דירוג מס הקריפטו בהונג קונג והצלחות הפיילוט של DCEP

סקירה שבועית של חדשות הבלוקצ’יין ומטבעות קריפטוגרפיים מסין והונג קונג

במהלך חופשת שבוע הזהב הודיע ​​סגן המושל של בנק העם הסיני כי המטבע הדיגיטלי הסיני, המכונה “תשלום אלקטרוני של המטבע הדיגיטלי”, עיבד במהלך משפטו עסקאות בשווי 1.1 מיליארד יואן. בינתיים, הטיפול במיסוי של נכסים דיגיטליים בהונג קונג נכנס לדיון קהילתי בעקבות דו”ח המס הקריפטופי העולמי האחרון של PwC הונג קונג. בתחום חילופי המטבעות הסטטיסטיים, נתונים סטטיסטיים של Cryptowisser הצביעו על כך ש 75 חילופי קריפטו נסגרו בשנת 2020, מתוכם 10 היו בהונג קונג או בסין.

הנה כל מה שאולי פספסת לגבי הסיפורים הללו (ועוד) במהדורה השבוע של שוק השוק הסיני של OKEx Insights.

PBoC: DCEP עיבדה 1.1 מיליארד יואן בעסקאות פיילוט

אוהד יפיי, סגן מושל הבנק העממי של סין, נָקוּב כי DCEP עיבדה עסקאות בשווי של 1.1 מיליארד יואן (כ- 162 מיליון דולר) במסגרת תוכנית הפיילוט המתמשכת שלה.

לדברי פאן, ה- DCEP נבדק במקרי שימוש שונים במסגרת תוכנית הפיילוט – החל מתשלומי חשבונות וכלה בשירותים ממשלתיים. בסוף אוגוסט היו יותר מ -6,700 מקרים לשימוש במטבע הדיגיטלי הסיני.

מסירות מפתח

  • מלבד מקרי שימוש בתעשיות שונות, DCEP משמש גם לשיטות תשלום שונות – כגון תשלומי זיהוי פנים ועסקאות הקשה והולך..
  • ה- DCEP זירז גם את פיתוח הארנקים הדיגיטליים בסין. לדברי אוהד, במהלך תוכנית הפיילוט של DCEP נפתחו למעלה מ 113,300 ארנקים דיגיטליים אישיים וכ- 8,800 ארנקים דיגיטליים ארגוניים..

הונג קונג דורגה במקום השישי במדד מס הקריפטו של PwC

חברת PwC הונג קונג, חברת רואי חשבון גדולה, לאחרונה יצא לאור השנתי הראשון שלה דוח מיסוי קריפטו עולמי. הדו”ח חושף את דירוג מדד מס הקריפטו ובוחן את התפתחויות הקריפטו האחרונות מפקחי המס בכל תחומי השיפוט השונים.

על פי הדיווח של PwC הונג קונג, רכוש הוא הטיפול הנפוץ ביותר בנכסי הצפנה על ידי רגולטורי המס. ליכטנשטיין עמד בראש מדד מס הקריפטו והונג קונג דורגה במקום השישי.

PwC הונג קונג דיווחה על אופן המס על נכסי קריפטו בהונג קונג. מקור: דו”ח מיס הקריפטו הגלובלי השנתי של PwC הונג קונג

מסירות מפתח

  • מדד מס ההצפנה של הונג קונג של PwC מדרג את תחומי השיפוט על פי מקיף ההנחיות שלהם למס הצפנה. הונג קונג מדורגת במקום השני בגודלה ביותר בתחום השיפוט באסיה, אחרי סינגפור.
  • לדברי הנרי ארסלניאן, ההובלה של PwC Global Crypto, כי הנחיית מס קריפטו ספציפית היא אבן בניין חיונית למיסוד מתמיד של המערכת האקולוגית בקריפטו..
  • בעוד שרוב תחומי השיפוט סיפקו הנחיות מס על חישוב רווחי הון והפסדים ליחידים ועסקים, חסר הנחיות בנושאים כמו הלוואות והלוואות קריפטו, מימון מבוזר, אסימונים שאינם מוקדמים, נכסים מסומנים והכנסות מסוכנות..

10 חילופי קריפטו נסגרו בהונג קונג ובסין בשנת 2020

Cryptowisser, אתר השוואת חילופי קריפטו, הוכרז דף בית הקברות של Crypto Exchange, וציין כי 75 מרכזיות קריפטו נסגרו בשנת 2020. רוב הבורסות ברשימה הן מרכזיות מרכזיות.

ברשימת העמודים צוין כי 10 מתוך 75 הבורסות של מטבעות קריפטוגרפיה שנסגרו היו בהונג קונג או בסין. בפרט, Hotbit, FEX ו- FinexBox הושבתו בגלל שזוהו כהונאות.

מסירות מפתח

  • על פי Cryptowisser, היו 15 חילופי מטבעות קריפטוגרפיים שהושבתו בספטמבר. זה נובע בעיקר מהתחרות העזה של בורסות מבוזרות, במהלכן רשמו DEXs מחזור מסחר בכל הזמנים של 22.57 מיליארד דולר בספטמבר..
  • Cryptowisser זיהה ארבע סיבות לכיבוי חילופי המטבעות קריפטוגרפיים – כלומר כיבוי מרצון, הונאות, כיבוי של ממשל והיעלמויות.

המניות בהונג קונג עלו למרות עצירת שיחות הגירוי בארה”ב

שוקי המניות הסיניים נסגרו השבוע בגלל חג שבוע הזהב. ערך המדד של ה- Shanghai SE Composite, CSI 300 ו- SZSE Blockchain 50 נותר ללא שינוי. עבור הונג קונג, מדד האנג סנג עלה השבוע ב -3.36% וכיום הוא עומד על 24,248.

שוק המניות בהונג קונג עלה בעקבות ההתאוששות המדווחת של טראמפ מ- COVID-19. מקור: כלכלת מסחר, Investing.com

מדד האנג סנג האריך את עצרתו, המונעת בחלקה על ידי התאוששותו המדווחת של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ מ- COVID-19. מדד האנג סנג עמד ביום שלישי על 23,980 לאחר הכרזתו של טראמפ.

למרות שהנשיא טראמפ עצר את שיחות הגירוי הכלכלי בארה”ב עד לאחר הבחירות בנובמבר, האנג סנג שמר העצרת שלה וקצתה 0.5%.

מסירות מפתח

  • אמנם הייתה השפעה מוגבלת על שוק המניות בהונג קונג, אך הודעתו של טראמפ על הפסקת שיחות הגירוי הביאה לירידה בשוק המניות בארה”ב. הממוצע התעשייתי של דאו ג’ונס החליק 1.34% וה- S&מדד P 500 ירד ב -1.4%.
  • יו”ר הפדרל ריזרב ג’רום פאוול שקוראים לו לגירוי פיסקלי נוסף שעות ספורות לפני הכרזתו של טראמפ. הוא דחק בממשלה להזרים כספים נוספים לגירוי למרות הגירעון התקציבי הפדרלי האמריקני שהיה חסר תקדים צפוי לשנה זו..

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, מאפיינים מעמיקים, מחקר מקורי & אוצר חדשות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner