Ethereum 2.0 יושק כאשר yearn.finance גורם למיזוגים ולניצול אורקל כואב למתחם

OKEx Insights ‘DeFi Digest הוא בחינה שבועית של ענף הפיננסים המבוזר.

תמונת מצב של שוק ה- DeFi

שוק הפיננסים המבוזר התאושש במהירות מהירידה ביום חמישי שעבר. כמה אסימונים בתחום השיגו השבוע שיאים חדשים. בסך הכל, הערך הכולל הנעול במוצרי DeFi גדל ב -15% בשבוע-מעל-שבוע ל -14.44 מיליארד דולר. יצרנית שלטה עם 19% מסך שווי השוק.

מחזור המסחר השבועי הממוצע בבורסות מבוזרות ירד ב -10%, אשר נבע בחלקו מירידה גדולה בנפח בעקבות ניצול האורקל במתחם פרוטוקול DeFi. הדומיננטיות של נפח המסחר של Uniswap ירדה ב -3% ל -36%, מכיוון שהמתחרה SushiSwap ראתה ריבאונד הן בערך הכולל נעול והן במחיר סמלי בעקבות חדשות על מיזוג עם הכמיהה.

הערך הכולל הנעול בתחום DeFi זינק השבוע לצד התאוששות מהירה במחירי האסימון. מָקוֹר: דופק דפי ו דבנק

Ethereum 2.0 משיקה בהצלחה את רשת Beacon

ביום הראשון של דצמבר, שדרוג קנה המידה המיוחל של Ethereum 2.0 סוף סוף עלה לאוויר עם השקת ה- שרשרת משואות. השדרוג מציג הוכחת יתד למערכת האקולוגית של Ethereum ומקים רשתות רסיסים כדי להגדיל את קיבולת הרשת ולשפר את מהירויות העסקה..

על פי נתוני BitInfoCharts, היקף העסקאות היומי ב- Ethereum נותר מעל מיליון לתקופה ממושכת לאחר תנופת כריית הנזילות ביולי. זה הגיע לשיא כל הזמנים של 1.4 מיליון עסקאות ב -17 בספטמבר. 

כאשר פעילויות המשתמשים באת’ריום הרקיעו שחקים, הרשת חוותה צווארי בקבוק. עמלות הגז עלו וגרמו לדמי העסקה לעלות ליותר מ- 14 $ לעסקה לצורך העברה פשוטה – מה שמקטין את הנגישות של DeFi לאוכלוסייה רחבה יותר. לפיכך, Ethereum 2.0 הוא קריטי בהרחבת הקיבולת של הרשת.

מספר העסקאות היומיות באתריום נותר מעל מיליון במשך חמישה חודשים. מָקוֹר: BitInfoCharts

Yearn.finance מכריזה על מיזוג חמישי, עם SushiSwap

ביום הראשון של דצמבר הודיע ​​מייסד הכספים, yearn.fin, אנדרה קרוניה כי צוותו נכנס למיזוג עם SushiSwap כדי לשלב את משאבי הפיתוח שלהם. בנוסף, Sushiswap יסייע לכמיהה.פיננס בהשקת הפרויקט הקרוב שלה, Deriswap, שישלב בין החלפות, אופציות והלוואות לפלטפורמה אחת..

Yearn.finance הודיעה לאחרונה על ארבעה מיזוגים או שותפויות אחרים – עם Pickle Finance, Cream Finance, Cover Protocol ואקרופוליס.

Yearn הודיעה על חמש שותפויות ומיזוגים בשבוע אחד. מקור: TradingView, OKEx

לאחר השלמת מיזוגים אלה, ל- yearn.finance תהיה אפשרות לבנות מוצרים מורכבים יותר בעולם DeFi באמצעות מספר אסטרטגיות השקעה אוטומטיות, יצרנית השוק האוטומטית של SushiSwap, מערכת ההלוואות וההלוואות של Cream Finance, ומוצרי הביטוח של Cover Protocol..

נראה כי השוק קונה את התנועות האגרסיביות של אנדרה, כפי שמעידים ביצועי המחירים של אסימונים קשורים. כמה מהם הגיעו לשיאים חדשים שלא נראו מאז אוקטובר, מכיוון ש- YFI שוב הגיע למחירים בסביבות 30,000 $.

מחירי האסימונים מראים כי השוק חיובי לגבי דחיפת השותפות האגרסיבית של הכמיהה. מָקוֹר: CoinGecko

מתחם נתקל במנצל של אורקל

מנתוני DeBank עולה כי Compound, מובילת ההלוואות של DeFi, חיסל כמעט 9 מיליון דולר ב 26. בנובמבר. החיסול העצום נגרם למעשה כתוצאה מתנודות קיצוניות במחיר ה- DAI, מטבע יציב שמוצמד לדולר, ב- Coinbase Pro. מחיר DAI החל לעלות בסביבות השעה 8:30 בבוקר באותו בוקר והגיע לשיאו בסביבות 1.30 $. כתוצאה מכך, מחיר ה- DAI במתחם הושפע והוביל לחיסולים, מכיוון שאורקל הפרוטוקול ציטט ישירות את מחיר ה- DAI מ- Coinbase Pro..

מחיר ה- DAI נע בתנופה חדה לזמן קצר ב- Coinbase Pro. מָקוֹר: Coinbase Pro

ניתן להשיג מניפולציה במחירים לטווח קצר על ידי הפרעה למקורות המידע של האורקל והטעיית המחיר ברשת. תנודתיות המחירים הגדולה במחיר המטבע היציבית גרמה ליחס הבטחונות לירידה משמעותית. זה עורר תהליך סליקה. יחס הבטוחות המינימלי של DAI במתחם הוא בדרך כלל 75%.

במנגנון הסליקה של מתחם, יש מתווך מיוחד שנקרא מפרק, וכל אחד יכול להפוך למפרק. בכל פעם שהמפרק מגלה ששיעור הביטחונות נמוך מדי, עלול להיות מופעל תהליך הפירוק. המפרק מסוגל לקחת את נכסי הביטחונות של הלווה בהנחה על ידי פירעון ההלוואה לפלטפורמה.

במקרה זה, המפרק או התוקף הוזמנו על ידי הנחה של 5% על שווי הנכסים המבטחים, המהווה מנגנון של מתחם להניע אנשים להפוך למפרקים.

משתמשים במתחם ראו חיסולים בסך כולל של כ 90 מיליון דולר עקב ניצול אורקל. מָקוֹר: דבנק

קיימת בעיה מתמשכת של אמון בכל הנוגע לאורקלים של מחירים. במקרה של מתחם, ייתכן שהסיבה לחיסולים הייתה ששימוש בכל מקור נתונים מרכזי יחיד כמכלול מחירים הוא מסוכן – אם כי ממציא Uniswap, היידן אדמס., לא חושב כך.

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, מאפיינים מעמיקים, מחקר מקורי & אוצר חדשות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner