הביטקוין שורד את השבוע המונע על ידי אירועים, אך שוק העתיד רחוק מלהיות בטוח יותר מדי

Futures Friday הוא סקירה שבועית של חוזים עתידיים על ביטקוין ב- OKEx

מחיר הביטקוין הושפע מכמה התפתחויות בלתי צפויות מאז תחילת אוקטובר. ראשית, זה היה ה- DOJ האמריקאי ו- CFTC שגבו את BitMEX ובעליה עבור מגוון הפרות, ואז ראינו את הנשיא דונלד טראמפ מכריז שהוא בדק חיובי ל- COVID-19. תחת לחץ זה, חוזים עתידיים של ביטקוין הגיעו לשפל שבועי של 10,509 דולר ב -2 באוקטובר, בהתאם למחיר החוזים העתידיים של OKEx (BTCUSD1225)..

מהצד החיובי, החוזים העתידיים על BTC הצליחו להחזיק את התמיכה המרכזית ב -10,500 דולר, עם פרמיות רבעוניות ברמות בריאות, סביב 150 דולר. ההתפתחות הבאה הגיעה ב- 6 באוקטובר, כאשר הנשיא טראמפ נִדחֶה הצעת הגירוי הכלכלי האחרונה, שגורמת למחירי נכסי הסיכון לרדת. עם זאת, BTC שוב הצליחה להחזיק את ערכה, ולמעשה, ראתה עליית מחירים בעקבות החדשות של ה- 8 באוקטובר על כי חברת התשלומים Square רכשה BTC בשווי 50 מיליון דולר..

בסך הכל, בשלב מונע אירועים זה, ביטקוין ספג את השפעת ההתפתחויות השליליות בצורה טובה מאוד והגיב במהירות לבשורה הטובה. בשוק החוזים העתידיים ראינו שהתנודתיות בדרך כלל נותרה נמוכה החודש, והריבית הפתוחה לא הגיעה לרמות קיצוניות. יחד עם זאת, אין גידול ניכר במינוף השוק – כל אלה מצביעים על כך שהמחיר לא צפוי לבצע מהלכים חדים בטווח הקצר..

יש לציין כי העלייה ביחס הלוואות השוליים של ביטקוין שנצפתה ביום שישי העתידי בשבוע שעבר לא נמשכה השבוע, מה שמראה כי משתתפי השוק זהירים יותר..

חוזים עתידיים רבעוניים של OKEx BTC (BTCUSD1225) החל מהשעה 5:00 בבוקר ב- 9 באוקטובר. מקור: OKEx, TradingView

קריאות נתוני מסחר של OKEx

בקר בדף נתוני המסחר של OKEx כדי לחקור אינדיקטורים נוספים.

יחס BTC ארוך / קצר

היחס הארוך / הקצר של BTC ירד מ -0.89 ונמוך ל -0.71 לאחר שהמחיר התחדש ב -2 באוקטובר, דבר המצביע על כך שמשקיעים קמעונאיים לא היו אופטימיים לגבי עליית המחירים. מאחר שהמחירים ירדו שוב ב- 6 באוקטובר, היחס הארוך / קצר החל לעלות ונשאר גבוה יחסית סביב 0.85 לאורך העלייה ביום חמישי. תנועות אלו מצביעות על כך שמשתתפי השוק מצפים לתנועות מחירים טווחיות בטווח הקצר.

למרות שהיחס הארוך / הקצר עדיין נמוך מ -1.0, הוא עלה מהרמות הנמוכות של ספטמבר. זה יכול להיות בגלל הירידה בתשואות DeFi, שהובילה לכך שיותר אנשים הסירו את BTC מחוות התשואה שלהם והובילה להפחתת גידור בשוק הנגזרים..

זמן איסוף נתונים: 10/2 06:00 UTC עד 10/9 06:00 UTC

היחס הארוך / קצר משווה את המספר הכולל של משתמשים שפותחים עמדות ארוכות לעומת אלה שפותחים עמדות קצרות. היחס מורכב מכל החוזים העתידיים וההחלפות התמידיות, והצד הארוך / הקצר של המשתמש נקבע על ידי המיקום הנקי שלו ב- BTC..

בשוק הנגזרים, בכל פעם שנפתח פוזיציה ארוכה, הוא מאוזן בפוזיציה קצרה. המספר הכולל של תפקידים ארוכים חייב להיות שווה למספר הכולל של תפקידים קצרים. כשהיחס נמוך זה מצביע על כך שאנשים רבים יותר מחזיקים במכנסיים קצרים.

בסיס BTC

פרמיית החוזים העתידיים הרבעונית נותרה ללא שינוי ברמות סביב 150 $, או בערך 1.5%, השבוע. אך לאחר העצרת יום חמישי, המספר הזה עלה ליותר מ -190 דולר, מה שמעיד על עלייה קלה באופטימיות בשוק. עם זאת, בסך הכל השוק נותר אופטימי בזהירות לגבי המחירים לקראת סוף השנה.

זמן איסוף נתונים: 10/2 06:00 UTC עד 10/9 06:00 UTC

אינדיקטור זה מראה את מחיר החוזים העתידיים הרבעוני, מחיר המדד הספוט וגם את הפרש הבסיס. הבסיס של זמן מסוים שווה למחיר החוזים העתידיים הרבעוני פחות למחיר המדד הספוט.

מחיר החוזים העתידיים משקף את ציפיות הסוחרים ממחיר הביטקוין. כאשר הבסיס חיובי, זה מצביע על כך שהשוק הוא שורי. כאשר הבסיס שלילי, זה מצביע על כך שהשוק הוא דובי.

הבסיס לחוזים עתידיים רבעוניים יכול להצביע טוב יותר על מגמת השוק לטווח הארוך. כאשר הבסיס גבוה (חיובי או שלילי), זה אומר שיש יותר מקום לארביטראז ‘.

ריבית פתוחה ונפח מסחר

לאחר ש- BTCUSD0925, העתיד הרבעוני לשעבר של OKEx, פג ביום שישי האחרון, עבר השוק תהליך של בניית עמדות מחדש. בסך הכל, קצב הבנייה המחודשת היה מהיר, עם ריבית גלויה שעלתה בשבוע האחרון ב -84 מיליון דולר. ה- OI הנוכחי של 884 מיליון דולר הוא המקום בו היה בסוף ספטמבר, אך מחזורי המסחר, למעט עצרת יום חמישי, היו מתונים, במקרה הטוב.

זמן איסוף נתונים: 10/2 06:00 UTC עד 10/9 06:00 UTC

ריבית פתוחה היא המספר הכולל של חוזים עתידיים / החלפות שטרם נסגרו ביום מסוים.

נפח המסחר הוא נפח המסחר הכולל של החוזים העתידיים והחלפות נצח על פני פרק זמן מסוים.

אם יש 2,000 חוזים ארוכים ו -2,000 חוזים קצרים, הריבית הפתוחה תהיה 2,000. אם נפח המסחר עולה והריבית הפתוחה תפחת בפרק זמן קצר, זה עשוי להצביע על כך שהרבה מאוד פוזיציות נסגרו, או שנאלצו להתפרק. אם הן נפח המסחר והן הריבית הפתוחה עולים, זה מצביע על כך שנפתחו הרבה פוזיציות.

יחס הלוואות מרווח BTC

התנועה המהירה כלפי מעלה שנראתה ביחס הלוואות השוליים בשבוע שעבר לא נמשכה השבוע. היחס עקב הפעם לפי המחיר, והוא נע בטווח של 5.7 עד 8.9.

זמן איסוף נתונים: 10/2 06:00 UTC עד 10/9 06:00 UTC

יחס הלוואות השוליים הוא נתוני מסחר בשוק נקודתי המראים את היחס בין משתמשים הלווים USDT לעומת BTC בהשאלה בערך USDT בפרק זמן נתון..

יחס זה גם מסייע לסוחרים לבחון את סנטימנט השוק. בדרך כלל, סוחרים השואלים USDT שואפים לקנות BTC, ואלה הלווים BTC שואפים לקצר אותו.

כאשר יחס הלוואות השוליים גבוה, זה מצביע על כך שהשוק הוא שורי. כשהוא נמוך זה מצביע על כך שהשוק הוא דובי. ערכים קיצוניים של יחס זה הצביעו היסטורית על היפוך מגמה.

תובנה של סוחר

רובי, מנתח השקעות OKEx

בהתחשב באיך שיכולות להיות חדשות חדשות חמות לפני הבחירות, אנו עשויים לראות את תנודתיות המחירים של ביטקוין עולה במהירות רבה. עם זאת, לאחר המחזור של השבוע שעבר, הביטקוין ביצר את עצמו מעל לרמה של 10,500 דולר, המהווה אינדיקטור טכני חיובי. עם זאת, שוק החוזים העתידיים עדיין משקף אופטימיות זהירה, וסביר להניח שהמחיר יביא לפריצה גדולה מעל 11,000 דולר בטווח הקצר. בצד החיסרון, 10,700 דולר, ואחריהם 10,500 דולר עשויים לתמוך במחיר העתידי.

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, תכונות מעמיקות וחדשות אוסרות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner