סוחרים קמעונאיים מעדיפים שווקי נכסים סינתטיים בעקבות משאבת GME

OKEx Insights ‘DeFi Digest הוא בחינה שבועית של ענף הפיננסים המבוזר.

תמונה של DeFi Digest

שוק הפיננסים המבוזר נהנה השבוע מההחלמה הכללית בשוק הקריפטו. הערך הכולל הנעול במוצרי DeFi זינק ב -29 בינואר ל -26.12 מיליארד דולר ורשם רווח שבועי של 19%.

ההתאוששות בשוק ניכרה בתחום ההלוואות, שם היקף ההלוואות הכולל עלה ב -20% ל -4.87 מיליארד דולר. מתחם שלט בשוק ההלוואות עם נתח של 50%.

מחזור המסחר השבועי הממוצע של הבורסות המבוזרות עלה ב -10% ועומד נכון לכתיבת שורות אלה על 1.97 מיליארד דולר. Uniswap המשיכה במנהיגותה בקרב DEX עם נתח שוק של 37%. Curve שמרה על הנהגתה כמאגר הנזילות הגדול ביותר, כשערכו הכולל נעול הסתכם ב -1.36 מיליארד דולר.

קטגוריה סטטיסטיקה מרכזית כמות שינוי שבועי באחוזים
באופן כללי הערך הכולל נעול (דולר ארה”ב) 26.12 מיליארד דולר 19%
דומיננטיות בשוק (%) יצרן (18%)
הַשׁאָלָה סך כל ההלוואות. 4.87 מיליארד דולר 20%
דומיננטיות בשוק (%) מתחם (50%)
DEX ממוצע שבועי מסחר כרך. 1.97 מיליארד דולר 10%
דומיננטיות בשוק (%) Uniswap (37%)
חקלאות תשואה מאגר הנזילות הגדול ביותר עקומה (1.36 מיליארד דולר)

הערך הכולל נעול, היקפי הלוואה ו מחזורי מסחר DEX שבועיים רשמה השבוע צמיחה חזקה בתחום DeFi. מקור: DeFi Pulse ו- DeBank

הימורי וול סטריט והצורך הגובר לביזור

סאגת GameStop ו- Wall Street Bets משכה השבוע את תשומת לב קהילת DeFi. הסאגה החלה כאשר ענקיות בוול סטריט, כמו Citron Research ומלווין קפיטל, סבלו מהפסדים כבדים מה- GameStop Inc. (סימול: GME) ו- AMC Entertainment Holdings (סימול: AMC) שנמכרו קצר לאחר קהילת Reddit פעילה., r / wallstreetbets, שפך הון ל- GME, מה שהוביל לעצרת נפץ. המשאבה המסיבית הובילה לניצחון זמני של סוחרים קמעונאיים לאחר שלפי הדיווחים קרנות גידור סָגוּר הפוזיציות הקצרות שלהם עם הפסדים עצומים.

הצורך הגובר לביזור בתחום המסחר במניות הוצג כאשר TD Ameritrade וחברות תיווך מסורתיות אחרות הושמו הגבלות על סחר ב- GME. אנתוני סקראמוצ’י של סקייברידג ‘קפיטל מאמין שהתופעה מדגישה את עקרונות הליבה של ביטקוין ואת הצורך במימון מבוזר. מייק נובוגרץ מ- Galaxy Digital שיתף תובנות דומות, בטענה כי לחיצת GME היא תמיכה ענקית ב- DeFi.

קהילת DeFi גם ניסתה להרוויח מההייפ של מניות GME. חילופי הקריפטו FTX רשמה את החוזים העתידיים של GameStop ב- 27 בינואר בעקבות דרישת לקוחות חזקה. העתיד נאסף מעל 1.6 מיליון דולר בהיקף המסחר ביומיים הראשונים.

סוחרים גם ניסו לנצל את תופעת GME באמצעות חילופי מבוזרים. אסימון בשם "גמסטופ עטוף" נוצר וזווג עם ETH ב- Uniswap. נכון למועד כתיבת שורות אלה, Gamestop Wrapped הוא במחיר במחיר של 5.78 דולר, עם יותר מ 200 מחזיקים.

מחיר האסימון Wrapped Gamestop עלה במהירות מאז השקתו ב- Uniswap. מָקוֹר: מידע על ביטול החלפה

עם זאת, קהילת הקריפטוגרפים הבינה עד מהרה את פגמי החוזה החכם Wrapped Gamestop. דרק בררה, CTO להוכחת השפעה, ציין זֶה "גמסטופ עטוף" הוא רק אסימון טיפוסי מסוג ERC-20. האסימון לא עטף $ GME, ולא השתמש באורקל כדי לעקוב אחר מחיר המניה של GME. Uniswap גם שלח הודעת התראה על בטיחות אסימונים למשתמשים כי כל אחד יכול ליצור אסימוני ERC-20 הטוענים כי הם מייצגים פרויקטים שאין להם אסימון. הנזילות של GME / ETH הייתה אז הוסר מ- Uniswap.

Barrera שיתף שני טיפים ל- OKEx Insights לאיתור אסימונים עטופים מזויפים:

“כשאתה מחליט להשקיע בנכס חדש עם נזילות נמוכה מאוד כמו אסימון GME, עדיף לקרוא על החוזה החכם על אתרסקאן. מרבית האסימונים מגיעים מתבניות חוזה חכמות כגון חוזי OpenZeppelin. כשביקרתי את החוזה החכם של אסימון GME, היה ברור מאוד שלאסימון יש אפס אינטראקציה עם אורקל. דרך נוספת לזהות אסימונים עטופים מזויפים היא להשתמש במידע Uniswap כדי לגלות את מספר מחזיקי האסימונים ואת הנזילות הכוללת.."

ג’ו מקאן, אסטרטג במיקרוסופט, שיתף השקפות דומות כמו באררה "גמסטופ עטוף" אסימון הוא הונאה ברורה. הוא אמר ל- OKEx Insights:

"צמד ה- wETH / GME היה רק ​​תוצאה של מפתח שרצה לפדות את מחזור ההייפ סביב $ GME. נראה כי סוחרים קיבלו מחוספס בסביבות 410 ETH. לצמד המסחר GME / ETH היו שתי תוספות נזילות (בשילוב 212.5 ETH) ושתי משיכות נזילות (בשילוב 623.5 ETH)."

שווקי הנכסים הסינתטיים במגמת עלייה

סוחרים קמעונאיים הפכו מתוסכלים קשים כאשר אפליקציית המסחר הפופולארית Robinhood אָסוּר רכישות מניות של GME ו- AMC. נראה כי איסור הרכישה של רובינודה נוגד את חזונה לדמוקרטיזציה של שירותים פיננסיים, והסוחרים חיפשו פעיל את שוקי DeFi כחלופות..

מקאן הסביר ל- OKEx Insights כי המשתמשים הבינו שהמשחק הוא "מְבוּיָם" מאיסור המסחר בשוק המניות בארצות הברית – סלילת הדרך לסחר במניות מסומנות בשוקי נכסים סינתטיים.

הושק בדצמבר 2020, פרוטוקול Mirror הגיע לאחרונה לידי הסוחרים הקמעונאיים עם מניותיה המסומנות בארה”ב בפלטפורמה. כדי לרכוב על ההייפ בשוק המניות, קהילת המראה הציעה את השקת ה- tokenized GME ו AMC. שתי ההצעות לא הגיעו עד היום למניין.

דו קווון, מייסד שותף ומנכ”ל מעבדות Terraform, היה אופטימי לגבי עתידם של פרוטוקולי הנכסים הסינתטיים באופיים העמיד בפני הצנזורה. הוא אמר ל- OKEx Insights:

"רובינודה הוא אחד השערים הגדולים ביותר עבור סוחרים קמעונאיים לעולם הפיננסים, אך התגובה הקרבית של המשתמשים והציבור הרחב יותר לסאגת GameStop מבשרת טובות להכנסת DeFi להמונים. ב- Mirror, אינך יכול לצנזר את הנכסים וכל רשימות ה- mAsets מצביעות ונשלטות על ידי הקהילה. להצעות GME ו- AMC יש משך שבוע של סקר. אם שתי ההצעות יועברו עם רף של 10%, צוות מירור ישתמש בפרוטוקול הלהקה כמשחקי מחיר כדי לחקות את מחיר המניה של GME ו- AMC.."

למרות ההתעניינות הגוברת של סוחרים קמעונאיים, קווון הדגיש כי ישנם מספר מכשולים עבור שווקי נכסים סינתטיים לזרום:

"על המשתמשים לנעול בטחונות לפחות 150% כרגע כדי לטבוע קבוצות mA חדשות, אשר יכולות להיות מסורבלות עבור משתמשים עם פחות הון. במקום לטבוע נכסים חדשים, רוב המשתמשים בוחרים פשוט לבצע סחר במאפיינים שונים ב- Uniswap ו- TerraSwap. בנוסף, ייתכן שממשק המשתמש של פרוטוקולי DeFi לא יהיה חלק כמו יישומי מימון מסורתיים."

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, תכונות מעמיקות וחדשות אוסרות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner