נרטיבים כוזבים ומידע מוטעה מציפים את הדיון בביטקוין כאשר מוסדות מבצעים מהלכים

חדשות השבוע – הסיפורים הגדולים בעולם של מטבעות הקריפטו

האופטימיות המוחצת השוררת בשוק הנכסים הדיגיטליים בחודשים האחרונים נשמעה השבוע לאחר שהמועמדת לשר האוצר של ארצות הברית, ג’נט ילן, טענה כי עסקאות מטבעות קריפטו משמשות בעיקר לפעילות בלתי חוקית ודיווחים מוטעים על הוצאה כפולה של ביטקוין לא קיימת גרמה לגל שליליות של המיינסטרים. במקביל, הצד המוסדי עסוק מאחורי הקלעים בתוכניות הקשורות לקריפטו.

הנה כל מה שאתה צריך לדעת על הסיפורים האלה ועוד, במהדורת השבוע של חדשות השבוע של OKEx Insight.

מועמד לשר האוצר האמריקני טוען כי הקריפטו משמש בעיקר "מימון בלתי חוקי"

המועמדת לשר האוצר האמריקני, ג’נט ילן, שלטה בכותרות הקשורות לביטקוין בתחילת השבוע עם הצהרותיה השליליות בתחילה בנוגע למקרי שימוש בקריפטו. ראש הפדרל ריזרב לשעבר אמר בה שימוע לאישור הסנאט ב -19 בינואר שהיא מאמינה "רבים [מטבעות קריפטוגרפיים] משמשים לפחות במובן עסקאות בעיקר למימון בלתי חוקי."

ילן שינתה את עמדתה באמצעות עדות בכתב אתמול והסבירה:

"ביטקוין ושאר המטבעות הדיגיטליים והקריפטוגרפיים מספקים עסקאות פיננסיות ברחבי העולם. כמו פיתוחים טכנולוגיים רבים, זה מציע יתרונות פוטנציאליים עבור ארה”ב ובעלי בריתנו. […] אני חושב שחשוב שנשקול את היתרונות של מטבעות קריפטוגרפיים ונכסים דיגיטליים אחרים, ואת הפוטנציאל שיש להם כדי לשפר את היעילות של המערכת הפיננסית. יחד עם זאת, אנו יודעים שהם יכולים לשמש למימון טרור, להקלת הלבנת הון ותמיכה בפעילות זדונית המאיימת על אינטרסים ביטחוניים לאומיים של ארה”ב ועל שלמות מערכות הפיננסיות האמריקאיות והבינלאומיות. אני חושב שעלינו לבחון מקרוב כיצד לעודד את השימוש בהם לפעילויות לגיטימיות תוך צמצום השימוש בהם לפעילויות ממאירות ובלתי חוקיות."

מסירות מפתח

  • הצהרותיו של ילן בתחילת השבוע נתפסו בעיקר בקרב תעשיית הקריפטוגרפים והקהילה כ- FUD – קיצור של "פחד, אי ודאות וספק" – בהתחשב בכך ש מידע חדש מחברת ניתוחי הבלוקצ’יין המובילה Chainalysis ממחישה כי פעילות קריפטוגרפית פלילית צנחה ל -0.34% בשנה שעברה.
  • הצהרותיו של ילן מבהירות גם את העובדה שיצירת מסגרות רגולטוריות עבור פינטק ומטבעות קריפטוגרפיים הן בראש סדר העדיפויות של מועצת הפדרל ריזרב ושל הרגולטורים הפיננסיים בארה”ב..

כמות המטבעות הניתנים לביצוע פעולות פליליות פחתה בשנה שעברה. קרדיט תמונה: שרשרת

קרייג רייט מבטיח בעלות על כתב העת של ביטקוין באמצעות בקשות להסרה

עורכי דין המייצגים את טוען סאטושי נקמוטו קרייג רייט, המדען הראשי של nChain, שלח הודעות משפטיות ל- Bitcoin.org ו- Bitcoincore.org ביום רביעי בדרישה לאתרים להסיר את העיתון הלבן של Bitcoin. רייט טוען כי הוא הבעלים של זכויות היוצרים על מסמך ההקמה של ביטקוין, וגם טוען שהוא הבעלים המקורי של Bitcoin.org.

Bitcoin.org סירב להסיר את העיתון הלבן. לעומת זאת Bitcoincore.org הוריד אותו.

מסירות מפתח

  • לרייט היסטוריה ארוכה של איומים משפטיים והוא לא אוהב מאוד בקרב קהילת הביטקוין. בתגובה לפעולות המשפטיות האחרונות, שלל חברות הקשורות לקריפטו – כולל כיכר, מעבדות שרשרת קוד, פרדיגמה, מטבע סנטר, חברת הבת של פייסבוק נובי, קאזה ואחרות – החלו לארח את העיתון הלבן של ביטקוין באקט של התרסה נגד יוצר Bitcoin SV..
  • רייט טרם אימת סופית כי הוא סתושי נקמוטו הבדוי, למרות שנים של טענות. עובדה זו ממשיכה לגרום לקהילת הביטקוין הרחבה להתעייף מאיומיו המשפטיים המתמשכים.

BlackRock מציין כי עניין BTC עתידי בהגשת תאומים

מנגנון ניהול נכסים של טריליון דולר, BlackRock, מוכן ככל הנראה להקצות הון לחוזים עתידיים על BTC בדרך BlackRock Funds V. ו BlackRock Global Allocation Fund, Inc.., כפי שהציע הגישות האחרונות לרשות ניירות ערך בארה”ב.

בתיקיות נכתב, בין היתר, על עתיד BTC, כי "החוזים העתידיים היחידים שבהם הקרנות עשויות להשקיע הם חוזים עתידיים בביטקוין המסולקים במזומן הנסחרים בבורסות סחורות הרשומות ב- CFTC."

מסירות מפתח

  • התיקים לא אומרים במפורש כי BlackRock תהיה מעורבת בחוזים עתידיים של BTC בעתיד המיידי, אך הם מציעים כי ענקית ניהול הנכסים תבקש לעשות זאת, אם תבחר בכך.
  • הכניסה של BlackRock לחלל העתיד של BTC תהיה פרק משמעותי בהיסטוריה ההולכת וגדלה של השקעה מוסדית בביטקוין.

מחיר המניות של BlackRock Inc. עלה משמעותית לאורך זמן. מקור: גוגל

דיווחים כוזבים על ביטקוין "הוצאה כפולה" תעשיית כעסים

כמה חדשות מזויפות התפשטו בסוף השבוע לאחר שבלוקצ’יין ביטקוין עבר ארגון מחדש של בלוקים שהתפרש כלא "הוצאה כפולה," שזה המונח כאשר אותו BTC מעובד בשתי עסקאות.

מחקר BitMEX היה הראשון שביצע לציין ה "תרחיש כמו הוצאה כפולה," מה שעורר דיווחים (לפעמים לא נכונים) הן מהתעשייה והן מהתקשורת הפיננסית המרכזית.

מסירות מפתח

  • הוצאה כפולה לא התרחשה בבלוקצ’יין ביטקוין. מה שקרה, במונחים של הדיוט, היה למעשה הולכי רגל למדי ואין מה להיבהל.
  • אנשים רבים בענף כבש BitMEX Research, Cointelegraph וכלי תקשורת פיננסיים מיינסטרים להפצת מידע מוטעה באמצעות כותרות של פיתיון קליקים ודיווחים לא מיודעים.

VanEck מגישה חברות קריפטו למעקב אחר תעודות סל

מנהל הנכסים האמריקאי, VanEck, הגיש קרן חדשה הנסחרת בבורסה – שתעקוב אחר ביצועי תעשיית הנכסים הדיגיטליים באמצעות מדד ההון העולמי של נכסים דיגיטליים מחברת הבת MV Index Solutions – מול ה- SEC..

באופן ספציפי, תעודת הסל תתחקה במידה רבה אחר הביצועים של חברות המעורבות בענף הנכסים הדיגיטליים – כגון בורסות, חברות כריית מטבעות קריפטו, שערי תשלום וכו ‘..

מסירות מפתח

  • VanEck ידועה ביותר בתעשיית המטבעות הקריפטוגרפיים בשל הגשתה הרבה לא מוצלחת לתעודת סל של BTC בארה”ב. בקשתה האחרונה הוגשה ביום האחרון של 2020, אף על פי שהיא שותפה לשעבר SolidX תובעת את VanEck בגין כביכול פלגיאציה..
  • במידה ותעודת הסל של VanEck תקבל אישור, זה יהיה ניצחון נחוץ מאוד לחברה המצורפת בדחייה מה- SEC.

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, תכונות מעמיקות וחדשות אוסרות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner