מדריך מסחר במטבעות קריפטוגרפיים למתחילים

מבוא מקיף למסחר בביטקוין ובקריפטו

עם כמויות מסחר של 24 שעות ביממה הממוצעות סביב 50 מיליארד דולר השנה, ולעתים קרובות חצו 100 מיליארד דולר, שוקי המטבעות הקריפטוגרפיים צמחו משמעותית מאז שנותיהם הראשונות. כיום משתתפי שוק הקריפטו כוללים שילוב של סוחרים קמעונאיים ומוסדיים, ונכסים דיגיטליים – בהובלת Bitcoin (BTC) – נחשבים באופן נרחב למחלקת השקעות אלטרנטיבית..

אם אתה לא חדש בשווקי מטבעות קריפטוגרפיים, מדריך זה יציג בפניך את יסודות המסחר בקריפטו, ומאפשר לך להתחיל לסחור בביטחון מטבעות..

מבוא למסחר: קנו נמוך, מכרו גבוה

בבסיסו, המסחר כולל רכישה ומכירה של נכס בניסיון להרוויח. בעוד המסחר כיום כולל מכשירים שונים ומסובכים יחסית (עתידיות, אופציות, החלפות וכו ‘) ואסטרטגיות (גידור, קיצור, בוררות וכו’), העיקרון הבסיסי של קנייה נמוכה ומכירה של שיא נשאר רלוונטי לאורך כל הדרך..

המטרה העיקרית של סוחר היא לקנות מכשיר במחיר מסוים ולמכור אותו לאחר מכן במחיר גבוה יותר (במה שמכונה סחר ארוך), ולשלב לכיסו את ההפרש כרווח. סדר העסקאות יכול להשתנות – כפי שקורה בסחר קצר, בו סוחר מנסה למכור תחילה גבוה ולקנות נמוך בהמשך – אך המטרה היא זהה.

אמנם, באופן תיאורטי, זה נשמע כמו מושג פשוט, אך בפועל, זה כרוך בהערכת מחיר השוק של המכשיר, והאם הוא מוערך או מוערך יתר על המידה בכל זמן נתון. אחרי הכל, אתה יכול למכור מכשיר רק במחיר גבוה יותר אם מישהו אחר מאמין שהוא שווה יותר ומוכן לשלם עבורו.

רווחים והפסדים ממומשים ולא ממומשים

כניסה למסחר – בין אם אתה הולך ארוך או קצר – ידועה גם כנקיטת עמדה, וזה יכול להיות מרגש לראות את עמדתך מניבה רווח כשהשוק נע לטובתך. עם זאת, כל הרווחים שאתה רואה כנגד עמדתך הם "לא ממומש" (ידוע גם כ "רווחי נייר") עד שתצא ממש מהעמדה. יציאה מהעמדה פירושה למכור את המכשיר שאתה מחזיק (כנגד עסקאות ארוכות) או לקנות אותו בחזרה (כנגד מסחר קצר).

למשל, אם קניתם BTC אחד ב -5,000 דולר במהלך התרסקות מרץ 2020 בציפייה להערכה עתידית, הלכתם למעשה זמן רב. אם אתה עדיין מחזיק מטבע זה, ששוויו נכון להיום הוא סביב 18,250 $, יש לך רווח לא ממומש של 13,250 $ (כלומר, 18,250 $ – 5,000 $).

עם זאת, אם מחיר הביטקוין יירד לשעה 17,000 דולר בשעה הקרובה, גם הרווח הפוטנציאלי שלכם יופחת ל -12,000 דולר. דוגמה זו מדגימה שהרווח בפועל שלך יתממש רק כאשר אתה מוכר מטבע זה ויוצא מהפוזיציה הארוכה שלך. עד אז אתה יכול להסתכל רק על רווחים פוטנציאליים, או לא ממומשים.

באופן דומה, תנועות מחירים לא טובות מביאות "הפסדי נייר" שמתממשים גם רק כשיוצאים מהתפקיד. בשני המקרים, בתור סוחר, חשוב לזכור את ההבחנה בין רווחים והפסדים שלא מומשו למימוש, או P&L. רווחים והפסדים הם אמיתיים רק כאשר הם מומשים.

סחר או השקעה

מסחר והשקעה הן שתי פעילויות שונות, גם אם יעדיהן מתואמים במקצת. הן המשקיעים והן הסוחרים מחפשים רווחים, אך מחשבותיהם, האסטרטגיות וההתחייבויות שלהם שונים מאוד.

כשאתה משקיע בנכס, כגון BTC, אתה בעצם קונה את הרעיון ואפילו את התרבות שעומדת מאחוריו. יתכן שאתה מתחייב להחזיק בתפקידך – או "hodl" ה- BTC שלך – במשך שנים, אם לא עשרות שנים. לעומת זאת, כאשר אתה סוחר רק ב- BTC, אין לך התחייבויות כאלה ועוסק רק במחיר השוק לטווח הקצר ובאירועים המניעים אותו..

למרות שאין משך זמן קבוע המבדיל עסקאות מהשקעות, בדרך כלל סוחרים פעילים יותר בטווחי זמן קצרים ספציפיים יותר למטרה. סוחרי יום למשל, מחזיקים את עמדותיהם במשך שעות ביום, אך scalpers (קבוצת משנה של סוחרי יום) יכולים להיכנס ולצאת ממיקומים בתוך דקות, אם לא שניות..

הבחירה בין מסחר להשקעה תלויה ביעדים הכספיים האישיים שלך ובהערכה של המחיר, הערך והסיכוי של המכשיר הנבחר שלך, הן לטווח הקצר והן לטווח הארוך..

הבנת שווקי הצפנה

אמנם המסחר אינו מחייב שוק שוק בהחלט, אך לאחר שיש לו יתרונות משמעותיים. למרות שבאופן תיאורטי, אתה יכול לסחור בכל דבר על ידי פשוט לקנות אותו ישירות ממוכר ולמכור אותו למישהו אחר (נניח מהשכן שלך ואז למישהו שאתה מכיר), תרחיש זה אינו ניתן להרחבה..

לשווקים כמו לחילופי מטבעות קריפטוגרפיים יתרונות רבים, אך אולי ביסודם היכולת לספק נזילות, מה שאומר שסוחרים יכולים להשלים במהירות עסקאות סימולטניות תוך דקות מבלי לחפש או להמתין לקונים ומוכרים. נזילות בשוק היא מונח לאיזו קלות ומהירות תוכלו לקנות או למכור נכס כנגד הזמנות הקיימות בשוק, מבלי שהסחר שלכם ישפיע באופן דרסטי על מחיר השוק של הנכס..

באופן כללי, נכס נזיל הוא אחד שאנשים רבים מעוניינים לסחור בו – כלומר נפח המסחר של אותו נכס גבוה ומחיר הנכס אינו משתנה באופן דרסטי ממסחר לסחר. שווקים כגון בורסות מאגדים את הביקוש לנכס נתון במקום מרכזי כך שניתן יהיה להתאים בקלות ובמהירות בין קונים ומוכרים.

לאור הצורך בנזילות, אינדקסי מחירים אמינים, עסקאות מאובטחות ותכונות אחרות, כמעט כל המסחר במטבעות קריפטוגרפיים מבוצע כיום בבורסות ייעודיות כמו OKEx, או באמצעות מתווכים מתמחים..

עם OKEx, למשל, תוכלו לקנות או למכור BTC ושלל מטבעות קריפטוגרפיים נתמכים כמעט באופן מיידי, 24 שעות ביממה ושבעה ימים בשבוע, תמורת עמלה קטנה מאוד לכל עסק..

ספוט או נגזרות

שווקי הקריפטו עוקבים ברובם אחר אותם פורמטים של עמיתיהם המסורתיים ומחולקים לנקודות נגזרות. שוק נקודתי הוא המקום בו אתה יכול לקנות או למכור מטבע קריפטוגרפי באופן מיידי ולקבל את המטבעות / אסימונים שאתה סוחר בפועל. שוק נגזרים עוסק בחוזים – כגון חוזים עתידיים, אופציות והחלפות – העוקבים אחר, או שואבים, את ערכם מקריפטוגרפיה בסיסית. עסקאות הקשורות לחוזי נגזרות לא תמיד מספקות מטבעות / אסימונים בפועל לסוחר.

מטבעם, נגזרים הם מוצרי סחר מתוחכמים יותר ולעיתים כרוכים בסיכון גבוה יותר בהשוואה למסחר נקודתי. בעוד שמדריך זה יתמקד בעיקר ביסודות המסחר הספוט, רוב העקרונות הרחבים חלים גם על מסחר בנגזרים. תוכל לעיין במדריך שלנו לנגזרות קריפטו כדי ללמוד עוד על כל סוג ואיך זה עובד.

זוגות מסחר

בשווקי מטבעות קריפטוגרפיים, כמו בשווקים מסורתיים, מופיעים זוגות שונים למסחר (שכל אחד מהם מייצג שוק), המסומנים בשילוב של טיקרים נכסים, כגון BTC / USDT, ETH / BTC או LTC / BTC. כל זוג שוק מתייחס כראוי לשני מטבעות. לא תמיד מדובר במטבעות קריפטוגרפיים, מכיוון שחלפנות מסוימות תומכות בזוגות מסחר של פיאט – כלומר המסחר הוא בין מטבע קריפטו לפיאט, או מטבע שהונפק על ידי הממשלה – כגון BTC / USD, BTC / EUR או BTC / GBP. זוגות אלה משקפים הצעות מחיר או שערי חליפין. המטבע הראשון בצמד הוא "בסיס" המטבע, והשני הוא "ציטוט" מַטְבֵּעַ.

צמדי מסחר הם הדרך בה משתקפים לעתים קרובות מחירי מטבעות קריפטוגרפיים, במיוחד בבורסות. לדוגמא, צמד BTC / USDT הנסחר ב 18,250 USDT פירושו 1 BTC שווה 18,250 USDT, או בערך 18,250 $. באופן דומה, ETH / BTC ב- 0.03 פירושו 1 ETH שווה ל- 0.03 BTC, או כ- $ 550 בזמן כתיבת שורות אלה..

נקודה בקריפטו

כפי שפורט לעיל, זוגות המסחר כוללים מטבעות בסיס ומניות. בעוד שמטבעות בסיס יכולים להיות כל אחד מהמטבעות הקריפטוגרפיים הרשומים בבורסה, מטבעות הצעות מחיר הם בדרך כלל מוגבלים יותר.

במרחב הצפנה, BTC הוא המטבע הדיגיטלי המוביל והוא גם מטבע הציטוטים השולט בזוגות המסחר הנקובים בקריפטו. Tether Stablecoin (USDT) והאלטקוין המוביל, Ether (ETH), הם מטבעות ציטוטים נפוצים אחרים. ל- OKEx יש אסימון פלטפורמה משלה, OKB, המשמש גם כציטוט קריפטוגרפי בבורסה.

לפי פיאט

זוגות הנקובים בפיאט הם, בהשוואה לזוגות נקובים בקריפטו, אינטואיטיביים יותר עבור סוחרים המאזנים את חשבונותיהם במטבעות הפיאט שלהם. לדוגמא, סוחר הפועל בדולר עשוי להעדיף לסחור BTC / USD או זוגות מקבילים בכדי לראות את מחיר ה- BTC הנקוב בדולר..

עם זאת, מרבית חילופי הקריפטו (כולל OKEx) משתמשים במטבעות נייחים במקום במטבעות פיאט בפועל כדי לייצג זוגות נקובים. USDT הוא, ללא ספק, המטבע הנפוץ ביותר במחיר הדולר בשוק, אך אחרים כוללים TrueUSD (TUSD), מטבע USD (USDC), USDK ואחרים.

בחירת צמד מסחר

גם לזוגות המסחר הנקובים בקריפטו וגם לזוגות פיאט יש את היתרונות והחסרונות שלהם, והבחירה שלך תלויה ביעדי המסחר וביעדיך..

לדוגמה, סוחרים המעוניינים לשמור ולהחזיק את אחזקות ה- BTC שלהם (ללא קשר לאופן שבו המחיר הנקוב של פיטקון עצמו משתנה) מעדיפים זוגות הנקובים ב- BTC. עם זאת, מי שבסופו של דבר נסחר ברווחי פיאט ורוצה שהרווחים שלהם לא ישתנו עם תנועות מחיר מטבע יבחרו בזוגות נקובים..

הבנת מחיר ופעילות בשוק

כעת, לאחר שסיקרנו זוגות ומסחרים בבורסה, נדון כיצד הצעות מחיר אלה – שהן, תיאורטית, מחירי שוק – נוצרות.

אם צמד BTC / USDT נקבע על 18,000 USDT, המשמעות היא שהשוק ההולך בשוק עבור BTC 1 הוא 18,000 USDT. עם זאת, במציאות – ובמיוחד בשווקי קריפטו נדיפים – זהו תיאור מאוד פשוט של מחיר 1 BTC, מכיוון שהמחיר הנקוב המדויק כפוף לשינוי ולא בהכרח חל על שני המסלולים. לקנות ולמכור באותו מחיר).

נתון זה (18,000 דולר ארה”ב) הוא רק המחיר האחרון בו בוצעה סחר, קטן ככל שיהיה, בשוק. למרות שזה מבחינה טכנית הופך אותו למחיר השוק, מאוד לא סביר שזה יהיה המחיר שתקבל בפועל בשוק עבור הזמנות הקנייה או המכירה שלך..

במקום זאת, הצעות המחיר בפועל הקיימות בשוק מיוצגות על ידי "שואל" ו "הצעות מחיר," כאשר השאלות הן הזמנות מכירה (כלומר, אני רוצה למכור BTC במחיר נתון) והצעות מחיר הן הזמנות קנייה (כלומר, אני רוצה לקנות BTC במחיר נתון).

שואל והצעה, יצרנים ומקבלים

כפי שפורט לעיל, קיים הבדל בין המחיר הנסחר האחרון למחיר השוק בפועל. האחרון תלוי בגורמים שונים כגון התפשטות בין בקשות להצעות והעומק שלהם.

מוגדר בפשטות, השאלות הן הזמנות מכירה והצעות מחיר הן הצעות קנייה המופיעות כיום בשוק נתון (למשל ב- OKEx). כל בקשה והצעה כוללת מחיר וסכום. לדוגמא, שואל יכול לדרוש לקנות 0.5 BTC במחיר של 18,000 $ ל- BTC – המשמעות היא שמחיר ההזמנה הכולל יהיה 18,000 $ x 0.5 BTC = 9,000 $. באופן דומה, הצעה יכולה להיות עבור 0.25 BTC במחיר של 17,500 $ ל- BTC, כלומר, המציע מוכן לקנות 0.25 BTC תמורת 4,375 $ (כלומר, מחיר ההזמנה הכולל יהיה 17,500 $ x 0.25 BTC = 4,375 $).

הן בקשות והן הצעות מחיר ניתנות ללקיחה או למילוי על ידי כל אחד בבורסה (אלא אם כן הבקשה או ההצעה מבוטלות על ידי הסוחר לפני מילויה). עם זאת, בשני המקרים, אינך צריך למלא את כל סכום הבקשה או הצעת המחיר. אתה יכול לבחור כל סכום הנמוך מסכום הנקוב ועד. אם מסתכלים על הדוגמאות לשאול ולהציע הצעה לעיל, פירוש הדבר שיהיה לך טווח של 0.001 BTC (סכום ה- BTC המינימלי הסחיר ב- OKEx) ל- 0.5 BTC לדוגמא לשאול ו- 0.001 BTC ל- 0.25 BTC לדוגמא להצעה..

כאשר אתה סוחר בשוק כלשהו, ​​יש לך שתי אפשרויות. או שתוכל למלא, או "לקחת," כל אחת מהבקשות וההצעות הקיימות (כמוסבר לעיל) או "עשה" משלך. בכך אתה גם בוחר להפוך לא "יַצרָן" או א "לוקח," וההזמנות שלך כפופות לעמלות שונות בכל מקרה. מעודדים את היצרנים עם עמלות נמוכות יותר, מכיוון שהם מוסיפים נזילות לשווקים על ידי הצעה פעילה של עסקאות, בעוד שלוקחים משלמים עמלות מעט גבוהות יותר מכיוון שהם מסירים נזילות על ידי מילוי וצריכת הזמנות קיימות (כלומר, אלה שהוצעו על ידי יצרנים)..

לדוגמה, אם תסתכל על שוק ה- BTC / USDT ב- OKEx ותראה שיש לו את השאלה הנמוכה ביותר שלה, 18,050 USDT וההצעה הגבוהה ביותר שלה היא 17,800 USDT, זה אומר שהמחיר הנמוך ביותר שמישהו ב- OKEx מוכן למכור 1 BTC. באותו רגע הוא 18,050 USDT והמחיר הגבוה ביותר שמישהו מוכן לקנות 1 BTC עבור הוא 17,800 USDT. אתה יכול לבחור לקחת אחת מההזמנות האלה או לבצע בעצמך.

נניח שאתה בוחר לבקש בעצמך (כלומר הזמנת מכירה): אתה מוכן למכור את ה- BTC שלך (כל סכום) במחיר של 17,000 USDT ל- BTC. במקרה כזה, הזמנת המכירה שלך תוצג בשוק בתור השאלה העליונה, מכיוון שהיא נמוכה אפילו יותר מהבקשה הרווחת בעבר, שרצתה 17,050 USDT ל- BTC..

כל עוד אף אחד אחר לא מוכר BTC בשיעור נמוך משלך (17,000 USDT ל- BTC), בקשתך תהיה הראשונה בתור שתמלא בשוק..

בהתחשב בשווקים החופשיים שבהם מעורבים קונים ומוכרים המציינים את המחירים הרצויים שלהם – לא משנה כמה גבוה או נמוך – השוק מאזן את עצמו על ידי בחירת השאלות הנמוכות ביותר (כלומר, מוכרים עם הצעות המחיר הנמוכות ביותר) ואת ההצעות הגבוהות ביותר (כלומר, קונים עם הגבוהים ביותר מציע), מכיוון שהם מייצגים את המחירים הנוחים ביותר.

עומק השוק והתפשטותו

אמנם קריטי לפעילות השוק, אך השאלות וההצעות אינן משקפות את התמונה כולה בפני עצמה. כאמור לעיל, בקשה או הצעה יכולות להיות לכל סכום, אפילו נמוך ב 0.001 BTC (בערך 18 $, בזמן כתיבת שורות אלה).

אם מישהו רוצה למכור רק 0.001 BTC, ובהנחה ששאלה זו הייתה בראש השוק (כלומר מכיוון שהיא מציעה את המחיר הנמוך ביותר עבור BTC 1 בשוק באותו זמן), אז אם היית מנסה לקנות יותר מ- 0.001 BTC, היית לוקח אוטומטית את השאלה העליונה; עם זאת, סכום ההזמנה הנותר שלך (מעל 0.001 BTC) יעמוד בתור למילוי על ידי השאלה הטובה ביותר הבאה, עד להשלמת ההזמנה שלך.

כאן המקום להזכיר שתמיד יהיה הבדל במחיר בין ההצעה הנמוכה ביותר לבין ההצעה הגבוהה ביותר – כפי שראינו בדוגמה לעיל, שם היה 17,000 דולר ארה”ב לשאלת המחיר הנמוכה ביותר ו- 17,800 להצעה הגבוהה ביותר. הבדל זה במחיר מכונה השוק, או כממרח הצעת מחיר. מבלי שיהיה מרווח זה, לא יהיה תמריץ עבור מקבלי השוק לספק נזילות באמצעות הצעה או הצעה, מכיוון שגם הם רוצים לקנות נמוך ולמכור גבוה. בשווקים מאוד נזילים, לעומת זאת, המרווח הזה הוא מאוד הדוק – כלומר יש הבדל קטן בין מחירי הקנייה והמכירה – בעוד ששווקים עם נזילות נמוכה לרוב מרווחים רחבים יותר..

לאחר שהבנו את התפשטות הצעת המחיר, כעת דמיין שאם רוב השאלות או ההצעות בשוק הן בסכומים קטנים מאוד, נניח בערך 0.002 BTC כל אחת. בהתחשב בשורה שבה ההצעות וההצעות מסודרים בהזמנות עולות ויורדות, בהתאמה, מחיר הקנייה או המכירה שלך הופך להיות פחות נוח ככל שאתה עובר דרך אחת מהעמודות (של בקשות או הצעות מחיר), מכיוון שממרח הצעת המחיר מתרחב באופן משמעותי.

שוק BTC / USDT ב- OKEx נצפה במצב הבסיסי שלנו. מקור: OKEx

צילום המסך שלמעלה מציג את לוח המחוונים הנקודתי הבסיסי בשוק BTC / USDT ב- OKEx. החצים הירוקים מצביעים לעבר החלק של פקודות ההזמנות, שם השאלות הרשומות הן אדומות וההצעות ירוקות. שים לב כיצד השאלה הנמוכה ביותר היא 17,920.9 USDT ל- BTC ואילו השאלה הנראית לעין (יש יותר מאלה המוצגות כאן) היא 17,927.0 USDT ל- BTC – הבדל של בערך 6 USDT.

באופן דומה, בעוד שההצעה הגבוהה ביותר היא 17,920.8 USDT ל- BTC וההצעה הנמוכה ביותר הנראית לעין היא 17,916.6 USDT ל- BTC, אך גודלן של הצעות מחיר אלה, באופן קולקטיבי, אפילו לא מסתכם ב- 0.5 BTC. פירוש הדבר כי מוכר עם 0.5 BTC ומעלה בסופו של דבר ימלא את כל ההצעות הללו ויותר, אך המחיר שהמוכר יקבל עבור ה- BTC שלהם יופחת ככל שייגבה עמודת ההצעות..

אם נחזור לדוגמא הקודמת שלנו עם הזמנות קטנות (0.002 BTC כל אחת), אם תרצה למכור BTC אחד בשוק כזה, תצטרך לעבור 500 הצעות מחיר (של 0.002 BTC כל אחת) במחירים מצוטטים שונים לפני שההזמנה שלך תהיה מלא לגמרי. זה בהכרח יביא לכך שמחיר ההזמנה הסופי שלך יהיה פחות נוח מהמחיר הטוב ביותר בשוק כששאלת, מכיוון שהמרווח (או ההבדל במחיר) על 500 הצעות המחיר הללו היה רחב..

זוהי, עם זאת, דוגמה פשוטה למה שקורה בשוק שאין בו עומק מספק. עומק השוק הוא מדד ליכולת השוק להתמודד עם הזמנות גדולות מבלי שיהיה שינוי משמעותי בפיזור הצעת המחיר.

בסופו של דבר, הבנת מושגים אלה היא קריטית לביצוע אסטרטגיות המסחר שלך ומילוי ההזמנות שלך במחירים הרצויים.

ל- OKEx, כאחת הבורסות הגדולות בעולם של מטבעות קריפטוגרפיים מבחינת נפחי המסחר, יש נזילות ועומק בשוק המובילה בתעשייה – וכתוצאה מכך מרווחים מאוד הדוקים, מה שמביא למחירי מסחר נוחים, אפילו להזמנות גדולות מאוד..

להזמין ספרים

בכל בורסה, כל ההצעות והשאלות הפעילות בשוק רשומות במה שמכונה פקודת ההזמנות, המתעדכן בזמן אמת ומשקף את עומק השוק והנזילות. ספרי ההזמנות מלווים גם בתרשימי היסטוריית עסקאות המפרטות את העסקאות האחרונות שבוצעו בהצלחה.

עם זאת, יש לציין כי ההצעות והשאלות המופיעות בספר הזמנות ניתנות לביטול על ידי הסוחרים שפרסמו אותן, והן אינן מובטחות עד למילוין בפועל..

OKEx מאפשר למשתמשים להתאים אישית את תצוגות פנקס ההזמנות שלהם על ידי קבוצה של הזמנות הנמצאות בטווחי מחירים ספציפיים של מטבע הצעת המחיר.

סוגי צווי סחר והשימושים בהם

לאחר שכיסינו הרבה ממושגי המפתח לעיל, אנו יכולים כעת להתמקד בהגשת צווי מסחר. בכל פעם שאתה רוצה לבצע עסקאות, עליך לבצע הזמנה בשוק. שוב, אתה יכול לקבל בקשות והצעות מחיר קיימות או ליצור משלך.

בהתאם ליעדי המסחר ולאסטרטגיות שלך, אתה יכול לעשות שימוש במגוון סוגי הזמנות סחר הזמינות בבורסות כמו OKEx. במדריך זה נעבור על סוגי ההזמנות הנפוצים ביותר ומשמעותם עבור סוחרים.

הגבל הזמנות

צו הגבלה הוא הסוג הנפוץ ביותר של הזמנת סחר והוא מתאים לסוחרים מתחילים ומנוסים כאחד. כפי שהשם מרמז, הזמנת מגבלה מאפשרת לך להגדיר מגבלת מחיר ספציפית להזמנתך לקנות או למכור, והשוק יתאים אותה רק להצעת המחיר המדויקת שלך או יותר טוב..

לדוגמה, אם אתה מבצע הזמנת רכש מוגבלת עבור BTC אחד ב -17,123 $, היא תתמלא רק אם בשוק יש מוכר שמבקש 17,123 $ או פחות עבור BTC אחד. באופן דומה, הזמנת מכירה מוגבלת עם אותם פרטים תתמלא רק כאשר בשוק יש קונה שמוכן לשלם 17,123 $ ומעלה עבור ה- BTC 1 שלך..

OKEx כולל גם אפשרות מתקדמת יותר להזמנת מגבלות, הנקראת כראוי "צו הגבלה מתקדם," המאפשר לך להגדיר פרמטרים או תנאים נוספים – כולל "פוסט בלבד," "ממלאים או הורגים" ו "מיידי או בטל."

תנאים נוספים אלה מעניקים שליטה רבה יותר לסוחרים עם אסטרטגיות ספציפיות, ומאפשרים להם לפרסם הזמנות רק בתור מקבלי שוק (כלומר, לא לוקחים), ומבטיחים שההזמנות שלהם ממולאות לחלוטין או נהרגות (בניגוד למילוי חלקי), או ממולאות באופן מיידי או מבוטלות. (בניגוד להמתין על הלוקחים).

בהתחשב כיצד פקודות הגבלה מאפשרות לסוחרים לקבוע את המינימום המקובל שלהם ובעצם "לקחת את זה או להשאיר אותו" מציעים, הם קלים לניהול ומאפשרים חישובי רווח והפסד פשוטים יותר.

הזמנות שוק

כאשר הזמנות הגבלה מאפשרות לסוחרים לקבוע מחירים משלהם, גם אם זה אומר לחכות למילוי הזמנות, הזמנות השוק מתמלאות באופן מיידי בכל שיעורי השוק שמוכן להציע..

לדוגמא, אם ברצונך למכור 1 BTC בהזמנת שוק, הבורסה תמלא את הזמנתך מיד במחיר הזמין הטוב ביותר.

הזמנות שוק מוותרות על השליטה בפרטי מחיר בתמורה לביצוע מיידי ומועדפות על ידי סוחרים המחפשים החלפות מיידיות, ללא קשר לסטיות במחיר.

חשוב לציין כאן כי סביר מאוד שלא יהיה מסחר עם פקודות שוק רווחי בטווחי זמן קצרים יותר בגלל מרווח הצעות המחיר. אם תמשיך לקנות ולמכור ברציפות במחירי שוק, בעצם תקנה גבוהה ותמכור נמוך, וכתוצאה מכך תפסיד כסף..

הפסק הזמנות

סוג הזמנות מתקדם, הזמנות עצירה מאפשרות לסוחרים להגדיר תנאים, כגון "מחיר טריגר" ו "מחיר הזמנה," אשר כאשר הם מתקיימים, הם מפרסמים אוטומטית הזמנות קנייה או מכירה בשוק. OKEx תומך בשני סוגים של פקודות עצירה, "מותנה" ו "אחד מבטל את האחר" או הזמנות עצירה של OCO.

אף על פי שההתחלה עשויה להיראות בתחילה מסובכת להפליא למתחילים, הם מאוד שימושיים והגיוניים, ברגע שיש לך מושג כיצד הם עובדים.

בעת פרסום צו עצירה מותנה, למשל, אתה מתחיל בהגדרת מחיר טריגר. כפי שהשם מרמז, מחיר ההדק הוא רף המחיר שמפעיל או מפעיל את ההזמנה שלך. עם זאת, מחיר ההדק אינו המחיר שלפיו תבוצע ההזמנה שלך. לשם כך, יהיה עליך להגדיר פרמטר שני, מחיר ההזמנה, שהוא המחיר האמיתי שבו פורסמה הזמנת הקנייה או המכירה שלך. לחלופין, כדי להבטיח ביצוע מיידי, אתה יכול גם לבחור לבצע את ההזמנה שלך במחיר השוק אשר יהיה ברגע שהתנאי למחיר ההדק מתקיים..

צו עצירה מותנה בשוק ה- BTC / USDT ב- OKEx. מקור: OKEx

צו עצירה של OCO עובד באותה צורה, אך עם שתי קבוצות תנאים (שני תנאים ומחירי הזמנות) לעומת אחת בלבד. סוג הזמנה זה שימושי אם ברצונך לבצע הזמנות המכסות הן עליות שוק והן ירידות.

הזמנת עצירה של OCO בשוק ה- BTC / USDT ב- OKEx. מקור: OKEx

לדוגמא, אם ביטקוין נסחר ב 18,000 $ ואסטרטגיית המסחר שלך כוללת מכירה של 1 BTC ב 19,000 $ במקרה של עצרת, או מכירה ב 17,500 $ במקרה של ירידה, אתה יכול להשתמש בסוג ההזמנה של OCO כדי לבצע עסקאות אלה. אתה מגדיר קבוצה אחת של מחירי הדק והזמנה עבור החלק העליון והקבועה השנייה עבור החיסרון. בעסקת OCO, קבוצה זו של התנאים שתתקיים תחילה תבוצע, ואילו השנייה תבוטל אוטומטית.

בהתחשב בכמה מן המושגים שנדונו קודם במדריך זה, אנו יכולים להתייחס לשימוש בפקודות עצירה מותנות וב- OCO עם מימוש רווחים בזמן, כמו גם הפחתת סיכון על ידי מימוש הפסדים מוקדם, ברמות מקובלות שהוגדרו על ידך..

אמנם ישנם מספר סוגי הזמנות מתקדמים יותר הזמינים למשתמשים ב- OKEx, אך אלה שנדונו לעיל צריכים להספיק עבור מרבית הסוחרים המתחילים והבינוניים..

השלבים הבאים: התחל לסחור

מטרת המדריך הזה היא לתת לך מבוא שימושי למסחר במטבעות קריפטוגרפיים, שלאחריו אתה אמור להיות מסוגל להתחיל להתבונן ולהבין את פעילות השוק. בסופו של דבר, אתה יכול להיות משתתף בשוק – כלומר, להתחיל לסחור ולנסות את הכלים והאסטרטגיות שנדונו לעיל.

עם זאת, ההכרה בסיכונים הכרוכה גם במתחילים מכיוון ששווקי הקריפטו מסוכנים והפכפכים בהרבה משווקים מסורתיים. לא תמיד סוחרים מצליחים צודקים, אך תמיד יש להם תוכנית ואסטרטגיות יציאה המתאימות למטרותיהם ותיאבון הסיכון.

ל- OKEx תכונות רבות שמטרתן לחנך ולהקל על מתחילים במסחר בקריפטו. אם עדיין אין לך חשבון OKEx, הירשם לחשבון עוד היום. אתה יכול גם להתחיל במסחר בהדגמה – מה שאומר שאתה יכול להתאמן על מסחר ב- OKEx מבלי להסתכן בהפסד של כסף אמיתי – ולתבוע עד 80 $ בקריפטו על ידי שימוש ב- OKEx והזמנת אחרים להצטרף..

עקוב אחר OKEx

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner