החוזים העתידיים על BTC משקפים סנטימנט קמעונאי שורי אך מינוף גבוה מעלה סיכון לטווח קצר

Futures Friday הוא סקירה שבועית של חוזים עתידיים על ביטקוין ב- OKEx. 

תמונת עתיד שישי

השבוע המריא הביטקוין מ- 18,000 $ ופורץ בהצלחה את המחסום הפסיכולוגי החשוב של 20,000 $. המטבע הדיגיטלי המוביל נסחר מעל 20,000 $ כבר שלושה ימים וקבע ב 17- בדצמבר שיא כל הזמנים של 23,769 $, בהתאם למחיר מדד OKEx BTC..

פעולת המחירים האחרונה של ביטקוין מתואמת גם עם ציפיות חיוביות סביב חבילת גירוי של 900 מיליארד דולר מממשלת ארצות הברית. יתר על כן, מכיוון ששלושה מדדי מניות עיקריים בארה”ב נסגרו גם אתמול בשיאי כל הזמנים, אנו יכולים לצפות כי לאינרציה זו תהיה השפעה אדווה שתשאיר את הביטקוין במסלול כלפי מעלה בשנה הבאה..

בינתיים, סנטימנט חיובי זה בא לידי ביטוי גם בשוק החוזים העתידיים, שם החוזה הרבעוני, BTCUSD0326, נסחר כעת בסביבות 24,200 דולר עם פרמיה של 1,100 דולר – או בערך 4.70% – על מחיר המדד..

ביום שישי העתידי בשבוע שעבר ציינו כיצד יחס ההלוואות בשולי BTC הצביע על ניסיונות של סוחרים לתפוס את התחתית. השבוע ראינו שהאסטרטגיה משתלמת שכן היחס הארוך / הקצר והריבית הפתוחה עולים עם המחיר. העובדה שסוחרים קמעונאיים בטוחים בשוק היא ברורה, אך יש חשש לשימוש במינוף מוגזם, העלול לעורר נסיגה מהירה בטווח הקצר..

חוזים עתידיים רבעוניים של OKEx (BTCUSD0326), החל מהשעה 08:00 בבוקר UTC ב -18 בדצמבר. מקור: OKEx, TradingView

קריאות נתוני מסחר של OKEx

בקר בדף נתוני המסחר של OKEx כדי לחקור אינדיקטורים נוספים.

יחס BTC ארוך / קצר

במהלך השבוע האחרון, ביטקוין לא ראה נסיגות משמעותיות, כשהמחיר עבר בצורה חלקה מ -18,000 דולר ל -23,000 דולר. היחס הארוך / הקצר הלך באותה מגמה ועלה מ- 0.8 ביום שישי האחרון ל -1.15 הנוכחי.

יחד עם זאת, ציינו כי שיעורי המימון לחוזים קבועים היו גבוהים במשך זמן מה, דבר המצביע על כך שיש סוחרים שממונפים להאריך זמן רב והרוויחו ממהלך מחיר זה.

היחס הארוך-קצר הנוכחי של מעל 1.1 הוא גם הגבוה ביותר מאז אמצע ספטמבר, ומשקף את הרגש השורי בשוק.

זמן איסוף נתונים: 12/11 06:00 UTC עד 18/12 06:00 UTC

היחס הארוך / קצר משווה את המספר הכולל של משתמשים שפותחים עמדות ארוכות לעומת אלה שפותחים עמדות קצרות. היחס מורכב מכל החוזים העתידיים וההחלפות התמידיות, והצד הארוך / הקצר של המשתמש נקבע על ידי המיקום הנקי שלו ב- BTC..

בשוק הנגזרים, בכל פעם שנפתח פוזיציה ארוכה, הוא מאוזן בפוזיציה קצרה. המספר הכולל של תפקידים ארוכים חייב להיות שווה למספר הכולל של תפקידים קצרים. כשהיחס נמוך זה מצביע על כך שאנשים רבים יותר מחזיקים במכנסיים קצרים.

בסיס BTC

הפרמיה על חוזים עתידיים רבעוניים התרחבה במהירות במהלך הראלי של ביטקוין, ועלתה מ -480 דולר או 2.6% ביום שישי האחרון ל -1,100 דולר הנוכחי או 4.7%. כלומר השוק מצפה לעלייה של לפחות 1,100 דולר בסוף הרבעון הבא.

הפרמיה הגבוהה הזו פותחת גם הזדמנויות עבור ארביטראז’רים, ואנחנו יכולים לצפות שארביטראז ‘יהפוך לאסטרטגיה פופולרית, מה שיגביר עוד יותר עמדות פתוחות.

זמן איסוף נתונים: 12/11 06:00 UTC עד 18/12 06:00 UTC

אינדיקטור זה מראה את מחיר החוזים העתידיים הרבעוני, מחיר המדד הספוט וגם את הפרש הבסיס. הבסיס של זמן מסוים שווה למחיר החוזים העתידיים הרבעוני פחות למחיר המדד הספוט.

מחיר החוזים העתידיים משקף את ציפיות הסוחרים ממחיר הביטקוין. כאשר הבסיס חיובי, זה מצביע על כך שהשוק הוא שורי. כאשר הבסיס שלילי, זה מצביע על כך שהשוק הוא דובי.

הבסיס לחוזים עתידיים רבעוניים יכול להצביע טוב יותר על מגמת השוק לטווח הארוך. כאשר הבסיס גבוה (חיובי או שלילי), זה אומר שיש יותר מקום לארביטראז ‘.

ריבית פתוחה ונפח מסחר

עם העצרת האחרונה של ביטקוין, גם העניין הפתוח צבר די מהר, ועלה מ -1.23 מיליארד דולר ביום שישי האחרון לשיא של 1.52 מיליארד דולר אתמול.

רמה גבוהה זו של ריבית גלויה הופכת כעת לנורמה, ואנו יכולים לצפות שהיא תגדל עוד יותר עד שהשוק יהיה מודע לסיכונים.

זמן איסוף נתונים: 12/11 06:00 UTC עד 18/12 06:00 UTC

ריבית פתוחה היא המספר הכולל של חוזים עתידיים / החלפות שטרם נסגרו ביום מסוים.

נפח המסחר הוא נפח המסחר הכולל של החוזים העתידיים והחלפות נצח על פני פרק זמן מסוים.

אם יש 2,000 חוזים ארוכים ו -2,000 חוזים קצרים, הריבית הפתוחה תהיה 2,000. אם נפח המסחר עולה והריבית הפתוחה תפחת בפרק זמן קצר, זה עשוי להצביע על כך שהרבה מאוד פוזיציות נסגרו, או שנאלצו להתפרק. אם הן נפח המסחר והן הריבית הפתוחה עולים, זה מצביע על כך שנפתחו הרבה פוזיציות.

יחס הלוואות מרווח BTC

יחס הלוואות השוליים נע בין 13 ל -18 בשבעת הימים האחרונים ולא עלה עם המחיר השבוע. דפוס זה מצביע על כך שסוחרים לא המשיכו להגדיל את המינוף לאחר שהיו רווחיים מהמינוף בשבוע שעבר. עם זאת, הרמה הנוכחית של היחס היא בריאה יחסית, ומשקפת את הרגש השורי הנוכחי.

זמן איסוף נתונים: 12/11 06:00 UTC עד 18/12 06:00 UTC

יחס הלוואות השוליים הוא נתוני מסחר בשוק נקודתי המראים את היחס בין משתמשים הלווים USDT לעומת BTC בהשאלה בערך USDT בפרק זמן נתון..

יחס זה גם מסייע לסוחרים לבחון את סנטימנט השוק. בדרך כלל, סוחרים השואלים USDT שואפים לקנות BTC, ואלה הלווים BTC שואפים לקצר אותו.

כאשר יחס הלוואות השוליים גבוה, זה מצביע על כך שהשוק הוא שורי. כשהוא נמוך זה מצביע על כך שהשוק הוא דובי. ערכים קיצוניים של יחס זה הצביעו היסטורית על היפוך מגמה.

תובנה של סוחר

רובי, מנתח השקעות OKEx

ככל הנראה יופעלו כל מחירי הנכסים בטווח הקרוב בגלל הצעת החוק לגירוי הקרוב. יתר על כן, הביטקוין ממשיך להראות יסודות חזקים בשל ביקוש גבוה מצד משקיעים מוסדיים.

העצרת האחרונה הונעה על ידי קנייה אורגנית, ואנו יכולים לצפות לזרם מהיר של משקיעים קמעונאיים מכיוון שנפרצו 20,000 $..

בעוד שקשה יותר לזהות את רמות ההתנגדות כאשר מחיר הביטקוין נכנס לשטחים שלא נקבעו, הסוחרים עדיין צריכים להיזהר מתנאי שוק מתחממים מדי. לא ניתן לשלול עדיין בדיקה חוזרת של רמות של 19,700 עד 20,000 דולר, למרות שתחזית המחירים לטווח בינוני נותרה חיובית..

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, תכונות מעמיקות וחדשות אוסרות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner