צמצום התגמולים עשוי להפחית את רווח הכרייה אך את ההשפעה המוגבלת לבריכות

סקירה כללית

מחירי הביטקוין עמדו היטב מעל 9500 רמות מכיוון שהשווקים נמצאים במרחק של פחות מ 100 יום מאירוע ההחלפה של תגמולי הביטקוין. בעוד שסוחרים יכלו לצפות למסלול מחירים חיובי ככל שהמחצית מתקרבת, הכורים יכלו למצוא את עצמם בסיפור אחר לגמרי, שכן המחצית יכולה להפחית את הרווחים שלהם ולגרום לעליית צורה בשיעור החשיש. עם זאת, מחקר חדש של OKEx מראה כי ההשפעה של חצוי התגמולים לבריכות הכרייה עשויה להיות לא חמורה כמו בעבר.

מומנטום חיובי

הפחתת תגמולי הביטקוין ללא ספק הולכת להיות האירוע הנצפה ביותר בחלל הקריפטו השנה. הסנטימנט החיובי סביב החציון משקף את תנועות המחירים האחרונות של הקריפטו המוביל. ביטקוין צבר כ- 30% בינואר, מה שהופך אותו לאחד ממחלקת הנכסים המניבה ביצועים ברחבי העולם. הרגש השורי הועבר למסחר בתחילת פברואר. רק בששת הימים הראשונים של פברואר, הביטקוין הוסיף עוד 5% מהערך, וככל הנראה בדרך לרמות 10000.

איור 1: ביטקוין בדרך לרמות 10000 דולר (מקור: OKEx; Tradingview)

שיעורי היסטוריה: מחצית חיזקה את המקרה השורי של BTC

אין כדור בדולח שיספר לשווקים מה יקרה אחרי חציית הביטקוין הקרובה; עם זאת, שתי המחציות הקודמות של הביטקוין יכולות לתת לנו מושג מה יכול לקרות לאחר האירוע.

חלוף תגמול הביטקוין הראשון התרחש ב- 28 בנובמבר 2012, על רקע שוק דובי עמוק. כאשר המחצית התחילה להתמחר, BTC עלה מ פחות מ- USD 5 ליותר מ- USD בששת החודשים שקדמו למחצית הראשונה. המחיר אף הלך רחוק יותר לכ- 200 דולר בחצי השנה שלאחר התרחשות המחצית.

השווקים חוו גם ריצות שור דומות במהלך המחצית השנייה של הביטקוין בשנת 2016. מחירי ה- BTC עלו בצורה דרסטית מ -400 דולר ליותר מ -640 דולר בששת החודשים שקדמו למחצית השנייה, והמחירים הגיעו ל -1075 דולר בחצי השנה שלאחר מכן, המהווים עלייה של 66%..

אמנם השווקים נותרו לא ידועים לגבי ביצועי הביטקוין לאחר המחצית הקרובה בחודש מאי, אך התחושה החיובית בביטקוין ובשוק המטבעות הרחב הרחב יותר ויותר ניכרת. המומנטום השורי הזה עשוי להתגבר עוד יותר ככל שהשוק עשוי לתת ציפיות גבוהות יותר למחצית ככל שהוא מתקרב.

למה נוצות פרועות מחורצות?

המחצית הקרובה עשויה להיות שורית במחירי הביטקוין; עם זאת, לכורים יכולה להיות נקודת מבט שונה מאוד.

במהלך מושב AMA שנערך לאחרונה עם אלינה יאו, סמנכ”ל העסקים וראש OKEx Pool הודה כי “הפחתה עלולה להגדיל את הסיכון לרווחיות הכרייה ולהגדיל את קצב החשיש בו זמנית.” עם זאת, יאו הוסיף גם כי השפעת החצייה על בריכות הכרייה עשויה להיות מוגבלת בשל השיפור המהיר בתחום.

בריכת הכרייה הייתה ענף תחרותי ביותר. כדי להישאר במשחק, מפעילי הבריכות שיפרו את התשתיות והטכנולוגיות שלה, וחיזקו את יעילותה מול זעזועי שוק. יתר על כן, הנתונים מראים כי חצוי לא יכול לגרום לעלייה בצורת קצב החשיש.

קצב החשיש של הביטקוין נשמר על 27.6T במשך כ- 80 יום במהלך אירוע החציון הראשון בנובמבר 2012. המספר לא נשבר מעל 30T עד אמצע פברואר 2013. הכורים היו עדים גם לדפוס יציב דומה במהלך חציית הביטקוין השנייה. לכן יתכן שהחציבה אינה המניע העיקרי לעליית קצב החשיש גם בתקופת החצי.

סיכום

סקרנו כיצד מתרחש הסנטימנט החיובי ככל שהשווקים מתקרבים לאירוע החצי, ובריכות הכרייה עשויות להראות חוסן בזמן שתגמולי הכרייה חצויים. תנופת ראלי המחירים שנבנתה סביב המחצית יכולה להישאר שלמה, לפחות מבחינת המבט לטווח הבינוני. נוסף על כך, אי-וודאות עולמית, כמו התפרצות מתמשכת של נגיף העטרה ומתחים גיאופוליטיים אחרים, עלולים לעורר את התיאבון המסוכן בעולם, וזה יכול להוות גורם נוסף לקריפטוגרפי המוביל.

סוֹף

אודות OKEx

השוק הגדול ביותר והמגוון בעולם של מטבעות קריפטוגרפיים, OKEx, הוא המקום בו סוחרי קריפטו, כורים ומשקיעים מוסדיים עולמיים באים לנהל נכסי קריפטו, לשפר את אפשרויות ההשקעה ולגדר סיכונים. אנו מספקים מסחר נקודתי ונגזרים, כולל חוזים עתידיים, החלפות תמידיות ואופציות, של מטבעות קריפטוגרפיים גדולים, ומציעים למשקיעים גמישות רבה בגיבוש האסטרטגיות שלהם למקסום רווחים ולהפחתת סיכונים..

איש קשר תקשורתי:

ויויאן צ’וי

דוא”ל: [email protected]

@vivienchoi

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner