פיצול ביטקוין לשני מחנות – אלה שרוצים אותו וזקוקים לו

הסופרת המקורית : אודרי נסביט

תמונה על ידי ריה קומארי מ פקסלים

בעולם המפותח יש לנו מערכת פיננסית שעובדת, לרוב (למעט שהתרחשה בשנים 2007–2008 עם הקריסה הפיננסית שסטושי נקאמוטו התייחס אליה עם הביטקוין). אנו עשויים לקלל על העמלות, במיוחד בעסקאות חוצות גבולות או מט”ח, לא ניתן לבצע עסקאות מסוימות מחוץ לשעות הבנקאות וכו ‘, אך לרוב אם זה לא שבר למה לתקן את המערכת. יש לנו ממשלות שמפקחות על המערכת הבנקאית, זה עבד במשך שנים ולכן אנחנו ממש לא משקיעים מחשבה בחיפוש אחר חלופות בנקאיות כמו ביטקוין. רבים היו אומרים שאנחנו לא צריכים מטבעות דיגיטליים כמו ביטקוין – אנחנו רוצים ביטקוין.

לאחרונה סֶקֶר על ידי שירות המחקר YouGov Omnibus מראה כי מחצית ממילני השנה האמריקאית מעוניינים להשתמש בקריפטוגרפיה כאופציית תשלום, אך בסופו של דבר הם אינם זקוקים לה – הם רוצים בכך. חברות כמו פייסבוק מתמודדות גם הן להפוך לפלטפורמת התשלומים עבור אלפי שנים אלה. אם ניקח בחשבון את מכנסי האבטחה והפרטיות (לעתים קרובות על ידי עיצוב) של חברות אלה, האם איננו רוצים בחירה טובה יותר?

מה אם אתה גר בוונצואלה? ונצואלה נמצאת בעיצומו של משבר פיננסי מאסיבי עם מטבע לאומי מוחלש במהירות, כאשר עדיפות לשאת את התנודתיות בשוק הקריפטו על פני החזקת המטבע המקומי..

Localbitcoins, שוק שבו משתמשים יכולים לקנות ולמכור ביטקוין זה לזה וממנו, דיווחה על עלייה בנפח באופן אקספוננציאלי בקולומביה, ונצואלה ופרו. בשבוע האחרון רשמו שוקי Localbitcoins בוונצואלה שיא נפח בפעם השמינית בעשרה השבועות האחרונים.

אין הפרעות של צד שלישי

אחד היתרונות החשובים ביותר של ביטקוין ושאר מטבעות קריפטוגרפיים הבנויים בטכנולוגיית Blockchain הוא שממשלות ובנקים לא יכולים להפריע לעסקאות, להחרים או להקפיא חשבונות – תכונה של מטבעות קריפטוגרפיים אטרקטיביים לאלה באזורים הפכפכים. במדינות שחוות היפר-אינפלציה כמו ונצואלה, מטבעות הקריפטו עושים צעדים עצומים. היפר-אינפלציה מתרחשת כאשר האוכלוסייה הכללית מעדיפה לשמור על עושרה בנכסים שאינם כספיים או במטבע חוץ יציב כמו הדולר האמריקני. עם זאת, כמו במצב בוונצואלה, בשל השליטה הממשלתית היכולת להשיג מטבע חוץ מוגבלת מאוד, מה שהפך את הביטקוין ומטבעות קריפטוגרפיים אחרים לחלופה פופולרית. אפשר לטעון שהאזורים הללו זקוקים לחלופה בנקאית כמו ביטקוין.

בלוקצ’יין, מטבעות קריפטוגרפיים & ביטקוין – אלטרנטיבות פיננסיות לא בנקים ותת בנק

האם חשבת אי פעם איך החיים יהיו אם לא תהיה לנו גישה לבנקאות בסיסית?

בעוד שרבים לוקחים את הנוחות בבנקאות אלקטרונית מודרנית כמובנת מאליה, חלק ניכר מהאוכלוסייה חסר גישה לשירותים בנקאיים. על פי א דו”ח 2017 על ידי ה- FDIC, למעלה מ- 25 אחוז מהאמריקאים כלל אינם מחזיקים בחשבון בנק או שאינם מסוגלים להשתמש בחשבונם כדי לכסות את כל צרכיהם הכספיים. בעיה זו הופכת לדחופה יותר רק כאשר מסתכלים על מדינות שאינן אמידות כמו ארצות הברית. כ- 1.7 מיליארד מבוגרים ברחבי העולם ללא גישה לבנקאות, על פי הנתונים העדכניים ביותר של ה- מאגר Findex העולמי של הבנק העולמי.

תמונה על ידי ולדיסלב רשטניאק מ פקסלים

שיפור הגישה לכלים פיננסיים עבור כולם

אין גישה לחשבון בנק היא בעיה מרכזית, עד כדי כך שהאו”ם כללה אותו כחלק משמעותי משבעה מתוך 17 יעדים לפיתוח בר-קיימא לעודד פיתוח בר-קיימא של מדינות מוכות עוני ברחבי העולם. אך פיתוח בר-קיימא הופך לקשה יותר מכיוון שבנקים גדולים ממשיכים לשלוט בנוף הפיננסי ובנקים רבים צמצמו את נוכחותם באזורים כבדי עוני או פרשו לחלוטין בשל העלויות והסיכון הגבוהים. האנשים המתגוררים באזורים מוחלשים אלה עדיין זקוקים לביטחונו של בנק, אך אין להם אפילו גישה בסיסית לשירותי בנקאות בסיסיים ברשת. נוסף על קשיי הגישה, מה שאנו רואים כשירותים פיננסיים חיוניים כמו פדיון צ’קים, אנשים רבים חסרים צורות זיהוי בסיסיות המעניקות גישה לשירותי בנקאות בסיסיים אלה..

אם אי פעם איבדת או שנגנבה לך תעודת זהות כלשהי, אתה יודע כמה זה כאב להחליף אותה. לאלו החיים בעוני ישנם מספר מכשולים אחרים בקבלת או החלפה של זיהוי, כולל מלכתחילה מעולם לא היו מסמכים מתאימים, שכר טרחה גבוה, מחסומי שפה, היעדר קשרים משפחתיים או חברתיים לאימות הזיהוי וכו ‘..

לא ניתן לאמת מי הם מכריח חסרי בית וחיים בעוני לחיות במצב של נראות מערכתית שעלולה לגרום לשלילת שירותים בסיסיים כמו שירותי בריאות ודיור..

טכנולוגיית בלוקצ’יין המסייעת ללא בנקים וללא בנק

Blockchain, הטכנולוגיה ש ביטקוין בנוי על פי ויקיפדיה היא רשימה הולכת וגדלה של רשומות, המכונות בלוקים, המקושרות באמצעות קריפטוגרפיה. כל בלוק מכיל חשיש קריפטוגרפי של החסימה הקודמת, חותמת זמן ונתוני עסקאות (מיוצגים בדרך כלל כ- hash של שורש עץ). לפי תכנון, blockchain עמיד בפני שינויים בנתונים. זה "ספר ספר פתוח ומופץ שיכול לרשום עסקאות בין שני צדדים בצורה יעילה ובאימות קבוע"

השקיפות והיעילות של טכנולוגיית הבלוקצ’יין הופכות אותה לאופציה אטרקטיבית לסייע בפתרון חלק מהאתגרים הגדולים ביותר העומדים בפני בנקים ותחת בנק..

חברת פתרונות תוכנה קנדית סאפיין חכם עבד על פיתרון זהות דיגיטלית ופתרון שוק מבוסס בלוקצ’יין כדי לטפל בזיהוי ובאתגרים אחרים העומדים בפני נוער חסר בית. היוזמה נקראת Silver Linings ופועלת על ידי יצירת מקור זיהוי בכל מקום, מזומנים דיגיטליים עם בקרת הוצאות.

"אנו עוברים את אחת התמורות הגדולות בהיסטוריה האנושית על ידי אימוץ הטכנולוגיה במהירות בה אנו נמצאים. התקשורת עכשיו חופשית וללא גבולות, חיי היומיום שלנו של קניות, צפייה בסרטים וחברתיות בנויים מטכנולוגיה, אנו משתמשים כעת בטכנולוגיה לחינוך ולשיפור בריאותנו, אולם אין פתרון זהות לאומי המספק את הבסיסי הוכחה מי זה אדם – יצרנו עולם דיגיטלי שבו כולם אנונימיים. Blockchain היא פיסת טכנולוגיה מהפכנית שיש לה את היכולת ליצור זיהוי ייחודי זה בעולם דיגיטלי וגם ליצור מקור ערך בכל מקום מהנתונים שקיזזנו מרשימת השירותים שרשמתי לעיל. אני משוכנע שלבלוקצ’יין יהיה חלק גדול בהפחתת כמות העוני בעולם הזה, תוך סיוע לאנשים פחות בעלי מזל להיות משכילים יותר ומתקשרים לאחרים לתהליך שיקום מהיר יותר.." – מאט הינקלי, מנכ”ל סמארט סאפיין & מייסד ומנכ”ל משותף ליקווידוס

בנקאות על יתרונות Blockchain:

– אין צורך בענף פיזי

– אין צורך בתשתית מורכבת או יקרה להפעלת הרשת ובסופו של דבר תביא לעמלות נמוכות יותר

– שקיפות מוגברת

– מהירות העסקאות

– ניתן לאחסן הוכחת רכוש, כותרות קרקע, זיהוי, רשומות עסקאות ומסמכים חשובים אחרים על בלוקצ’יין, מה שמקטין את האפשרות לשחיתות של מסמכי נייר

– מבוזר – אינו נשלט על ידי שום ממשלה או גורם אחר. עסקאות כולל תשלומים חוצי גבולות יכולות להתבצע ישירות לאלה הזקוקים לכך

– הלוואות המותאמות לבלוקצ’יין מציעות דרך בטוחה יותר להעניק הלוואות אישיות למאגר גדול יותר של משתמשים אשר יהפוך את תהליך ההלוואה לזול יותר, יעיל ובטוח יותר.

תמונה על ידי rawpixel.com מ פקסלים

ביטקוין

ביטקוין, המטבע הקריפטוגרפי הפופולרי הראשון או המזומנים הדיגיטליים, אינו דורש שום בנק מרכזי או מנהל יחיד ויכול להישלח ממשתמש למשתמש, עמית לעמית ללא צורך במניית צד שלישי. מטבעות מטבעות כמו ביטקוין מציעים פתרון בר-קיימא לנושאים שאינם בנקאיים / חסרי בנק. זה דורש מעט בכל הקשור להתקנה – דורש לכל הפחות טלפון נייד וחיבור לאינטרנט. ביטקוין מציע יעילות, עלות, מהירות, אבטחה, ממזער הזדמנויות שחיתות מצד צדדים שלישיים והוא חסר גבולות.

בין אם מדובר בביטקוין, את’ריום, ריפל או מטבע קריפטוגרפי אחר או שניים שהופך בסופו של דבר למטבע הדיגיטלי העיקרי המשמש בהעברת ערך או פייסבוק או בכלל שלא לדיון אחר.

“הנושא הבסיסי של בנקאיות ונושאים חברתיים-פוליטיים המשפיעים על מטבעות וכיצד הוא משפיע על הנזקקים ביותר הוא אתגר דחוף לפתור לרבים מאיתנו בתחום טכנולוגיית הבלוקצ’יין. הכל מסתכם בדבר אחד – האינסטינקט הראשוני שלנו המחפש אחר בטיחות ויציבות (מחסה ומזון). נכון לעכשיו, בלוקצ’יין ומטבעות קריפטוגרפיים מהווים פיתרון נגיש לחסרי בנק. איננו יודעים אם מדובר בפתרון הבעיות בר-קיימא, אולם אנו יודעים כי נכון לעכשיו, ברגע זה, אין בעיות טובות יותר. ” – אנה נימירה, מנהלת פיתוח עסקי ב- CryptoChicks

הודפס מחדש מ: https://medium.com/datadriveninvestor/splitting-bitcoin-into-two-camps-those-that-want-it-and-those-that-need-it-a067cab8920a

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner