ביטקוין זוכה בשווי שוק של 1 טריליון דולר בעוד שאסימונים מרכזיים גונבים זרקור

Market Watch Weekly הוא סקירה של שווקי הצפנה והתפתחויות בכל שבוע.

ביטקוין החל במגמת עלייה חזקה לאחר שירד לרמה של 46,000 דולר ארה”ב ביום שני האחרון, וקצר תשואה שבועית של 15% וקבע ביום ראשון בבוקר שיא חדש בכל הזמנים של 58,318 דולר ארה”ב, לפי מחיר הספוט של OKEx..

מובילת השוק השיגה ארבעה שבועות רצופים של עצרות ותשואה חודשית של כמעט 70%, בינתיים, שווי השוק הכולל של ביטקוין עלה לראשונה על רף טריליון הדולר. המגמה הספקולטיבית באה לידי ביטוי גם בשיעורי המימון הגבוהים בהתמדה, שנעו סביב 0.1% במשך תקופה ממושכת לאורך הבורסות באמצע השבוע..

שיעורי מימון BTC בין התאריכים 15 בפברואר עד 22 בפברואר. מקור: ספק

רווחים עצומים שכאלה הובילו משקיעים רבים להתחיל לצמצם את עמדותיהם ולקחת רווחים, כפי שבא לידי ביטוי כיצד ההטיה האסטרטגית לביטקוין – אינדיקטור המודד את תפיסת הערך של המשקיעים – ירדה בשבוע שעבר ב -13%. מצד שני, המשקיעים המוסדיים ממשיכים להמר על BTC. MicroStrategy השלימה הצעת חוב של 1.05 מיליארד דולר בקופון של 0% ופרמיית המרה של 50% לרכישת ביטקוין נוסף. על פי OKLink, יש כיום לפחות 24 חברות בבורסה המחזיקה 149,700 BTC ביחד.

הטיה אסטרטגית של Sentix על ביטקוין ומחיר ביטקוין. מָקוֹר: סנטיקס

ההסתברות ששוק השוורים יסתיים בטווח הקצר נותר קטן, מכיוון שכסף חדש שזורם לקריפטו עדיין עולה. תעודת הסל Bitcoin מטרה, שאושרה לאחרונה על ידי הרגולטורים באונטריו, משכה 421.8 מיליון דולר שווי נכסים לקרן הנסחרת במהלך שני ימי מסחר בלבד. השקת תעודת סל ביטקוין ראשונה זו בצפון אמריקה צפויה להקל על אישור מוצרי תעודת סל ביטקוין אחרים, שיאפשרו למשקיעים ומוסדות קמעונאיים רבים יותר להשיג חשיפה לביטקוין.. 

אסימוני חילופי ריכוז הופכים למוקדי שוק חדשים

בשל דמי הגז הגבוהים הנוכחיים ברשת את’ריום, משקיעים קמעונאיים רבים בעלי קרנות קטנות נאלצו לוותר על ההשתתפות ב- DeFi. בזיהוי ההזדמנות החלו חילופי מטבעות קריפטוגרפיים מובילים לעשות מאמצים לבנות מערכות אקולוגיות משלהן בשרשרת הציבורית. לדוגמה, OKEx השיקה את ה- Swap and Farm DApps ב- OKExChain בסוף ינואר. כתוצאה מתגמולי הכרייה הגבוהים בפרויקטים מרוכזים של DeFi, הבורסות המובילות משכו כמויות גדולות של הון ומשתמשים, מה שהגביר את הערכות השווי של אסימונים מרכזיים. בשבוע האחרון OKB זינקה ב -117%, בעוד שאסימני החליפין האחרים ציינו גם הם עליות. התחרות בין DeFi ו- CeDeFi הופכת עזה יותר ויותר.

בנוסף, מנתוני השוק הפרטי של נאסד”ק עולה כי משקיעים מוסדיים דחקו את הערכת השווי של Coinbase למעל 100 מיליארד דולר. חדשות אלה גם העלו את מחיר האסימונים המקוריים של הבורסות המובילות.

החזר שבועי של אסימונים מרכזיים מרכזיים, 2/15 עד 2/21. מקור: TradingView

אלטקוינים גדולים אחרים שעברו ביצועים טובים יותר מביצועי BTC בשבוע האחרון היו Cardano (ADA) ו- Polkadot (DOT), עלייה של 39% ו- 22% בהתאמה. העניין של משתתפי השוק ב "ישן" altcoins פחתה, כאשר XRP וגם Bitcoin SV (BSV) צפו בירידות של יותר מ -10%. לעומת זאת, Ether (ETH) ו- Litecoin (LTC) היו פושרים, עלייה של כ -4%.

החזר שבועי של אלטקויונים גדולים, 2/15 עד 2/21. מקור: TradingView

לאחר שאסימונים של CEX ראו עלייה בשבוע שעבר, אסימונים ילידי DEX שיחקו בסוף השבוע, כאשר Uniswap (UNI) ו- SushiSwap (SUSHI) גזרו תשואות שבועיות של 32% ו- 10%, בהתאמה. עם זאת, פרוטוקולים גדולים אחרים של DeFi הביאו לרוב לביצועים נמוכים יותר, עם תשואות שבועיות שליליות.

החזר שבועי של אסימונים גדולים של DeFi, 2/15 עד 2/21. מקור: TradingView

הערך הכולל הנעול בפרוטוקולי DeFi הגיע ביום ראשון לשיא כל הזמנים של 62.88 מיליארד דולר, לפי נתונים של DeBank. בהתאם לטלוויזיות בודדות, פרוטוקול ההלוואות Maker (MKR) הוביל את הרשימה עם 4.7 מיליארד דולר נעולים בערך, ואחריו מתחם (COMP) 5.4 מיליארד דולר.

הערך הכולל נעול ב- DeFi. מָקוֹר: דבנק

דעות המוסדות חלוקות לגבי הפוסט-שוק

CME עדכנה את החוזים העתידיים שלה בביטקוין (החל מה -16 בפברואר) נתוני מיקום ב -20 בפברואר. בתקופת דיווח זו, העלייה החדה של ביטקוין נעצרה, והמחיר עלה בכ -1,000 דולר בלבד.

במהלך תקופה זו, העניין הפתוח עלה מ -11,055 ל -11,426, ועלה בשבוע השני ברציפות והגיע לשיא חדש של כמעט ארבעה שבועות במהלך תקופת האיחוד..

חשבונות מנהלי נכסים ראו כי משרדיהם הארוכים מצטמצמים מ -387 ל -368, ואילו עמדות קצרות נותרו ללא שינוי על 564. הדבר משקף את יחסם הזהיר יותר של מנהלי הנכסים כלפי השוק שלאחר השוק..

חשבונות קרנות ממונפות רווחו כי עמדותיהם הארוכות עלו מ -3,149 ל -3,301, בעוד שהפוזיציות הקצרות עלו מ -8,481 ל -8,750. עלייה זו בשני הכיוונים שימשה כאות חיובי, מה שמעיד על קרנות המינוף עדיין שוריות בשוק העתידי.

נתוני החוזים העתידיים של ביטקוין CME – מספר חשבונות הקרנות הממונפות משתוקקים לעומת קצרים. מָקוֹר: Quandl

במבט קדימה השבוע

ה- S&מדד ה- P הגיע לשיא חדש בכל הזמנים בשבוע שעבר, אך לאחר עליות חדות רצופות, השוק מציג חולשה קלה. יו”ר הפדרל ריזרב של ארצות הברית ג’רום פאוול ישתתף בדיונים המדיניים המוניטריים החצי שנתיים בקונגרס ביום שלישי ורביעי, שיהוו מוקד לשוק ההון העולמי..

בינתיים, במרחב ההצפנה, הקהילה מצפה להודעות הקשורות לפרויקט Cardano, שעשויות לדחוף את מחיר האסימון גבוה יותר או לגרום לתיקון תלול תלוי באופן שבו משתתפי השוק מקבלים את החדשות..

לא סוחר של OKEx? למד כיצד להתחיל לסחור!

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, מאפיינים מעמיקים, מחקר מקורי & אוצר חדשות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner