מחזורי המסחר של DeFi זינקו בספטמבר, אך ההיקף הכללי ירד

סיכום של דו”ח מיקרו-שוק של OKEx לספטמבר 2020

בספטמבר, מחיר הביטקוין (BTC) הושפע מאוד מהאקלים המקרו-כלכלי – שירד לצד שוק המניות בארצות הברית ומחיר הזהב. היא רשמה את הירידה החודשית הגדולה ביותר שלה (7.57%) מאז מרץ, בהתאם למחיר מדד OKEx BTC. 

הירידה במחיר BTC במהלך חודש ספטמבר מקבילה להחלפה במחזור המסחר של OKEx. נפח הספוט ירד ב -15% בהשוואה לחודש הקודם. בנוסף, היקף החוזים העתידיים ירד ב -27% לעומת אוגוסט. עם זאת, בשוק ההחלפות בשולי USDT נרשמו עליות גדולות בעקבות הרישומים של אסימוני מימון מבוזרים שונים – מה שהביא לגידול של 3% בהיקף ההחלפות הכולל..

שוק החוזים העתידיים היה בעל נפח המסחר הרב ביותר בספטמבר 2020שוק החוזים העתידיים היה בעל נפח המסחר הגדול ביותר בספטמבר 2020. מקור: OKEx

בסך הכל, מרווחי הצעות מחיר / בקשה הציגו רמות מעט גבוהות יותר (מבחינת ממוצע ושונות), בגלל התנודתיות הקיצונית בתחילת ספטמבר. לעומת זאת, מהירות הביצוע השתפרה.

מהירות הביצוע הממוצעת של 10 החוזים העתידיים הטובים ביותר בשולי מטבעות נוצרומהירות הביצוע הממוצעת של 10 החוזים העתידיים הטובים ביותר בשולי מטבעות נוצרו "קבוצות יריות" בספטמבר 2020. מקור: OKEx

בסיכום החודש של הדוח החודשי של מיקרו-שוק של OKEx Market, OKEx תובנות תבחן את מחזורי המסחר והמגמות ברחבי שווקי הספוט, החוזים העתידיים וההחלפות ב- OKEx לאורך ספטמבר 2020..

נפח המסחר של DeFi גדל משמעותית בספטמבר

בספטמבר היווה השוק הספוט 480 זוגות – 51 יותר מאשר באוגוסט. היקף המסחר הנקודתי הכולל הסתכם ב -45 מיליארד דולר, שהם ירידה של 15% לעומת אוגוסט. בפרט, מחזור המסחר הספציפי של BTC צנח ב -19% ונפחו היומי הממוצע צנח ל -432 מיליון דולר.

מרווח השאלות הממוצע בספטמבר היה מעט גבוה יותר מהממוצע באוגוסט. לדוגמא, התפשטות השאלות בעת מסחר של BTC בשווי 100 אלף דולר במחיר הספוט נרשמה ב -0.0254%, לעומת 0.0216% באוגוסט. זה נבע בעיקר מהתנודתיות העצומה ב -3 בספטמבר, כאשר מחיר הביטקוין צנח ב -10.73%.

TRON (TRX) ו Polkadot (DOT) החליפו את Litecoin (LTC) ואת Chainlink (LINK) ברשימת האלטקוינים המובילים בחודש. TRX קפצה למקום השלישי בהיקף נקודתי בעקבות מאמציה בשוק הפיננסים המבוזר והשקת מספר פרויקטים לגידול תשואה. 

בנוסף, ל- OKB ביקוש גבוה, הודות לפרויקטים חדשים של JumpEx של OKEx וההשקה של דף כריית תשואות ידידותי למשתמש, הרווח. 

ה "מז’ור 6" והאלטקוינים המובילים בחודש לפי נפח מסחר נקודתי היו:

  1. ביטקוין (BTC)
  2. אתר (ETH)
  3. TRON (TRX)
  4. פולקדות (DOT)
  5. בסדר
  6. מזומן ביטקוין (BCH)
  7. EOS
  8. Bitcoin SV (BSV)
  9. NEO

ההיקפים היומיים הממוצעים היו גבוהים יותר בתחילת ספטמברההיקפים היומיים הממוצעים היו גבוהים יותר בתחילת ספטמבר. מקור: OKEx

עד סוף ספטמבר הוסיפה OKEx בסך הכל 50 אסימונים של DeFi למדור הכספים המבוזר באתר. 

ההתעניינות במימון מבוזר התפוצצה בספטמבר, דבר שבא לידי ביטוי גם בהיקף המסחר של אסימוני DeFi ב- OKEx. בעוד היקף שוק הספוט הכללי ירד, נפח הספוט של DeFi עלה ב 9% בספטמבר. חלקה בשוק המסחר הנקודתי הכולל עלה מ -19% ל -25%.

OKEx עלה לאוויר בסוף ספטמבר עם סך של שמונה החלפות מטבעות ו -27 החלפות דולר USDT עבור אסימונים של DeFi. רישומים אלה הובילו גם לגידול משמעותי בהיקף, מכיוון שנפח המסחר בהחלפות אסימוני DeFi הוכפל בספטמבר. חלקו בהיקף המסחר החלופי הכולל עלה מ -7% באוגוסט ל -13%.

המסחר ב- DeFi היווה 25% מסך שוק הספוט בספטמבר 2020המסחר ב- DeFi היווה 25% מסך שוק הספוט בספטמבר 2020. מקור: OKEx

מערך הנתונים המלא של דוח מיקרופורקטוריון DeEx Market של OKEx לחודש ספטמבר יכול להיות הורד כאן.

קיפאון מחיר BTC גרם לירידת נפח החוזים העתידיים

החוזים העתידיים, המוצר הנסחר ביותר ב- OKEx, צנחו בספטמבר בכ- 27% בהיקפים, וצנחו לסך כולל של 89 מיליארד דולר. הירידה נובעת בעיקר מקיפאון במחיר ה- BTC ומהאטרקטיביות היורדת של האלטקוינים הגדולים מול אסימוני DeFi מעניינים יותר..

OKEx הציעה בסך הכל 174 מכשירים עתידיים – 20 מכשירים יותר מאשר באוגוסט – שאפשרו לסוחרים לבצע שילובים מורכבים יותר ועסקאות עם תאריכי תפוגה שונים..

בקרב חוזים עתידיים, חוזים בשולי מטבעות היו פופולריים יותר מאשר חוזים בשולי USDT. לדוגמא, העתיד הרבעוני שנמכר ביותר ב- BTC (BTC_USD_200925) הניב נפח כולל של 11.76 מיליארד דולר – פי 2.25 יותר מהעתיד הרבעוני השולי ביותר ב- USDT (BTC_USDT_201225). 

הנפח היומי הממוצע למוצרי עתיד היה הגבוה ביותר בתחילת החודשהנפח היומי הממוצע למוצרי עתיד היה הגבוה ביותר בתחילת החודש. מקור: OKEx

החלף נפח מסחר ונזילות

בספטמבר הציעה OKEx בסך הכל 94 מכשירי החלפה – 31 מכשירים יותר מאשר באוגוסט, ו- 62 מהם היו בשולי USDT. היקף המסחר החלופי הכולל עלה ב -3% ל -68 מיליארד דולר.

בעוד שההחלפה בשולי המטבעות של BTC עדיין מקדימה את ההחלפה שלה בשולי USDT מבחינת נפח, זה סיפור אחר לגמרי עבור altcoins. Uniswap (UNI), למשל, ראתה כי היקף המסחר בשווי ה- USDT בשולי USDT הגיע ל -133 מיליון דולר ב -13 ימי המסחר שלאחר הרישום שלה ב- OKEx – פי 5.68 פי ההחלפה בשולי המטבע. יתר על כן, היקף ההחלפות הכולל בשולי USDT של UNI דורג במקום החמישי, למרות העובדה שההחלפה עלתה לאוויר רק ב- 18 בספטמבר.. 

סוחרי DeFi העדיפו להשתמש ב- USDT. ראינו את yearn.finance (YFI) ו- DFI.money (YFII) תופסים את המקומות התשיעיים והעשיריים במונחי נפחי החלפה בשולי USDT. ההפך נצפה עם EOS, אשר הסוחרים העדיפו את החלפתו בשולי המטבע. 

ההחלפות בשולי USDT היו הגבוהות ביותר בתחילת החודשההחלפות בשולי USDT היו הגבוהות ביותר בתחילת החודש. מקור: OKEx

מבחינת המרווחים, החלפת ה- BTC בשולי USDT עדיין פיגרה מאחורי ההחלפה בשולי המטבע. התפשטות הביקוש של BTC_USDT_SWAP, כאשר נסחרה ב- BTC בשווי 300,000 $, הייתה 0.0284% – לעומת 0.0219% נמוכה יותר ב- BTC_USD_SWAP. 

להחלפות בשולי USDT יש עדיין מרווחים מהירים יותר עבור BTCלהחלפות בשולי USDT יש עדיין מרווחים מהירים יותר עבור BTC. מקור: OKEx

לקוראים המעוניינים בפרטים נוספים ובנתוני שוק OKEx מספטמבר 2020, מערך הנתונים המלא המשמש בדוח זה יכול להיות הורד כאן.

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, תכונות מעמיקות וחדשות אוסרות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner