האם Crypto יכול להיות פרטי? ספר החשבונות הציבורי של ביטקוין בעידן של מעקב מוגבר

שירות ניטור ומניעת הפרות נתונים Under the Breach דיווח לאחרונה בטוויטר כי האקר היה מכירת מאגרי לקוחות מ- Trezor ו- Ledger – שתיים מיצרניות ארנקי החומרה הקריפטוגרפיות הפופולריות ביותר. הנתונים הושגו לכאורה באמצעות ניצול של Shopify.

בזמן שלא פורסמו סיסמאות או גישה ישירה למטבעות הקריפטוגרפיים של המשתמשים, ההאקר טען שיש לו פרטי זיהוי אישיים – כולל כתובות דוא”ל, שמות, מספרי טלפון וכתובות מגורים – עבור למעלה מ -80,000 משתמשים. באופן תיאורטי, מידע זה יכול לשמש לניקוי שם של כתובות ארנק קריפטו ולעקוב אחר פעילות המשתמשים, בין היתר.

אף כי לדג’ר וטרזור ​​טענו שניהם כי המידע למכירה הוא מתיחה, נושא הפרטיות של בלוקצ’יין הועלה שוב. עד כמה עסקאות ההצפנה שלך בביטקוין ובחשבונות ציבוריים מבוזרים פרטיים – וכמה אתה צריך להיות מודאג בעולם פרטי יותר ויותר פחות?

האם ספר החשבונות המבוזר של ביטקוין פומבי מדי?

עסקאות ביטקוין (BTC) נרשמות ללא שינוי ב ספר ציבורי מבוזר – כלומר כל העסקאות נשמרות לצמיתות ברשת מבוזרת הניתנת לצפייה ציבורית לכל מי שיש לו חיבור לאינטרנט. לצד היותו חסר הרשאה – כל אחד יכול לגשת לרשת – ובלתי ניתן לצנזורה – איש אינו יכול לבטל או למחוק עסקאות – האופי השקוף של המטבע הקריפטוגרפי בראש ובראשונה הוא, במובן מסוים, יסודו..

עם זאת, יש הסבורים כי ספר החשבונות הציבורי של ביטקוין יהיה למעשה נפילתו.

הסוכנות המפורסמת של ארצות הברית לביטחון לאומי (NSA), אדוארד סנודן, הצהירה פעם כי “הפגם המבני הגדול בהרבה, הפגם הארוך, הוא ספר החשבונות הציבורי שלו.” נאום באירוע Blockstack במרץ 2018, הוא נִתבָּע כי “אתה לא יכול להיות בעל היסטוריה לכל החיים של הרכישות של כולם, כל האינטראקציות יהיו זמינות לכולם והדבר יסתדר היטב.”

בעוד שהמעקב והקטלוג הנרחב של עסקאות בבלוקצ’יין של ביטקוין עשויים להיראות כמשימה מונומנטלית בהווה, אך ההתקדמות הטכנולוגית העתידית עשויה להפוך אותה למציאותית יותר ויותר. ספר חשבונות עצום ובלתי משתנה של עסקאות פסאודו אנונימיות כיום יכול להעלות על הדעת מכרה זהב של עסקאות מנוקדות מחר..

רעיון זה רלוונטי במיוחד כאשר בוחנים כיצד יש לקיים אינטראקציה עם ביטקוין – באמצעות יישומי צד שלישי, כמו ארנקים ומרכזיות. מרבית המשתמשים נדרשים לספק הוכחה לזהותם האישית ביישומים לרכישה ולמכירת מטבעות קריפטוגרפיים תמורת כסף פיאט – בעיקר בורסות.

בהתחשב בכך שכל העסקאות שבוצעו עם כתובת ביטקוין מסוימת קשורות באופן גלוי, לכל החלפת מטבעות קריפטו המצייתת לתקנות KYC שלך (כלומר, זה דורש תעודת זהות אישית כדי להשתמש בשירותיה) יש גישה לזהות האישית של המשתמש וגם היסטוריית העסקאות שלהם. הבורסה יכולה, בקלות יחסית, לספק את היסטוריית העסקאות של המשתמש המזוהה לממשלה, על פי בקשה.

ממשלות משלמות כסף גדול כדי לעקוב אחר חסימות

ההיבטים הבלתי משתנים והציבוריים של הבלוקצ’יין של ביטקוין הם בעייתיים במיוחד כאשר בוחנים את ההיסטוריה של הפיקוח הממשלתי ואת התפקיד שעליהם יכולים הרגולטורים הממשלתיים למלא בעתיד. למעשה, כמה מסמכים של סנודן ממחישים זאת ה- NSA פנה למשתמשי ביטקוין ברחבי העולם כבר במרץ 2013.

בשנים האחרונות יותר, מתן שירותי ניתוח מעקב ובלוקצ’יין לממשלות התגלה כעסק משתלם. במיוחד יש לחברה אחת קיבל לפחות 10 מיליון דולר בקרנות משלמי המס בארה”ב כדי לעזור לממשלה להילחם בפשע הכרוך במטבעות קריפטוגרפיים. מכונה החברה Chainalysis מספק כלים לניתוח בלוקצ’יין לממשלות (כמו גם כלי תאימות לחברות קריפטו) במטרה, כפי שהמייסד המשותף הצהיר בראיון שנערך לאחרונה, “למנוע מגורמים רעים להתעלל במטבעות קריפטוגרפיים.”

למשרד עסקאות משתלמות עם שירות ההכנסה הפנימית (IRS), מינהל אבטחת התחבורה (TSA), ארה”ב להגירה ומכס (ICE) וללשכת הפדרל לחקירה (FBI), בין מחלקות וסוכנויות אחרות. חברה אחרת, הנקראת CipherTrace, קיבלה גם מיליוני דולרים בכדי לספק שירותים באותו סוג של Chainalysis – אם כי עם יותר דגש על מחקר ופיתוח..

התמריץ הכספי של חברות ניתוח בלוקצ’יין הוא, על פי עיתונאי הטכנולוגיה הפיננסית הוותיק ג’יימי רדמן, ככל הנראה לא יפחת ככל שנתקדם לעתיד. הוא הסביר לתובנות OKEx בתגובות השבוע:

“כיום יש יותר מ -20 חברות ניתוח בלוקצ’יין שונות המציעות את כל סוגי הניתוחים והמעקב ברשת. בשנים 2013-2014 החברות הללו פשוט החלו להופיע, והיא לא הייתה גדולה ומשתלמת כמו שהיא כיום […] כל עוד קיימות ממשלות הן ימשיכו להגדיל את המעקב על בלוקצ’יין. “

אף על פי שממשלות עשו מאמצים לעקוב אחר פעילות בלתי חוקית הקשורה לביטקוין בעבר, הם עשו צעדים ראשונים בכדי לעקוב אחר עסקאות ביטקוין אחרי הצוות האקדמי בעל ואישה פיליפ ודיאנה קושי. פרסמו את ממצאיהם בשנת 2014 – מיפוי של כ -1000 כתובות BTC לכתובות IP. למעשה זה היה מעקב אחר כתובות IP שעזר ל- FBI לתפוס השוק של darknet היוצר והמפעיל של סילק רוד, רוס אולבריכט, שנה לפני פרסום המחקר. אולבריכט מרצה כעת מאסר עולם כפול.

התקפות אבק פשוטות וזולות

כמובן שלא רק אכיפת החוק התעניינה בצירוף זהויות לכתובות מטבעות קריפטוגרפיים. עבריינים עשויים גם להשתמש במידע זה כדי לנצל אנשים פרטיים וחברות. אחת הדרכים שהם עושים זאת היא באמצעות התקפות אבק.

התקפות אבק מתרחשות כאשר עוול שולח “אבק” – כמויות קטנות מאוד של BTC או מטבע מטבע אחר – לארנק האישי של המשתמש. כמות המטבע הקריפטוגרפי שנשלחה היא לעתים קרובות כל כך קטנה עד שהמשתמש המקבל אפילו לא יכול להבחין בכך. לאחר מכן, אם המשתמש הבלתי חושד מוציא כמות קטנה זו של קריפטו, הדבר מאפשר לתוקפים לנסות ניתוח משולב במטרה לזהות את האדם או הישות שמאחורי כל כתובת ארנק משויכת..

אם התוקפים מצליחים לשייך זהות אישית לכתובת הצפנה, הם עשויים להשתמש במידע זה המנוכרז כדי להתחקות אחר התנהגות המשתמש המושפע ולבצע סחיטה ברשת, בין היתר על מעשים זדוניים..

להישאר פרטיים בעת ביצוע עסקאות עם מטבעות קריפטוגרפיים

ניתן לטעון באופן מודע את המודעות סביב העובדה שכתובת הביטקוין של מישהו יכול להיות קשור לזהותם האישית ו / או לכתובת ה- IP, למרות ייצוגים מתמידים של ביטקוין במדיה כמטבע המועדף על עבריינים. אפילו היוצר של ביטקוין, סאטושי נקאמוטו, היה מודע לחוליה החלשה הזו באופי הפסאודו-אנונימי של הרשת..

בשנת 2010, היוצר האנונימי של ביטקוין דגל בשימוש בתוכנת Tor, בחינם ובקוד פתוח המאפשרת תקשורת אנונימית תוך הגנה מפני מעקב באינטרנט, מעקב וטביעת אצבעות באמצעות הצפנה רב שכבתית. נקאמוטו כתבתי בזמן:

“אם אתה שולח באמצעות IP, הנמען רואה אותך כי אתה מתחבר ל- IP שלו. אתה יכול להשתמש ב- TOR כדי להסוות זאת. אתה יכול להשתמש ב- TOR אם אתה לא רוצה שאף אחד יידע שאתה בכלל משתמש בביטקוין. הביטקוין עדיין חדש מאוד ולא נותח באופן עצמאי. אם אתה רציני בנוגע לפרטיות, TOR הוא אמצעי זהירות מומלץ. “

Bitcoin.org, פרויקט קוד פתוח שנרשם במקור על ידי נקאמוטו, מזהיר גם מפני האפשרות שיכתובות ה- IP של המשתמשים יירשמו וממליץ להשתמש ב- Tor. בקטע “הגן על פרטיותך” באתר מסביר:

“מכיוון שרשת הביטקוין היא רשת עמית לעמית, אפשר להקשיב לממסרי עסקאות ולרשום את כתובות ה- IP שלהם. לקוחות צומת מלאים מעבירים את כל העסקאות של המשתמשים בדיוק כמו שלהם. פירוש הדבר שמציאת המקור לעסקה מסוימת יכולה להיות קשה וכל צומת ביטקוין יכול להיות מוטעה כמקור העסקה כאשר הם אינם. כדאי לך לשקול להסתיר את כתובת ה- IP של המחשב שלך בעזרת כלי כמו Tor כדי שלא יהיה ניתן לרשום אותה. “

למרות שמומלץ על ידי טור גם מיוצרו של ביטקוין וגם מבית bitcoin.org, הוא אינו האמצעי היחיד להגביר את פרטיותו של האדם בעת שימוש ב- BTC או במטבעות קריפטוגרפיים אחרים..

שימוש בכתובות טריות, בכל פעם

אולי הדרך הקלה ביותר להגביר את רמת הפרטיות של האדם בעת אינטראקציה עם ביטקוין היא להשתמש תמיד בכתובת חדשה בעת קבלת BTC. בנוסף, כדאי לשייך אישית ארנקים שונים (או, לפחות, כתובות שונות בתוך הארנקים) למטרות שונות – כלומר הוצאות, חיסכון לטווח ארוך וכו ‘..

על ידי שימוש בכתובות טריות לכל עסקה, השולחים אינם יכולים לשייך את כתובת הקבלה של המשתמש לכל הכתובות – ובכך ביטקוין – בבעלות אותו משתמש. פעולה זו שומרת על כל העסקאות הקשורות לכתובות הנפרדות מחוץ לתחום שלהן.

ערבוב ביטקוינים

שירותי ערבוב ביטקוין, כגון CoinJoin, משלבים למעשה תשלומי ביטקוין מרובים ממשתמשים מרובים לעסקה יחידה אחת. בכך, למי שמחוץ לעסקה קשה יותר באופן משמעותי לזהות אילו מבלים שלחו BTC לאילו נמענים.

אולי השימוש המפורסם ביותר ב- CoinJoin מגיע מוואסאבי – ארנק ביטקוין עם קוד פתוח ולא משמורן עם דגש אינטנסיבי על פרטיות. באמצעות “מטבע צ’אומי הצטרף,”ווסאבי מדשדש ביטקוין ומספק העברות אנונימיות.

עסקאות CoinJoin רק גדלו במספר ככל שעבר הזמן. על פי מפתחי CoinJoin, מאי 2020, לבדה, ראה יותר מ- 70,000 ביטקוינים מעורערים – שווה יותר מ- 600 מיליון דולר, על פי המחירים בזמן כתיבת שורות אלה.

יזם התוכנה החופשית ותורם ווסאבי, מקס הילברנד, אישר בשיחה עם OKEx Insights השבוע כי המספרים הללו “די מדויקים”, אם כי ככל הנראה יש תוצאות חיוביות שגויות, וכי ווסאבי רואה בערך 10,000 ביטקוין טריים (בעבר לא CoinJoined) מדי חודש. “זה מאוד מבטיח לראות שהמספרים האלה צומחים כל כך בהתמדה,” אמר.

אף על פי שלכאורה אנונימיזציה של ביטקוינים אלה צמחה ככל הנראה בפופולריות, חילופי מטבעות קריפטוגרפיים אינם מאוד נלהבים מהנוהג בגלל חששות לציות לתקנות הממשלה נגד הלבנת הון (AML). בינאנס, למשל, היה ידוע להקפיא ביטקוין שהיו מעורבים בעבר – דבר שהילברנד אמר ל- OKEx Insights הוא נוהג פחדן ומהווה הטרדת משתמשים. “במקרים אלה”, הסביר, “החברה מתנכלת למשתמשים שמעריכים ומגנים על פרטיותם.”

סיכון נוסף של ערבוב שירותים, באופן כללי, הוא שעל המשתמש לעשות זאת לסמוך על האנשים שמנהלים אותם. בתיאוריה, יתכן כי אלו המפעילים שירותי ערבוב מסוימים לגנוב את כספי המשתמשים או לנהל יומן של בקשותיהם. עם זאת, ווסאבי לא יכול לרגל או לגנוב ממשתמשים, על פי הילברנד.

מטבעות פרטיות מספקים אנונימיות נוספת

בעוד שביטקוין נותר רק פסאודו אנונימי, במקרה הטוב, קיימים מטבעות קריפטוגרפיים אחרים שהופכים את מעקב אחר התנהגות המשתמש כמעט בלתי אפשרי באמצעות טכניקות שונות..

הוכחות Zcash ואפס ידע

הוכחות אפסות הינן שיטות מתמטיות המסייעות בתיווך עסקאות רגישות הדורשות הגברת פרטיות וביטחון. הם קיימים זה מכבר בעולם הקריפטוגרפיה, מה שהופך אותם למעניינים עבור חובבי מטבעות קריפטוגרפיה הממוקדים בפרטיות.

Zcash (ZEC) הוא ללא ספק קריפטוגרפי המפורסם ביותר המשתמש בהוכחות אפס ידע ביישום שנקרא zk-SNARKs. הטכנולוגיה מאפשרת עסקאות מקוריות מוצפנות לחלוטין שעדיין ניתן לאימות.

חתימות מונרו וטבעת

מונרו (XMR) הוא אחד האלטקוינים המוכרים ביותר הממוקדים בפרטיות במרחב הקריפטוגרפי.

מטבע הפרטיות משתמש שיטת חלוקה משולשת כדי ליצור טבעת חתימות, במקום חתימה אחת. פעולה זו הופכת עסקאות כמעט אנונימיות מכיוון שצד שלישי אינו יכול לזהות איזו חתימה מקבוצת חתימות שייכת לאיזה אדם ספציפי.

בנוסף, הרשת אינה יכולה להבדיל בין הוצאה או תפוקות שלא הוצאו. זה מבטיח שלכל פלט עסקה ניתן להכחיש.

Mimblewimble

Mimblewimble הוא סוג של עיצוב בלוקצ’יין המאפשר הגברת פרטיות ומדרגיות תוך שימוש במנגנון הקונצנזוס של הוכחת עבודה (PoW). בעיקרו של דבר, הוא מאפשר לבצע עסקאות חסויות – רק באופן נפרד מהוכחות אפס ידע או חתימות טבעת.

מה שמייחד את Mimblewimble הוא שאינו מספק כתובות שניתן לזיהוי או לשימוש חוזר למשתמשים. ככזה, מישהו מחוץ למשתתפי העסקה אינו יכול להבין שום נתונים גלויים. מכיוון שבלוקים בבלוקצ’יין של Mimblewimble נראים כעסקה אחת גדולה, בניגוד לאוסף של מספר עסקאות, כמעט בלתי אפשרי לקשר בין תשומות ופלטים בודדים..

הרוב מאמינים כי יישום Mimblewimble בביטקוין יהיה משימה קשה מדי לביצוע – אם כי תיאורטית וטכנית אפשרית. במקום זאת, רוב הפיתוחים הנוגעים לסוג הבלוקצ’יין הממוקד בפרטיות התרחשו באלטקוינים כמו Grin and Beam. יוצר Litecoin (LTC) צ’רלי לי הביע גם עניין ביישום Mimblewimble ל- LTC.

האם עלינו לצפות שאי פעם ביטקוין יהיה פרטי?

אף על פי שפגמי הפרטיות הגלומים בביטקוין הולכים ומתבררים ללא הרף, ברור שהפרטיות לא יכולה להיות המטרה הסופית של המטבע הקריפטוגרפי, לפחות עבור חלקם. בעוד שמבקרים כמו סנודן טוענים כי ספר החשבונות הציבורי הבלתי משתנה שלו הוא בעייתי, יש כאלה, כמו רדמן, הסבורים שעשוי להכביר במילים. “יש ספרים טובים בפנקס שקוף, כמו שיש היבטים רעים”, הסביר ל- OKEx Insights. “הכל קשור לפרספקטיבה שלך.”

הילברנד, בינתיים, סבור כי ספר החשבונות המופץ הוא החוזק הגדול ביותר של ביטקוין. הוא אמר ל- OKEx Insights:

“מבחינתי, פרטיות היא לא המטרה הסופית. הגנה על זכויות הקניין שלי היא המטרה הסופית שלי. פרטיות היא אסטרטגיה שהופכת את ההגנה ליעילה יותר. לפיכך, ספר החשבונות הציבורי של הביטקוין הוא החוזק הגדול ביותר שלו מכיוון שהוא מאפשר לי לאמת את היצע הכסף הכולל, ולכן זו הגנה מפני אינפלציה לא רצויה..

אם תהיה לנו מערכת מוניטרית אנונימית לחלוטין, שבה ישויות שיכולות להגדיל את אספקת הכסף באופן אנונימי – כמו eCash מוקדם – אז המטרה הסופית שלי להגנה על זכויות קניין נשברת. ואז כבר לא אכפת לי מפרטיות, כי כבר הפסדתי בקרב “.

התייחסות לטכנולוגיות ושיטות שיכולות להפוך עסקאות ביטקוין לפרטיות יותר – כמו אלה שנדונו לעיל – הילברנד המשיך:

“אם כן, בעל ספר ספר ציבורי שאפשר לאמת זהויות בדוי, ואז להשתמש בכלים בכדי להבטיח שהשם בדוי אינו מקושר, הוא לדעתי” טוב דיו. “

כממשלות ברחבי העולם להמשיך לפגוע עוד ועוד בחיי הפרטים ויותר ויותר פרטיות מוותרת ברצון, אנרכיסטים קריפטיים כמו הילברנד מאמינים שחשיבותו של ביטקוין לא תפחת. במקום זאת, עבור מי שמעריך חופש אישי ואחריות, לטענת היזם, זהו הכלי הטוב ביותר להחזקת כספים ולעסקאותם. הוא אמר ל- OKEx Insights: “אל תתחנן לאישור. תבע את הריבונות שלך. “

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, תכונות מעמיקות וחדשות אוסרות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner