביטקוין ממשיך לראות עליית מחירים, יש אינסוף סיבות לקצר את הקריפטוגרפיה הזו. השוק תנודתי ולא לתת לאחזקות שלך לשבת בתקופות של ירידה בשווי השוק, אתה יכול לוודא את אחזקותיך באמצעות מכנסיים קצרים..

מחזור מחירים שנתי של ביטקוין

מחזור מחירים שנתי של ביטקוין

איך עובד שורט ביטקוין

כדי להבין קיצור, בואו נסתכל תחילה על התעשייה שיצרה שיטה זו, מניות. בשוק המניות מכירה קצרה היא אסטרטגיית השקעה פופולרית. כדי להשיג קיצור, משקיע לווה סכום מסוים מהמניות שלדעתם תרד בערכן. ברגע שהמשקיע מקבל מניות אלה, הוא מוכר אותן לפי שווי השוק הנוכחי. ברגע שמחיר הנכסים יורד, המשקיע יכול לקנות את המניות בחזרה ולהחזיר למלווה.

מכנסי ביטקוין

בעוד שהנכס שונה, קיצור הביטקוין עובד באותה צורה. סוחר קריפטו ישאיל ביטקוין לפני צניחת שוק צפויה. ברגע שהמשקיע מקבל את הביטקוין שלו, הנכסים נמכרים. לאחר שערכו של ביטקוין משלים את שקיעתו, המשקיע רוכש מחדש את ביטקוין בקרנות המכירה המקוריות.

מכיוון שמחיר הביטקוין זול יותר מאשר בהשאלת אותו, אתה יכול להחזיר את ההלוואה שלך ולשמור על ההפרש בהחזר ובסך פעולות המסחר שלך. הנה דוגמה ספציפית לקיצור בפעולה.

דוגמה לקיצור

ג’רמי לווה 5 ביטקוין בסכום של 12,000 דולר ליחידה. הוא מוכר מיד את המטבעות הללו תמורת 60,000.00 דולר. עוברים כמה ימים. ביום השלישי, הנגיעה של ג’רמי הוכיחה שהיא נכונה. מחיר הביטקוין עשה תיקון משמעותי ל -10,000.00 דולר.

לאחר מכן רכש ג’רמי רכישת ביטקוין מחדש באמצעות סכום של 60,000 דולר שהחזיק מהמכירה הראשונית של אחזקותיו. מכיוון שמחיר הביטקוין צנח ב -2,000 דולר ליחידה, ג’רמי מקבל שישה ביטקוין לרכישתו. לאחר מכן הוא מחזיר את חמשת הביטקוינים למלווה. הביטקוין האחרון הוא הרווח שלו.

ג’רמי יכול למכור את הביטקוין הזה ולשמור על 10,000 דולר, או שהוא יכול להשתמש ברווחים שלו כדי לבצע השקעות אחרות. אם לא היה מקצר את השוק, הוא רק הציג הפסדים בתיק שלו. גם אם היה סוחר את נכסיו במטבעות יציבים, הוא היה עושה את ההבדל במחיר מאחזקותיו המקוריות ומירידת הערך. במקום זאת, הוא פי 5 מההחזר על ההשקעה שלו בשיטת מסחר מתקדמת זו.

כיצד קצר ביטקוין?

קיצור ביטקוין קל מתמיד היום. השלב הראשון הוא איתור פלטפורמה אמינה המתירה מסחר ממונף. פלטפורמות אלה מתמחות בהלוואות השקעה בקיצור סיכון גבוה.

חשוב לציין, תצטרך להחזיר כל הלוואה שאתה לוקח, בתוספת עמלות. אם אתה שואל עשרה ביטקוין, תצטרך להחזיר את המטבעות האלה כשהגיע הזמן להחזיר את ההלוואה שלך. כדי להבטיח שתקיים את ההבטחה שלך, פלטפורמות אלה דורשות מהמשתמשים להפקיד פיקדון, או מרווח.

דרישות השוליים שלך משמשות כצורה של ביטחונות או בטחונות. אחזקות אלה מגבות את עמדתך במטרה להבטיח שהמניות יוחזרו במועד העתידי המוסכם. אם הקצר שלך מתחיל להשתבש, המלווה שלך יכול, וככל הנראה, יקרא את השוליים שלך. רוב הפלטפורמות צריכות לספק לך הודעה מהירה רק על כך. מסיבות אלה, חובה לקרוא את כל הפרטים המשובחים של הסכם הביטקוין הקצר שלך.

דרכים לביטקוין קצר

כיום ישנן מגוון דרכים לקצר ביטקוין. כל אחת מהטכניקות הללו מספקת יתרונות וחסרונות משלה. עליכם לשקול את כל המצב לפני שתחליטו איזו אסטרטגיה מתאימה ביותר לצרכים שלכם.

מכירה קצרה – חוזה להבדל (CFD)

אחת הדרכים הפופולריות ביותר לקצר ביטקוין היא שימוש ב- CFD. CFD מאפשרים לכם לקצר ביטקוין מבלי לרכוש מטבעות ישירות. במקום זאת, אתה חותם על CFD ומסכים לשלם רק את ההפרש בין מחיר הנכס בזמן ההלוואה לשיעור החוזה שלך. CFDs פופולריים מכיוון שהם נוחים וחסכוניים יותר מכיוון שאין צורך לבצע רכישות נוספות.

כיצד קצר CFD

eToro היא הבורסה המובילה לשירותי מסחר ב- CFD של מטבעות קריפטו. יהיה עליך ליצור חשבון כדי להתחיל. למרבה המזל, התהליך פשוט. ראוי לציין כי עליך לאמת את זהותך וחשבונך באמצעות דוא”ל לפני שתוכל להשתמש בפלטפורמה.

ברגע שכולכם מסודרים, קיצור הוא פשוט. כל שעליך לעשות הוא לפתוח עסקאות במכשיר BTC / USD. לאחר מכן, עליך לבחור “למכור” מהאפשרויות. יובא למסך שיאפשר לך להגדיר את כל הפרטים של CFD שלך. זה לא נהיה קל מזה. החשוב מכל, eToro כולל ממשק מתקדם וקל לניווט. טופס כאן, תוכל להישאר מעודכן בכל התפתחויות השוק.

אַזהָרָה: שים לב שכל מסחר כרוך בסיכון. 67% מחשבונות המשקיעים הקמעונאיים מפסידים כסף כאשר הם סוחרים CFD עם ספק זה. עליכם לשקול האם אתם יכולים להרשות לעצמכם לקחת את הסיכון הגבוה לאבד את כספכם. תוכן זה נועד למטרות חינוכיות בלבד ואינו ייעוץ השקעות.

שורט בחליפין

בשוק קיימות כיום מרכזיות רבות המציעות שירותי קיצור. מרבית הפלטפורמות הללו מאפשרות לך למנף את אסטרטגיית הקיצור שלך. קיצור ממונף הוא פעולה של שאילת ביטקוין יותר מהבורסה ממה שאתה מחזיק לפני המכירה שלך.

Dump מחירון ביטקוין

מחיר מחירון ביטקוין

מסחר ממונף הוא אחת האסטרטגיות המסוכנות בשוק. נדרשת הבנה מוצקה של תנאי השוק וההשקעה שלך. בנוסף, אתה באמת צריך תזמון ללא דופי כדי להצליח באסטרטגיה זו. אם הבורסה מרגישה כאילו ההשקעות שלך הולכות לחמצן, הן יסגרו את המסחר שלך מוקדם, ישמרו על הרווח שלך ויגרמו לך להחזיר את ההלוואה שלך..

הבנת מתי לקצר

ישנם מקרים מסוימים בהם קיצור ביטקוין מורכב יותר מאחרים. לדוגמה, קיצור של ביטקוין נגד מגמות עלייה לטווח הארוך יכול להיות קשה, בלשון המעטה. לביטקוין יש דרך לעלות לאט בערכם. להפך, נכס דיגיטלי זה יכול להשיל אלפי דולרים בשווי שוק בדקות. תרחישים אלה מציגים נקודת מבט מדוע קיצור יכול להיות קשה עבור משקיעים חדשים להשלים בהצלחה.

הבנת מנטליות השוק

חשוב גם לקחת בחשבון את המנטליות של סוחרים אחרים בשוק. אם תקצר ביטקוין, ופתאום המחיר יתחיל לעלות במהירות, תצטרך למהר לרכוש מחדש את הנכסים שלך. למרבה הצער, כל משקיע אחר שקיבל את אותה החלטה יבקש לבצע את אותה משימה.

המניע הפתאומי הזה לרכישה חוזרת של ביטקוין מעלה את שווי השוק בחדות. כאשר התרחיש הזה מתרחש, זה מה שמכונה סחיטה קצרה. לחיצות קצרות מוסיפות להפסדים שלך במצב זה. כדי להימנע מתרחיש זה, עליכם להיות ערניים בהערכות השוק שלכם.

מכירת ביטקוין בעבר 

לשוק הביטקוין יש תשע שנים של נתוני מסחר כדי לגבות אותו כעת. הצצה מהירה לעבר ביטקוין ותוכלו לראות בקלות תרחישים שיזמו מכירות גדולות. ככל שתבינו יותר את התרחישים הללו, יהיה קל יותר לזהות את המכירה הגדולה הבאה בשוק. להלן כמה מהסיבות העיקריות לכך שמחירי הביטקוין גמגמו בעבר.

זריקת לוויתן ביטקוין - כיצד לקצר ביטקוין (BTC)

זריקת לוויתן ביטקוין – כיצד לקצר ביטקוין (BTC)

דאגות רגולטוריות

מכיוון ששוק הקריפטו עדיין בשלביו הראשונים, עדיין קיימת אי וודאות רגולטורית רבה סביב ענף זה. במקרה שמדינה גדולה איסורים או אם נקבע עמדה מסוימת נגד ביטקוין, השוק יסתגל בהתאם.

פריצות חליפין מרכזיות – ביטקוין קצר

ההיסטוריה הראתה כי פריצות חליפין גדולות יכולות לממן את מחירי הביטקוין בדקות ספורות. אחת הדוגמאות המפורסמות לתרחיש זה הייתה במהלך הפריצה של Mt.Gox. בזמן, הר גוקס הייתה בורסת הביטקוין הגדולה בעולם. הפריצה שלו שלחה את מחירי הביטקוין בסיבוב כלפי מטה במשך חודשים.

מזלגות קשיחים

מזלגות קשים מתרחשים כאשר הקהילה שעומדת מאחורי פרויקט קריפטו מפוצלת על שדרוג מסוים. במזלג קשה, חלק מהכורים מסרבים לעבור לפרוטוקול החדש. זה יוצר שתי חסימות נפרדות מרגע התקדמות המזלג. כתוצאה מכך, מזלגות קשים יוצרים גם קרע בקהילת תומכי מטבעות.

מחירי הביטקוין ראו ירידה כאשר הקהילה התפצלה על גדלי חסימות עסקאות. השורה הובילה בסופו של דבר ליצירת מזומן ביטקוין. כיום, לשני המטבעות יש המשך חזק בשוק.

עדכונים מושהים

יש תרחיש נוסף שקשור לעדכון שיכול להוריד את המחיר של נכס דיגיטלי. כאשר שדרוגים חשובים רואים עיכובים ניכרים, זה יכול לגרום לאובדן אמון מצד המשקיעים. אובדן האמון הזה מדגים את עצמו בתנועות מחירים שליליות.

ביטקוין ראה חסרונות משמעותיים במחיר כאשר מפתחים דחו את עדכון SegWit. SegWit צמצם את גודל העסקאות בניסיון להילחם בגודש השוק בבלוקצ’יין של ביטקוין. באותה תקופה, העומס ברשת היה קשה מנשוא. כתוצאה מכך, כל עיכוב נתקל בתנועות מחירים שליליות.

מפתחים שיוצאים מהפרויקט

התפתחות מרכזית נוספת שיכולה לפגוע במחיר של מטבע היא יציאה של חבר מפתח מהפלטפורמה. למפתחי בלוקצ’יין ביקוש גבוה. מתכנתים מובילים מכובדים בכל הענף. כאשר אחד עוזב פרויקט, זה יכול לסמל את התחלת הסוף עבור מטבע. זה יכול גם לייצג שינוי בפונקציונליות הראשית של המטבע להתקדם. כך או כך, המשקיעים לא אוהבים לראות את הבחורים האלה הולכים.

תרחישי סיכון עתידיים

ישנם גם תרחישים עתידיים שיכולים להתרחש שישפיעו על מחיר הביטקוין לרעה. לדוגמא, אם אלגוריתם הגיבוב הצפוני של ביטקוין נשבר, המטבע יהפוך ללא מאובטח ושווי השוק שלו יצנח. באותו קו מחשבה, ניצולי קידוד גדולים עשויים גם לגרום למשקיעים לאבד אמון בקריפטו זה.

תקנות עתידיות

שינויים רגולטוריים בשוק הם אולי האיומים הגדולים ביותר על מחירי הביטקוין. בעבר, מדינות גדולות כמו סין הפעילו לחץ כבד על השוק. בשנת 2017 אסרה סין על כל הבורסות וה- ICO במדינה. פעולות אלה הורידו את מחירו של ביטקוין בצורה חדה בעקבות החדשות.

הגב של סאטושי

היוצר האלמוני של ביטקוין, סטושי נקאמוטו, נותר בצל בשנתיים האחרונות. בימיו הראשונים של הביטקוין כרה נקאמוטו למעלה ממיליון מטבעות. המטבעות האלה ישבו בארנקים שלו מהיום הראשון. אם מטבעות אלה היו נכנסים לשוק, מחיר הביטקוין יראה תיקון עצום שישקף את ההיצע הנוסף.

סיכוני קיצור ביטקוין

מכירות קצרות נחשבות לאסטרטגיית מסחר מסוכנת מכיוון שהן מגבילות רווחים גם כשהן מגדילות הפסדים. קיצור מסוכן במיוחד אם המלווה מתקשר לנכסים לפני שמחירים יש סיכוי לרדת. ישנן כמה טכניקות בהן תוכלו להשתמש כדי לפשט את התהליך, אולם אף אחת מהן איננה הוכחה מלאה.

בואו נבחן את אותה דוגמא מלפני שהשתמשנו ב- 12,000 $ ביטקוין שירדו ל -10,000 $. בתרחיש הראשון הקצר שהושלם על פי התוכנית, מחיר הביטקוין ירד והמשקיע החזיר את חובותיו למלווה. עכשיו בואו נראה מה יקרה אם מחיר הביטקוין לא יירד.

חשיפה מקסימאלית לסיכון

בוא נגיד שמחיר הביטקוין קפץ ל -13,000 דולר במקום לרדת. במצב זה, המלווה היה מכניס את הלוואתו. המלווה יסגור את המסחר שלך וישמור על הרווח שלך. בנוסף, היית חייב בביטקוין בשווי 65,000 $ במקום בביטקוין המקורי ששילמת עבור 60,000 $.

שורט ביטקוין – סיכום

שורט הוא דרך נהדרת להרוויח רווחים נוספים. עם זאת, אם אתה לא מתחיל לסחור, או שאינך מכיר את השוק, קיצור הוא אחת הדרכים המהירות ביותר לאבד את השלל שלך. מסיבות אלה, כל משקיע צריך לבצע בדיקת נפש לפני שהוא קופץ לשוק הקצר. עם זאת, קיצור הוא כלי רב עוצמה המספק למשקיעים החזר ה- ROI ענק כאשר הוא הושלם כהלכה.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner