סקוור משקיעה ב- BTC, מקאפי נעצר ורבולוט מגדילה את עסק הקריפטו

הסיפורים הגדולים של השבוע מעולם הקריפטו שאולי פספסתם

השבוע נראו סיפורים בולטים רבים מעולם הקריפטו. נודע לנו שחברת שירותים פיננסית גדולה אחת הקצתה 50 מיליון דולר ל- BTC, תומך קריפטו אחד גדול נעצר בגין העלמת מס, ובנק פינטק מפורסם אחד עובר הלאה למרחב המטבע הדיגיטלי. בינתיים, בנקים מרכזיים ברחבי העולם בוחנים מקרוב את CBDCs.

הנה כל מה שאתה צריך לדעת על הסיפורים האלה ועוד, במהדורת השבוע של חדשות הקריפטו של OKEx Insights חדשות השבוע.

כיכר ג’ק דורסי הקצתה 50 מיליון דולר ל- BTC

סקוור, חברת שירותים פיננסיים אמריקאית בבעלות ומנכ”ל טוויטר ומייסד ג’ק דורסי, הוכרז ביום חמישי כי הקצתה 1% מנכסיה למטבע המקומי של רשת הביטקוין, BTC. 

ההשקעה מסתכמת ב -4,709 מטבעות ושווה ערך לכ -50 מיליון דולר.

מסירות מפתח

 • ההשקעה של סקוור ב- BTC מגיעה לאחר שחברת המודיעין העסקי והתוכנה MicroStrategy השקיעה כ -425 מיליון דולר בקריפטוגרף בראש ובראשונה – מה שמצביע על מגמה פוטנציאלית של תאגידים שמעלים יותר ויותר את BTC על ספריהם.. 
 • ההשקעה של סקוור בוצעה, בין השאר, מכיוון שהיא מאמינה בכוחו של מטבע החוץ. החברה הצהירה כי "מטבע קריפטוגרפי הוא מכשיר להעצמה כלכלית ומספק דרך לעולם להשתתף במערכת מוניטרית עולמית, שתואמת את מטרת החברה.." סמנכ”ל הכספים של כיכר אמריטה אהוג’ה גם ציין כי החברה "מאמינים כי לביטקוין יש פוטנציאל להיות מטבע בכל מקום יותר בעתיד."
 • ההודעה עוררה עליות צנועות הן במחיר ה- BTC והן במניות בכיכר.

הערכת השווי של כיכר נמצאת בעיקר בעלייה מאז אמצע ספטמבר. מקור: TradingView

ג’ון מקאפי נעצר בגין העלמת מס ותבע בגין שאיבת ICO

מגנט התוכנה האנגלי-אמריקאי ותומך הקריפטוגרפים ג’ון מקאפי נעצר השבוע בספרד בגין העלמת מס לכאורה וכישלון מכוון בהגשת דוחות מס – אישומים העלולים לראות את הדמות השנויה במחלוקת תמיד מבלה חמש שנים בכלא.

בנוסף, רשות ניירות ערך בארצות הברית היא תובע את מקאפי על פי החשד כי עסק בקידום מכירות לא ידוע ומשולם עבור שבע הצעות מטבע ראשוניות ב -2017 וב -2018 – טקטיקות שאיבה שביצעו לכאורה 11.6 מיליון דולר ב- BTC ו- ETH, וכן 11.5 מיליון דולר באסימונים.

מסירות מפתח

 • מקאפי אינו זר למחלוקות והוא פעיל מאוד בטוויטר, ואפשר לטעון כי האישומים שמוטלים נגדו אינם מזעזעים במיוחד. במהלך בועת השוק הקריפטוגרפית 2017–2018, ציוצים בודדים מחשבונו של מקאפי שמזכירים פרויקט יביאו למשאבות מחיר כמעט מיידיות עבור המטבע או האסימון – ובעיקר היה ידוע שהוא מקדם פרויקטים בתשלום..
 • המועמד הליברטריאני לשעבר לנשיאות הפך את עמדותיו נגד הממשלה ממשלתיות לרבים מאוד ברשתות החברתיות – במובנים, אפשר לטעון, שהיו פרובוקטיביים כלפי ה- SEC.

בנקים מרכזיים מפרסמים עקרונות ליבה של CBDCs

הבנקים המרכזיים של קנדה, בריטניה, יפן, שוודיה ושווייץ הצטרפו לבנק הפדרלי, לבנק המרכזי האירופי ולבנק להסדרים בינלאומיים ב פרסום דוח שמטרתה לפרוש כיצד מטבעות דיגיטליים לאומיים עשויים לשפר את יישומי המדיניות המוניטרית.

הדו”ח נקרא "מטבעות דיגיטליים של הבנק המרכזי: עקרונות יסוד ותכונות ליבה" ודן "עקרונות הליבה" לאופן שבו צריך לתכנן מטבעות דיגיטליים של הבנק המרכזי.

מסירות מפתח

 • הבנקים טוענים כי CBDC אינם צריכים להחליף מזומנים וסוגי תשלום אחרים הקיימים כיום; אלא הם צריכים לעבוד לצידם – אמונה שכבר שמענו מה- ECB.
 • CBDCs צריכים גם "אל תפגע" ליציבות כספית ופיננסית, על פי הדוח, תוך טיפוח חדשנות ויעילות.
 • הדו”ח מקבוצת הבנקים המרכזיים של המערב בעיקרו מגיע על תוכנית הפיילוט המצליחה של סין למטבע דיגיטלי משלה, DCEP..

Revolut הופכת ללקוח ה -100 של חברת Fireblocks עם אבטחת הצפנה

חברת הפינטק הלונדונית Revolut היא איחוד כוחות עם חברת אבטחת נכסים דיגיטליים Fireblocks במטרה ליצור במהירות תכונות חדשות הקשורות לקריפטו.

נכון לשעת העיתונות, נכון לעכשיו לא ברור אילו תכונות או מוצרים חדשים יוצעו על ידי השותפות.

מסירות מפתח

 • רבולוט אינה זרה לקריפטוגרפיה. לבנק הדיגיטלי יש כיום 13 מיליון לקוחות ומספק חשיפה ל- BTC, Ether (ETH), Litecoin (LTC), XRP, Bitcoin Cash (BCH) ו- Lumens Stellar (XLM).
 • Revolut מחזיקה כיום את כל הנכסים הדיגיטליים מטעם המשתמשים שלה ואינה מאפשרת משיכת מטבעות קריפטוגרפיים – דבר שעלול להשתנות בעתיד, בהתחשב בכך ש Fireblocks טענה כי היא תעזור לחברה "אבטחת מסילות התשלום להעברות נכסים דיגיטליים."

שיעור החשיש הממוצע של את’ריום מגיע לשיא חדש בכל הזמנים

על פי הדיווחים, קצב החשיש הממוצע של 24 שעות ברשת את’ריום הגיע השבוע לשיא חדש בכל הזמנים, בעקבות עלייה ארוכה בקיץ בעניין בתעשייה ביחס למימון מבוזר..

לפי צמת הזכוכית, כוח העיבוד של הרשת חצה 250 ט / שנ – עלייה של 80% לעומת השנה שעברה.

מסירות מפתח

 • קצב החשיש המוגבר ברשת את’ריום מסמן כי יותר כורים עובדים על מנת להטביע את’ר חדש – ביקוש המונע כמעט בוודאות על ידי המשך העניין בפרויקטים DeFi מבוססי Ethereum בהווה ובעתיד, מכיוון ש- ETH משמש לתשלום דמי עסקה..
 • בחודש שעבר כורים ברשת את’ריום ראו יותר תגמולים מדמי גז מאשר תגמולים חסומים – ראשית היסטורית עבור האלטקוין הראשון.
 • מטבע הדברים, רשת את’ריום מאובטחת מתמיד – מכיוון שקצב חשיש מוגבר מתקשר ישירות להגברת האבטחה.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner