היסטוריית זיוף של ביטקוין מזומנים: רקע, הסיבות וההשלכות של פיצול השרשרת האחרון

צלילה עמוקה לתוך ההיסטוריה השנויה במחלוקת של פיתוח המתחרה הגדול ביותר של ביטקוין

ב -15 בנובמבר 2020, שדרוג שנוי במחלוקת לרשת ביטקוין קאש גרם לפיצול שרשרת במטבע הציבורי הגדול. הטענה שהובילה לפיצול התמקדה בהצעה להכניס קרן יזמים כחלק מתגמול החסימה של הפרוטוקול. מאחר שלא התומכים בשינוי וגם אלה שלא היו מוכנים לסגת, שתי גרסאות של ביטקוין מזומנים עלו מהפיצול: Bitcoin Cash ABC (BCHA) ו- Bitcoin Cash Node (BCHN).

במאמר הבא, OKEx Insights בוחן את הנסיבות סביב הפיצול תוך התחשבות ברקע שלו, ההשקפות המתחרות של הפלגים המעורבים, ההיסטוריה של Bitcoin Cash של מזלגות קשים, כמו גם ההשלכות הפוטנציאליות על הפרויקט (ים) בהמשך.. 

הרשת של ביטקוין קאש מתפצלת (שוב)

כמו אלה שקדמו לה, גם רשת ה- Bitcoin Cash שהתפצלה ב- 15 בנובמבר התרחשה בגלל אי ​​הסכמה בלתי מתיישבת בין התומכים ברשת. בצד אחד של הסכסוך עמדה Bitcoin ABC, הקבוצה הוותיקה המובילה את פיתוח Bitcoin Cash. היא דגלה לאורך שנת 2020 שקרן יזמים – המכונה גם הצעת קרן התשתית, או IFP – תהיה חלק מתגמול הכרייה של הפרוטוקול.. 

קבוצת המפתחים שהוקמה לאחרונה, Bitcoin Cash Node, ייצגה את ההתנגדות הנרחבת ל- IFP. לפני שדרוג הרשת המתוכנן בנובמבר, Bitcoin Cash Node הציב את יישום הצומת שלו. תוכנת Bitcoin Cash Node הושקה בשנת מרץ 2020 וכלול שדרוגי רשת אחרים. עם זאת, קוד ה- IFP השנוי במחלוקת הושאר בחוץ. 

לקראת השדרוג המתוכנן של ביטקוין קאש בנובמבר התברר כי הסכמה קהילתית על ה- IFP עדיין חסרה. למרות היותם תומכים בידי המפתחים שהיו חלק משמעותי ביצירת רשת ביטקוין קאש, אחוז מוחץ מכורי BCH עברו ליישום Bitcoin Cash Node לפני מועד השדרוג. זה גרם לכמה חברות בולטות להצהיר כי BCHN תיקח את השם Bitcoin Cash לאחר כל פיצול רשת אחר כך. 

ב -15 בנובמבר אכן התפצלה בלוקצ’יין ביטקוין קאש, ויצרה גרסה אחת של המטבע הקריפטוגרפי עם קרן מפתחים של 8% כחלק מתגמול החסימה ואחת בלעדיה. בימים שחלפו מאז הפיצול נראה ש- BCHN התגלתה כשרשרת הדומיננטית – הן מבחינת קצב החשיש והן מהמחיר. בזמן כתיבת שורות אלה, BCHN פקודות סביב 1.34 EH / s בהשוואה ל- 0.0075 EH / s של BCHA. בינתיים, BCHN נסחרת קרוב ל -290 דולר ו- BCHA נסחרת בסביבות 20 דולר.

שיעורי חשיש BCHN ו- BCHA מדגישים באלו כורי מזלג תומכים. מָקוֹר: ריקוד מטבעות

מקורותיו של המזלג הקשיח השנוי במחלוקת

לאלה שלא מקפידים על המערכת האקולוגית של ביטקוין קאש, פיצול השרשרת האחרון עשוי להיראות פתאומי. עם זאת, הנושא של קרן מפתחים שהוא חלק מתגמול החסימה כבר מזמן היה סכסוך במחלוקת בקהילה.

כבר במרץ 2018 היו כורי Bitcoin Cash ומפתחים בעלי השפעה דנים הקצאת חלק מתגמולי הגוש למימון פיתוח הפרויקט. הקבוצה נפגשה לאחר כנס בהונג קונג בהנחיית CoinGeek של קלווין אייר, בתחילה השתעשע הרעיון להקצות 1% –10% מתגמול החסימה למפתחים, עם מקורות שונים על האחוז המדויק. כאשר BCH נסחר באותה עת קרוב ל -1,200 דולר, הקצאה של 1%, אם תיושם, הייתה מייצרת סיר חודשי של כ -650,000 דולר.. 

הרעיון של הפניית אחוז מתגמול הרשת לרשת למימון פיתוח תשתיות לא הומצא על ידי תומכי Bitcoin Cash. שניהם מקף (DASH) ו Zcash (ZEC) תכונות תמריצים מפתחים מובנים דומים. למעשה, עם א שדרוג רשת לאחרונה, המטבע הקריפטוגרפי האחרון התנודד ממה שכונה “שלה” "קרן המייסדים" – שנועדה כאמצעי זמני – כלפי א "קרן Dev." ללא קשר לשם ה דיון רבות מאפיין, אחוז מתגמולי הכרייה של הרשת עדיין מגיע למי שבונה את הפרויקט.    

למרות שנדון בשנת 2018, כורי BCH לא ניסו ליישם קרן יזמים באותה עת. כפי שמעיד ויכוחים רבים ב- r / BTC – תת-עריכה ידידותית לביטקוין, למרות שהשם מרמז אחרת – הנושא המשיך לחלק את הקהילה בחודשים שלאחר מכן. בינתיים, קרנות, כמו אלה הוכרז מאת רוג’ר ור בנובמבר 2019, ותרומות הקהילה המשיכו לממן היבטים שונים בפיתוח הפרויקט. 

בינואר 2020, הסכסוך המסלים הפך למשהו קונקרטי יותר. ג’יאנג ג’ואור, מנכ”ל מאגר הכרייה המוביל של Bitcoin Cash BTC.TOP פרסם א פוסט בינוני, בו הצהיר כי כמה כורי BCH משפיעים תומכים בנתח של 12.5% ​​מתגמול החסימה לפיתוח תשתיות לתקופה של חצי שנה. יחד עם ג’ואור, הפוסט טען כי ג’יהאן וו של אנטפול, Haipo Yang של ViaBTC ו- Roger Ver של Bitcoin.com תמכו בהתחלה בהצעה..

שוב התלהט ויכוח נלהב בקהילת ה- BCH, כאשר מרבית המתנגדים התייחסו לסוגיה מסוימת בהצהרה הבאה מפוסטו של ז’ואור:

"כדי להבטיח השתתפות ולכלול סבסוד מכל המאגר של כריית SHA-256, כורים יתומים בבלוקי BCH שאינם ממלאים אחר התוכנית. זה נחוץ כדי למנוע טרגדיה של הנחלת הכלל."

בעקבות התגובה הקהילתית, שכללה את Bitcoin.com נסיגת תמיכה, ג’ואור פרסם פוסט שני ב- 31 בינואר 2020, בו הוא בנה מחדש את ה- IFP. עם זאת, לפני המעקב של ג’ואואר, המפתח הראשי של ביטקוין ABC ותיאר את עצמו "דיקטטור מיטיב," אמאורי סכט, הוסיף את תמיכתו לקרן היזמים המוצעת. 

Séchet ו- Bitcoin ABC ימשיכו הוסף את הקוד עבור קרן מפתחים מתוקנת ליישום הצומת האחרון שלה לפני תאריך הניתוק של 15 בפברואר לשדרוג הרשת הבא, המתוכנן ל 15 במאי. IFP המעודכנת תעניק 5% מתגמולי החסימה למפתחים, שייכנסו לתוקף רק אם יופעלו על ידי כורים. למרות מַאֲמָצִים כדי להטות את הקהילה, בסופו של דבר קוד ה- IFP לא נכלל. 

עם זאת, החשש כי השדרוג השנוי במחלוקת יושם את צוות Bitcoin Cash Node החדש שהוקם לאחרונה לפעול. מכיוון ש- Bitcoin ABC לא הסיר את הקוד עבור ה- IFP לפני תאריך השדרוג במאי, הקבוצה הושק תוכנה משלה ללא תוכנית המימון השנויה במחלוקת. 

למרות שלא נתמך על ידי כורים בחודש מאי, Bitcoin ABC לא זנח את ה- IFP. ב- 18 באוגוסט, לקראת שדרוג הרשת המתוכנן הבא בנובמבר, קבוצת המפתחים השיק את Bitcoin ABC 0.22.0. התוכנה החדשה הציגה שוב IFP מתוקן – הפעם, עם תגמול מטבע של 8% ושינוי נימה ניכר. מה שהיה במקור מִרָצוֹן ככל הנראה הפך לחובה. 

לפני פרסום תוכנת הביטקוין ABC, כתב Séchet:

"אמנם יש המעדיפים שביטקוין ABC לא יישם את השיפור הזה, אך הודעה זו אינה הזמנה לדיון. ההחלטה התקבלה ותופעל בשדרוג נובמבר."

כאשר Bitcoin ABC התחייב ל- IFP ו- Bitcoin Cash Node – יחד עם רוב משתמשי BCH – המשיכו להתנגד לכך על ידי שמירה על תוכנה משלה, מזלג קשה שנוי במחלוקת ופיצול שרשראות לאחר מכן הפכו ליותר סבירים. בסופו של דבר, זה יהיה על הרשת להחליט איזה יישום של Bitcoin Cash יבצע.

עדיין חסר הסכמה עם הגיע היום לשדרוג המתוכנן, הרשת אכן התפצלה ויצרה BCHN (שכונה לאחר מכן על ידי חלק ניכר מהתעשייה פשוט כ- Bitcoin Cash) ו- BCHA..

מימון למפתחים: מדוע אין הסכמה?

למרות התנגדות עצומה להצעה השנויה במחלוקת שנחקקה בסופו של דבר על ידי Bitcoin ABC, נושא המימון למפתחים הוא ללא ספק נוקב. העובדה שמפתחים לא יכולים להתחייב באופן מלא לקיים פרויקט ללא תמורה כספית, קשה לעקוף. Séchet עצמו התייחס למאבק המימון של Bitcoin ABC באמצעות טוויטר בשנת 2018, אמירה זֶה "הנדסה לא צומחת על עצים."

עם זאת, ל- IFP ולכל פתרון אחר שהוצע עד כה יש חסרונות.

אולי ההתנגדות הגדולה ביותר למימון באמצעות תגמולי מטבע-בסיס היא הפוטנציאל שלה לקדם ריכוזיות גדולה יותר של הרשת. כורים פועלים כעסקים. הפניית אחוז מתגמול החסימה לפיתוח תשתיות מייצגת התקפה על הרווחים שלהם.

כאשר מספר מטבעות קריפטוגרפיים שונים חולקים את אותו אלגוריתם כרייה של SHA-256, אותם כורים שלא מחויבים באופן מלא לתמוך בקריפטוגרפי מסוים פשוט יעבירו את כוח החשיש שלהם למקום שבו הוא משתלם יותר. התוצאה תהיה שיעור חשיש כולל נמוך יותר בקרב פחות כורים. בתרחיש כזה, ההתחייבות הכספית הנדרשת לתקיפת הרשת – ובהרחבה, האבטחה הכוללת של הפרוטוקול – צונחת. 

עם זאת, חלקם, כולל Séchet, נימקו כי ירידה כזו בשיעור החשיש תהיה טריוויאלית. מפתח Bitcoin ABC טען כי פיתוח במימון הולם יחזק את הרשת בדרכים אחרות. לדברי Séchet, ההשפעה בפועל של ה- IFP תהיה זניחה מבחינה ביטחונית.

נושא אחר עם ה- IFP מתייחס לאופן שבו Bitcoin ABC דחף אותו. בתור ג’ונלד פיוקבול, המפתח הראשי של ארנק המזומנים של אלקטרונים, מְנוּמָק בפוסט, מאמצים קודמים לממן פיתוח באמצעות תגמולים חסומים היו מרצונם או יאפשרו לכורים עצמם לבחור באילו צוותים לתמוך. עם זאת, מבלי לדרוש הפעלת כורים ועם 8% מתגמול החסימה ילך לכתובת אחת הנשלטת על ידי Séchet ו- "נאמניו," טען פיוקבול, "זו בעצם לא יותר מההחלטה של ​​אדם אחד לספוג ביטקוין מזומן (שלא הושכר) בשווי מיליוני דולרים ישירות לארנק שלו.." 

בחודשים שקדמו למזלג השנוי במחלוקת הועלו מספר עצום של חששות אחרים.

אלה כוללים א "מַס" להיות מנוגד אידיאולוגית עם האתוס שמאחורי הביטקוין – כלומר, זה מכניס יותר מדי כוח לידי קבוצה אחת של מפתחים, חוסר האחריות שלו מבחינת עבודת הפיתוח בפועל שהוא ממריץ, והסיכוי המוגבר לפיצול רשת בוודאי יפגע באמינות הביטקוין קאש בענף.

עם זאת, יש חששות תקפים גם לגבי מנגנוני מימון חלופיים. הן רשת ביטקוין והן ביטקוין מזומנים השתמשו בעבר במימון ארגוני ובתרומות לקהילה. עם זאת, כפי שציין Séchet בערוץ YouTube Rice Crypto, מאמצים כאלה אינם בהכרח לְעוֹדֵד התפתחות שתואמת את האינטרסים של הקהילה הרחבה. לטענתו, ההשפעה של Blockstream על מימון הביטקוין הרחיקה את פרוטוקול המטבעות הדומיננטיים מהשימוש בו כבעבר רשת תשלומים עמית לעמית ולעבר מאגר ערך. זה, על פי Séchet, מנוגד לרוב משאלותיה של קהילת הביטקוין המוקדמת – שלפני פיצול שרשרת הביטקוין / ביטקוין מזומנים באוגוסט 2017, התחייבה לדחוף אימוץ סוחרים גדול יותר. אזהרה מפני סיכון תפיסה על ידי "חבלנים ממומנים היטב," ג’ואור התבטא רגש דומה לגבי מימון חברות בפוסט שלו בינואר 2020 המפרט את ה- IFP הקודם.

בביקורתו על הרעיון של פיתוח מימון תרומות לקהילה, הצהיר Séchet כי מודל מימון כזה מעודד את היזמים לעבוד רק על פרויקטים שמושכים תשומת לב רבה. זה למעשה מזניח עבודה פחות אטרקטיבית, אך מכריעה לא פחות, על פרוטוקול. שוב דיבר עם Rice Crypto, Séchet השווה תשתית קריפטוגרפית לזו של ספקי החשמל. מפתח Bitcoin ABC הצהיר שלרוב המשתמשים לא ממש אכפת איך עובד משהו; הדבר החשוב מבחינתם הוא רק שזה עובד. ההסתמכות על נראות למימון פיתוח כזה, על פי Séchet, היא "רע מאוד לתשתיות." 

שדרוגים שוטפים, פיצולי שרשרת רגילים?

בניגוד לביטקוין, Bitcoin Cash התחייב לשדרוג רשת דו שנתי במשך רוב קיומו. מדי שנה, בחודשים מאי ונובמבר, יש למפתחים אפשרות לבצע שדרוגים ברשת. עם הזדמנויות תכופות לתקן קוד ולהטמיע תכונות חדשות, זה לא מפתיע שהרשת ראתה יותר מפצל שרשרת שנוי במחלוקת. 

בעוד שרבים מהשדרוגים עד היום הושלמו בצורה חלקה, כל שינוי המוצע מזמין אפשרות לחוסר הסכמה. כאשר לא מסכימים עם הצדדים השפעה מספקת, הרשת נמצאת בסכנת התפצלות.

רשת ביטקוין קאש עצמה נוצרה כתוצאה ממזלג קשה כה שנוי במחלוקת. שנים של מחלוקת בקהילת הביטקוין על הדרך הטובה ביותר לקנה מידה של רשת הגיעה לשיאה בפיצול שרשרת באוגוסט 2017. חלקם תמכו בהגדלת המגבלה על גודל הבלוקים כדי לאפשר לרשת לעבד עסקאות נוספות בשנייה. בינתיים אחרים טענו כי לעלייה כזו תהיה השפעה מרכזית על הרשת – מכיוון שיידרשו חומרה יקרה יותר לתמיכה בה. זה יגביל את מספר המפעילים שיכולים להרשות לעצמם להשתתף ופוגע באבטחת הרשת. 

במקום זאת הם הציעו להשתמש בשיטות שינוי גודל שכבה שנייה וגיבו בשדרוג המכונה עד מופרד, המכונה בפיגור בשם SegWit. השינוי, שהופעל על ידי מזלג רך, עשה שימוש יעיל יותר בשטח הבלוקים על ידי אחסון נתוני עסקאות חיוניים בלבד בבלוקצ’יין. עם כל עסקה שדורשת פחות שטח חסימה, כל בלוק יוכל להכיל יותר עסקאות.

חילוקי הדעות בין שתי הפלגים הגיעו לידי ביטוי באוגוסט 2017. להפריך כי קנה המידה של השכבה השנייה היה הדרך האופטימלית ללכת, אלה שתמכו בלוקים גדולים יותר הציגו מזלג קשה להגדלת יכולת החסימה. חסר הסכמה קהילתית רחבה, הרשת התפצלה לשני מטבעות קריפטוגרפיים מובחנים: ביטקוין עם SegWit וביטקוין מזומנים עם חסימות גדולות יותר.. 

אמנם נתמך על ידי משתתפים שונים בתעשייה, כולל לשעבר "ביטקוין ישו" רוג’ר ור, מייסד שותף של Bitmain, ג’יהאן וו, וטוען סאטושי נקאמוטו קרייג רייט, Séchet עצמו הוא מזוכה לעתים קרובות כארכיטקט הראשי של המזלג הקשיח המקורי של ביטקוין קאש.

חודשים ספורים לאחר הקמתה, בעיות באלגוריתם של התאמת הקושי של ביטקוין קאש אילצו את הרשת להתקדם שוב והציגה שדרוג נוסף. שוב, Séchet היה מרכזי בשינוי, שכן זו הצעת ה- DAA של Bitcoin ABC שהקהילה קיבלה. השדרוג ביקש לטפל בתנודות בקצב החשיש הפרוע שפקדו את הרשת בעקבות הקמתה. 

במאי 2018 עבר ביטקוין מזומן נוסף מזלג קשה לא שנוי במחלוקת. הפעם, השדרוג הגדיל עוד יותר את גודל החסימה ל -32 מגה-בייט והוסיף כמה תכונות נוספות. אלה כללו הפעלה מחודשת של קוד שהושבת בעבר בביטקוין לפני פיצול הרשת באוגוסט 2017. השדרוג לא רק ביקש להגדיל את יכולת העסקה הכוללת של ביטקוין קאש אלא גם הוסיף פונקציונליות נוספת – כולל שמירת נתונים שרירותיים שאינם קשורים ישירות לקריפטו, עצמו. 

במהלך ששת החודשים הבאים התפתחה חלוקה בקהילת ביטקוין קאש. החברים היו מודאגים מדען המחשב האוסטרלי קרייג רייט ומהאגו ההולך וגדל שלו. רייט, בגיבוי CoinGeek ומייסדו, קלווין אייר, נעשה עוין יותר ויותר כלפי מפתחי הפרויקט. CoinGeek עלה במהירות להפוך לרשת הכורה הגדולה ביותר והחל לנסות להפעיל שליטה רבה יותר בכיוונו. למרות שהציוצים עצמם נמחקו מאז, פוסטים של Reddit מהתקופה שנטען כי רייט טען באמצעות טוויטר כי מפתחים כפופים לכורים ואלה שאינם מסכימים יחליפו..

עד נובמבר 2018, החטיבה הגיעה לשיאה עם רייט ועוקביו מיישמים מזלג קשיח שיגדיל את גודל החסימה ל 128 מגה בייט, וכך נוצר Bitcoin SV (BSV). בינתיים, תומכי הביטקוין קאש שהתנגדו לרייט, כולל מפתחי ביטקוין ABC, חיפשו שינויים פרוטוקולים שונים. המוצע שלהם שדרוג רשת ישמור על גודל החסימה של Bitcoin Cash אך ישנה את שפת התסריט שלו. 

בעקבות פיצול הרשת, רייט, יחד עם אייר ו- CoinGeek, מיד הושק מה שנקרא "מלחמת חשיש" נגד ביטקוין קאש, בניסיון לשבש את הרשת באמצעות כוח החשיש המעולה שלהם לכאורה. עם זאת, המאמץ נכשל, ו- BCH שמרה בעקביות על הדומיננטיות בשוק ביחס ל- BSV בשנים שלאחר מכן.

מאז פיצול רשת BCH / BSV, רשת Bitcoin Bitcoin Cash עודכנה אחת לחצי שנה – בעיקר בהנחיית Bitcoin ABC. למרות שגודל החסימה שלה נותר עקבי, הרשת עברה שינויים קלים אחרים. מאי 2019 ראה את חתימות שנור מנסות להביא פרטיות נוספת לרשת, וכלל נקי-מחסנית איפשר שחזור מטבעות שנשלחו בטעות לכתובות BTC. בנובמבר 2019 התמיכה בחתימות שנור הייתה משופר עוד יותר, ושינוי רשת שני התייחס לווקטורי יכולת גמישות של צד שלישי.

לצד ויכוח עז על ה- IFP, בוצעו שינויים בביטקוין מזומנים גם בתאריכי השדרוג של מאי ונובמבר 2020. הראשון הציג שני שינויים לחוקי הקונצנזוס – SigChecks ו- OP_Reversebytes – יחד עם שינויים אחרים שלא השפיעו על כללי הקונצנזוס. שדרוג נובמבר לא רק הוסיף את ה- IFP המפצל ברשת, ולא מרצון, ליישום הביטקוין ABC, אלא נוסף שינוי ל- DAA שנועדו לטפל בחוסר עקביות מתמשך עם זמני החסימה. מעניין ששתי הגרסאות של Bitcoin Cash הציג העדכון האחרון, למרות ביטקוין ABC בעבר דוחה האלגוריתם המוצע.     

כיצד משפיעים על פיצולי שרשרת חוזרים ונשנים על מזומן הביטקוין?

באופן כללי, פיצולים בשרשרת נתפסים כגרועים עבור מטבע קריפטוגרפי.

כאשר רשת מתחלקת, חלק בקהילה עוקבים אחר מזלג אחד וחלקם הולכים יחד עם השני. זה כולל כורים, מפתחים והמשתמשים עצמם. מודעים למפתיע שעלול להזיק של מזלג קשה שנוי במחלוקת, מפתחי Bitcoin Cash Node נאמר פעמים רבות לפני פיצול רשת נובמבר 2020, הם התנגדו לחלוקת הקהילה בנושא נושא ה- IFP. כורים היוצאים מרשת מפחיתים את האבטחה הכוללת שלה ככל שקצב החשיש יורד והעלות לתקיפה נופלת. 

בינתיים, בדרך כלל מפתחים בוחרים למקד את האנרגיות שלהם באחד המזלגות. פירוש הדבר שיש פחות כישרונות שעובדים על שיפור התשתית סביב מטבע קריפטוגרפי. מעניין שלמרות יצירת החטיבה שגרמה לפיצול בנובמבר 2020, נראה כי ABC ABC הוא ממשיכה בתמיכתה של הטמעת Bitcoin Cash Node. לפני המזלג הקשיח, היא שחררה תוכנה משלה לאלה שלא תומכים ב- IFP אך רוצים להמשיך להשתמש בביטקוין ABC. 

לבסוף, כל בסיס המשתמשים שיש לפרויקט לפני הפיצול מחולק גם הוא. פחות משתמשים ברשת מגבילים את התועלת והרלוונטיות הכוללת שלה בענף המטבעות הקריפטוגרפי הרחב יותר. מצד שני, פיצולי שרשרת אכן יוצרים אפשרויות רבות יותר עבור המשתמשים ומאפשרים לשוק עצמו לקבוע מה הוא באמת מעריך. בדוגמה לפיצול BTC / BCH באוגוסט 2017, משתמשי הביטקוין יכלו לבחור לתמוך ביישום ביטקוין החותר לשמש בעיקר כחנות ערך או כמי שממוקד יותר להפוך לרשת תשלומים מבוזרת..

בנוסף, פיצולי שרשרת עשויים להסיר אלמנטים רעילים לכאורה מקהילה. במזלג הקשיח BCH / BSV בנובמבר 2018, רייט ו- CoinGeek המשתלמים ליצירת Bitcoin SV נתפסו כניצחון נהדר בקהילת Bitcoin Cash – מכיוון שרבים לא אהבו את הכיוון שניסו לקחת את הקריפטו. בראיון שנערך לאחרונה על סיפורי Untold של צ’רלי שרם, Séchet אישר כי עזיבתו של רייט מועילה לקהילת Bitcoin Cash. באופן דומה, בשנת 2017, אלה שרצו בלוקים גדולים יותר – שנחשבו רעילים בעיני רבים בקהילת BTC – היו חופשיים להתפצל ולהתנסות בכללי רשת שונים. בסופו של דבר נותר השוק לבחור לאיזה צד של מזלג יש ערך רב יותר. 

עם זאת, קיימת תוצאה פוטנציאלית נוספת של פיצול שרשרת הנוגע לענף הרחב יותר. אימוץ מטבעות קריפטוגרפיים מסתמך על תמיכה של חברות שונות, כמו בורסה וספקי ארנקים. בכל פעם שמתפצל קריפטו, אלה המספקים שירותים צריכים להחליט כיצד להגיב. שינויי קוד מחייבים חברות לעדכן את התוכנה המניעה את המערכות שלהן. זה מאלץ אותם לפרוס הון בדרכים שאולי לא ציפו להם. ההפרעה לשירותים שפיצולים חוזרים ונשנים גורמים ללא ספק לתסכול חברות רבות.

רוג’ר ור הדגיש נקודה זו לפני המזלג הקשיח האחרון של Bitcoin Cash. הוא קבע כי השווקים אינם אוהבים את סוג אי הוודאות שמפצל שרשראות CoinDesk שהוא היה רוצה לראות מזלגות קשים שנוי במחלוקת הופכים לשם דבר. קורא להם "בעיה גדולה," הוא נימק כי הפיצול ב -15 בנובמבר עלול לדחות חברות התומכות ברשת – במיוחד אלה החדשות בענף. במילים שלו הוא אפילו נימק זאת "אם פייפאל היו יודעים שסוג זה של מזלג קשה שנוי במחלוקת עשוי לקרות, אולי הם בכלל לא היו מוסיפים מזומנים של ביטקוין למפת הדרכים שלהם."

בהתחשב בכך שרבים מהתעשייה רואים בתמיכה של פייפאל בפונקציונליות מוגבלת של קריפטוגרפיה יתרון עצום לאימוץ, החששות של ור עשויים להיות מוצדקים. ללא תמיכה של התעשייה הרחבה, מטבעות קריפטוגרפיים עשויים להיאבק. ניתן להעיד על כך ביצועי המחירים של ביטקוין SV בעקבות ביצועו ביטול רישום מפלטפורמות מרכזיות רבות לבורסה בשנת 2019. 

עדיין נאבק על מימון?

למרות שיש כעת ל- Séchet ול- Bitcoin ABC מקור מימון, נותר לראות אם זה יאפשר להם לשפר את ענף הביטקוין Cash בכל דרך משמעותית. ב -21 בנובמבר, למשל, סתם 70 בלוקים של BCHA היו ממוקשים. לכן, תגמולי החסימה במשך כל היום היו 437.5 BCHA. במחירים שוטפים, זה ערך פיאט של סביב 8,750 דולר. קרן היזמים, בשיעור של 8%, הייתה מעניקה כ- 700 דולר. בהנחה שהפרויקט ישרוד לאחר קושי הכרייה של BCHA, בסופו של דבר, יתאים לייצר בלוק סביב כל 10 דקות – שעדיין לא השיג – בכל יום, תגמול הכרייה יסתכם ב 900 BCHA. שוב, במחירים הנוכחיים, מדובר בסביבות 18,000 $ ליום ו -8% מהם הם 1,440 $. 

בהקרנה כל כך נמוכה, יש מי שתוהה האם באמת כדאי לסכן את המוניטין של ביטקוין קאש בסכום כזה. הזמן יגיד אם Bitcoin ABC יצבור מספיק תמיכה בכדי להביא את מחירו לרמה שתממן כראוי צוות מהנדסי תוכנה מקצועיים. עם זאת, בהתחשב כמה רחוק המוניטין של הקבוצה צנח בחודשים האחרונים לאורך כל התגוששות ה- IPF, זה הכל מלבד נתון. 

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, מאפיינים מעמיקים, מחקר מקורי & אוצר חדשות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner