סוחרי נגזרים: ריבית גבוהה יותר ב- ETH מאשר BTC

Takeaways מפתח

  • לאחרונה הציגו שוקי הנגזרים ריבית גבוהה יותר על ETH ולא BTC, ככל שנראה כי סוחרים מוכנים יותר להמר על הקריפטו השני בגודלו.
  • הנתונים מגלים גם כי המגמה הנוכחית של ETH סביר יותר שיכול לקיים.
  • BTC נראה כי סוחרי נגזרים משחקים בטוח במקום שהם ספקולטיביים.

כסף חדש שנכנס לשוק ה- ETH

שינויים בריבית גלויה הם אינדיקטורים חיוניים להראות אם יש כסף חדש שנכנס לשוק. מנתוני Skew עולה כי העניין הפתוח המצטבר של ETH החוזים העתידיים והחלפות עלו בהתמדה מאז אמצע מאי, המספר הגיע לרמה הגבוהה ביותר מזה חודש. מגמת עלייה בריבית גלויה יכולה גם להצביע על כך שמגמת השוק הקיימת עשויה לתפוס תאוצה. לכן זה צפוי להמשיך.

בניגוד, BTC החוזים העתידיים והחלפת הריבית הפתוחה ב- OKEx נשמרה במידה מסוימת ברמות הנוכחיות. אמנם אנחנו לא מצפים לירידה פתאומית ב BTC בטווח הקצר, OI נראה כי מגמת ירידה מתחילה. אף על פי ש- OI של הורדה יכול להיות רק חלק מהתמונה, נראה כי השוק יחסית נרתע להמר עליו BTC מחירים כרגע.

איור 1 א: עתיד ETH & החלף OI ב- OKEx איור 1b: BTC Futures & החלף OI ב- OKEx

מקור: שיפוע

ETH מרמז על תנודתיות בזמן שה BTC יורד

תנודתיות מרומזת יכולה לספק תמונה רחבה יותר של השווקים. אנחנו רואים ש ETHהרביעי שלו התאושש ויציב יחסית לאחר הירידה ב -20 במאי, זה המקום ETHUSDT לא הצליח לאבטח 215 רמות ונסוג לאזור 206.

מצד שני, הרביעי של BTC משתנה יחסית לאחרונה, במיוחד הביטקוין, ששוב עמד בפני דחייה חזקה ברמות 10000.

OKEx Technical Weekly הדגיש כי הקריפטוסים הגדולים כמו BTC ו ETH לא הצליחו לשבור את רמות ההתנגדות העיקריות (BTC: 10000; ETH: 220). בהתחשב בכך שהקריפטו הראשון והשני בגודלו לא הצליחו לשבור את רמות ההתנגדות הקריטיות שלהם, מה שהרביעי יכול לומר לנו זה ETH נראה נוח יחסית או, לפחות, מוכן יותר להמר על סוחרים. לעומת זאת, הורדת ה- BTCהרביעי של ה- IV יכול לרמוז כי סוחרים לא יכולים עדיין להיות ברורים לגבי הכיוון לטווח הקצר של הקריפטו.

איור 2 א: תנודתיות מרומזת של ETH איור 2 ב: תנודתיות מרומזת של BTC

מקור: שיפוע

בסיס החלפת ETH חיובי, BTC בשלילה

הבסיס הוא ההבדל בין מחיר הספוט למחיר העתיד. שוב, הביקוש וההיצע לטווח הקצר של המוצר הם הגורמים העיקריים שיכולים לנוע לבסיס. בסיס חיובי פירושו שסוחרים היו מוכנים לשלם פרמיה על מנת לקנות את החוזים העתידיים. כמו כן, בסיס שלילי פירושו שהחוזים העתידיים נסחרו בהנחה, מה שאומר שמחיר העתיד נמוך מהנקודה.

מנתוני Skew עולה כי הבסיס של ה- אתוסד ההחלפה על OKEx הייתה בעיקר בצד החיובי, ואילו הבסיס של ה- BTCUSD נראה שהחלפה החלה לקבל תפנית ממש לאחרונה. בעוד שהבסיס יכול לפעמים להשתנות, על הסוחרים לפקוח מקרוב על שינוי הבסיס.

איור 3 א: החלפת OKEx ETHUSD – איור 3b: OKEx Coinbase ETHUSD בסיס BTCUSD החלפה – Coinbase BTCUSD החלפה

מקור: שיפוע

סבירות שווה לשבור התנגדות מפתח ביוני ל- ETH ו- BTC

נתוני שווקי האופציות יכולים תמיד לספק צבעי שוק לסוחרים ומשקיעים כדי להעריך את הגישות של משתתפי שוק אחרים, ומספר ההסתברות יכול להיות מעניין..

כפי שהזכרנו קודם במאמר זה, שניהם BTC ו ETH לאחרונה נדחו על ידי רמות ההתנגדות העיקריות שלהם. למרות שהנתונים לעיל יכולים להצביע על סוחרים שהיו מוכנים יותר להמר עליהם ETH, עם זאת, שוק האופציות מראה כי ההסתברות של ETH להיות מעל 220 עד סוף יוני הוא כ- 28% בלבד, ואילו הסבירות לכך BTC להיות מעל 10000 עד סוף יוני הוא סביב 29%.

במילים אחרות, נראה כי שוק האופציות מאמין שהיו רק בערך 1/3 מהסיכוי ששני הקריפטוסים המובילים ישברו את שני ההתנגדויות המרכזיות שהוזכרו עד סוף יוני. ראוי לציין שמספרי ההסתברות משתנים ללא הרף בהתאם לתנאי השוק.

איור 4 א: Prob. של ETH מעל x $ לפדיון. איור 4 ב: Prob. של BTC מעל x $ לפדיון

מקור: שיפוע

יחס הכניסה וההתקשרות של BTC בשיא של 6 חודשים

כיסינו BTCיחס המכירה / שיחה לפני חציית הביטקוין. אנו מאמינים כי עלייה ביחס המכירה וההתקשרות מעידה על כך שסוחרי האופציות התרכזו בגידור הסיכון הנמוך BTC מחירים, במקום לקבוע עסקאות ספקולטיביות.

מאז BTC ריחף ליד 9000 הרמות, יחס המכירה והשיחה עלה לרמה שבה BTC נגע ב 10000 בתחילת מאי. זה יכול להצביע על כך שסוחרי אופציות עשויים שלא לצפות מראש BTC מחיר ריבאונד ברמות הנוכחיות.

איור 5: יחס שיחות / שיחות BTC

מקור: שיפוע

מחבר: סיירוס איפ

מנתח מחקר, OKEx

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner