דו”ח שוק חודשי קריפטוגרפי חודשי: שנה חדשה, שיאים חדשים

סקירה כללית על התפתחויות וביצועי שוק הקריפטו בינואר

מסירות מפתח

  • בחודש הראשון של שנת 2021 היו ביטקוין (BTC) ואתר (ETH) מגדירים שיאים חדשים בכל הזמנים ושווי השוק של קריפטוגרפי עולה על טריליון דולר..
  • ציפיות הגירוי עלו לאחר הניצחון הדמוקרטי בבחירות בארה”ב. עם העלייה בחיסונים, הכלכלה בדרך להתאוששות בצורת V, במיוחד כאשר הפד ממשיך לספק תמיכה.
  • ביטקוין ביצע בעיקר ביצועים טובים יותר מהנכסים הגלובליים בינואר והראה מתאם גדול יותר עם נכסי סיכון. מנהיג השוק עורר גם עניין מוסדי הולך וגובר.
  • בחודש ינואר הייתה תנודתיות ניכרת עקב מסחר פעיל, שהביא לשיא של 717 מיליארד דולר במחזור המסחר ב- OKEx לחודש..
  • אלטקוינו עלתה על התשואה החודשית של ביטקוין בשיעור של 14%, כאשר מטבע הממים, DOGE, נהנה מסאגת ההימורים בוול סטריט.
  • אתר ביצע עקב יסודות איתנים וקצר תשואה חודשית של 78%. אסימונים של DeFi גם זינקו כשנראה שהשוק מחדיר אותם מחדש בשווי גבוה יותר.

סיכום סביבת מקרו

היצע הדולר האמריקני צעד צעד צפונה מאז שהמגיפה החלה. הפדרל ריזרב מחויב להמשיך ברכישות אגרות חוב, ושיעורי ההלוואות לטווח הקצר נותרו מעוגנים ליד האפס בינואר. השווקים מאמינים שכל עוד הפד שומר על עמדתו הנוכחית, בטוח להמשיך ולהשקיע. כתוצאה מכך, מחירי הנכסים העולמיים נהנו מאספקת הכסף הנדיבה.

עם העלייה בחיסונים, כלכלת ארה”ב עשויה בסופו של דבר להתאושש בצורת וי. קודמת להתאוששות כזו הייתה מדד הדולר האמריקני שפרסם מגמה נגדית בינואר, בעלייה של 0.7%. בעוד שראלי הדולר לחץ על נכסים מסוכנים בינואר, חבילת גירוי לאחר מכן של ממשל ביידן עשויה להגביל את הפוך הדולר..

בינתיים תשואת האוצר צמחה ל -1.10%, רמות שלא נראו מאז ההתרסקות במארס האחרון. עקומת ההידרדרות היא איתות לכך שמשקיעים מצפים לאינפלציה גבוהה יותר בשנים הקרובות. ציפיית האינפלציה הזו וההון השופע מדי בשוק היוו במה נהדרת לביטקוין.

יתר על כן, תנועת ההימורים בוול סטריט הביאה את חוסר היציבות הכללי לשוק בסוף ינואר, כאשר המניות צנחו ומדד התנודתיות זינק 60% ב27- בינואר. Gamestop ו- AMC נמשכו כבר בסוף ינואר ונראה כי שסאגת WSB מתקרבת לסיומה.

מבחינה היסטורית, הביטקוין מבצע ביצועים טובים יותר בתקופות של ירידה בתנודתיות בשוק. עם זאת, הפופולריות של הנרטיב האנטי-ממסדי ברשתות החברתיות מפנה יותר תשומת לב לביטקוין ולמימון מבוזר.

אספקת כסף בשפע וציפיות לאינפלציה היוו במה נהדרת לביטקוין. מקור: TradingView

ביצועי נכסים גלובליים

מנקודת מבט של תשואה, הביטקוין עשה ביצועים טובים יותר מהנכסים הגלובליים בינואר עם תשואה חודשית של 14.2%, בהתאם למחיר הספוט של OKEx. מחיר הספוט לנפט גולמי TWI זינק ב -7.5% על רקע ההתאוששות הכלכלית, במקום השני. נקודת הזהב סבלה ממכירה עקב תיאבון מוגבר לסיכון בשוק וירדה בחודש 2.7%.

שוק המניות הציג ביצועים שונים בינואר, עם S&מדד P 500 שהסתיים ב -1% נמוך יותר בגלל נפילת שבבים כחולים על רקע סאגת WSB בעוד שמניות השוק המתפתח רשמו תשואות חיוביות. תשואות חזקות מסין הגדולה תרמו לתשואה החודשית המצטיינת של 4.1% במדד MSCI אסיה לשעבר ביפן, ובינתיים מדד MSCI לשווקים מתעוררים עלה ב -3.1%.

ביטקוין עלה בעיקר על הנכסים הגלובליים בינואר. מקור: OKEx, JPMorgan Chase

העניין המוסדי בביטקוין ממשיך לגדול כאשר המטבע הדיגיטלי קובע שיאים חדשים. MicroStrategy ביצעה שוב השקעה משמעותית בקריפטו החשוב ביותר והביאה את סך השקעות BTC של החברה ליותר מ -70,000 מטבעות. קבוצת כריית הקריפטו מרתון פטנטים קבוצת קנתה 150 מיליון דולר בביטקוין במהלך צניחת המחירים באמצע ינואר ויש מגמה ניכרת של בניית חברות אוצרות ביטקוין

אפילו ריי דליו, מייסד חברת ברידג’ווטר אסוציאציות, שינה את עמדתו כלפי מטבע הקריפטו ואמר כי ביטקוין הוא "המצאה אחת לעזאזל." הוא גם שוקל מטבעות קריפטוגרפיים כהשקעות להגנה על לקוחות מפני השחתה של מטבעות פיאט.

ראוי גם לציין כי המתאם בן 90 הימים של ביטקוין עם ה- S&מדד P 500 התחדש בינואר, ועלה מ 0.1 רמות ל 0.21. במספר ימי מסחר, הביטקוין ראה מהלכים מסונכרנים עם שוק המניות סביב זמן הפתיחה של שוק המניות בארה”ב.

לעומת זאת, המתאם של ביטקוין לזהב ירד מ -0.07 ל -0.07. זה מצביע על כך שבשלב זה הביטקוין נתפס יותר כנכס סיכון חלופי מאשר נכס מקלט בטוח.

המתאם של ביטקוין לשוק המניות גדל ואילו המתאם לזהב פחת. מָקוֹר: מדדי מטבעות

תחושת המסחר של ינואר ב- OKEx

במחצית הראשונה של ינואר, כאשר מחירו של ביטקוין זינק מ- 30,000 $ ליותר מ- 40,000 $, הסנטימנט בשוק התחמם יתר על המידה. הפרמיה על חוזים עתידיים רבעוניים טיפסה מ -3% ל -6%, ושיעורי המימון של שמונה שעות בהחלפות נצחיות עלו שוב ושוב ל -0.15% ב- OKEx..

הפרמיה על העתיד הרבעוני של BTC משקפת באופן מלא את השינוי בתחושת השוק בינואר. מקור: OKEx

ביטקוין חווה שתי נסיגות עיקריות במחצית הראשונה של ינואר. השיעור של 21% ב -3 בינואר הושג במהירות על ידי כוח הקנייה התזזיתי, והמחיר המשיך את מהלכו כלפי מעלה והציב שיא חדש בכל הזמנים, בסביבות 42,000 דולר. המדד השני בסביבות 11 בינואר היה במקביל לירידה בנכסי הסיכון האחרים עקב עליית התשואות בשטרי האוצר ובמדד הדולר. ירידה זו גרמה לביטקוין לאבד 28% מערכו במשך שלושה ימים, ומשתתפי השוק תהו אם הגיע שוק דובים.

המסך השני תרם גם לסנטימנט השוק המאופק במחצית השנייה של ינואר. פרמיית החוזים העתידיים הרבעונית ירדה מתחת ל -2%; בינתיים, היחס הארוך / הקצר והריבית הפתוחה ירדו במהירות.

בדיוק כשהשוק הפך לפסימי, אילון מושק עדכן את הביוגרפיה שלו בטוויטר במילה #Bitcoin ב- 29. בינואר. המטבע המוביל המוביל מיד משך 20% בתגובה. זה שימש גם כגולת הכותרת האחרונה בינואר לפני שביטקוין החזיר את רוב ה "עצרת אילון" רווחים.

עליות וצניחות דחפו את מחזור המסחר החודשי לשיא של כל הזמנים ב- OKEx. מקור: OKEx

שוק מלא בשיאים חדשים ונסיגות חדות אפשר לנפח המסחר להגיע לרמות שיא בינואר. OKEx הניבה 717 מיליארד דולר בהיקף כולל, כאשר החוזים העתידיים מהווים 55% ממנו. בנוסף, המכשיר הנסחר ביותר ב- OKEx, העתיד הרבעוני בשווי המטבעות, קבע את הנפח הגבוה ביותר ליום אחד בהיסטוריה, על 7.2 מיליארד דולר ב -11 בינואר. מכשירים אחרים ראו גם הם עליות נפח באותו יום. יתרה מכך, ריבית BTC פתוחה ב- OKEx קבעה שיא חדש בכל הזמנים של 2.42 מיליארד דולר ב -19 בינואר לפני שצנחה בחדות אל מתחת לרמות של 2 מיליארד דולר, כאשר שוורים החלו לסגור את עמדותיהם לרווחיות..

נפח המסחר ב- OKEx הגיע בינואר ל -717 מיליארד דולר, וקבע שיא חדש. מקור: OKEx

אלטקוינס עשה ביצועים טובים יותר מ- BTC

מדד עונת האלטקוין המסופק על ידי מרכז בלוקצ’יין זינק בין 14 ל -57. זה מראה שעד סוף ינואר 57% מבין 50 המטבעות הקריפטוגרפיים המובילים ביצעו ביצועים טובים יותר מביטקוין לעומת 90 הימים האחרונים.

תופעה חשובה בינואר הייתה התפרצות של סנטימנט אנטי ממסדי – בראשות הימורי וול סטריט – שהרעיד את שוק המטבעות. Dogecoin (DOGE) זינק ביותר מ -1,000% תוך קצת יותר מיממה לאחר שקהל ה- WSB שאף כביכול את מטבע המם. המטבע המשיך במגמתו כשאילון מאסק גם הזכיר זאת כמה פעמים בטוויטר, וזה לקח אותו למקום הראשון מבין תשעת המטבעות הקריפטוגרפיים הנסחרים ביותר לפי נפח נקודה של OKEx..

XRP ו- לומן הכוכבים (XLM) היו מועדפים גם על ידי Redditors. המשאבה בהובלת WSB אפשרה ל- XRP לקצור רווח של 122% בינואר. לפני כן, XRP עמד בפני לחץ מכירה גבוה עקב תביעה שהגישה נגדה ה- SEC האמריקאית. בינתיים, XLM זינק ב -148%.

פולקדות (DOT) ראתה קפיצת מחירים מהירה במחצית השנייה של ינואר בגלל מכירות הפומביות הקרובות. אירועים אלה הגבירו בבירור את הביקוש ל- DOT בטווח הקצר, והוא סיים את החודש עם תשואה של 93%.

הימורי וול סטריט שלטו בתשואות האלטקוין של ינואר. מקור: OKEx

לאור ההשפעה של גורמים חיצוניים, מחיר ה- DOGE התנתק מביטקוין בינואר, עם גורם מתאם של פחות מ- 0.25. באופן דומה, ל- XRP ו- XLM לא היה קורלציה של יותר מ 0.5 עם מטבעות קריפטוגרפיים אחרים המפורטים לעיל.

ל- DOGE הייתה מגמה עצמאית בינואר, שאינה מושפעת מהשוק הרחב. מקור: OKEx

אתר מראה יסודות חזקים

שלוש שנים לאחר תנופת ה- ICO, את’ר שוב הגיע לשיא חדש בכל הזמנים מעל 1,400 $ בינואר, והשיג תשואה חודשית של 78%. התנודתיות של אתר הייתה גבוהה יותר מזו של ביטקוין, וזה לא השתנה בינואר. שני מובילי השוק ראו את התנודתיות עולה לשיא של אמצע אפריל. עם זאת, בינואר, אית’ר חזר על עצמו הרבה פחות מביטקוין, והעצרתו הייתה בת קיימא יותר. זה בא לידי ביטוי בכך שהתשואה של 30 יום על ההשקעה של ETH לא צנחה יותר מדי בסוף החודש.

אתר הראה ראלי בר קיימא יותר ותנודתיות גבוהה יותר בינואר. מָקוֹר: מדדי מטבעות

נכון ליום 31 בינואר, הערך הכולל שננעל ברשת את’ריום הגיע ל -28 מיליארד דולר, עלייה של 80% בהשוואה לחודש הקודם, לפי נתונים של דופק דפי. ככל ששוק DeFi ממשיך לעלות, הביקוש לאיתר עולה במקביל.

המדד העיקרי למדידת השימוש במטבעות קריפטוגרפיים הם דמי העסקה הכוללים, המשקפים ביקוש אמיתי ממשתמשים משלמים. בעוד שעמלות העסקה הכוללות של ביטקוין (ממוצע מתגלגל למשך 30 יום) היו גבוהות פי חמישה מזו של אתר בינואר 2018, מצב זה התהפך לחלוטין בינואר השנה, כאשר דמי העסקה הכוללים של אתר בסך 10.7 מיליון דולר היו גבוהים פי שלושה משל ביטקוין..

החשש היחיד, עם זאת, הוא שמספר הכתובות הפעיל של את’ר לא עלה במהירות כמו זה של ביטקוין בינואר, דבר שעשוי להיות תוצאה של דמי גז גבוהים הרתעת משקיעים קמעונאיים בקרנות קטנות.

סך דמי העסקה של את’ר היו גבוהים פי שלושה מזו של ביטקוין בינואר. מָקוֹר: מדדי מטבעות

DeFi ממשיך במגמה

אסימונים רבים של DeFi מובילים הגיעו למחירים הגבוהים ביותר שלהם במהלך ינואר, מכיוון שהשוק ערך אותם מחדש עם הערכות שווי גבוהות יותר המבוססות על יסודות איתנים. סיבה נוספת העומדת מאחורי עצרת זו הייתה שהמשרד האמריקאי למבקר המטבע פרסם מאמר דנים "בנקים עם נהיגה עצמית" בנוי על פרוטוקולי DeFi.

בין אסימוני DeFi הרשומים ב- OKEx, אסימונים מקוריים של חילופי מבוזרים היו ללא ספק הזוכים הגדולים ביותר בינואר. ביניהן עמדו Curve (CRV) ו- Tokenlon (LON) בראש המגזר, עם תשואות של כ -320% כל אחת. אסימון פרוטוקול ההלוואות AAVE ופרוטוקול הנכסים הסינתטיים Synthetix (SNX) מימשו גם תשואה חודשית של 245% ו- 138% בהתאמה..

חמשת המרוויחים הראשונים נסחפו על ידי אסימוני DEX, עם רווח חודשי ממוצע של 295%. מקור: OKEx

לפי Dune Analytics, Uniswap עמד בראש הבורסות המבוזרות עם נפח מסחר חודשי של 25.9 מיליארד דולר, ואחריו SushiSwap עמד על 12.2 מיליארד דולר. Curve מדורגת במקום השלישי עם היקף של 6.3 מיליארד דולר.

Uniswap ו- SushiSwap נותרו שני DEX המובילים מבחינת נפח. מָקוֹר: Dune Analytics

עקומת הצמיחה של משתמשי ה- DeFi הכוללים המשיכה להיות תלולה וגדלה מ -1.18 מיליון ל -1.32 מיליון במהלך החודש. פרוטוקולי DeFi ללא הרשאה וחסרי אמון עשויים לראות אימוץ מואץ מכיוון שפלטפורמות כמו Robinhood הפסיקו שוב ושוב את פעילות המסחר הרגילה בינואר. למעשה, שינוי פרדיגמה בענף הפיננסי עשוי כבר להיות בעיצומו.

מספר משתמשי ה- DeFi הכולל לאורך זמן שומר על צמיחה גבוהה. מָקוֹר: Dune Analytics

להסתכל קדימה

הנתונים מראים כי חודש פברואר היה חודש חזק עבור הביטקוין, עם החציון השני בגובהו של 21% וממוצע של 17% תשואות חודשיות. הידיעה על רכישת טסלה של ביטקוין בשווי של 1.5 מיליארד דולר העלתה את השוק בתחילת פברואר, והמחיר נכנס לטריטוריה לא מוכרת. סוחרים, לעומת זאת, צריכים לפקוח עין אם לקיחת רווחים עלולה לגרום לירידה, כפי שעשתה בסוף ינואר. עם זאת, התחושות החיוביות לטווח הארוך סביב הביטקוין עשויות להישאר שלמות.

נתונים היסטוריים מראים שפברואר היה חודש חזק עבור הביטקוין. מקור: CoinMarketCap, OKEx

כמה משיכות מהירות בינואר גרמו לידיים חלשות להשליך את מטבעותיהן, בעוד שמשקיעים שוריים לטווח הארוך המשיכו לקנות. זה בא לידי ביטוי במספר ההולך וגדל של כתובות עם יתרות מעל 1,000 BTC, למרות הנסיגות. על פי נתוני Glassnode, 201 לווייתנים חדשים הופיעו בתרשים במהלך החודש, סימן לכך שמוסדות וחברות גדולות עשויים להתחיל לצבור מטבעות. לרכישה שביצעה טסלה יכולה להיות אפקט איתותי שלה שמועה עלות של כ- 33,000 $ למטבע תייצר ככל הנראה קומת מחירים.

הלווייתנים המשיכו לצבור מטבעות במהלך הנסיגה החדה של ינואר. מָקוֹר: צמת הזכוכית

כורים זרקו את אחזקותיהם בינואר. מדד מיקומי הכורים (MPI) התחיל בסביבות 1.256 והוא עלה לשיא היסטורי של 12.666 ב 17. בינואר. בסוף ינואר, מדד זה חזר ל -2.79. מכיוון שכורים פתחו כמות כה גדולה של מטבעות בינואר, ניתן יהיה לרוקן את ההיצע בטווח הקצר.

MPI עלה לשיא היסטורי בינואר. מָקוֹר: CryptoQuant

בנוסף, החשיפה המוסדית נפתחה עם השקת החוזים העתידיים על ETH ב- CME בתחילת פברואר. דו”ח שפורסם לאחרונה מ CoinShares מראה כי זרמי ההון ל- ETH היו מרוכזים מאוד במהלך השבועות האחרונים. יש לציין כי בנק הפדרל ריזרב של סנט לואיס פרסם א דוח מחקר של DeFi, חקר שווקים פיננסיים חכמים מבוססים. כל אלה מובילים אותנו להאמין שהרגש בשוק הוא אופטימי לגבי ה- ETH.

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, תכונות מעמיקות וחדשות אוסרות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner