החוזים העתידיים על ביטקוין משקפים רווחיות לאחר 50,000 $ כאשר השוק הופך להיות אופטימי בזהירות

Futures Friday הוא סקירה שבועית של חוזים עתידיים על ביטקוין ב- OKEx.

הביטקוין לא ירד מתחת ל 40,000 דולר USD מאז הידיעה על רכישת טסלה בסך 1.5 מיליארד דולר של ביטקוין. במהלך השבוע האחרון ביצע מוביל השוק תיקון של 4,000 דולר ארה”ב, או 8%, ביום שני בבוקר שעון UTC לפני שצעד כלפי מעלה, וקבע שיא כל הזמנים של 52,618 דולר ארה”ב ביום רביעי בערב. לאחר מכן הוא נכנס לשלב איחוד, שנע סביב 52,000 רמות USDT, בהתאם למחיר מדד OKEx BTC. 

הדומיננטיות של ביטקוין החלה לרדת לאחר יום רביעי, בינתיים, אסימונים מקוריים בבורסה זינקו בדרך כלל לשלושה ימים רצופים. השוק ראה מחזורים סיבוביים בקרב ביטקוין והחלפת אסימונים מקוריים, המיוצגים על ידי OKB ו- OKT.

מנתוני העתיד של OKEx השבוע עולה כי הירידה המהירה ביום שני גרמה לכמיהות להיכנע, ואז המחירים הועלו שוב. עם זאת, לאחר ביצוע שיאים חדשים ביום רביעי, חזרה זהירות לשוק, כפי שהיא באה לידי ביטוי ביחס הארוך / קצר היורד ובפרמיה העתידית הרבעונית. 

בעת כתיבת שורות אלה החוזה הרבעוני BTCUSD0326 – שפג תוקפו בסוף מרץ – נסחר ברמות של 52,000 $ עם פרמיה של 2,700 $, או 5.2%, על מחיר המדד.. 

חוזים עתידיים רבעוניים של OKEx BTC (BTCUSD0326) החל מהשעה 06:00 בבוקר ב- 22 בינואר. מקור: OKEx, TradingView

קריאות נתוני מסחר של OKEx

בקר בדף נתוני המסחר של OKEx כדי לחקור אינדיקטורים נוספים. 

יחס BTC ארוך / קצר

הצניחה של יום שני בבוקר גרמה ליחס הארוך / הקצר לרדת במהירות מ- 1.6 ל -1.2, כאשר סוחרים רבים סגרו עמדות ארוכות בדרך למטה. המחיר הועלה אז מעל 50,000 USDT במקום.

מעניין לאחר שהמחיר היה גבוה מעל 50,000 דולר USD, היחס הארוך / קצר ירד במהירות, מה שמעיד כי השוק לא ציפה לזינוק משמעותי. ביומיים האחרונים היחס נע בין 1.3 ל -1.5, ללא מגמה ברורה.

זמן איסוף נתונים: 2/12 6:00 בבוקר UTC עד 19/2 06:00 UTC

היחס הארוך / קצר משווה את המספר הכולל של משתמשים שפותחים עמדות ארוכות לעומת אלה שפותחים עמדות קצרות. היחס מורכב מכל החוזים העתידיים וההחלפות התמידיות, והצד הארוך / הקצר של המשתמש נקבע על ידי המיקום הנקי שלו ב- BTC..

בשוק הנגזרים, בכל פעם שנפתח פוזיציה ארוכה, הוא מאוזן בפוזיציה קצרה. המספר הכולל של תפקידים ארוכים חייב להיות שווה למספר הכולל של תפקידים קצרים. כשהיחס נמוך זה מצביע על כך שאנשים רבים יותר מחזיקים במכנסיים קצרים.

בסיס BTC

הפרמיות לחוזים עתידיים רבעוניים היו תנודתיות השבוע. הירידה ביום שני הורידה את הפרמיה ל -3.8% משיאה של 5.8%. והפרמיה חזרה שוב ל -5.8% כאשר המחירים קבעו שיאים חדשים ביום רביעי. זה משקף את התנהגות השוק מבחינת מרדף אחרי העליות והירידות.

יש לציין כי השיאים החדשים של יום רביעי לוו בשיעורי מימון גבוהים במיוחד בהחלפות נצחיות (0.26% ב- BTCUSD ו- 0.13% ב- BTCUSDT). ואז, השוק נכנס לשלב איחוד עם שיעורי מימון נופלים.

פרמיית החוזים העתידיים הרבעונית הנוכחית של 4.8% ושיעורי מימון של פחות מ- 0.1% הם בריאים, וככל הנראה ביטקוין יבחן מחדש את השיא הקודם בזמן הקרוב..

זמן איסוף נתונים: 2/12 6:00 בבוקר UTC עד 19/2 06:00 UTC

אינדיקטור זה מראה את מחיר החוזים העתידיים הרבעוני, מחיר המדד הספוט וגם את הפרש הבסיס. הבסיס של זמן מסוים שווה למחיר החוזים העתידיים הרבעוני פחות למחיר המדד הספוט.

מחיר החוזים העתידיים משקף את ציפיות הסוחרים ממחיר הביטקוין. כאשר הבסיס חיובי, זה מצביע על כך שהשוק הוא שורי. כאשר הבסיס שלילי, זה מצביע על כך שהשוק הוא דובי.

הבסיס לחוזים עתידיים רבעוניים יכול להצביע טוב יותר על מגמת השוק לטווח הארוך. כאשר הבסיס גבוה (חיובי או שלילי), זה אומר שיש יותר מקום לארביטראז ‘.

ריבית פתוחה ונפח מסחר

ריבית גלויה הגיעה לשיא כל הזמנים של 2.8 מיליארד דולר ביום רביעי, אך בהדרגה ירדה לרמה הנוכחית סביב 2.6 מיליארד דולר. שיעורי מימון גבוהים אילצו כמה געגועים לסגור את עמדותיהם ברווח, אך ה- OI עשוי להקפיץ בחזרה לעבר רמות חסרות תקדים יחד עם המחיר בעתיד הקרוב.

זמן איסוף נתונים: 2/12 6:00 בבוקר UTC עד 19/2 06:00 UTC

ריבית פתוחה היא המספר הכולל של חוזים עתידיים / החלפות שטרם נסגרו ביום מסוים.

נפח המסחר הוא נפח המסחר הכולל של החוזים העתידיים והחלפות נצח על פני פרק זמן מסוים.

אם יש 2,000 חוזים ארוכים ו -2,000 חוזים קצרים, הריבית הפתוחה תהיה 2,000. אם נפח המסחר עולה והריבית הפתוחה תפחת בפרק זמן קצר, זה עשוי להצביע על כך שהרבה מאוד פוזיציות נסגרו, או שנאלצו להתפרק. אם הן נפח המסחר והן הריבית הפתוחה עולים, זה מצביע על כך שנפתחו הרבה פוזיציות.

יחס הלוואות מרווח BTC

יחס ההלוואות בשולי BTC רשם ירידה מהירה לאחר שביטקוין עבר את סף 50,000 USDT, וירד מ -15.3 ל -11.5. זה מעיד על רווחיות בשוק הממונף הספוט.

זמן איסוף נתונים: 2/12 6:00 בבוקר UTC עד 19/2 06:00 UTC

יחס הלוואות השוליים הוא נתוני מסחר בשוק נקודתי המראים את היחס בין משתמשים הלווים USDT לעומת BTC בהשאלה בערך USDT בפרק זמן נתון.. 

יחס זה גם מסייע לסוחרים לבחון את סנטימנט השוק. בדרך כלל, סוחרים השואלים USDT שואפים לקנות BTC, ואלה הלווים BTC שואפים לקצר אותו.

כאשר יחס הלוואות השוליים גבוה, זה מצביע על כך שהשוק הוא שורי. כשהוא נמוך זה מצביע על כך שהשוק הוא דובי. ערכים קיצוניים של יחס זה הצביעו היסטורית על היפוך מגמה.

תובנות סוחר

רובי, מנתח השקעות OKEx

המחיר הנוכחי של כ -52,000 USDT זקוק ליותר כסף חדש כדי להעלות את המחיר עוד יותר. משתתפי השוק מודעים גם לסיכונים האפשריים והוציאו רווחים מסוימים מהשוק בימים האחרונים. עם זאת, חדשות כמו MicroStrategy שמנפיקות חוב להמרה נוסף בסך 900 מיליון דולר עם אופציה נוספת תמורת 150 מיליון דולר לרכישת ביטקוין נוספים עשויות להמשיך ולהניע את השוק. קיצור ביטקוין הוא עדיין הצעה מסוכנת.

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, תכונות מעמיקות וחדשות אוסרות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner