כיצד עובד סחר בקריפטו OTC: תובנות מספקי נזילות מובילים

כיצד עובד סחר בקריפטו OTC: תובנות מספקי נזילות מובילים

עבור מרבית משתתפי שוק הקריפטוגרפיים – וסוחרים קמעונאיים בפרט – שווקים ללא מרשם הם בדרך כלל תופעה אטומה ואף מסתורית. בשימוש בשווקים פיננסיים מסורתיים וקריפטו מסורתיים, ידוע כי מסחר ב- OTC כרוך בעסקאות בהיקף גבוה בין שני צדדים באופן ישיר, ללא חליפין..

במיוחד עבור מסחר ב- OTC בקריפטו, הפעילות הפנימית של עסקאות אלה מותירה רבים עם שאלות לגבי נזילות, החלקה במחירים, כיצד עסקאות עובדות בפועל, כיצד סוחרים מגדרים סיכון וההשפעות האפשריות של עסקאות OTC על מחיר הביטקוין (BTC)..

במטרה להאיר את הצד הזה מתחת לרדאר של הצפנה, OKEx Insights ראיין כמה משולחנות המסחר הידועים ביותר ב- OTC בענף כדי לגלות איך הם באמת עובדים.

מהו מסחר בקריפטו ללא מרשם?

מסחר ללא מרשם הוא סחר המתבצע ישירות בין שני צדדים ומתרחש ללא תיווך של בורסה. הוא מאורגן בין קבוצות סוחרים בשוק ללא מיקום מרכזי. בעסקאות הצפנה ב- OTC, שני הצדדים סוחרים הן בהצפנה והן בהצפנה. ככלל, אחד הצדדים הוא משרד, המכונה שולחן OTC.

שוק ה- OTC הפופולרי ביותר בקרב כל סוגי הנכסים הוא מט”ח, או מט”ח, שם נסחרים במטבעות באמצעות רשת בנקים במקום בורסות..

כיצד מקור הנזילות

על פי ספקי הנזילות שדיברנו איתם, מסחר ללא מרשם במטבעות קריפטוגרפיים דומה למקבילו במט”ח. התמחור הוא יחסית פשוט ושקוף. בנוסף, נזילות זמינה – אך נזילות זו מקוטעת גם במספר מקומות.

לכל שולחן קריפטו של OTC יש פנקס הזמנות מצטבר משלו המשלב נזילות בין סוחרים, ספרי הזמנות של מרכזיות מרובות והזמנות מלקוחות אחרים. שולחנות אלה מוגדרים לחיבור ספקי נזילות מרובים במטרה לסחור בכמויות גדולות של נכסים מבלי להזיז את השווקים לאחר מכן.

בנוסף להימנעות מחלקה בדרך כלל – ההבדל בין מחיר המבצע הצפוי לביצוע בפועל – שולחנות OTC יכולים גם לספק “מחיר נעילה” לפרק זמן מסוים. מייסד שותף חברת מימון קריפטו קבוצת ענבר טוני הוא אמר ל- OKEx Insights כי תקופת הנעילה של הצעות המחיר היא בדרך כלל דקה – זמן מספיק רק, במונחים של התעשייה, “למלא או להרוג”.

כבונוס נוסף, שולחנות OTC יכולים לחסוך כסף ללקוחות על ידי מתן מחיר טוב יותר מהממוצע המשולב הזמין בספרי ההזמנות של הבורסות..

באילו מטבעות קריפטוגרפיים נסחרים OTC?

במונחים של צמדי מסחר במטבעות קריפטוגרפיים הזמינים למסחר ללא מרשם, קמרון דיקי, – ראש מכירות אירופה, המזרח התיכון ואפריקה בספק נזילות הקריפטו. B2C2 – אמר ל- OKEx Insights כי שולחנות ה- OTC שלה מתמקדים בזוגות המסחר הנזילים ביותר. אלו כוללים:

  • BTC
  • אתר (ETH)
  • מזומן ביטקוין (BCH)
  • EOS
  • ליטקוין (LTC)
  • קשירה (USDT)
  • כוכבים (XLM)
  • XRP

בנוסף, B2C2 תומך במטבעות פיאט רבים, כולל USD, GBP, EUR, JPY, SGD, CAD, CHF ו- AUD.

אמון הכרחי בעת ביצוע פקודות

הצד האפל של מסחר ללא מרשם מהווה סיכון גבוה יותר לפירעון של צד שכנגד – כלומר, אמון הוא גורם מפתח.

קבוצת האמבר של הוא הסביר ל- OKEx Insights כי ניתן לבצע הזמנות ללא מרשם במספר דרכים. בדרך כלל, צד שכנגד מתקשר ביניהם על מנת למצוא פקודות קיזוז. חלק מסוחרי ה- OTC מספקים נזילות שצוברה מכמה בורסות. הזמנות קטנות יותר נוטות לעבור חילופי דברים. למעשה, כ -20% מסך היקף המסחר ב- OTC נסחרים למעשה באמצעות בורסות, על פי מייסד שותף של קבוצת אמבר..

בריכות מוארות ובריכות חשוכות

בשוק הקריפטו ללא מרשם יש שני סוגים שונים של בריכות: בריכות מוארות ובריכות חשוכות. בריכות מוארות שכיחות יותר, והן מציגות הצעות מחיר שונות והצעות בנכסים שונים לרשת הסוחרים. בריכות אלה מהוות את עיקר הנזילות העומדת לרשות שולחנות ה- OTC.

לחלופין, ישנן בריכות חשוכות – כלומר, בורסות פרטיות המאפשרות למשקיעים מוסדיים לקנות או למכור מספר גדול של מוצרים פיננסיים ללא פקודת הזמנות גלויה. אד הינדי, שותף בקרן גידור וספק נזילות קריפטו TYR הון, אמר ל- OKEx Insights כי בריכות חשוכות בקריפטו נותרות לא מפותחות וקטנות יחסית.

כמו כן, ריצ’רד אסטל, סוחר מכירות בברוקר קריפטו פריים קובאריו, אמר ל- OKEx Insights כי מוסדות אינם מתלהבים במיוחד בבריכות חשוכות. הוא הסביר:

“שמעתי על בורסות המציעות בריכות חשוכות, אך לדעתי, יש כבר די סכסוך עם כמה בורסים המפעילים שולחנות מסחר משלהם לפני שדיברו על בריכות חשוכות. בצד הטכנולוגי של סחר בבריכה אפלה, להחלפות אטום יש שוק פוטנציאלי כמו גם הפחתת סיכון ההתנחלויות. לעת עתה, מוסדות מעדיפים לדעת את הצד הנגדי שלהם. “

כיצד מגדרים סוחרי OTC

סוחרים ללא מרשם יכולים להפריד את המסחר שלהם בין לקוחות לשוק בין סוחרים. זה מאפשר להם לקנות ולמכור עם עוסקים אחרים כדי לגדר את הסיכונים שעלולים לנבוע מלקיחת הזמנות הלקוחות.

טוני הוא מקבוצת ענבר הוסיף במהלך שיחתו עם OKEx Insights כי לא צריך לגדר כל הזמנה. הנוהג מתואם במידה רבה לתנאי השוק, כגון תנודתיות. יחד עם זאת, המשרד תמיד ישקול קווי עסק אחרים בתוך החברה ויתגונן מפני החשיפה הכוללת של החברה. גידור יכול להיעשות הן בחוזים עתידיים בקריפטו והן באופציות, וזה בעיקר נוהג של ניהול סיכונים וניהול מלאי.

חלק משולחנות ה- OTC עלולים לקחת על עצמם סיכון רב יותר כאשר הם מתמחרים נכסים בהתאם לאן שהם חושבים שהשוק הולך. לדוגמא, אם דלפק בטוח על עליית מחירים לטווח הקצר, הוא עשוי לתת ללקוחות מחיר נמוך מהרגיל תוך המשך קנייה, בהימור שהשוק יעלה גבוה יותר..

מהו תהליך המסחר ב- OTC?

מסחר בקריפטו ללא מרשם הוא פשוט יותר ממה שחושבים.

על פי מקורות OKEx Insights, לקוחות מגיעים בדרך כלל לשולחנות OTC באמצעות יישומי צ’אט ומגישים בקשה להצעת מחיר.

לאחר מכן בדלפק ה- OTC בודק את הנזילות הזמינה מתוך פקודת ההזמנות המצטברות וברשת שלה לפני שהיא נותנת מחיר קנייה או מכירה עבור סכום הנכס המבוקש. אם הלקוח מאשר את הסחר, הדלפק יבצע את ההזמנה.

עם זאת, יש להזכיר שלפני המסחר הלקוחות צריכים להשלים תהליך KYC ולהפקיד את הכספים או המטבעות.

כמה גדול שוק ה- OTC בקריפטו?

קשה לאמוד את זרימת הקריפטו ללא מרשם.

בדוח 2018, חברת המחקר שוק ההון TABB Group נִתבָּע ששוק המטבעות הקריפטוגרפיים ב- OTC גדול לפחות פי שניים עד שלוש משוק חילופי הקריפטו. באותה תקופה שוק הבורסה לביטקוין היה בעיבוד בסביבות 4 מיליארד דולר בעסקאות ליום. בעקבות ההערכות של TABB, פירוש הדבר של 8–12 מיליארד דולר נסחר מחוץ לבורסה ליום. הערכה עדכנית יותר מחודש מרץ השנה העמידה את היקף הביטקוין הנסחר באמצעות OTC בסביבות 20 מיליארד דולר ליום. (על פי CoinGecko, נפח הספוט היומי הנוכחי של BTC הוא מעל 26 מיליארד דולר.)

אסטל של קובריו שקל את נושא מחזורי המסחר ב- OTC ואמר ל- OKEx Insights:

“פי 2-3 מהשוק הספציפי הוא אומדן הוגן מכיוון שניתן לגדר סיכון בבורסה ולכן לבוא לידי ביטוי בהיקפי החליפין.”

אולם ההינדית של TYR Capital חושבת ששוק הקריפטו ללא מרשם קטן בהרבה ממה שפורסם – והעריך נפח חודשי של 50 עד 70 מיליארד דולר. הינדי הוסיף גם כי USDT יציב מטבע דולר USDT ממלא תפקיד חשוב ומהווה חלק גדול בהרבה מסך היקף ה- OTC הכולל ממה שרוב האנשים מאמינים..

מקבוצת אמבר הוא הוסיף כי מבחינת רכישת ביטקוין, USDT יכול להוות כמחצית מסך היקף המסחר ב- OTC. המטבע המוביל משמש בדרך כלל בארביטראז ‘, מכיוון שבמרכזיות רבות אין רמפה יעילה של פיאט.

האם למסחר ב- OTC יש השפעה על מחיר השוק הספוט?

הינדי סבור כי הצמיחה בשוק נגזרות הקריפטו השתלטה על התפקיד העיקרי שהיה לשוק ללא מרשם בעבר מבחינת ההשפעה על מחיר הספוט של הביטקוין. עסקאות OTC – במיוחד אם יצרנית שוק נמצאת בצד אחד של המסחר – עדיין יש השפעה לטווח הקצר על השוק, אך הגידול בהיקפים היומיים הן בבורסות נקודתיות והן בורסאות נגזרות מקטין את האפקט.

BTC Futures – כרכים יומיים מצטברים. מָקוֹר: לְסַלֵף

אסטל הסביר:

“מבחינת סחר במחירי פעולה, ללא מרשם לא צריכה להיות השפעה ישירה ניכרת. אם כן, משתתפי שוק ה- OTC יתחילו לווסת את עצמם עם קווים מנותקים לסוחרים שיש להם ניהול סיכונים לקוי. OTC אמור לאפשר יציבות מחירים והפחתת החלקה בעת ביצוע הזמנות גודל מוסדיות. “

איך נראה עתיד המסחר ב- OTC בקריפטו?

מסחר ללא מרשם הוא הכרח מוחלט עבור שחקני קריפטו בהיקפים גדולים כמו קרנות וכורים גדולים, שכן שולחנות OTC יכולים לעזור להם לקנות ולמכור בכמויות גדולות מבלי למשוך תשומת לב..

בנוסף, ראינו כי שולחנות OTC מילאו תפקיד חיוני בהקמת הצפנה כמחלקת נכסים מתפתחת, אשר בסופו של דבר עשויה להגביר את הקבלה המוסדית. אסטל מקובאריו אמר ל- OKEx Insights כי לדעתו המסחר ב- OTC רק ימשיך לצמוח ככל שייכנסו יותר שחקנים מוסדיים לשווקי הקריפטו:

“לדעתי, היקפי ה- OTC יראו צמיחה גבוהה עקב גדלי הכרטיסים המוסדיים גדולים מכדי להיספג בבורסות הקמעונאיות וכן בצורכי שירות הכפפות הלבנות של מנהלים מתוחכמים הנסחרים עם צדדים רבים באמצעות מתווך ראשי.”

הצהרת אחריות: אין לקחת חומר זה כבסיס לקבלת החלטות השקעה, ולא להתייחס כהמלצה לעסוק בעסקאות השקעה. מסחר בנכסים דיגיטליים כרוך בסיכון משמעותי ויכול לגרום לאובדן ההון המושקע שלך. עליך לוודא שאתה מבין היטב את הסיכון הכרוך ולקחת בחשבון את רמת הניסיון שלך, את יעדי ההשקעה ולבקש ייעוץ פיננסי עצמאי במידת הצורך.

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, תכונות מעמיקות וחדשות אוסרות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner