מחיר הביטקוין מראה סימני חיים כאשר ריבית עתידית עתידה מגיעה למיליארד דולר – יום שישי עתידי

Futures Friday הוא סקירה שבועית של חוזים עתידיים על ביטקוין ב- OKEx

לאחר שנסחר לצדדים במשך למעלה מחודש, לבסוף ביטקוין (BTC) החליט להתקדם השבוע למעלה ונגע ברמות אמצע יוני של 9,600 דולר לפני שירד מעט לבדיקת התמיכה של 9,500 דולר, בהתאם למחיר העתיד הרבעוני של OKEx (BTCUSD0925)..

ברמת המאקרו, המתאם האחרון בין ביטקוין לזהב מתחזק, והשוק החל פעם לדון האם מתאם לסירוגין זה יכול להעלות את מחיר הביטקוין כדי להגיע לשיאים חדשים. במקביל, מתאם המטבע הדיגיטלי המוביל לשוק המניות ירד, כאשר במהלך התיקון החד של יום חמישי במניות בארה”ב, מחיר החוזים העתידיים הרבעוני של הביטקוין נותר מעל 9,600 דולר..

אם מסתכלים על נתוני המסחר של OKEx, ביטקוין השלים פריצת דפוס משולש מוקדם יותר בשבוע וממשיך לעלות. יחד עם המחיר, הריבית הפתוחה עלתה במהירות, לעומת 800 מיליון דולר ביום שישי שעבר לכדי 994 מיליון דולר – אם לשפוט לפי נתונים היסטוריים, רמות ה- OI בסמוך למיליארד דולר הן ככל הנראה אינדיקטורים לתנועות הגדולות הקרובות..

לעומת זאת, סטייה זו ממגמת המחירים היא היחס הארוך / קצר, שירד ל -1.9 לעומת 1.0 עם עליית המחיר. אך אם אינדיקטור זה ימשיך לרדת, הדבר עשוי להצביע על כך שמשקיעים קמעונאיים רבים מדי מתקצרים. בינתיים, פרמיית החוזים העתידיים הרבעונית גדלה, מה שמראה שהסנטימנט הנוכחי בשוק עדיין כלפי השוורים.

תרשים 4 שעות של OKEx BTC Futures Quarterly (BTCUSD0925). מקור: OKEx

קריאות נתוני מסחר של OKEx

בקר בדף נתוני המסחר של OKEx כדי לחקור אינדיקטורים נוספים

יחס BTC ארוך / קצר

לפני יום שלישי, היחס הארוך / הקצר המשיך לרוץ מעל 1.0 כשהמחיר נע בטווח הדוק. מחיר הביטקוין התגבר ביום שלישי מ- 9,300 דולר למעל 9,500 $, בעוד שהיחס הארוך / הקצר ירד ל -0.93. ואחרי שהמחיר עלה מעל 9,600 $ ביום חמישי, היחס הארוך / הקצר ירד עוד יותר לרמה הנוכחית של 0.90.  

אם מסתכלים על הנתונים ההיסטוריים, היחס הנוכחי הנמוך, ארוך / קצר, מצביע על כך שמשקיעים קמעונאיים רבים נמצאים בפוזיציות קצרות, אך הם עדיין בטווח הנורמלי. בכדי להתקדם, עלינו להמשיך ולצפות ביחס הארוך / הקצר. מנתונים קודמים עולה כי היחס הצנוח לכמעט 0.8 יכול להיות נקודת ההיפוך, בה יותר מדי משתתפי שוק נכנסים לפוזיציות קצרות והמחירים נוטים להמשיך ולהתקרב..

זמן איסוף נתונים: 17/7 04:00 UTC עד 24/7 UTC 04:00

היחס הארוך / קצר משווה את המספר הכולל של משתמשים שפותחים עמדות ארוכות לעומת אלה שפותחים עמדות קצרות. היחס מורכב מכל החוזים העתידיים וההחלפות התמידיות, והצד הארוך / הקצר של המשתמש נקבע על ידי המיקום הנקי שלו ב- BTC..

בשוק הנגזרים, בכל פעם שנפתח פוזיציה ארוכה, הוא מאוזן בפוזיציה קצרה. המספר הכולל של תפקידים ארוכים חייב להיות שווה למספר הכולל של תפקידים קצרים. כשהיחס נמוך זה מצביע על כך שאנשים רבים יותר מחזיקים במכנסיים קצרים.

בסיס BTC

הפרמיה של OKEx BTC Quarterly Future עלתה מ -100 דולר ביום שישי האחרון ל -150 דולר (בערך 1.58%), מה שמעיד על כך שמשתתפי השוק הופכים בטוחים יותר לגבי מחירו העתידי של ביטקוין. אך יחד עם זאת, העלייה בפרמיה הרבעונית מושכת ארביטראצ’רים לתפקידים קצרים. בסך הכל, הרמה הנוכחית של הפרמיה הינה בריאה ומשקפת את סנטימנט השוק השורי.

זמן איסוף נתונים: 17/7 04:00 UTC עד 24/7 UTC 04:00

אינדיקטור זה מראה את מחיר החוזים העתידיים הרבעוני, מחיר המדד הספוט וגם את הפרש הבסיס. הבסיס של זמן מסוים שווה למחיר החוזים העתידיים הרבעוני פחות למחיר המדד הספוט.

מחיר החוזים העתידיים משקף את ציפיות הסוחרים ממחיר הביטקוין. כאשר הבסיס חיובי, זה מצביע על כך שהשוק הוא שורי. כאשר הבסיס שלילי, זה מצביע על כך שהשוק הוא דובי.

הבסיס לחוזים עתידיים רבעוניים יכול להצביע טוב יותר על מגמת השוק לטווח הארוך. כאשר הבסיס גבוה (חיובי או שלילי), זה אומר שיש יותר מקום לארביטראז ‘.

ריבית פתוחה ונפח מסחר

הריבית הפתוחה עלתה במהירות רבה במהלך השבוע, בהשוואה לכ- 800 מיליון דולר ביום שישי האחרון והסתכמה בכ- 994 מיליון דולר, והיא נותרה בעת כתיבת שורות אלה מעל ל- 980 מיליון דולר. אם ה- OI יעלה לסימן של מיליארד דולר, השוק יצפה למהלכים גדולים. בעוד שהנתונים ההיסטוריים מצביעים על כך שהמגמה השורית עשויה להסתיים בירידה חדה ברגע שה- OI יגיע למיליארד דולר, יתכן וזה לא יקרה בכל פעם והמחירים יכולים להתעכב ברמות גבוהות יותר זמן..

זמן איסוף נתונים: 17/7 04:00 UTC עד 24/7 UTC 04:00

ריבית פתוחה היא המספר הכולל של חוזים עתידיים / החלפות שטרם נסגרו ביום מסוים.

נפח המסחר הוא נפח המסחר הכולל של החוזים העתידיים והחלפות נצח על פני פרק זמן מסוים.

אם יש 2,000 חוזים ארוכים ו -2,000 חוזים קצרים, הריבית הפתוחה תהיה 2,000. אם נפח המסחר עולה והריבית הפתוחה תפחת בפרק זמן קצר, זה עשוי להצביע על כך שהרבה מאוד פוזיציות נסגרו, או שנאלצו להתפרק. אם הן נפח המסחר והן הריבית הפתוחה עולים, זה מצביע על כך שנפתחו הרבה פוזיציות.

יחס הלוואות מרווח BTC

יחס הלוואות השוליים עלה במהלך השבוע, ועלה במהירות ל 7.4 מ 3.5. זה מראה כי בשוק הממונף הספציפי, המשתתפים מעמיסים את המזוודות ומהמרים על צמיחת מחירים נוספת. בניגוד לשיא אמצע פברואר, שעמד על 33.0, יחס הלוואות השוליים הנוכחי עדיין נמצא בטווח נורמלי.

זמן איסוף נתונים: 17/7 04:00 UTC עד 24/7 UTC 04:00

יחס הלוואות השוליים הוא נתוני מסחר בשוק נקודתי המראים את היחס בין משתמשים הלווים USDT לעומת BTC בהשאלה בערך USDT בפרק זמן נתון..

יחס זה גם מסייע לסוחרים לבחון את סנטימנט השוק. בדרך כלל, סוחרים השואלים USDT שואפים לקנות BTC, ואלה הלווים BTC שואפים לקצר אותו.

כאשר יחס הלוואות השוליים גבוה, זה מצביע על כך שהשוק הוא שורי. כשהוא נמוך זה מצביע על כך שהשוק הוא דובי. ערכים קיצוניים של יחס זה הצביעו היסטורית על היפוך מגמה.

תובנה של סוחר

רובי, מנתח השקעות OKEx

מחיר הביטקוין עמד בהתנגדות סביב 9,800 דולר לאחר סדרת עליות בימים האחרונים, ותיקון לטווח קצר מתבצע כרגע. שלושה ימים רצופים של עליות הזניקו התלהבות בשוק, אך ניכר שעוצמתה של עצרת זו מאטה בהדרגה בטווח הקצר..

עם זאת, אם מסתכלים על רמת המסחר הנוכחית ונפח המסחר, כוח המכירה הפעיל אינו חזק מדי, והפרה של רמת 9,800 דולר יכולה לגרום למבחן של 10,500 דולר באמצע השנה..

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, תכונות מעמיקות וחדשות אוסרות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner