גידור, ארביטראז ‘, השקעה: ביקוש Stablecoin במשק ריביות אפס

מאז אמצע פברואר, שווי השוק של הביטקוין (BTC) צנח ביותר מ- 30 אחוזים. במקביל, השווי הכולל של מטבעות הכניסה במחזור הוא כעת מעל 8.2 מיליארד דולר. מדובר בעלייה של יותר מ -2.2 מיליארד דולר (או 33 אחוזים) מאז 11 במרץ – יום לפני הירידה התלולה ביותר של ביטקוין מזה 11 שנים, לכל נתונים סטטיפיים.

שווי השוק של Tether (USDT), השכיח ביותר – ו- מְתוֹעָב – stablecoin, צמח מ -5 מיליארד דולר ל -6.68 מיליארד דולר מאז ה -11 במרץ. USDT מהווה כיום יותר מ -80% משוק stablecoin, על פי נתונים סטטיפיים.

בינתיים, האספקה ​​המחולקת של מטבעות יציבה פופולריים אחרים המחוברים דולר, כמו מטבע דולר (USDC) ופקסוס סטנדרט (PAX), עלו במהירות. מאז אמצע מרץ, ההיצע הכולל של USDC במחזור עלה מ -209.21 מיליון ל 255.94 מיליון, ו- PAX עלה מ 467.47 מיליון ל 712.77 מיליון.

סה”כ היצע במחזור הדם של מכוניות יציבה. מָקוֹר: dapptotal.com

מטבעות מטבעות נהנים מתנודתיות בשוק

בראש ובראשונה, הזרמת כספים למכשירי נוחות הגיונית מאוד הגנה כגידול בתנודתיות בשווקי הקריפטו. זה דומה לאופן שבו משקיעים במניות מחפשים קרנות בשוק הכסף כדי להחנות את המזומנים שלהם במהלך חוסר יציבות בשוק.

קריסת מחיר הקריפטו מאז פברואר – אז ביטקוין הגיע ליותר מ -10,000 דולר למטבע – הובילה אנשים רבים למכור קריפטו עבור מטבעות מטבעות כגדר חיה, ואחרים להשיג מטבעות מטבעות כדי להיות מסוגלים לקנות קריפטו בתחתית. לאף אחד מהמטרים, הדרישה למטבעות יציבים חזקה במיוחד.

באופן כללי, בכל פעם ששוק הקריפטו משתנה באופן דרמטי, זה מגרה את הנפקת המטבעות הנצבים. בשנת 2019, קשירה הוסיף 400 מיליון USDT חדש לרשת שלה תוך 10 ימים – ב -2, 4, 8 ו -10 ביולי. לפני ההנפקה, מחיר הביטקוין היה קם מ 8,000 $ ל 14,000 $ תוך שבועיים.

פרמיות USDT וארביטראז ‘

הדרישה להנפקת מטבעות נוספים משמשת גם בארביטראז ‘. לאחר התרסקות השוק באמצע מרץ, USDT – המטבע הקריפטוגרפי עם נפח המסחר החודשי הגבוה ביותר לנתוני CoinMarketCap – נסחר בפרמיה גבוהה (כלומר מחיר USDT היה מעט מעל $ 1).

סוחרים רבים וחברות ארביטראז ‘מנסים אפוא ליהנות מארביטראז’ בין USD ל- USDT. לדוגמה, קְנִיָה כמויות גדולות של USDT בטווח הקצר ומכוונות למכור אותו כאשר מחיר USDT מוגבר על ידי הביקוש.

ראינו לאחרונה גם פרמיה ענקית של USDT במסחר ללא מרשם (OTC) בשוק הסיני, על פי מדד פרמיום המסחר של OTC של Chainext USDT. המדד מחושב לפי מחיר ה- USDT / CNY OTC חלקי שער החליפין של יואן סיני בחו”ל ומכופל ב 100. כפי שניתן לראות מהתרשים שלהלן, פרמיית USDT ירדה לאחרונה אך היא עלתה עד 6 אחוזים במרץ 2020.

USDT OTC Premium% לעומת מחיר BTC. מקור: Chainext & OKEx

על פי א דו”ח קוינדסק, אחרי סין ביעילות אָסוּר על פי רמפות עבור חילופי קריפטו מקומיים בשנת 2017, הסוחרים הסינים המשיכו להיות מעורבים מאוד בשוק הקריפטו באמצעות USDT. מאז 2017, כך מדווח קוינדסק, אחוז המסחר הכללי בקריפטו מול היואן צנח באופן חמור, על פי הדיווחים מ -90 אחוז ל -1 אחוז מהעסקאות..

מורגן סטנלי להגיש תלונה שפורסם בנובמבר 2019 ציין כי חלקו של USDT בעסקאות ביטקוין החל להמריא במחצית השנייה של 2017, במקביל לאיסור של סין על שערים מקומיים לפיאט לקריפטו..

שיעור המסחר בביטקוין לפי מטבע / נכס (%). מקור: מורגן סטנלי

כמעט כל ההנפקות הנוספות של USDT עמדו בביקוש חזק בשוק. Tether מספק נזילות יעילה למשקיעי קריפטו שאין להם שער פיאט ישיר.

המוניטין של כל כך הרבה USDT

למרות הדומיננטיות המוחלטת שלה בין מטבעות אורוות – והמקום שלה בתור הרביעי בגודלו מטבע חליפין לפי שווי שוק – קשירה היא בדרך כלל ביקר על חוסר יכולתו לספק ביקורת ציבורית קבועה של הכספים המגבים לכאורה את המטבע.

השאלה האם ההיצע במחזור USDT אכן מגובה ב- 1: 1 בדולר – כמו החברה בעבר נִתבָּע – היה א נקודת מחלוקת רציפה בקהילת הצפנה.

החל מאפריל 2019, עורכי הדין של Tether גילו כי ה- USDT היוקרתי מגובה למעשה על ידי “שווי מזומנים ושווי מזומנים […] המייצגים כ -74% מהעובדים המצטיינים הנוכחיים.”

השקעה של Stablecoin בסביבת ריבית יורדת

ניתן להסביר את הזינוק בהנפקת מטבעות שכבים – לכאורה כמענה לדרישה – בכמה גורמים. ראשית כל, ניתן לרכוש בקלות יחסית מטבעות אור, שלא כמו מכשירים פיננסיים מסורתיים רבים. הם יכולים להיות שימושיים במיוחד כגידור במדינות שהמטבעות שלהן כרגע החלשות דרמטית מול הדולר. בנוסף, בסביבה הכלכלית הנוכחית של ירידת ריבית, מטבעות נוכחיים עשויים לייצר הכנסות יותר למחזיקים מאשר חסכון פיאטי.

החודש, ארה”ב. קיצוץ הפדרל ריזרב שיעורי הריבית קרובים לאפס במטרה למתן את ההשפעות של מגיפת הנגיף (COVID-19) על הכלכלה. מהלך זה נוגע ממספר סיבות, כולל התשואות הריאליות בארה”ב, כפי שנמדדו על ידי “התשואה הממוצעת לטווח הארוך לאינפלציה באוצר, צנחו חזרה לטריטוריה שלילית לאחר התאוששות קצרה בסוף מרץ..

התשואה הממוצעת לטווח הארוך צמודה לאינפלציה באוצר. מָקוֹר: FRED

כדי להמחיש את המצב עבור המשקיעים, שיעור החיסכון הטוב ביותר הקיים כיום, למשל, בחשבון בנק PNC באמצעות אישור הפקדה הוא 0.15 אחוז על פני 12 חודשים עם יתרה של 25,000 $ ומעלה.

המצב גרוע עוד יותר אם אתה נמצא במדינות שיש כיום שיעורי ריבית שליליים, כמו שוויץ ויפן.

ככלל, הבנקים המרכזיים ברחבי העולם שומרים על ריביות נמוכות כדי לעורר השקעה, אך העלות לכך היא שאנשים נאלצים להקריב רווחים על חסכונותיהם..

אישור הפקדה של בנק PNC בשיעור קבוע. מקור: PNC

עבור תשואות אמיתיות, נראה כי כרגע מטבעות נייר מסוגלים להציע עסקה טובה יותר. החל מה -13 באפריל, תוכנית הרווחים של OKEx מציעה יותר מ- 0.8 אחוז APY למשתמשים שמעבירים את ה- USDT שלהם לחשבון חיסכון של OKEx..

שיעור חיסכון של OKEx USDT. מקור: OKEx להרוויח

על פי א להגיש תלונה מהבלוק מסוף מרץ, אפילו בסביבה הנוכחית, כל מנפיקי המטבעות הגדולים בדולר אמרו כי הם ישמרו את מטבעותיהם 1: 1 עם דולר..

ריביות הלוואת DeFi

בעולם הפיננסים המבוזר (DeFi), ההכנסה הפוטנציאלית בולטת עוד יותר. DAI, שהושק בסוף 2017, הוא הגדול ביותר stablecoin מבוטח בקריפטו וניתן להשאלה למשקיעים באמצעות פרוטוקול DeFi MakerDAO.

החל מ- 13 באפריל, הריבית של הלוואות DAI בשני שוקי הכסף המבוזרים הגדולים ביותר שקיימים, Compound ו- dYdX, היא 2.66% ו- 0.456% בהתאמה לנתוני Defipulse.

עם זאת, מחירו של ה- stablecoin מבוטח בקריפטו הוכיח תנודתי יותר בהשוואה לשאר מכוניות היציבות במהלך חוסר היציבות בשוק אמצע מרץ.

שיעורי ההלוואות של DAI נמשכים 7 ימים. מקור: Defipulse

כתב ויתור: אין לקחת חומר זה כבסיס לקבלת החלטות השקעה, ולא להתייחס כהמלצה לעסוק בעסקאות השקעה. מסחר בנכסים דיגיטליים כרוך בסיכון משמעותי ויכול לגרום לאובדן ההון המושקע שלך. עליך לוודא שאתה מבין היטב את הסיכון הכרוך ולקחת בחשבון את רמת הניסיון שלך, את יעדי ההשקעה ולבקש ייעוץ פיננסי עצמאי במידת הצורך.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner