שואל מנכ”ל OKEx: 10 שאלות על DCEP בסין

צילומי מסך של ממשק הבדיקה של המיוחל של סין DCEP (תשלום אלקטרוני במטבע דיגיטלי) היא פצצה למרחבי האוצר, הבלוקצ’יין והקריפטו. חשיפת הממשק רומזת כי DCEP צפויה להיות בשלב הסופי של הפיתוח והשמועות מספרות כי בנק העם העממי של סין (PBOC) נערך להשקת טייסים של היואן הדיגיטלי בארבע ערים כולל שיונג’אן, סוז’ו, צ’נגדו, ושנזן.

עם הרבה הייפ ועניין, שוחחנו עם מנכ”ל OKEx ג’יי האו ושאלנו אותו עשר שאלות נפוצות על DCEP.

ממשק בדיקה של DCEP

שאלה 1. מה זה DCEP ואיך זה שונה מ- היואן הסיני הקיים?

ג’יי: במילים פשוטות, DCEP הם השטרות והמטבעות היואניים הסיניים שאנו משתמשים בהם מדי יום דיגיטליזציה.

שאלה 2. האם דברים של DCEP וביטקוין דומים?

ג’יי: לא, הם דברים שונים לחלוטין עם שני הבדלים בולטים:

ראשית, DCEP נתמכת ב 100% על ידי קרן העתודה הממשלתית. במילים אחרות, מדובר בחובות של הבנק המרכזי המובטח על ידי PBOC. אז זהו מטבע ריבוני לאומי. מצד שני, הביטקוין אינו מגובה על ידי בנקים מרכזיים כלשהם. זו הסיבה שיש תנודת מחירים עצומה בערכה.

מבחינת העיצוב, DCEP מאמצת מערכת הפעלה דו-שכבתית – ה- PBOC ממיר תחילה את DCEP לבנקים או מוסדות פיננסיים אחרים, ואז מוסדות אלה מפיצים את המטבע הדיגיטלי לציבור. הביטקוין מונפק בצורה מבוזרת הנקראת כרייה, שאינה כוללת בנקים מרכזיים או בנקים מסחריים, והיא מופצת ישירות לציבור..

שאלה 3. האם DCEP הוא רק עוד מטבע יציב כמו מאזניים ו- USDT?

ג’יי: לא, DCEP כן מגובה והונפק על ידי ממשלת סין, בעוד שמאזניים ו- USDT מונפקים על ידי מוסדות פרטיים ומובטחים על ידי הדולר האמריקאי או מטבעות פיאט אחרים.

מנקודת מבט משפטית, DCEP הוא מטבע חוקי, כלומר כאשר אנו משתמשים ב- DCEP לתשלום, סוחרים אינם יכולים לסרב. להפך, מאזניים ו- USDT אינם מטבע חוקי ולסוחרים הזכות לומר לא אם אנו רוצים לשלם עימם..

שאלה 4. האם טכנולוגיית הבלוקצ’יין מוחלת על DCEP?

ג’יי: קשה ל- PBOC להחיל באופן מלא את טכנולוגיית הבלוקצ’יין על DCEP מכיוון שהטכנולוגיה הקיימת אינה יכולה להתמודד עם המקבילות הגבוהה שתתרחש. עד כמה שידוע לי, DCEP לוותה כמה מהמושגים בטכנולוגיית הבלוקצ’יין, מכיוון שבלוקצ’יין עצמו הוא למעשה שילוב חכם של הרבה טכנולוגיות בוגרות קיימות, כגון הצפנה א-סימטרית, הוכחת עבודה וחותמת זמן. כפי שעולה מהפטנט האחרון שנחשף, DCEP משולבת בקריפטוגרפיה א-סימטרית, פלט עסקאות שלא הוצא (UTXO) וטכנולוגיות חוזה חכמות. עם זאת, סביר להניח שמנגנון הקונצנזוס, שהוא המפתח של רשתות חסימות ציבוריות, יתקבל.

ש 5. מה ההבדל בין DCEP לבין היתרות ב- Alipay / WeChat Pay?

ג’יי: Alipay ו- WeChat Pay הן אפליקציות התשלום הניידות הפופולריות ביותר בסין. עם זאת, DCEP הוא יותר מעוד יתרת ארנק וירטואלית.

מבחינת היצע הכסף, DCEP נועד להחליף את כספי הרזרבה הנוכחיים (M0), שהוא מזומן, ואילו ה- כספים המאוחסנים ב- Alipay וב- WeChat Pay שייך ל M2, הפיקדונות של מוסדות פיננסיים שאינם מפקידים. זאת אומרת, DCEP הוא המזומנים החדשים.

חוץ מזה, המצב המשפטי ורמת האבטחה של המטבע הדיגיטלי של הבנק המרכזי גבוהים בהרבה מהיתרות Alipay ו- WeChat. בדומה לבנקים מסחריים, כאשר חברות תשלומים של צד שלישי אלה פושטות את הרגל יום אחד, אנשים צריכים להתמודד עם הסיכונים של אובדן כספם. אך בעלי DCEP לעולם לא יצטרכו להתמודד עם בעיה זו.

שאלה 6. מהם היתרונות של DCEP?

ג’יי: DCEP מגיע עם שלל יתרונות.

ראשית, הוא מציע פתרון לעלות הגבוהה של הנפקת שטרות, משיכתם ואחסוןם, כמו גם אי הנוחות בנשיאה ובשימוש במזומן..

שנית, הבעיה בקביעת המדיניות המוניטרית של הבנק המרכזי הנוכחי היא שאי אפשר לעקוב אחר התפוצה והשימוש במטבע לאחר כניסתו לשימוש. עם DCEP, איסוף נתוני העסקאות ומידע ההפצה הופך לקל בהרבה, ומספק התייחסות מצוינת לגיבוש ויישום מדיניות מוניטרית עתידית..

שלישית, DCEP מאפשרת עבודות של הלבנת הון, התחמקות ממס, אנטי-שחיתות ומימון נגד טרור. בהתבסס על המידע שפורסם על ידי ה- PBOC, למרות שהמטבע הדיגיטלי מאמץ אנונימיות נשלטת, ה- PBOC עדיין יכול להשתמש בביג דאטה ובטכנולוגיות אחרות כדי לזהות עסקאות חשודות ולנהל פיקוח על הלבנת הון ופיקוח על מימון..

יתרה מכך, DCEP יכולה לטפח את התפתחות הכלכלה הדיגיטלית בסין. לדוגמה, DCEP יכולה לייצר נתונים גדולים גדולים אשר עשויים לקדם את התפתחות תעשיית האשראי בסין, וכתוצאה מכך להפחית את שיעור החובות הרעים והסיכונים העומדים בפני מוסדות פיננסיים..

אחרון חביב, זה משפר את איכות השירותים הפיננסיים באזורים לא מפותחים ומרוחקים. נכון לעכשיו, אנשים באזורים אלה עדיין אינם יכולים ליהנות משירותים פיננסיים שימושיים, כגון העברת כספים, הפקדה והלוואות. עם זאת, DCEP יכול להיות מחליף משחק.

ש 7. האם הכנסת ה- DCEP של PBOC פירושה שסין עוברת לעבר חברה חסרת מזומנים?

ג’יי: באופן כללי, חברה ללא מזומנים יכולה לתפקד ללא כל מטבע פיזי. ארה”ב החלה להשתמש בכרטיסי אשראי מאז המאה ה -20. קדימה, לפני עשור, הופיעו בסין אפליקציות תשלום ניידים של צד שלישי. הם, למעשה, מערכות עסקאות ללא מזומן. העולם החל להתקדם לעבר חברה נטולת מזומנים מוקדם יותר ממה שחשבנו.

אם כבר מדברים על היצע כסף, מזומנים מסווגים ל- M0, וכרטיסי אשראי ו- Yuebao שייכים ל- M1 ו- M2 בהתאמה. וכפי שציינתי לעיל, DCEP מסווג כ- M0. לכן, סין באמת הולכת ללא מזומן. עם זאת, מעבר ללא מזומן לוקח זמן – זה יכול לקחת עשרות שנים או אפילו מאה.

ש 8. כיצד DCEP יכול להועיל לבינאום של יואן סיני?

ג’יי: הדיגיטציה של יואן סיני כן. לפשט תשלומים ועסקאות חוצי גבולות ולשפר את מחזור המטבע בחו”ל. עם זאת, זה לא הגורם היחיד שתורם לבינאום של יואן.

הקלה על תפוצה בחו”ל היא רק חלק מתוכנית הבינ”ל. המטרה הסופית של יואן היא להפוך למטבע העתודה המוביל בעולם ולמטבע להסדר הסחר. במיוחד, נכסים הנקובים ביואן צריכים להפוך לעתודת מטבע חוץ מרכזית של בנקים מרכזיים, ועסקאות מסולקות ביואן חייבות להסביר חלק מסוים בעסקאות בינלאומיות. הדיגיטציה של יואן רחוקה מלהשיג אף אחד מאלה.

שאלה 9. כיצד תשנה DCEP את הרגלי התשלום של האוכלוסייה הסינית?

ג’יי: למעשה, DCEP פועלת באופן זהה לאליפיי, WeChat Pay או שירותי תשלום אחרים של צד שלישי. אך DCEP יכולה, במידה מסוימת, לנפץ חסמים בענף התשלומים. לדוגמא, למרות שאיננו יכולים להעביר כסף מאליפיי ל- WeChat ישירות ולהיפך, ניתן להפקיד את DCEP בחשבונות הבנק, כמו גם בארנקי אליפיי ו- WeChat..

ש 10. האם DCEP תחליף לחלוטין מזומנים?

ג’יי: מוקדם מדי לומר זאת. עם זאת, ללא צל של ספק, DCEP תקל על קביעת המדיניות המוניטרית של ממשלת סין. הכסף שבכיס שלך הוא עדיין שלך, אך תפוצתו תהיה הרבה יותר יעילה ברחבי הארץ ואפילו ברחבי העולם.

PBOC מפתחת טכנולוגיית “תשלום לא מקוון כפול” המאפשרת השלמת עסקאות גם כאשר שני הצדדים של העסקה אינם מקוונים. טכנולוגיה כזו ללא ספק תהפוך את DCEP לשימוש מאוד ברוב המקרים ותמשוך אנשים לאמץ אותה לשם קלות השימוש.

עקוב אחר OKEx ב:

https://twitter.com/OKEx

https://www.facebook.com/okexofficial/

https://www.linkedin.com/company/okex/

https://t.me/OKExOfficial_English

https://www.reddit.com/r/OKEx/

https://www.instagram.com/okex_exchange

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner