פרוטוקול המראה מנסה להנגיש את מניות ארה”ב לעולם DeFi

OKEx Insights ‘DeFi Digest הוא בחינה שבועית של ענף הפיננסים המבוזר.

תמונת מצב של שוק ה- DeFi

שוק הפיננסים המבוזר צנח קל השבוע כאשר הערך הכולל הנעול במוצרי DeFi ירד מ -14.44 מיליארד דולר ל -14.12 מיליארד דולר..

יצרנית המשיכה במנהיגותה בתחום DeFi עם רמת דומיננטיות בשוק של 18%. מתחם שמר, בינתיים, על הדומיננטיות בשוק בתחום ההלוואות עם נתח של 54%.

מחזור המסחר השבועי הממוצע של הבורסות המבוזרות עלה ב -2%, כאשר יוניסאפ הרחיבה את הדומיננטיות של נפח המסחר ל -49%. בינתיים Curve נותרה מאגר הנזילות הגדול ביותר השבוע עם 0.79 מיליארד דולר (נכון לזמן כתיבת שורות אלה).

הערך הכולל הנעול בתחום DeFi ירד מעט השבוע. מקור: DeFi Pulse ו- DeBank

חיבור DeFi ומניות בארצות הברית

עם עצום שווי שוק של 36.3 טריליון דולר, מניות בארצות הברית הן אחד ממחלקת הנכסים האטרקטיבית ביותר עבור משקיעים גלובליים. מכיוון שאין דרישות אזרחות לבעלות על מניות בחברות בארה”ב, לעיתים קרובות משקיעים זרים ניגשים למניות באמצעות בנקים מקומיים וחברות תיווך בינלאומיות. עם זאת, מוסדות פיננסיים אלה מגבילים משקיעים מחוץ לתחום השיפוט התפעולי שלהם ומטילים דרישות תאימות נוספות ללקוחותיהם – כגון פרטי חשבון הבנק. דרישות אלה גורמות לכך שה- 1.7 מיליארד בלתי בנקאי לא יוכל לגשת לשוק המניות בארה”ב.

הופעתם של מטבעות קריפטוגרפיים מבוזרים מאפשרת למשקיעים להשיג חשיפה למניות בארה”ב. לדוגמא, משתמשים בפלטפורמת אברה יוכלו להתקשר בחוזים המספקים חשיפה סינתטית לתנועות המחירים של מניות בארה”ב. עם זאת, הנפקותיו של אברה נִכשָׁל כדי לציית לחוקי ניירות ערך בארה”ב, ונציבות ניירות ערך הטילה צו על הפסקת הפסקה על אברה ביולי 2020. משתמשים באברה אינם יכולים עוד לרכוש מניות בארה”ב באמצעות מטבעות קריפטוגרפיים..

מלבד אברה, חילופי מטבעות קריפטוגרפיים ופלטפורמות מסחר – כמו Currency.com, Bittrex ו- FTX – סיפקו גם מסחר במניות סמלי. עם זאת, פלטפורמות אלה מרוכזות ואינן יכולות לספק שירותים מחוץ לתחום השיפוט שלהן.

מעבדות Terraform, יוצרת Stablecoin LUNA, הוכרז השקת פרוטוקול Mirror ב- 4. בדצמבר. פרוטוקול DeFi מאפשר נכסים סינתטיים על ידי מתן חשיפות מחירים ברשת על נכסים בעולם האמיתי – כולל מניות, סחורות וקרנות הנסחרות בארצות הברית..

כפרוטוקול מבוזר, Mirror Protocol מציע שער למניות בארה”ב עבור משתמשים גלובליים. על מנת לעשות זאת, Mirror Protocol מאפשר למשתמשים להטביע נכס Mirror, או mAsset – אסימון העוקב אחר מחיר מניות מבוססות ארה”ב, כמו אפל וטסלה. פרוטוקול המראה מאמץ את אורקל המחירים של פרוטוקול Band כדי לעקוב אחר מחיר המניות בארה”ב כל שש שניות. עם זאת, אורקל המחיר אינו מעדכן את מחיר ה- mAsset מחוץ לשעות הפעילות המסחריות של שוקי המניות בארה”ב.

המשתמשים נדרשים להפקיד כספים כבטוחה להון מניות מבוסס סינטטי בארה”ב בפרוטוקול מירור. כדי להטביע את ההון העצמי הזה, המשתמשים צריכים להשקיע 150% מערך הביטחונות במטבעות LUNA או להחזיק 200% מערך הביטחונות בהיקפי mA. יחס הביטחונות הנדרש בפרוטוקול המראה נמוך בהרבה מחילופי סינתטיים אחרים. Synthetix, למשל, דורש יחס ביטחונות של 750% באסימון ה- SNX שלה.

ארינגטון XRP Capital לאחרונה יצא לאור דוח מחקרי והביא שתי סיבות לערך הביטחוני הנמוך הנדרש לפי פרוטוקול מירור – כלומר, תנודתיות המחירים הנמוכה של הביטחונות והעובדה שניתן לסחור את הביטחונות בשווקים נזילים. מחירי מכוניות היציבה הפגינו תנודתיות נמוכה במחירים מאז אמצע 2019, עם סטיית תקן של 0.006. כמו כן, יציבות המחירים של מטבעות מטבעות תאיים מאפשרת יחס ביטחונות נמוך יותר לטביעת נכסים. בנוסף, mAsset רשום ונסחר ב- Terraswap ו- Uniswap.

ההבדלים העיקריים מרכישת מניות שוק המניות

חשוב לציין את ההבדלים בין רכישת מניות בארה”ב בשוק המניות לבין רכישת חוזים סינתטיים של מניות בארה”ב בפרוטוקול Mirror. משקיעים זכאים לתביעות בעלות של חברות רשומות בגין המניות שקנו בשוק המניות. זה לא המקרה לגבי נכסים סינתטיים בפרוטוקול המראה. בנוסף, משקיעים בפרוטוקול המראה אינם זכאים לקבל דיבידנדים.

עם זאת, פרוטוקול המראה מציע לאוכלוסייה הלא בנקאית חשיפה למניות בארה”ב. כמו כן, המשקיעים רשאים להתקשר בחוזים חלקים של חוזי מניות אמריקניים בארה”ב, מה שמשפר את גמישות ההשקעה.

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, מאפיינים מעמיקים, מחקר מקורי & אוצר חדשות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner