מדוע הודו זקוקה לקריפטו

סקירה כללית

ביטול מגבלות המסחר בקריפטו מהודו נותר אחד הסיפורים המרתקים ביותר במרחב השנה. בעוד הכלכלה החמישית בגודלה בעולם צפויה לספק בהירות רגולטורית נוספת למשתתפי התעשייה שיש להם פעילות מקומית, ההאטה בכלכלה לאחר COVID עשויה להוות נקודת ציר שעשויה לעודד את הביקוש לקריפטו בהודו..

1. FX הודי & מניות נאבקות להתאושש

הביצועים החלשים של שוק המטבע ההודי ושווקי המניות יכולים להיות אחת הסיבות לכך שמשקיעים בהודו עשויים לרצות לכלול מטבעות קריפטוגרפיים כחלק מהתיק שלהם. למרות הביצועים היציבים יחסית ב 4Q19, USDINR וה סנסקס היו באופן משמעותי ביצועים נמוכים לְעוּמַת BTCUSDT ו נאסד”ק במסגרת זמן של שנה. INR פחתה בכ- 8% מול ה- greenback, ו סנסקס ויתר על יותר מ -20% מהשווי.

איור 1: USDINR / BTCUSDT / SENSEX / NASDAQ ביצועים לשנה אחת (נכון ל -20 במאי)

מקור: OKEx; ראיית מסחר

החולשה בולטת במיוחד בתקופה שלאחר COVID, שם BTCUSDT ו נאסד”ק התאוששו פחות או יותר לרמות שלפני ההתפרצות. יחד עם זאת, ההתאוששות של USDINR ו סנסקס נשאר מאופק.

כהודו מְאוּשָׁר במקרה של 100 אלף קורונות הווירון השבוע, אנו מאמינים כי אמצעי ההפעלה מחדש של הכלכלה שהוחלו לאחרונה עלולים להיות מאותגרים בגלל המצב הפנדימי שהולך ומחמיר. זה יכול לפגוע בחלק ממאמצי ההחלמה.

2. חששות לאינפלציה (או דפלציה)

עם התגברות המגיפה, ממשלת הודו הציגה INR חבילת הגירוי 20 trln נועדה לעזור לעסקים להתחיל מחדש. עם זאת, זה עשוי גם ליצור בעיה נוספת – אינפלציה (או דפלציה במקרים מסוימים), וזו יכולה להיות סיבה נוספת לכך שמשקיעים צריכים להסתכל על השקעות קריפטו. שר האוצר של הודו נירמלה סיטארמן הוסיף שהממשלה לא תהסס לנקוט בצעדים נוספים להגברת כלכלת המחוז.

איור 2: שיעור האינפלציה והמחירים לצרכן בהודו

מקור: Tradingeconomics.com; MOSPI

הגיוני לצפות שהממשלה תצטרך לעודד צמיחה כלכלית בתקופות קשות, אך יתר / פחות גירוי יכול גם ליצור תנודות במחירים..

הנרטיב העיקרי של כלכלת עידן ה- COVID במערב נראה יותר ממוקד בדפלציה. ג’וזף לופטון, כלכלן גלובלי ב- JP Morgan, מאמין זֶה "גאות חד-אינפלציונית חזקה עולה כעת," וירידת מחירים דפלציונית רחבה עלולה להזיק לכלכלה כולה.

בעוד במזרח, סיפור האינפלציה עדיין ממלמל כאשר מקרי האישור של COVID מאטים בהדרגה, במיוחד בסין. הנתונים מראים כי האינפלציה של הצרכן מתווך בסין בחודש שעבר. עם זאת, מכיוון שהנעילה שיבשה שרשראות אספקה ​​רבות, המצב עשוי להיות גורם מחירי המזון יעלו, ממש כמו בתחילת פברואר.

אולי מוקדם להסיק לאיזה תרחיש הודו תיפול, אך הודו אינה זרה לגירוי יתר. בשנת 2009 ממשלת הודו הוכרז תוכנית גירוי מסיבית עקב השפעת המשבר הפיננסי העולמי. עם זאת, רבים נחשב החבילה הייתה מוגזמת מדי, והביאה לתקופה ממושכת של אינפלציה גבוהה.

בסך הכל, תנודות מחירים קיצוניות בשני הכיוונים עשויות להיות מאתגרות, במיוחד עבור משקיעים ארוכי טווח; כאן נכנס הביטקוין. עם היצע סופי ואופיו הנגדי הנגדי, משקיעים ארוכי טווח יוכלו למצוא בקלות את מאגר התכונות הערכי של הביטקוין האלה אטרקטיבי בהשוואה לנכסים אחרים..

3. ריביות נמוכות יותר, אספקת כסף גבוהה יותר

שיעורי ריבית יכולים להיות סיבה נוספת לכך שמשקיעים צריכים לשקול הכללת קריפטו. ה- RBI חתך בשיעור ה- MPC בחודש מרץ, שיעור הריבו החוזר ב -75 נקודות בסיס ל -4.4%. הפעילות הכלכלית המואטת הביאה בעיקר להפחתת הריבית המסיבית עקב נעילה הקשורה ל- COVID-19.

בעוד ש -4.4% עשויים להראות נאותים בהשוואה לבנקים מרכזיים כמו BOJ ו- SNB, שיעורי הביצועים שלהם כבר היו שליליים. השווקים עשויים לראות בקרוב את ה- RBI להוריד את שיעורי המפתח שלהם בצורה אגרסיבית עוד יותר. פתרונות פיץ ‘ מצפה ה- RBI עשוי להוריד את שיעור הריבו ב -100 נקודות בסיס נוספות בתחילת 2021, כחלק מהצעד להתמודדות עם כלכלת COVID-19.

איור 3: ריבית הודו ואספקת כסף M2

מקור: Tradingeconomics.com

בזמן שמגמת שיעורי המדיניות ב- RBI הולכת ומתמעטת, נראה שהבנק המרכזי בהודו לא מהסס בכל הנוגע להפעלת מכונות הדפסת הכסף שלהם. אמצעי הכסף M2 במדינה גדל מאז 2017, ושיעורו עלה עוד יותר בחודשים האחרונים.

על רקע COVID, שיעורי הריבית ככל הנראה יישארו ברמות נמוכות במיוחד אם לא יירדו אפילו יותר. זה יכול להיות מאתגר עבור משקיעים ארוכי טווח, במיוחד אלה שמתמקדים באג”ח והכנסות קבועות. למרות שעדיין היו חלופות בין מחלקות הנכסים המסורתיות, הביטקוין והקריפטו יכולים להיות גם אפשרות אידיאלית.

4. נעילה מניעה ריבית קריפטו גבוהה יותר

ייתכן שהנעילה הארצי האט את הכלכלה. עם זאת, זה עשוי גם ליצור זמן רב יותר עבור משקיעים הודים ללמוד על מטבעות קריפטוגרפיים.

בתוך רֵאָיוֹן, נישל שטי, מנכ”לית בורסת המטבעות ווזירקס, אמרה, "הנעילה המורחבת הובילה לאנשים שמגלים עניין רב עוד יותר בקריפטו בהודו. כאשר למיליוני אנשים אין אפשרות לעבוד עקב נעילה, הקריפטו מתגלה כהזדמנות עבור ההודים לסחור ולהרוויח מכך. “

העובדה שההערה של שטי נראית עולה בקנה אחד עם מספרי המסחר המקומיים של C2C בקריפטו. מנתוני Coindance עולה כי היקף הסחר השבועי ב- Localbitcoins עולה בהתמדה מאז פברואר 2020, עם כ INR שווי של 100 מיליון דולר BTC הוחלפה באמצעות פלטפורמת C2C.

איור 4: נפח Localbitcoins שבועי (INR)

מקור: Coindance

למרות שהמספר לא יכול להיראות משמעותי ביותר בשלב זה, עם זאת, ככלכלה הכלכלית החמישית בגודלה בעולם והייתה 17% מאוכלוסיית העולם, אנו מאמינים שהיה פוטנציאל צמיחה אדיר לקריפטו בהודו..

5. הגדלת בהירות הרגולציה, אך זקוקה ליותר

חששות רגולטוריים יכולים להיות אחד הגורמים המשפיעים ביותר על המשקיעים להיכנס למרחב הקריפטו. בתחילת מארס, בית המשפט העליון בהודו מסר למטה החלטה האומרת שהאיסור על סחר בקריפטו באמצעות שירותי בנקאות במדינה “אינו חוקתי."

עם פינוי המכשול הראשון, תעשיית הקריפטו בהודו דחקה ברגולטורים לספק הנחיות נוספות ובהירות לפעילותם המקומית..

א להגיש תלונה מהתובנות המשפטיות העולמיות עולה כי גופי הרגולציה יוכלו לבחון את האפשרות לקבלת מטבעות קריפטוגרפיים מסוימים עלולים להוות פיקדון או נייר ערך. ה- RBI בחן השקת מטבע דיגיטלי מגובה בלוקצ’יין למרות ספקו בקריפטו. אנו מאמינים כי גופים רגולטוריים יוכלו לספק בקרוב תובנה רבה יותר בנוגע למיצוב המטבע במערכת הפיננסית, כמו גם מסגרת למשתתפי התעשייה..

סיכום

נראה שהנוף המקרו-כלכלי נוח למשקיעים ההודים לשקול הכללת קריפטו בתיק ההשקעות שלה, בעוד שהנתונים מראים גם כי עניין הקריפטו בהודו עלה. OKEx אמורה להשיק את פלטפורמת המסחר הקריפטו P2P שלה בהודו בכדי לספק פתרון All-in-One למשקיעים לסחור בקריפטו באמצעות תשתיות הרשת המהירות והמאובטחות שלה. יתר על כן, OKEx תשיק גם הודעת OTC חדשה לגמרי בהודו, המוקדשת להקל על עסקאות חסימות גדולות עם פתרונות מותאמים אישית. הישאר מעודכן להכרזה.

מחבר: סיירוס איפ

מנתח מחקר, OKEx

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner