סיפור של שני נכסים

מה יכול לעורר את ראלי הביטקוין הבא?

Takeaways מפתח

  1. מחירי הביטקוין נסחרו בטווח צר לאחרונה וסוחרים רבים הפנו את מיקומם לחלל האלטקוין.
  2. טום לי של Fundstrat מאמין שכאשר ה- S&P הגיע לשיא חדש בכל הזמנים, הביטקוין ילך בעקבותיו.
  3. המחקר של לי מצא גם כי הביטקוין מבצע את הביצועים הטובים ביותר כאשר ה- S&ל- P תשואה שנתית של 15 אחוזים.

סקירה כללית

פעולות המחירים הקשות של הביטקוין בחנו את סבלן של סוחרי הקריפטו ככל שנמשך המצב חסר המגמה. אמנם נראה כי אין סוף זה באופק, אך שומרי הצפנה רבים שאלו מתי זה יסתיים? האם עלינו לצפות לפריצה חיובית או לתיקון מחירים? הערה שפורסמה לאחרונה על ידי מבקר קריפטו במשקל כבד שופכת אור על התחזית של המטבע הקריפטוגרפי המוביל, ושוקי המניות עשויים להחזיק במפתח ראלי הביטקוין הבא. חקרנו את אופיו של הביטקוין כנכס מקלט בטוח כמו זהב דיגיטלי, ונחקור את מאפיין הסיכון של הביטקוין ומה יכול לגרום לתחושת הסטייה.

ביטקוין לא מעורר השראה

מחירי הביטקוין היו במסחר בטווחים מאז תחילת יולי והטווח הצטמצם יותר ויותר בשבועות האחרונים. בעוד שנראה כי השווקים בדרך כלל מאמינים שפעולות המחירים המשעממות הן חלק מההתנהלות למהלך הגדול הבא של הקריפטו המוביל, רבים מהסוחרים נקטו בגישה של “חכה-וראה”, ההאטה ההדרגתית בהיקף הסחר יכולה לתת לך בתמונה (איור 1), יש הערות שהן אפילו יותר פסימיות ואומרות כי הדומיננטיות של הביטקוין הגיעה לשיאה של 70 אחוז וכמעט לא תחזור לרמות של 80 אחוז שראינו לפני שלוש שנים. (איור 2).

איור 1: תרשים יומי של BTCUSDT (מקור: OKEx; ראיית מסחר) איור 2: שווי שוק כולל של קריפטו מייג’ור (מקור: Coinmarketcap)

אמנם התמונה הגדולה של הביטקוין נותרה חיובית במידה רבה, כמו הפלטפורמה המוסדית שבקט צפויה לפעול בהמשך החודש. הפלטפורמה מספקת רק מוצרים עתידיים בביטקוין והיא צפויה להגביר את הביקוש לביטקוין. עם זאת, סוחרים רבים שאלו מתי תתרחש פריצת מחירי הביטקוין ללא קשר לכיוון. ובכן, שוקי המניות עשויים להחזיק את המפתחות לכך.

מניות: מפתח לראלי ביטקוין

ממש לאחרונה, מומחה קריפטו במשקל כבד שופך אור על מה שיכול להיות המהלך הגדול הבא של הביטקוין, ומה יכול לעורר את המהלך. בראיון שנערך עם CNBC, טום לי, מייסד ומנכ”ל וראש המחקר ב- Fundstrat Global Advisors, האמין כי פעולת המחירים שנתקעה לאחרונה של הביטקוין מיוחסת על ידי השקפת המאקרו שנתקעה. לי הוסיף כי “עולם ללא טרנד, הביטקוין לא עולה”. הוא הצהיר כי כאשר ה- S&P הגיע לשיא חדש בכל הזמנים, זה יהיה שורי עבור הביטקוין. כאשר אנו מסתכלים בשנתיים האחרונות, כאשר ה- S&P היה במסחר בטווחים, במקרה, הביטקוין היה גם במסחר בטווח (איור 4). זה קורה פעמיים בשנת 2018 ופעם אחת ממש לאחרונה.

איור 3: S&P 500 ו- BTCUSD בדפוסי See-Saw (מקור: Tradingview)

ה- S&P 500 התקרב לשיאו של כל הזמנים שהיה כמעט 3027 לאחר איחוד של חודש (איור 4). ה- SPX נמצא במצב מסחר בטווח מאז תחילת אוגוסט, קופץ בערך בין השנים 2822 ל- 2943. בתחילת ספטמבר פרץ המדד וניסה להשיב את שיאי יולי, וריחף ממש מתחת לשיא כל הזמנים..

איור 4: S&תרשים P 500 YTD (מקור: Tradingview)

בראיון שנערך עם Marketwatch, האמין מיסלאב מטייקה, אסטרטג המניות העולמי הראשי ב- JP Morgan, כי שוקי המניות בארה”ב יתגייסו בסוף השנה. מטייג’קה אמר, “הקריאה המרכזית היא שארה”ב לא הולכת למיתון. הצרכן חזק, שיעורי הריבית יורדים ויש סימנים לכך שהצמיחה העולמית תתאושש. “

קרא עוד: בהקלות שאנו סומכים עליהן

האם ביטקוין ישמח את השוק ב H2 2019? Medium.com

“עולם ללא מגמה, הביטקוין לא עולה.”

טום לי, מייסד ומנכ”ל, Fundstrat Advisors Global

הטוב שבשני העולמות

לי בחן את התשואה ההשוואתית של ה- S&P וביטקוין, הוא מצא שהביטקוין עושה הכי טוב כשה- S&P עלה ביותר מ -15% (איור 5). ממצאיו הגיעו למסקנה כי ביטקוין הוא כמו מטבע עם שני צדדים, מצד אחד כאשר השווקים חווים מערבולת, הוא מתנהג כמו זהב דיגיטלי, מצד שני, כאשר השווקים נמצאים במצב סיכון, הביטקוין יכול להיות גם סיכון נכס.

איור 5: החזר השוואתי של ביטקוין ו- S&P 500 מאז 2010 (מקור: Fundstrat; Bloomberg; Factset)

הסתכן עכשיו?

היו סימנים של אופטימיות בעולם כשאנחנו נכנסים לרבעון האחרון של 2019. במבט קדימה, אירועי מאקרו מסוימים עשויים להיות מובילי שוק..

  1. אופטימיות מסחרית: פקידי הסחר בסין אמורים לנסוע השבוע לארצות הברית כדי להתכונן לכמה שיחות סחר ברמה גבוהה בהמשך אוקטובר. למרות שרבים מאמינים שיש הרבה עבודה לעשות כדי להגיע לעסקה מקיפה, האפשרות לקיים עסקת סחר מוגבלת זמנית נותרה על הפרק. בינתיים, רויטרס דיווח כי הנשיא טראמפ אמר כי הסכם סחר בין ארה”ב לסין עשוי להגיע לפני בחירות 2020.
  2. הורדות שיעורים נוספות בכרטיס: החלטת הריבית של הפדרל ריזרב בארה”ב צפויה להגיע ביום רביעי (18/9). ההערכה היא כי ה- FOMC תוריד את הריבית בשיעור של 25 bps שוב. הציפיות להפחתת ריביות נוספות בשתי ישיבות ה- FOMC שנותרו השנה הולכות ומתגברות, שהגיעו לאחר שהבנק המרכזי האירופי הוריד את שיעורי הביצוע בתחילת החודש והפעיל מחדש את תוכנית רכישת האג”ח..
  3. בדיקת נכסי מקלט בטוח: באופן כללי כאשר השווקים נמצאים בסנטימנט של סיכון, נכסי שמירת מקום כמו זהב ו- JPY לא יעמדו לנגד עיניהם, וזרימת ההון תגדל בנכסים מסוכנים יותר כמו מניות ומטבע בטא גבוה. בואו נסתכל מקרוב על USDJPY, הצמד נסחר מעל השבוע רוב הזמן השבוע, יש אנליסטים שמאמינים שהריבאונד יכול להאריך ל -108.85. מצד שני, הזהב זינק באחוז אחד לאחר התקפות מתקן הנפט בערב הסעודית, אך עדיין לא הרבה מהפעולות סביב אזור 1500. עם זאת, התחזית של הנכסים המוזכרים בביטחון עדיין תלויה במידה רבה באופן בו השווקים מפרשים את ההנחיות קדימה של הפד.

סיכום

ראינו שמחירי הביטקוין התנפלו בטווח צר, ואילו תשומת הלב של הסוחרים עברה לעולם האלטקוין. עם זאת, על פי אנליסט קריפטו בולט, מקרה השור של ביטקוין נותר חזק ועצמות בשוקי המניות עשויות לעורר סיבוב חדש של רכישת ביטקוין ועלולה להפוך את המטבע המוביל המוביל מנכס מקלט בטוח להשקעה בסיכון. עם זאת, נראה שהתמונה נותרה מעורבת מעט כשמדובר במקרה שור של שוקי המניות.

עקוב אחר OKEx ב:

סטמיט: https://steemit.com/@okex-official

אתר: https://www.okex.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner