ליטקוין – הזהב מכסף לביטקוין (חלק ב ‘)

במאמר הקודם הצגנו את Litecoin (LTC) היישר מהיסטוריית הפיתוח שלה למנגנון העבודה לאופן שבו נרשמות עסקאות בבלוקצ’יין שלה, הפצת מאגר כרייה ועוד. במאמר זה אנו נצלול עמוק לחצי גמול הבלוקים של ליטקוין ולהשפעות על המערכת האקולוגית שלו..

1. הגדרת אירוע חצוי של תגמולים

כאשר סאטושי נקאמוטו פיתח את מנגנון הביטקוין, הוא הורה כי ייצור הביטקוין לכל בלוק יחצוי לאחר שנכרה כל 210,000 בלוקים .50 ביטקוין הופקו בתחילה לכל בלוק ולאחר מכן חצוי בהדרגה לאחר כל ייצור של 210,000 בלוקים עד שיימוקשו כל הבלוקים. במילים פשוטות, כל בלוק יכול לייצר בהתחלה 50 ביטקוינים, ונתון זה יוחלש בכל ארבע שנים עד שיגיעו ל -210,000 חסימות. כמו כן, קושי החישוב מותאם לעיתים קרובות כדי לוודא שלעבור חסימה בודדת לוקח בערך 10 דקות.

על פי החישוב הנ”ל, כל 21 מיליון הביטקוינים יימוקשו עד 2040. הביטקוין זינק באופן אקספוננציאלי לאחר כל אירוע חצוי בתגמול, ואז חזר בהדרגה לטווח המחירים הסביר שלו לאחר שההייפ התקרר. בחודש נובמבר 2012, לאחר אירוע החציון של תגמול הביטקוין, הביטקוין ראה עליית מחירים של מעל 80%. באופן דומה, מחיר הביטקוין זינק מ -651 דולר ל -2518 דולר לאחר שחצי התגמול השני שלו התרחש ביולי 2016. שני אירועי החציבה חסמו שניהם ואחריהם מחזורי שוק השוורים, מכיוון שבדרך כלל אנשים החזיקו בעמדות חיוביות כלפי כיווני השוק העתידיים שלה..

1. ליטוקוין (LTC) חסימת תגמולים חסומים

בדומה לביטקוין, ליטקוין עוברת תגמול המחצית בערך אחת לארבע שנים, כשהאירוע האחרון התרחש ב -26 באוגוסט 2015, כאשר תגמול ליטקוין הפחת מ- 50 LTC ל- 25 LTC. תיאורטית, הפחתת הדור בלוקים תוביל לקיצוץ בהיצע ותגרום למחיר להתגייס. מכיוון שמחירו של ליטקוין מושפע מאוד מגורם ההיצע והביקוש, יש שהעלו כי קיצוץ בהיצע יוביל לעליית מחירו של ליטקוין לאחר מכן. עם זאת, במציאות, הדברים עשויים להתברר אחרת כאשר גורמים ומשתנים רבים אחרים נכנסים לתמונה.

מחצית התגמול על כריית מחיר לפני ליטוקוין (LTC)

על פי הנתונים ההיסטוריים שהוצגו לעיל, ליטקוין עברה שלב איחוד במשך כשלושה חודשים לפני שהמחצית התרחשה ב -26 באוגוסט, כאשר ליטקוין (LTC) טיפס מ -1.3 דולר ל -8.96 דולר, עלייה של 689.23%. עם זאת, הוא נסוג לאחור לאחר מכן, ונחת ב -2.95 דולר ביום אירוע המחצית. כמו כן, ליטקוין לא הצליחה לעמוד במגמת השור ונסוגה מיד לאחר אירוע החצי.

לאחר ניתוח נתונים אופקי של אירוע חציית תגמול בלוק Litecoin וניתוח נתונים אנכי של שני אירועי החצייה של ביטקוין, אנו מסיקים את המסקנות הבאות:

1) גם הביטקוין וגם ליטקוין עברו שלב איחוד במשך כמה חודשים עד לאירוע חציית הפרסים שלהם.

2) תגובת השוק למחצית תגמול החסימה של ליטקוין באה לידי ביטוי זמן קצר לאחר האירוע וההשפעה דעכה בהדרגה, וזה לא המקרה לגבי ביטקוין שכן הוא ראה עליית מחירים גם לאחר האירוע..

3) חלק מהמשקיעים אכן שיערו על אירוע חציית התגמולים של ליטקוין ועשו כסף מהיר, אך משכו את ידיהם לאחר סיום האירוע..

Litecoin אמור לעבור את אירוע חציית התגמולים השנייה בחודש אוגוסט 2019.

אילו השפעות היא תשפיע על המערכת האקולוגית Litecoin הפעם?

החלק הבא יחזיר את השפעת השוק שלו מההיצע & ביקוש והטבות & נקודת המבט של העלויות יחד עם האופן בו יושפעו בעלי העניין.

II. כיצד ההיצע והביקוש ישפיעו על התפתחותו של ליטקוין

יחסי הגומלין בין היצע לביקוש הם המפתח לחוקים הבסיסיים של כלכלת השוק. בדומה לסחורה כלשהי, ירידה בהיצע בשילוב ללא שינוי בביקוש מובילה בדרך כלל למחיר גבוה יותר. לכן, משקיעים רבים יתמחרו באירוע חלופי התגמול של בלוק ליטקוין על פי התחזית כי ההיצע של ליטקוין יקטן בעתיד עם הביקוש הגובר במקביל..

אירוע ההחלפה של ליטקוין מעורר תגובה קצרה של “למכור את החדשות” מהשוק בשבועות שקדמו לאירוע, אך המחיר נסוג לאחור לאחר שהביקוש הותאם לטווח הסביר..

(1) היצע וביקוש הוא גורם מפתח בקביעת מחירו של ליטקוין

ההיצע היחסי המפחית יניע אנשים לקנות ליטואינס בשיאיו ולדחוף אותו לשיאים גבוהים מה שמקשה עוד יותר על כריית הכרייה וכמה כורים ייצאו מהשוק מכיוון שכוח המחשוב שלהם לא יכול להתחרות באחרים או שהם לא יכולים להרשות לעצמם. העלות הגבוהה יותר שכוח הכרייה הגובר. עם יותר כורים שעוזבים את פעילות הכרייה, קושי בכרייה יורד ובסופו של דבר המחיר יירד. בקיצור, היצע וביקוש קובעים את מחירו של ליטקוין, אשר בתורו משפיע על כוח הכרייה ועלויותיו.

(2) שחקנים המשפיעים על דרישתם של אנשים לליטקוין

המכונה כגרסה קלה יותר של הביטקוין, הטכנולוגיות המתקדמות של ליטקוין בסגוויט, רשת התאורה ואלגוריתם העבודה משפרות את מהירות העסקה ואישורו. זמן החסימה המהיר יותר של litecoin מפחית גם את הסיכון להתקפות הוצאות כפולות.

להלן הגורמים שישפיעו על הביקוש בשוק לליטקוין באופן הבא,

* ביצועי רשת ושדרוג טכנולוגיה: הטכנולוגיות הייחודיות של Litecoin ברשת SegWit ו- Lighting הופכות אותה למהירה יותר באישור עסקאות בהשוואה לרשת הביטקוין, שהפכה לנקודת מכירה עיקרית עבור Litecoin..

* מוצרים מתחרים: פיתוח המתחרה או המוצרים המתעוררים גם יפנה עניין מסוים מליטקוין ובכך ישפיע על מצב ההיצע והביקוש שלה..

* סנטימנט השוק: סנטימנט השוק משפיע על המשקיעים והסוחרים הפוטנציאליים. אירוע חציית הבלוק של ליטקוין עשוי לגרום לאנשים להעלות השערות על “למכור את החדשות” כדי לדחוף אותן להייפ, אך החדשות השליליות יפגעו משמעותית בביצועי המחירים שלה.

* תקנות ממשלתיות בנושא מטבעות קריפטוגרפיים: לצד מטבעות מרכזיים אחרים, מחיר ליטקוין ישתנה אם מדינות גדולות ישנו את עמדתן כלפי מטבעות קריפטוגרפיים.

* אירוע פריצה: אירועי פריצה חמורים הובילו לבורסות רבות שסגרו את חנותם לנצח. כמו כן, אירוע דומה על בלוקצ’יין עלול לשחוק את אמונם של אנשים בערכיו הבסיסיים וגם המטבע שלו יסבול משמעותית.

2) המחיר הוא הגורם העיקרי שמשפיע על כל הכוח של הרשת

מקור: LTC Block Explorer

התרשים שלעיל מראה כי קשיי כרייה ומחיר בדרך כלל נעים יד ביד. עליית המחירים תעלה את קושי הכרייה ואת כוח המחשוב, ולהיפך. באופן כללי, הקושי בכרייה בליטקוין עלה בהדרגה מפברואר 2018, והעלייה או הירידה במחיר הליטקוין היו מתואמת באופן חיובי עם עליית או ירידת מחיר המטבע..

(3) מחזור המשוב של מחיר, כוח מחשוב ועלות כרייה

המחיר העולה של Litecoin יביא יותר כורים לרשת, מה שבתורו יעלה את קושי הכרייה ואת כוח המחשוב. מכיוון שהמערכת בדרך כלל משתרכת מאחור בהתאמת קושי הכרייה. לכן, ברגע שחלק מהכורים לא יכולים להרוויח על עלויות הכרייה הגבוהות, הם ייצאו מהשוק לאחר השלכת המטבעות שלהם, ומחיר הליטקוין יירד לאחר מכן. מחזור זה עשוי לתדלק את האטת מחיר Litecoin עד שהשוק ימצא את הנקודה היציבה שלו וכורים נוספים יצטרפו שוב.

עלות הכרייה תשפיע בתורו על מגמת המחירים בליטקוין

3) גורמים המשפיעים על עלות הכרייה של ליטקוין

בעיקרו של דבר, כרייה היא תחרות במתמטיקה בה כל ציוד הכרייה ברחבי העולם מתחרה להיות הראשון למצוא את ערך החשיש הנכון. וההסתברות למצוא את ערך החשיש הנכון הוא כוח המחשוב של מחשב הכורה / כוח המחשוב הגלובלי הכולל. בנוסף, הגורמים הבאים ישפיעו על עלות הכורה ועל רווחיו.

תגמול חסום: תגמול חסום מתייחס לליטקוין או לכל מטבעות ממוקש אחרים שהפיץ הרשת לכורים למציאת ערך החשיש ובלוק שנפתר בהצלחה.

יש קצב: קצב Hash הוא המהירות בה מחשב מבצע פעולה בקוד הביטקוין / ליטקוין. שיעור חשיש גבוה יותר טוב בכרייה מכיוון שהוא מגדיל את ההזדמנות שלך למצוא את החסימה הבאה ולקבל את הפרס

קצב האש ברשת: קצב האש ברשת מתייחס לכוח החישוב הכולל ברשת Litecoin. ככל שיש לכוח או לבריכת כרייה יותר חשיש, כך גדל הסיכוי כי הכורה או הבריכה צריכים לכרות בלוק. ככל שכורים מוסיפים יותר קצב חשיש, ניתן יותר אבטחה לרשת. תגמול החסימה משמש כסבסוד ותמריץ לכורים עד עמלות עסקה יכול לשלם לכורים מספיק כסף כדי לאבטח את הרשת.

עלות תפעול: עלות התפעול מכסה בעיקר את עלות החשמל והרשת; עלות קניית ציוד הכרייה המקצועי

4. עלות הפסקה של ליטקוין

עלות השוויון מתייחסת למחיר כאשר הרווחיות של כורה בפעילות הכרייה יכולה לכסות רק את עלותו בכרייה, זה מכונה גם עלות כרייה למטבע או מחיר הכיבוי של המטבעות הממוקשות. כאשר מחירו של ליטקוין יורד מתחת לנקודה זו, הכורה יסבול מהפסדים במקום להרוויח כל רווחיות.

מחיר הכיבוי של הכורה קשור בעיקר לביצועים של מכונת הכרייה עצמה, עלות חשמל, תגמול חסימות וקצב חשיש הרשת. בין הגורמים הללו, הביצועים של מכונות הכרייה ועלות החשמל יציבים יחסית, ואז הפחות משתנה הוא תגמולי הגוש בפרק זמן מסוים (4 שנים), והגורם המכריע ביותר הוא קצב חשיש הרשת..

בהתחשב בגורמים לעיל, נקודת השוויון של הכורה היא כדלקמן

נקודת איזון: עלות ההפעלה של מכונת כרייה ליום = רווחי כריית LTC ליום

עלות שוטפת למכונת כרייה: מספר המטבעות הממוקשות ליום * מחיר מטבע בעת כיבוי מכונת הכרייה

מחיר כיבוי מכונת הכרייה: עלות הפעלה של מכונת הכרייה ליום / מספר המטבעות הנמכרות של מכונת הכרייה ליום.

אם עלות ההפעלה של מכונת הכרייה תישאר זהה, וכורה יכרה את מחצית המטבעות לבלוק לאחר החצי, ותקבל מחיר השבתה של מכונת הכרייה כפול מהמחיר המקורי לאחר החצי..

OK בריכת כרייה

על פי הנתונים ממאגר הכרייה OK, העלות של מכונת הכרייה Litecoin ליום אחד היא RMB7.128, וכל מכונת כרייה יכולה לכרות 0.0283 מטבעות ליום. בהתבסס על הנוסחה והנתונים הקיימים, מחיר השבתה של המכונה הוא 251.87 יואן, או סביב 37.63 דולר (בהתבסס על שער החליפין של 6.69 יואן לדולר)

מחיר מטבע הכיבוי מותאם למעשה באופן דינמי. הגורמים המשפיעים כוללים את שיעור קיבולת הכרייה הכוללת של מכונת הכרייה היחידה שהוזכרה לעיל, את הקושי בכרייה, תגמול הגוש והוצאות התפעול. מספר הכורים המוקדמים שהיו מעורבים היה קטן, ומכונת הכרייה היחידה היוותה כמות גבוהה יחסית של כוח מחשוב בכל הרשת. כמות הכרייה היומית תהיה יותר מ- 0.0283 החלקים הנוכחיים, ולכן מחיר הסגירה המוקדם יהיה נמוך יותר.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner