Filecoin מקבל אינטגרציה של DeFi, אך הוא עדיין רחוק מאימוץ המוני

OKEx Insights ‘DeFi Digest הוא בחינה שבועית של ענף הפיננסים המבוזר.

תמונת מצב של דה פיי שוק

שוק הפיננסים המבוזר זכה לעלייה צנועה בשבוע שעבר, כאשר הערך הכולל הנעול במוצרי DeFi עלה מ -11.2 מיליארד דולר ל -12.38 מיליארד דולר..

Uniswap שמרה על מעמדה כמובילת השוק עם נתח שוק של 22% מסך ערך הדולר הנעול. לבורסה המבוזרת היה גם מאגר נזילות הגדול ביותר ושמר על הדומיננטיות של נפח המסחר שלה על 54%..

בתחום ההלוואות המבוזרות, מתחם המשיך להוביל, עם נתח שוק של 52%..

גם הערך הכולל הנעול וגם נפח ההלוואות עלו, בעוד שההיקף השבועי של DEX ירד. מקורות: דופק דפי ו דבנק

סוף סוף השקת filecoin

Filecoin, ספקית אחסון מבוזרת הידועה בזכות ציון הדרך שלה 200 מיליון דולר בשנת 2017, השיקה את רשת ההשקעות שלה ב -15 באוקטובר לאחר עיכובים מרובים. המונטה הופעל כאשר Filecoin הגיע לגובה בלוק של 148,888.

נבנה על גבי מערכת הקבצים הבין-כוכבית, Filecoin שואף להפוך לשוק מבוזר של המשתמשים לקנות ולמכור אחסון שאינו בשימוש. משתמשים משלמים לכורי אחסון כדי לאחסן את הקבצים שלהם ברשת Filecoin. כורי אחסון מריצים תוכנה וחומרה לאחסון קבצים עבור לקוחותיהם ומתוגמלים באמצעות המטבע המקורי של Filecoin, FIL.

Filecoin ו- DeFi

עם עליית הפופולריות של מימון מבוזר בשנת 2020, צוות Filecoin תכנן לשלב את DeFi במערכת האקולוגית שלו לפני השקת Mainnet.

בתחילת אוקטובר, Codefi, מוצר הדגל הדגל של ConsenSys, הוכרז תמיכתה בהשקת ה- Maine של Filecoin על ידי הצעת שני שירותים הקשורים DeFi בפלטפורמת Codefi Activate שלה: אחסון Filecoin ו- Filecoin DeFi Bridge. 

אחסון Filecoin שואף לשפר את גילוי המחירים לאחסון ברשת Filecoin. כאמור ב- Filecoin נייר לבן, השוק מורכב הן משוק האחסון והן משלי האחזור. ישנן מגבלות לתהליך גילוי המחירים של שווקים אלה. לדוגמא, משתמשים יכולים להגיש בקשות אחסון לאחזור לכורי אחזור בשוק האחזור. כדי להשיג בקשות אחזור מהירות, צוות Filecoin אינו מפעיל ספר הזמנות בבלוקצ’יין. זה הופך את גילוי המחירים לשקוף פחות, מכיוון שמשתמשים אינם יכולים להציג את ספר ההזמנות המלא בבלוקצ’יין. בנוסף, היעדר שקיפות המחירים מאט את תהליך ההתאמה בין משתמשים לכורי אחזור.

אחסון Filecoin על ידי Codefi מנסה לשפר את גילוי המחירים בשוק של Filecoin. זמין הן באפליקציית האינטרנט והן ב- API, Filecoin Storage מורכב משוק שניתן לחפש בו המאפשר למשתמשים להגדיר פילטרים ולמצוא כורים מתאימים לצרכיהם. כורים ב- Filecoin יכולים להכריז על התמחור והזמינות שלהם בפלטפורמה.

כדי לספק שקיפות משופרת למשתמשים, Filecoin Storage גם מתעד את המידע המרכזי של כורים פעילים, כגון מזהה חשבון של הכורה, קיבולת האחסון שלהם, מיקום, ציון מוניטין ומחיר חודשי לכל קיבוץ..

תמונת מצב של שוק אחסון Filecoin. מָקוֹר: ConsenSys Codefi

חיבור המערכת האקולוגית של DeFi

גשר Filecoin DeFi המוצע על ידי Codefi הוא הקשר הבולט ביותר בין Filecoin למימון מבוזר, ללא ספק.

גשר DeFi ממנף את פרוטוקול Ren כדי לאפשר את ההמרה בין FIL ל- FIL מסומן ב- ERC-20. היא צפויה לטפל בנושא הנזילות הנמוכה בהשקה הראשונית של Filecoin. כדי להבטיח את המחויבות המלאה של הכורים, Filecoin דורש מהכורים להפקיד מספר רב של אסימונים של FIL כמתחייב להתחיל בפעולות הכרייה. Filecoin קבע גם תקופת נעילה של 20 יום עבור FIL שזה עתה נוקש, אשר לאחר מכן ישוחרר באופן ליניארי בכל יום תוך 180 יום. זה גרם לכמה כורים שלא היו יכולים להימצא ולהתחיל בפעילותם. למשל, אחד מהכורים המובילים, Zhihu Cloud, בלבד מוּפעָל 256 מתוך 8,000 מכונות כרייה ב- 17. באוקטובר. בעוד שחלק גדול מה- FIL מושקע על ידי כורים במהלך ההשקה הראשונית, ההיצע והנזילות במחזור FIL נמוכים..

גשר Filecoin DeFi גשר מחבר את Filecoin עם מאגר נזילות ענק מפרוטוקולים של DeFi. עם יותר אספקת FIL ברשת את’ריום, בעלי FIL יכולים להפקיד את ה- FIL המסומן שלהם כבטוחה בשווקי הלוואות DeFi, כגון Maker ו- Compound, כדי להרוויח ריבית. כורים, לעומת זאת, יכולים לשאול יותר FIL בפרוטוקולי ההלוואות להימור.

גשר זה ל- DeFi מושך משתמשים גם להשתתף במערכת האקולוגית של Filecoin. משתמשי DeFi יכולים להפקיד תחילה נכסים מבוססי אתריום כבטוחה וללוות FIL עטוף. לאחר מכן, הם יכולים להמיר אותו ל- FIL מקורי כדי לאחסן נתונים ברשת Filecoin.

דרך ארוכה לקראת אימוץ המונים

Filecoin הוכיחה את הפוטנציאל שלה לחולל מהפכה בענף אחסון הנתונים בעלויות האחסון הנמוכות שלה. על פי צוות Filecoin, מחיר ה- FIL הממוצע לגיביביט הוא 0.000043 FIL ($ 0.001328), שהוא נמוך בהרבה מ- $ 0.023 / GB לחודש עבור שכבת הבסיס של Amazon Web Service S3..

עם זאת, Filecoin עדיין נמצא בפיתוח מוקדם ועדיין אינו מסוגל להתחרות בענקי ענן. הספק אחסון הרשת הכולל של Filecoin הוא 619 קבצים (0.61 exabytes), בהשוואה ליותר מ- 1 exabytes של נתונים המאוחסנים בענן. ה גודל השוק של Filecoin, 495 מיליון דולר, הם הרבה פחות משוק הענן הציבורי של 233.4 מיליארד דולר בשנת 2019 – כך של Filecoin יש עוד דרך ארוכה לפניה.

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, מאפיינים מעמיקים, מחקר מקורי & אוצר חדשות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner