מה יקרה לחצי המחירים של ביטקוין? תחזיות בולניות ודוביות

מחצית גמול התגמול השלישי של ביטקוין (BTC) אמורה להתקיים היום, 11 במאי, בעוד מספר שעות בלבד.

בעבר, אירועי חציית הביטקוין חופפים עם עלייה במודעות הכללית, בפעילות המסחרית ובתשומת לב כלפי שווקי הקריפטו בכללותם..

מנגנון החצייה – חלק מ העיצוב של הביטקוין – מתרחש בערך כל ארבע שנים. מאז הקמתו של ביטקוין בשנת 2009, היו עד כה שתי מחציות גמול חסומות.

בעקבות דפוסי המחירים לאחר שתי המחציות האחרונות, התעשייה בדרך כלל מסכימה כי למחצית השלישית של ביטקוין יש פוטנציאל להביא את מחיר ה- BTC לשיאים חדשים לאורך התקופה הארוכה.. 

בפרק זמן של שנה בלבד לאחר המחצית הקודמת, בחודש נובמבר 2012 ויולי 2016, מחיר הביטקוין גדל x80 ו- x4, בהתאמה. 

המחיר לטווח קצר של הביטקוין

מה שלא כל כך ברור, טוענים אנליסטים רבים, הוא מה יקרה לביטקוין – ולשווקי קריפטו אחרים כתוצאה מכך – לטווח הקצר, בימים, שבועות ואפילו חודשים ממש לאחר תגמול הגוש לחצי.

עם המחצית השלישית רק כמה שעות משם, הספקולציות לגבי ההשלכות לטווח הקצר על השוק הגיעו לשיא החום. אנליסטים של קריפטו חלוקים בערך בנוגע לאיך יראו תנאי השוק המיידי שלאחר המחצית – שורי או דובי?

הטיעון השורי צופה עלייה במחיר כאשר ההייפ המחצית מביא יותר קונים לשוק, ואילו הסוחר הדובי צופה מכירה קצרת טווח שתדחוף את המחיר למטה.

המקרה השורי של הביטקוין

לטווח הקצר: הכורים מתייחסים לשוק שוורים

כמה מהתחזיות השוריות יותר לגבי השפעות הטווח הקצר במחצית מגיעות מכורי ביטקוין בקנה מידה גדול. על פי ניתוח מעמיק של OKEx Insight על כורים והמחצית:

“הכורים אחראים למעשה לנתח גדול של זרימת הון מרשת הביטקוין כאשר הם מוכרים את ה- BTC שלהם לכיסוי עלויות התפעול מדי חודש. המשמעות היא שיש לחץ מטה מתמיד על מחיר הביטקוין בגלל כורים שמורידים את הרווחים שלהם בשוק. ” 

מנקודת מבטם של הכורים הרווחיים והמבוססים יותר בתעשייה, הוצאת עמיתיהם הקטנים יותר עשויה להקל על לחץ מכירה לא יעיל ולאפשר למחיר לעלות.

מוקדם יותר החודש, Cointelegraph דיווח על תוצאות משאל שנערך בסין על ידי חברת שירותי ההצפנה RockX. הסקר כלל תגובות מ- 42 ביטקוין גדולים באסיה. הרוב (57 אחוז) מהמשתתפים מצפים לגל של רוכשי ביטקוין חדשים בעתיד הקרוב.

לטווח ארוך: המניה ל- Flow אומרת ש- BTC יעלה לאחר המחצית

בעת חיזוי לאחר הפחתת שוק השור לטווח הארוך, אנליסטים רבים נשענים על המודל הכמותי מניות לזרם (S2F), כפי שהוגש לאחרונה להגיש תלונה מחברת ניתוח הקריפטו מסארי. המושג – שמופעל בדרך כלל על מתכות יקרות כמו זהב וכסף – משמש כדי לדבר על מחסור וכיצד המחיר קשור להיצע ולביקוש..

במודל המניה היא הסכום הכולל של הנכס שכבר קיים במחזור. זרימה היא סכום הנכס שהוטבע לאחרונה מדי שנה. היחס S2F, בכל זמן נתון, הוא מספר השנים הדרושות כדי להגיע להיצע הנוכחי. ככל שהמספר גבוה יותר – כלומר ככל שנדרש זמן רב יותר להגיע לאספקה ​​זו – הנכס הוא נדיר יותר.

לביטקוין יש מחסור מובנה לְעַצֵב – ייווצרו רק 21 מיליון ביטקוין. כמו כן, מחצית גמול התגמול של ביטקוין מבטיחה כי קצב ייצור הביטקוינים החדשים יירד בהתמדה ובאופן קבוע לאורך זמן.

אנליסטים טוענים, לאור ההנפקה הצפויה מאוד של ביטקוין, ניתן לתכנן במדויק את ה- S2F שלו ומראה מתאם למחיר ה- BTC. הדו”ח של מסרי קובע:

“לאמיתו של דבר, לא רק שני המשתנים [S2F והמחיר] מתואמים, אלא שהם משולבים זה בזה, וזה קשר סטטיסטי מחמיר יותר בין שתי סדרות זמן. […] לכן, שילוב בין מחיר ו- S2F מרמז כי בטווח הארוך הם לא יסטו בצורה משמעותית. אם מגמה זו תצא לפועל, המודל מציע כי הביטקוין יעלה לפחות בסדר גודל כפי שהיה בשתי המחציות הקודמות. “

התחזית לטווח הארוך של הסוחרים

למרות שתיקון מחירים יפחית את המחיר לזמן מה, סוחר האנליסטים והאנליסטים הפופולריים מיכאל ואן דה פופה אמר ל- OKEx Insights שהוא בהחלט שורי לגבי מחיר הביטקוין לטווח הארוך. בהתייחסו לשווקים ימים ספורים לפני העצרת האחרונה של BTC, הוא אמר:

“אירוע כמו המחצית גורם לסוחרים קמעונאיים ולאנשים לקנות לאירוע, כפי שדובר רק. התרחיש הסביר ביותר שלי יהיה דחיפה של FOMO לעבר 9,500 $ או 10,500 $ שאחריו המחיר מתוקן לכיוון 6,000- 7,000 $ אזור. אותו אזור נמוך יותר ותמיכה גבוה יותר צריך להיות האישור לשוק השוורים להתרחש בשנים הקרובות. ”

אנליסט שוק קריפטו המכונה בטוויטר גנרל ביזנטי הביע השקפה דומה לטווח הארוך בתגובות ל- OKEx Insights. הסוחר הפעיל את מה שנראה כטיעון מבוסס מניות לזרם כדי לחזות כי מחיר הביטקוין צפוי לכיוון כלפי מעלה:

“אני בדעה כי לטווח הארוך החציון של הביטקוין הוא שורי ביסודו. זה פשוט שכל ישר. זה עניין של היצע וביקוש. ההיצע יורד, ולכן בהנחה שהביקוש נשאר זהה לפחות, המחיר יעלה בסופו של דבר. “

המקרה הדובי של ביטקוין

טווח קצר: ‘קנה את השמועה, תמכור את החדשות’

חלק מהאנליסטים צופים ששווקים שלאחר המחצית יראו תיקון לטווח קצר כאשר הביקוש מתייבש, וזרם ההיצע מחפש קונים..

כשנשאל על מחשבותיו על ההשפעה לטווח הקצר שיש לחציבה על הביטקוין, אמר ואן דה פופה ל- OKEx Insights, “[אם] הוא מחצית את עצמו הוא כמעט לא אירוע לטווח הקצר, שכן ההשפעה האמיתית של החציון תהיה להתרחש בשנים הקרובות. ”

ואן דה פופה חזה כי בעקבות עצרת קצרה לפני המחצית, מחיר הביטקוין יירד בתקופה קצרה לאחר האירוע. הערכתו לגבי השוק מתחשבת בהיסטוריה ובהייפ: 

“המחצית היא אירוע טיפוסי של ‘קנו את השמועה, מכרו את החדשות’ בו מתרחשת עצרת לפני האירוע. עם זאת, ברגע שאנשים מתחילים להבין שלחציון עצמו אין הרבה השפעה וההייפ נעלם, תיקון אמור להיות המקרה הסביר ביותר. באמצעות תיקון כזה, מחיר הביטקוין אמור לחזור לעבר שיווי המשקל שלו. ” 

דפוס מונע הייפ זה אכן היה גלוי בשבוע האחרון, מכיוון שביטקוין זינק מעל 10,000 דולר לראשונה מאז פברואר. בעקבות ההיגיון של התבנית, סוחרים שקנו ביטקוין לפני העצרת שהובילה לאירוע אז מוכרים את עמדתם כשיא המחיר.

ברגע שהמחיר מתחיל לצלול, זה מרעיד את אמונם של משקיעים אחרים, שעשויים גם למכור את הביטקוין שלהם בבהלה. כפי שראינו בסוף השבוע, עם זאת, הביטקוין כבר החל לתקן, וצנח ב -15% בתוך שעה בלבד ביום ראשון, לפני שהחזיר הבוקר חלק מערכו האבוד..

הגנרל הביזנטי שיתף את השקפתו של ואן דה פופה על התנהגות ה- BTC סביב המחצית, תוך שהוא קורא לאותה אנלוגיה הנגרמת על ידי הייפ. האנליסט צופה משאבה מונעת ציפייה, ואחריה חציית תיקון לטווח קצר, וקובעת:

“ברגע שהמחצית למעשה מתרחשת אני מצפה לטווח קצר שנמכר. בערך כמו לקנות את השמועה, למכור את החדשות. סיפור עתיק כמו הזמן. מכיוון שזה קרה גם במהלך המחצית האחרונה (ראלי לפני, מכירה לטווח קצר, שורי לטווח ארוך) אני כן חושב שההליבנג הזה יתקיים בדומה לקודם. “

לטווח ארוך: מבקרי הצפנה הם תמיד דוביים

בעוד שמעטים אנליסטים בתעשייה שהם דובים על ביטקוין בטווח הארוך, ישנם מבקרים שמאמינים שרוב פעולות המחירים והמסחר סביב הביטקוין הוא מונע ספקולציות..

בציוץ שפורסם לאחרונה, מתווך המניות ומבקר הביטקוין פיטר שיף טען שמחיר הביטקוין יפגע במהירות בתקרה סביב החצי. 

“סחר קונצנזוס הוא צפוף ובדרך כלל לא מסתדר כפי שהקהל מצפה. אני לא יכול לחשוב על סחר קונצנזוסי יותר ב- #Bitcoin מאשר להיות זמן רב לחצי, אירוע שמאמין כי הוא שורי ביותר. אז ברגע שהמחצית מתרחשת, מי נשאר לקנות? “

בהסתמך על ירידת המחירים בסוף השבוע, הוסיף שיף נוסף צִיוּץ ש”ספקולנטים של ביטקוין “” הקפיצו את האקדח “.

מבקר קריפטו אחר ידוע ובוטה, הכלכלן נוריאל רוביני צייץ על ההתרסקות בסוף השבוע, וקרא לתנועות המחירים האחרונות “משאבה & dump “המונע על ידי כמויות מזויפות בשוק שנשלט ומופעל על ידי לווייתן.

נסוג לאחור מהמחיר

פרשנים מסוימים בתעשייה עודדו התרחקות מהתמקדות במחיר הביטקוין סביב המחצית והדגישו את יסודות העיצוב של המטבע הקריפטוגרפי שמייצג האירוע.

בציוץ שנערך לאחרונה הצביע ג’ייק צ’רווינסקי, היועץ המשפטי של חברת הבלוקצ’יין קומפונד, על התמונה הרחבה יותר, אמירה:

“אני לא אומר שהמחצית לא תשפיע בכלל על המחיר. אני פשוט לא חושב ש 900 פחות ביטקוין ליום זה עניין כזה. מבחינתי, המחצית צריכה להיות חגיגה של המדיניות המוניטרית של ביטקוין, תקינותה, חירותה מגחמות הבנקאים המרכזיים. לא מסיבת ‘וון מון’. “

במחצית האחרונה של מסרי להגיש תלונה, כאמור לעיל, חוקר המשרד ריאן ווטקינס הביע רגש דומה לגבי התופעה:

“במקרה הטוב המחצית היא אירוע שיווקי של פעם בארבע שנים שבו הביטקוין מזכיר לעולם את הנכסים המעולים שלו כטובין כספית … במידה וכל זה מכריח אנשים חדשים להשקיע בביטקוין, החצי הוא זרז שורי. ”

המפורסם הוא ביטקוין ומטבעות קריפטוגרפיים. איך לא מתנהג השוק שלאחר החצייה בימים ובשבועות שלאחר מכן, לא ברור.

בין אם החציון השלישי של הביטקוין מביא לעליית מחירים או לרדת לטווח הקצר, החוכמה הרווחת המשותפת למומחים בענף היא שתנאי השוק ברגעים שאחרי האירוע הם חולפים ומוגזמים מדי..

כתב ויתור: אין לקחת חומר זה כבסיס לקבלת החלטות השקעה, ולא להתייחס כהמלצה לעסוק בעסקאות השקעה. מסחר בנכסים דיגיטליים כרוך בסיכון משמעותי ויכול לגרום לאובדן ההון המושקע שלך. עליך לוודא שאתה מבין היטב את הסיכון הכרוך ולקחת בחשבון את רמת הניסיון שלך, את יעדי ההשקעה ולבקש ייעוץ פיננסי עצמאי במידת הצורך.

עקוב אחר התובנות של OKEx בנושא:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner