שיטפונות בסצ’ואן, הונאות כספומטים של ביטקוין ובלוקצ’יין במימון צרכנים

סקירה שבועית של חדשות הבלוקצ’יין ומטבעות קריפטוגרפיים מסין והונג קונג.

סופות גשם מתמשכות במחוז סצ’ואן בסין תפסו את הכותרות השבוע, כאשר בריכות כריית הביטקוין הסיניות המובילות רואות כתוצאה מכך בשיעור של 15% –21%. ראינו גם את הונאת הכספומטים הראשונים של ביטקוין שזוהו על ידי הרגולטורים בהונג קונג כשאיגוד הבנקאות בסין ממשיך את דחיפת הבלוקצ’יין שלהם למימון צרכנים. סיפורים אלה ועוד במהדורת השבוע של שעון השוק הסיני של OKEx Insights!

הצפה בסצ’ואן גורמת לירידה בשיעור החשיש לבריכות הכרייה המובילות ב- BTC

מחוז סצ’ואן שבדרום מערב סין, המהווה 9.66% משיעור החשיש הכולל של הביטקוין והוא האזור השני בכבדות הכורים במדינה, יש סבל מסופות גשם עזות בשבועות האחרונים. סופות הגשם הרציפות הובילו להפסקות חשמל, לבעיות טלקומוניקציה ולהשבתות באינטרנט במחוז.

דירוג אזורים סיניים לפי נתח חודשי ממוצע מסך השיעור של חשיש הביטקויןדירוג אזורים סיניים לפי נתח חודשי ממוצע מסך השיעור של חשיש הביטקוין. מָקוֹר: מרכז קיימברידג ‘למימון אלטרנטיבי

בריכות כריית ביטקוין בסצ’ואן עצרו במידה רבה את הפעילות בגלל סופות הגשם הכבדות. נתונים סטטיסטיים מ- BTC.com העלו כי בריכות הכרייה המובילות, כמו Poolin, F2 Pool ו- Ant Pool, סבלו מירידות של 15% –21% בשיעור החשיש היומי ב- 18. באוגוסט. Lubian.com היא מאגר הכרייה הראשונים היחיד של Bitcoin. לא הושפע מסופת הגשם.

דירוגי קצב החשיפה של בריכות כריית ביטקוין ושינויים 24 שעות ביממהדירוגי קצב החשיפה של בריכות כריית ביטקוין ושינויים 24 שעות ביממה. מָקוֹר: BTC.com

מסירות מפתח

  • בסין שוכנת רוב שיעור החשיש של ביטקוין, והיא מארחת 65.08% מהנתח החודשי הממוצע. בריכות הכרייה המושפעות – Poolin, BTC.com, בריכת F2 ו- Antpool – משלבות למעלה מ- 50% מכוח הכרייה הכולל של BTC..
  • בריכת כריית הביטקוין שבסיסה בסין, Lubian.com היא הסטה חלק ממבצע הכרייה שלה לאיראן. כתוצאה מכך, לסופת הגשמים בסצ’ואן הייתה השפעה מינימלית על פעולת Lubian.com.

תרשים קצב חשיש של ביטקויןתרשים קצב חשיש של ביטקוין. מקור: blockchain.com

חקירת המשטרה הראשונה בהונג קונג בנושא הונאת כספומטים בביטקוין

למשטרת הונג קונג יש נֶעצָר שלושה גברים, בגילאי 26 עד 55, בגין כביכול כספומטים של ביטקוין מתוך 30,000 דולר.

לדברי וילסון טם וואי-שון, מפקח לשכת אבטחת הסייבר ופשע טכנולוגי בהונג קונג, האשמים משכו סך של 226,000 HKD במזומן משישה כספומטים בביטקוין ב -11 עסקאות. העסקאות זוהו לראשונה על ידי שתי חילופי קריפטו, שחשדו כי האשמים משכו מזומנים ללא הרשאות רשמיות.

מסירות מפתח

  • זהו מקרה ההונאה הראשון של כספומט בביטקוין בהונג קונג ומשקף כי ישנם פרצות אבטחה במשיכות מזומנים באמצעות מכונות כאלה באזור המינהלי המיוחד..
  • BTC אינו מכרז חוקי בהונג קונג. הסמכות הכספית של האזור פינוקים המטבע המוביל בשוק כמצרך וירטואלי, ועד כה לא ציין אמצעי אכיפה ספציפיים למקרי הונאה הקשורים לביטקוין.

מפה של כספומטים של ביטקוין בהונג קונג ובסביבתהמפה של כספומטים של ביטקוין בהונג קונג ובסביבתה. מָקוֹר: coinatmradar.com

איגוד הבנקאות בסין דוחף אימוץ בלוקצ’יין במימון צרכנים

התאחדות הבנקאות בסין לאחרונה יצא לאור שֶׁלָה "דוח הפיתוח של תאגיד פיננסי הצרכן הסיני," בה CBA הכירה בחשיבותה של טכנולוגיית הבלוקצ’יין באופטימיזציה של תהליכי עבודה במימון הצרכנים.

הטיפול בסכסוכים משפטיים על חובות גרועים הוא אחד התחומים המרכזיים שזוהו ככאלו שיכולים להפיק תועלת מפתרונות הבלוקצ’יין, במיוחד בכל הנוגע לחיסכון בעלויות ההדפסה. הסיבה לכך היא שניתן לאחסן את פעולות ההלוואות הצרכניות ומסמכי הסכסוך המשפטי בגין חובות גרועים ולגשת אליהם בקלות בבלוקצ’יין.

מסירות מפתח

  • מהלך הגיוס האחרון בקרב גובי החובות בסין ושיעור העבריינות העולה לחובות צרכנים הם סימנים מדאיגים עבור תעשיית המימון הצרכני במדינה.
  • ה- CBA זיהה נקודות כאב אלו בתעשייה וקרא לחברות לשכלל את המודלים העסקיים שלהן על ידי מינוף טכנולוגיית הבלוקצ’יין, בינה מלאכותית ו- 5G.

תרשים חוב משקי הבית בסין לתוצרתרשים חוב משקי הבית בסין לתוצר. מָקוֹר: tradingeconomics.com

PBoC הזריקה 100 מיליארד דולר כדי להגביר את פעילות מתקן ההלוואות

שוק המניות בסין התאושש מהירידה בשבוע שעבר. מניות שנחאי SE ו- CSI 300 נסחרות כיום ב -3,408 וב -4,741, נכון לזמן העיתונות, עם עלייה שבועית של 2.68% ו -2% בהתאמה. מדד SZSE Blockchain 50 עומד על 3,998, עם שינוי שווי שבועי של 1.47%. אולם עבור הונג קונג, מדד האנג סנג צנח השבוע ב -0.26% ועומד כיום על 25,179.

ביצועי מדדי השוק הסיניביצועי מדדי השוק הסיני. מקור: כלכלת מסחר, Investing.com

דחף הלוואות של בנק העם הסיני הוא גורם מניע המסייע להתאוששות בשוק המניות הסיני. ה- PBoC הזרים 700 מיליארד CNY (100.7 מיליארד דולר) בצורה של הלוואות מתקן הלוואות לטווח בינוני לשנה, או MLF, למוסדות פיננסיים בעלות הלוואה של 2.95%, תוך שהיא טוענת כי הזרקת הקרן הטרייה יכולה לענות באופן מלא על המוסדות הפיננסיים ביקוש בשוק.

טייק אווי מפתח

  • MLF הם אחד הכלים העיקריים שאימצה ה- PBoC לניהול נזילות לטווח הארוך במערכת הבנקאית, המשמשת אמת מידה לשיעור הפריים של ההלוואות במדינה..

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, מאפיינים מעמיקים, מחקר מקורי & אוצר חדשות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner