אסטרטגיית מסחר באופציות בקריפטו: מבוא לסטראדל הארוך

אסטרטגיית מסחר באפשרויות הקריפטו: מבוא לסטרייט לונג

סחר באופציות הפך ל בצמיחה המהירה ביותר חלק ממרחב נגזרות הקריפטו, בזכות ההתעניינות המוסדית הגדלה במהירות והמבחר המגוון של המוצרים המוצעים. סוחרים ומשקיעים בכל הרמות מסוגלים לנצל כעת אסטרטגיות מסחר מפוזרות באופציות שהיו בשימוש נרחב בעולם הפיננסי המסורתי. בין האסטרטגיות השונות, מדרגות ארוכות הן אחת היעילות והנפוצות ביותר, במיוחד עבור נכס תנודתי כמו ביטקוין (BTC)..

מוקדם יותר הדגשנו כמה מהיתרונות של מסחר באופציות על פני עתיד, וכן סקרנו סקירה של נגזרות קריפטו למשתמשים חדשים. במאמר זה, נצמצם את המיקוד שלנו לחקור את אסטרטגיית ה- straddle למסחר באופציות.

אסטרטגיות מסחר באופציות באופן כללי

אסטרטגיות לסחר באופציות כוללות בדרך כלל רכישה או מכירה של חוזי אופציות מרובים בו זמנית כדי לייעל עמדות השקעה, לגדר חשיפות סיכון ולהרוויח מתנועות שוק צפויות באופן חסכוני..

סוחרים בכיתות נכסים שונות השתמשו באסטרטגיות מוכחות אלה, במיוחד בתחום הנגזרים. מה שהופך את סחר האופציות לבלוט מכולם הוא אופיו הלא לינארי. בניגוד למסחר עתידי (נגזרת לינארית), התמורה על חוזי אופציות אינה תלויה אך ורק בבסיס. פרקי זמן, תנודתיות כללית ומחיר המימוש ביחס למחיר הספוט מספקים משתנים נוספים לסוחרי האופציות.

עם זאת, בסופו של דבר, היעילות של כל אסטרטגיה תלויה בפוטנציאל הרווח שלה ביחס לסיכון, וכאן זוהרת אסטרטגיית המדרגה..

מה הם מדרגות ואיך נבחרים?

משבצת בדרך כלל פירושה קיום שתי עסקאות באותו נכס עם עמדות המקזזות זו את זו. במסחר באופציות, אסטרטגיית סטרדה ארוכה פירושה רכישת אופציית רכש (זכות קנייה) ואופציית מכר (זכות למכור) עבור אותו נכס בסיס עם מחיר ההתחלה והתפוגה זהה. מאידך, אסטרטגיית סטראדל קצרה כוללת מכירת אופציית התקשרות ואופציית מכר באותה שביתה ותפוגה.

הבחירה בין רמה ארוכה לקצרה תלויה בציפיות הסוחר מביצועי נכס הבסיס. מדרכה ארוכה יעילה כאשר סוחרים צפו לתנועת מחירים חדה, אך אינם בטוחים בכיוונה (המחיר הוא תנודתי). לעומת זאת, סוחרים עשויים לרצות להשתמש באסטרטגיה קצרה כאשר הם מאמינים שמחיר הנכס הבסיסי (והתנודתיות) יישאר יציב במהלך פרק זמן מסוים..

איך עובד מדרגה?

כאמור לעיל, אסטרטגיה ארוכה של יכולת סטראדל יכולה להניב מחלקת נכסים נדיפה כמו מטבעות קריפטוגרפיים. כדי להסביר כיצד עובד שכבה ארוכה, אנו לוקחים דוגמאות לאפשרויות BTCUSD ב- OKEx.

נניח ש- BTC נסחר כרגע ב -9,500 דולר. אם סוחרים מאמינים שהמחיר נובע ממהלך חד, אך הם אינם בטוחים לאיזה כיוון הוא ייקח, הם יכולים להשתמש במתכונת ארוכה על ידי רכישת אופציות שיחה ומכירה עם מחיר מחיר זהה ותוקף זהה..

אנו יכולים לדמות אסטרטגיה זו באמצעות אופציית התקשרות (BTCUSD-20200925-9500-C), ואופציית מכר (BTCUSD-20200925-9500-P). לשניהם מחיר שביתה (מחיר ה- BTC ניתן לקנות או למכור בתום תפוגתו) של 9,500 דולר, פרמיות (עלות החוזה) של 1,500 דולר כל אחת (בזמן כתיבת שורות אלה) ותוקפן יפוג ב -25 בספטמבר 2020.&פרופיל L, או רווח והפסד, של שילוב כזה יכול להיות משהו כזה.

דוגמאות לתמורה ארוכה של אפשרויות BTC; מקור: OKEx

אסטרטגיית מדרכה ארוכה תשבור אפילו מעל ומחיר מחיר השביתה בסכום הפרמיה ששולמה, עוד לפני התפוגה. ללא קשר לכיוון, כדי לשבור איזון, הערך הפנימי של אפשרות אחת צריך להיות שווה לפרמיה המשולמת עבור שתי האופציות, בעוד שהאחרת תהפוך לחסרת ערך עד שתוקפה יפוג. במילים אחרות, ההפרה ההפוכה שווה לשביתה בתוספת שתי הפרמיות ששולמו. הפרת החיסרון שווה לשביתה בניכוי הפרמיות ששולמו.

בהסתכלות על התרשים שלמעלה, אנו יכולים לראות את שני תרחישי ההפסקה לסחר זה, האחד בו BTC נסחרת בסכום של 6,500 דולר בתום התפוגה, והשני בו היא נסחרת ב 12,500 דולר. הסיבה לכך היא שהפרמיה עבור כל אפשרות שרכשנו היא 1,500 $, מה שמביא את העלות הכוללת של שני החוזים ל -3,000 $. אז הפסקות הפוך והירידה שלנו שוות ל 9,500 $ + 3,000 $ = 12,500 $ ו- 9,500 $ – 3,000 $ = 6,500 $ בהתאמה.

כל חריגה במחיר מעבר לנקודות ההפסקה הללו תסמן את הרווח למסחר זה. לדוגמא, אם בזמן התפוגה, מחיר הספוט של ביטקוין הוא 15,000 $, אופציית הקנייה תשלם סך של 2,500 $ ברווח (15,000 $ – (9,500 $ + 3,000 $)). לחלופין, אם במחיר של ביטקוין 3,500 דולר בתום התפוגה, אופציית המכירה תרוויח 3,000 דולר ברווח (9,500 דולר – (3,500 דולר + 3,000 דולר)).

עם זאת, אם בזמן התפוגה, מחירו של ביטקוין יישאר בתוך נקודות ההפסקה (בין 6,500 דולר ל -12,500 דולר) בסופו של דבר הסוחר יאבד כסף. לדוגמא, אם ה- BTC עומד על 10,000 דולר בתום התפוגה, אופציית הקנייה היא 500 דולר בירוק, אך כאשר מנכים את העלות של שתי האופציות (3,000 דולר), הסוחר נותר עם הפסד של 2,500 דולר. באופן דומה, אם ה- BTC עומד על 7,000 $ בתום התפוגה, אופציית המכירה היא $ 2,500 בירוק, אך הסוחר נותר עם הפסד של 500 $ לאחר ניכוי הפרמיה הכוללת..

יתרונות וחסרונות

אחד היתרונות בשימוש באסטרטגיית ריבוי ארוך הוא שהרווח המקסימלי על הפוך הוא בלתי מוגבל מכיוון שבאופן תיאורטי, המחיר של BTC יכול להמשיך ולעלות ללא תקרה. פוטנציאל הרווח החיסוני הוא גם משמעותי, אם כי אינו בלתי מוגבל מכיוון שסביר להניח ש- BTC לא יירד מתחת לאפס.

התרחיש הטוב ביותר עבור סחר זה יהיה אם מחירי BTC יעלו או יצנחו משמעותית מעבר לנקודות ההפסקה מכיוון שהרווח יהיה ההפרש בין מחיר הספוט למחיר המימוש (9,500 דולר) פחות הפרמיה ששולמה עבור שתי האופציות (התקשר ו לָשִׂים).

מהצד השני, התרחיש הגרוע ביותר של סחר זה הוא שמחיר ה- BTC מחזיק יציב ותוקפו במחיר המימוש. במקרה זה, שתי האופציות יהפכו לכסף ולא יהיו להן ערך מהותי, ויאבדו את שתי הפרמיות בשלמותן (הפסד כולל של 3,000 $ בדוגמה שלנו לעיל).

IV וריקבון זמן: שני גורמים שצריך לצפות בהם

תנודתיות מרומזת וריקבון זמן יכולים להיות שני הגורמים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון כשמדובר באסטרטגיה ארוכה. אסטרטגיית מוצלחת ארוכה מוצלחת תלויה מאוד בהפרעות IV. העלייה המהירה של IV נוטה להגדיל את הערך של שתי האופציות בשולחן הדרך, ובאופן אפשרי לאפשר למשקיעים לסגור את התוכנית לרווח לפני פקיעת האופציות..

בינתיים, ריקבון הזמן הוא אלמנט נוסף שיכול להשפיע על התוצאה. כשנכנסים לראשונה לסחר, לפחות אחד החוזים (השיחה או המכירה) יהיה בכסף, ואם המחיר של ביטקוין יישאר עומד לתקופה ממושכת, זה עלול לגרום לערך הכולל של מיקום זה ירידה משמעותית. יתרה מכך, ככל שמתקרב תאריך התפוגה, קצב ריקבון הזמן עולה גם הוא.

סיכום

עם הפופולריות הגוברת של סחר באופציות בתחום נגזרות הקריפטו, סוחרים יכולים להתחיל להשתמש באסטרטגיות מוכחות, כגון המפלגה, כדי לייעל את עמדותיהם ולנהל את הסיכון. עם זאת, מסחר בנגזרים אינו מומלץ למתחילים ללא הבנה של הדינמיקה והסיכונים השונים בו.

הצהרת אחריות: אין לקחת חומר זה כבסיס לקבלת החלטות השקעה, ולא להתייחס כהמלצה לעסוק בעסקאות השקעה. מסחר בנכסים דיגיטליים כרוך בסיכון משמעותי ויכול לגרום לאובדן ההון המושקע שלך. עליך לוודא שאתה מבין היטב את הסיכון הכרוך ולקחת בחשבון את רמת הניסיון שלך, את יעדי ההשקעה ולבקש ייעוץ פיננסי עצמאי במידת הצורך

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, מאפיינים מעמיקים וחדשות אוסרות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner