מדריך עתידי ביטקוין: הבורסות הטובות ביותר + כיצד עובד המסחר

מה הם עתיד ביטקוין? כיצד פועלים החוזים העתידיים בביטקוין? מהן הבורסות הטובות ביותר לעתיד בביטקוין?

החוזים העתידיים בביטקוין חיים וקיימים בשנת 2019. ביום ממוצע, משקיעים מחליפים מעל 5 מיליארד דולר בחוזים עתידיים של ביטקוין.

אבל מה זה בעצם עתיד ביטקוין? כיצד פועלים חוזים עתידיים בביטקוין? כיצד אוכל להתחיל לסחור בחוזים עתידיים בביטקוין?

היום אנו מסבירים את כל מה שצריך לדעת על סחר בחוזים עתידיים בביטקוין.

מהו חוזה עתידי?

חוזה עתידי מאפשר למשקיע לקנות או למכור נכס במחיר מסוים במועד מסוים שנקבע בשלב כלשהו בעתיד. משקיעים בביטקוין יכולים לסחור בחוזים עתידיים בשוקי החוזים העתידיים.

באופן מסורתי, שוקי העתיד הפעילים ביותר היו מעורבים בזהב, נפט או סחורות שונות.

החוזה העתידי עצמו מכיל פרטים על סוג הנכסים הנסחר. החוזה מפרט גם את גודל הרכישה, יום המסחר הסופי, מועד הפירעון והבורסה בה החוזה נקנה או נמכר.

מכיוון שחוזה החוזה העתידי קשור לערך הנכס, הערך הבסיסי של חוזה החוזים העתידיים עבור מכשיר מסוים מתומחר בהתאם לנכס עצמו..

כיצד עובד סחר בחוזים עתידיים?

סחר עתידי כולל שני צדדים. צד אחד הולך זמן רב על סוג נכסים ואילו הצד השני קצר. אמנם סקרנו בפירוט רב את ניתוח תרשימי הביטקוין, אך ללמוד כיצד לסחור בחוזים עתידיים בביטקוין הוא קטגוריה אחרת להבנה כולה.

חוזה העתיד נוצר על פי דרישה: החוזה אינו מוצע באופן אוטומטי בשוק. חוזה עתידי נוצר כאשר קונה מותאם למוכר.

פוזיציה קצרה משמשת להבטחת מחיר מכירה כעת על מנת להגן על מישהו – כמו מגדר – מפני ירידת מחירים בעתיד. המיקום הקצר מנצח אם המחיר ימשיך לרדת.

עמדה ארוכה משמשת להבטחת מחיר קנייה כדי לנצל את עליית המחירים בעתיד. העמדה הארוכה מנצחת אם המחירים ימשיכו לעלות.

בשתי העמדות הללו, הסוחר ננעל בחוזה בנקודת מחיר ספציפית.

חוזים עתידיים מתחילים כהסכם בין שני צדדים, אם כי ככל הנראה החוזה יחליף ידיים מספר פעמים לפני שהחוזה יפוג.

עם סיום חוזה החוזה העתידי, ההסדר יכול להיות פיזי (במקרה של סחורות) או באמצעות הסדר מזומנים (במקרה של מרבית חילופי החוזים העתידיים בביטקוין).

כאשר חוזה עתידי הוא מיושב פיזית, הסחורה נמסרת במחיר המוסכם. בדרך כלל, חוזים עתידיים משמשים משקיעים כדי לגדר חשיפה פיזית למכשיר מסוים, או על ידי ספקולנטים, שאף אחד מהם לא מחפש מסירה פיזית של הנכס..

כאשר חוזה עתידי הוא מסולק במזומן (הידוע גם בשם מוסדר כלכלית), אין החלפה פיזית של סחורות; במקום, מוחלף סכום שווה ערך במזומן. החוזה מוסדר על ידי לקיחת ההפרש בין מחיר החוזה במועד רכישתו לבין המחיר בעת ההסדר.

מסחר עתידי בביטקוין נוקט בגישה דומה. חוזים עתידיים בביטקוין בהסדר מזומנים מאפשרים לסוחרים להשיג חשיפה ו / או לגדר את חשיפתם לנכס הקריפטו מבלי שיידרשו בפועל לנהל את המפתחות הפרטיים שלהם או ליצור חשבון קריפטו לרכישת ביטקוין. עתידי ביטקוין מסודרים פיזית, כמו המוצר שמציע Bakkt, דורשים אחסון פיזי של ביטקוין.

חוזים עתידיים בפועל

בפועל, חוזים עתידיים משמשים לרוב על ידי מגדרים וספקולנטים. חברת תעופה עשויה לגדר את עצמה מפני עליית מחירי הנפט, למשל, בעוד שספקולנט עשוי לקנות היום חוזים עתידיים בביטקוין בציפייה לעליית מחירי הביטקוין בהמשך..

מגדרים יכול להיות ארוך או קצר. ננקטת עמדה קצרה כדי להבטיח מחיר כעת כדי להגן על המגדר מפני ירידת מחירים בעתיד, בעוד עמדה ארוכה מגנה מפני עליית מחירים בעתיד..

ספקולנטים ללכת קצר כאשר הם מצפים שהמחירים יירדו בעתיד. הם אורכים זמן רב כאשר הם מצפים שהמחירים יעלו בעתיד.

כל חברות התעופה, למשל, מגנות על עצמן מפני תנודות במחירי הנפט על ידי רכישת חוזים עתידיים. חברת התעופה תרכוש היום חוזה עתידי לנפט גולמי. לחוזה זה יהיה מחיר מוגדר ותאריך מסירה בעתיד. זה מבודד את חברת התעופה מתנודות העלות של הנפט הגולמי: חברת התעופה מושפעת מתנודות העלויות של הנפט הגולמי כמצרך פיזי, אך היא הגנה על עצמה בשוק העתיד..

ספקולנטים, בינתיים, עשויים לקנות היום חוזה עתידי של ביטקוין. חוזה עתידי זה מבטיח שהספסר יוכל לקנות ביטקוין שנה אחת מעכשיו במחיר של 8,000 דולר. אם מחיר הביטקוין יעלה ל 15,000 $ עם תום החוזה, אז הספקולנט הרוויח סכום כסף משמעותי. אם מחיר הביטקוין יורד ל -5,000 דולר עם תום החוזה, אז הספסר הפסיד כסף.

לחלופין, נבחן את המקרה של כורה בביטקוין. כורה בביטקוין, למשל, עשוי למכור חוזים עתידיים בביטקוין כהגנה מפני תנודתיות מחירים. כורה הביטקוין הוא כמו חקלאי פולי סויה העוסק בחוזים עתידיים עם פולי סויה: הכורה ‘יקצור’ BTC בשלב כלשהו וירצה למכור אותו. כדי להתגונן מפני הסיכון של ירידת מחיר הביטקוין, הכורה יכול לנעול במחיר ספציפי של BTC לתאריך עתידי ספציפי.

היסטוריה של שוקי החוזים העתידיים

שוקי החוזים העתידיים אינם חדשים; שוק החוזים העתידיים הראשון, שנקרא בורסת האורז דוג’ימה, הושק ביפן בשנת 1710. הסוחרים היו קונים או מוכרים חוזים עתידיים על בסיס מחיר האורז..

יש הטוענים כי בורסת המתכות בלונדון פעלה באופן דומה עוד במאה ה -16. אחרים מצביעים על קוד חמורבי משנת 1750 לפני הספירה שאפשר למסור מכירות של סחורות ונכסים ממחיר מוסכם רץ במועד עתידי..

בכל מקרה, שווקי העתיד קיימים זמן מה. המסחר העתידי בביטקוין, לעומת זאת, הוא חדש ביותר.

היסטוריה של עתיד ביטקוין

שוקי החוזים העתידיים בביטקוין הראשונים הושקו בדצמבר 2017. באופן רשמי, Cboe Futures Exchange, LLC (CFE) הייתה הראשונה שרשמה עתידי ביטקוין. המתחרה החוצה הארגון של הארגון, עם זאת, קבוצת CME, הייתה הראשונה שהודיעה על השקת המסחר העתידי בביטקוין, אם כי הם לא השיקו את הבורסה שלהם עד 17 בדצמבר..

כיום, Cboe ו- CME הן שתי בורסות החוזים העתידיים הגדולות והמוסדרות ביותר, אם כי צצו הרבה מתחרים אחרים..

מדוע היינו זקוקים לבורסות עתידיות בביטקוין? ובכן, בדיוק כמו בשוקי הסחורות, המשקיעים היו זקוקים לדרך לגידור.

לפני השקת המסחר העתידי בביטקוין, הכורים עמדו בפני עתיד לא ידוע ועלויות תפעול קבועות. הכורים כורים ביטקוין והחזיקו ביטקוין, ואז הוציאו כסף על חשבונות שירות והוצאות תפעול, אך הם לא היו בטוחים כמה הביטקוין שלהם בסופו של דבר יהיה שווה. בדיוק כמו חברות תעופה, כורים היו זקוקים לדרך לגדר את ההימורים שלהם. לכן אנו זקוקים לחוזים עתידיים בביטקוין.

למרות ש- Cboe ו- CME Group הן שתי הבורסות הגדולות והידועות ביותר בביטקוין, הם לא השחקנים היחידים במשחק..

בורסת סחר עתידית בביטקוין אחת עוקבת אחר ההיסטוריה שלה עוד בשנת 2011. OrderBook.net הושק בשנת 2011 (במקור המכונה iCBIT). הבורסה נמשכה עד לשנת 2016. בשיאה, מכרה OrderBook.net מיליוני חוזים עתידיים מדי חודש. OrderBook.net נסגר מאז.

לאחרונה, TD Ameritrade נכנסה למשל לחלל המסחר בחוזים עתידיים בביטקוין. כל מי שיש לו חשבון TD Ameritrade יכול לסחור באופן פעיל בחוזים עתידיים בביטקוין. TD Ameritrade מציעה מסחר עתידי בביטקוין, אם כי תצטרך לעמוד בדרישות מסוימות כדי לקבל זכאות (כיתרת חשבון מינימלית של 25,000 $).

כיום יש לנו עשרות פלטפורמות סחר עתידיות בקריפטו. מרבית הפלטפורמות המוסדיות המוסדרות בצורה הטובה ביותר ממשיכות להתמקד בחוזים עתידיים בביטקוין וב- USD. עם זאת, ספקים רבים אחרים מציעים כעת מסחר עתידי ב- Ether (ETH), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH) ו- Ripple (XRP).

Kraken, למשל, מציעה את כל זוגות חוזי החוזים העתידיים הבאים: BTC / USD, ETH / USD, LTC / USD, BCH / USD, XRP / USD ו- XRP / BTC.

בינתיים, לשני שווקים לא מוסדרים, OKEx ו- BitMEX, כל אחד מהם נפחים יומיים ממוצעים העולים על מיליארד דולר בממוצע, מה שהופך אותם לשתי בורסות העתיד הגדולות בביטקוין הקיימות כיום..

שלוש סיבות עיקריות לסחר בחוזים עתידיים בקריפטו

יש שלוש סיבות עיקריות לכך שחברה, משקיע או מוסד סחרו בחוזים עתידיים בביטקוין:

סיכון מחיר גידור: משקיעים המחזיקים בנכסים דיגיטליים יכולים למתן את הסיכון למחיר יורד על ידי נקיטת עמדה עתידית קצרה על הנכס המדובר. אם המחיר יירד, הפוזיציה הקצרה תמתן הפסדים על ידי מתן הכנסות נוספות.

ספקולציות לגבי כיוון השוק: סחר בחוזים עתידיים במטבעות קריפטוגרפיים מאפשר למשקיעים לשער אם המחירים יעלו או ירדו. אם אתה מאמין שמחיר הביטקוין עומד לעלות בצורה חדה, או לדוגמא, תוכל להקדיש זמן רב במיוחד לחוזים עתידיים על ביטקוין כדי להכפיל את התשואות שלך. אם אתה מאמין ש- ETH עומד לצנוח, אתה יכול לקצר את עתיד ה- ETH.

ייצב את תנודות המחירים: חברות תעופה מייצבות את תנודות מחירי הנפט על ידי קניית חוזים עתידיים על נפט גולמי. יש שעושים את אותו הדבר בעתיד של ביטקוין. כורה עם תזרים ביטקוין צפוי או מפעיל כספומט עם מלאי לניהול, למשל, עשוי להחליק את החשיפה לתנודות המחירים באמצעות עתיד ביטקוין..

בדרך כלל, רוב סוחרי החוזים העתידיים בביטקוין מתחלקים לאחת הקטגוריות שלמעלה.

מינוף וסחר עתידי בקריפטו

למנוף תפקיד מכריע במסחר עתידי. תראה הרבה בורסות עתידיות המפרסמות כמה מינוף הן מציעות. CME ו- Cboe מציעות מינוף של פי 3 עד פי 5, בממוצע, בעוד שבורסות לא מוסדרות מציעות מינוף של פי 20 עד 100 פעמים.

החוזים העתידיים הם יעילים מאוד בהון, מה שאומר פחות כסף לפתיחת פוזיציות נדרש מאשר אם היית מסחר נקודתי (פי 1) או מסחר בשוליים (פי 3 עד 5).

זו הסיבה ששווקים עתידיים רבים בביטקוין – כמו קראקן – מאפשרים לך למנף את עמדתך עד פי 50, בהנחה שיש לך ביטחונות מספיקים..

נניח שיש לך 10 BTC ופוחדים מירידת מחירים. עם מסחר נקודתי, אתה צריך לסמוך על 100% מהכסף שלך לבורסה הספוטית כדי למכור. בהחלפת מרווח, תצטרך לסמוך על 20%. עם חוזים עתידיים על קריפטו פי 50 כמו שאנו רואים בקראקן, אתה יכול לסמוך על 2% מהכסף שלך בבורסה.

מכיוון שהחוזים העתידיים בקריפטו משתמשים בביטחונות הנמוכים מ -2% מהסכום הרעיוני, החוזים העתידיים בקריפטו מאפשרים לך לקחת עמדות עם מינוף של עד פי 50, מה שמקנה לסוחרים את הגמישות למצב את עצמם בשוק תוך שמירה על סיכון חליפין נמוך יותר ממה שהיה להם במקום או פלטפורמות מסחר בשוליים.

החליפין העתידיים הטובים ביותר בביטקוין הקיימים כיום

כיום, Cboe ו- CME נותרו שני שוקי העתיד הגדולים והמוסדרים בביטקוין בעולם.

גם מתחרים אחרים נכנסו לשוק. כעת תוכל לסחור בחוזים עתידיים על קריפטו בבורסות קריפטו מוסדרות היטב כמו Kraken, למשל. אתה יכול גם לסחור בחוזים עתידיים בבורסות קריפטו לא מוסדרות כמו Deribit, BitMEX ו- OKCoin.

מועצת הבורסה של שיקגו (Cboe)

Cboe הייתה השוק המוסדר הראשון שהשיק מסחר עתידי בביטקוין. החברה ניצחה את המתחרה החוצה שלה, CME Group, להשקה, למרות שקבוצת CME הודיעה שבועות קודם לכן על סחר בחוזים עתידיים. המאפיינים העיקריים של סחר עתידי בביטקוין ב- Cboe כוללים:

 • תאריך רישום: 10 בדצמבר 2017
 • סמל טיקר: XBT
 • יחידת חוזה: שווה ל- 1 BTC
 • תיאור: חוזים עתידיים מסולקים במזומן, בהתבסס על מחיר המכירה הפומבית של Exchange Gemini עבור ביטקוין בדולר דולר.
 • תמחור: דולר אמריקאי
 • הֶסדֵר: שווי ההתיישבות הסופי יהיה מחיר המכירה הפומבית של הביטקוין בדולר שנקבע בשעה 16:00 EST בתאריך הסילוק הסופי על ידי בורסת תאומים.
 • שעות מסחר: 8:30 עד 315 בערב שני עד שישי
 • שיעורי שוליים: 40%
 • קָרְחַת יַעַר: תאגיד סליקת אפשרויות
 • תוקף חוזה: שבועי, חודשי, רבעוני

קבוצת חילופי מרכנתיל שיקגו (CME)

קבוצת מרכנתיל בשיקגו (CME) השיקה את שוק סחר החוזים העתידיים שלה בביטקוין שבוע בלבד אחרי Cboe. כיום, הפלטפורמה מתפקדת באופן דומה להיצע של Cboe, אם כי ישנם הבדלים קטנים בין שתי האפשרויות.

 • תאריך רישום: 17 בדצמבר 2017
 • סמל טיקר: BTC
 • יחידת חוזה: שווה ל- 5 BTC
 • תיאור: הסדר מזומנים מבוסס על שיעור ההפניה לביטקוין CME CF (BRR), המשמש כשיעור התייחסות פעם ביום למחיר הדולר של הביטקוין.
 • תמחור: דולר אמריקאי
 • הֶסדֵר: מחיר החוזה נעשה באמצעות ה- CMR CF BRR, שנבנה סביב העקרונות של IOSCO עבור אמות מידה פיננסיות. BRR לוקח נתונים מ- Bitstamp, Coinbase, itBit ו- Kraken כדי לחשב את התמחור.
 • שעות מסחר: ראשון עד שישי בין השעות 18: 00-17: 00, עם הפסקה של שעה בשעה 17:00.
 • שיעורי שוליים: 35%
 • קָרְחַת יַעַר: CME ClearPort
 • תוקף חוזה: אחת לחודשיים

TD Ameritrade

TD Ameritrade השיקה לאחרונה מסחר עתידי בביטקוין למשתמשים מתאימים. כל מי שיש לו חשבון TD Ameritrade שעומד בכישורים יכול להתחיל לסחור בחוזים עתידיים בביטקוין ישירות מהחשבונות שלהם. TD Ameritrade שותפה עם CME Group כדי להציע סחר עתידי בביטקוין: אתה נסחר דרך חשבון TD Ameritrade שלך, למרות שכל העסקאות מוצגות מעל שוק CME Group..

כדי להעפיל למסחר עתידי בביטקוין של TD Ameritrade, חשבונך צריך לעמוד בכישורים הבאים:

 • שוליים מופעלים
 • אישור אופציה למרווח דרג 2
 • תכונות מתקדמות מופעלות
 • אישור למסחר בחוזים עתידיים
 • חשבון מינימום של 25,000 $

הדרישה של TD Ameritrade למסחר בחוזים עתידיים בביטקוין גבוהה פי 1.5 מדרישות שולי החליפין. לאחר האישור, אתה מוכן להתחיל לסחור באופן מיידי בחוזים עתידיים בביטקוין.

קראקן

לקראקן יש אחת מפלטפורמות המסחר הקריפטו החזקות ביותר הקיימות כיום. Kraken מאפשר לך לסחור במגוון מטבעות קריפטוגרפיים בכמה זוגות. המאפיינים העיקריים בשוק המסחר העתידני של קריקן כוללים:

 • זוגות מטבע מרובים: BTC / USD, ETH / USD, LTC / USD, BCH / USD, XRP / USD ו- XRP / BTC.
 • מינוף: מינוף עד פי 50 (זמין בכל הזוגות)
 • מסגרת זמן: נצחי, חודשי ורבעוני (רק לוחות זמנים נצחיים ורבעוניים זמינים ל- XRP / BTC)
 • גודל חוזה: 1 דולר (1 XRP לזוג XRP / BTC)
 • בטחונות: BTC, ETH, LTC, BCH או XRP
 • סוּג: הפוך (וניל לזוג XRP / BTC)
 • עמלות: 0.075% נוטל, 0.02% יצרן
 • הֶסדֵר: הרווח ממסחר מוסדר וזמין באופן מיידי. החוזים מתיישנים בתום התפוגה והריבית הפתוחה מוסדרת במזומן בנכס הביטחונות.

אחד היתרונות הגדולים ביותר של מסחר עתידי קריפטו עם Kraken הוא שאתה יכול למנף עד פי 50 בכל הזוגות.

בקקט

באקט הוא המצטרף החדש למרחב המסחר בחוזים עתידיים בקריפטו. Bakkt הוא סטארטאפ קריפטו שהושק על ידי Exchange Intercontinental (ICE), אותה חברה שעומדת מאחורי הבורסה בניו יורק (NYSE). במקור הוכרז בשנת 2018, תאריך ההשקה של בקקט נדחק במשך שנה אחורה.

לבסוף, בקקט השיקה בספטמבר 2019 עם המוצר הראשון שלה: חוזה עתידי של ביטקוין המיועד למשקיעים מוסדיים שרוצים להמר על מחירו העתידי של הביטקוין..

אחד ההבדלים הגדולים ביותר בין בקקט למתחרותיה הוא שחוזי העתיד של בקקט מוסדרים פיזית בביטקוין ‘אמיתי’. בניגוד לחוזים עתידיים מסורתיים בבורסות אחרות, שהם פשוט נגזרות של ביטקוין, בקט משתמש בביטקוין פיזי.

מאפיינים מרכזיים אחרים של Bakkt כוללים:

 • משמורת: שלא כמו כל שוק עתידי קריפטו אחר, Bakkt מאחסן ביטקוין פיזי. החברה השקיעה משמעותית באבטחה פיזית וסייבר חדישה, ובסופו של דבר אפשרה לה ליצור שירות משמורת ממוסד המתאים למשקיעים קמעונאיים ומוסדיים כאחד..
 • אותה טכנולוגיה כמו ICE ו- NYSE: Bakkt עשוי להיות חילופי הקריפטו המאובטחים ביותר שיש. הבורסה בנויה על אותה טכנולוגיה שמפעילה חילופי בינלאומיים גדולים כמו ICE ו- NYSE.
 • חוזים שהועברו פיזית: שלא כמו כל שאר חילופי החוזים העתידיים בקריפטו המפורטים כאן, בקט משתמש בחוזי עתיד ביטקוין המועברים פיזית. במקום לסחור רק בנגזרות של ביטקוין ולהסדיר במזומן, משתמשי בקקט מסדרים חוזים בביטקוין אמיתי.
 • תואם: Bakkt בנוי לעמידה מהיסוד. על המשתמשים לבצע אימות KYC ו- AML. ל- Bakkt יש גם ניתוח ומעקב ברשת על כל פיקדונות ומשיכות הקריפטו. בסך הכל, Bakkt ממצבת את עצמה כסביבת מסחר בטוחה ומוסדרת.

כיום, Bakkt מציע רק חוזים עתידיים שעומדים על פיסי BTC / USD. בהתקדמות, עם זאת, בקט מתכנן להשיק זוגות והצעות נוספות.

מתווכים אינטראקטיביים

מתווכים אינטראקטיביים מאפשרים לך לקנות חוזים ארוכים עם דרישת מרווח של 50%, וזה הכי טוב בשוק. למרות שמתווכים אינטראקטיביים גובים עמלות מעט גבוהות יותר מהמתחרים, הפלטפורמה מקבלת גם מגוון מטבעות שונים. בנוסף, ברוקרים אינטראקטיביים מאפשרים לך לקנות חוזים עתידיים ב- Cboe או CME.

התכונות העיקריות של מתווכים אינטראקטיביים כוללות:

 • מטבעות מקובלים: USD, EUR, GBP, AUD ו- CAD
 • שיטות הפקדה: חוטי בנק, ACH, BPay, EFT, צ’קים
 • עמלות: תשלום בסך 5 דולר ב- CBOE, 10 דולר ב- CME

החיסרון העיקרי של מתווכים אינטראקטיביים הוא כי מכנסיים קצרים צריכים לספק מרווח עודף, מה שאומר שאתה צריך לשלוט ביותר מהערך הנומינלי כדי לפתוח שורט, ומסיר חלק גדול מהתמריץ לסוחר לפתוח שורט מלכתחילה. החיסרון הנוסף של מתווכים אינטראקטיביים הוא העמלות הגבוהות של 5 עד 10 דולר.

TradeStation

ל- TradeStation יש כמה מהעמלות הזולות בתעשיית המסחר בחוזים עתידיים בביטקוין. החיסרון העיקרי של TradeStation הוא שאתה צריך להוריד 66% מהערך הנומינלי של עמדתך כדרישת מרווח, שמביסה חלק מהיתרונות של מסחר בחוזים עתידיים..

עם זאת, TradeStation מציעה גישה לשווקי המסחר העתידיים של CME ו- Cboe bitcoin, והעמלות בסך 1.50 דולר זולות מאוד..

סחר אלקטרוני

E Trade היא ענקית סחר אמריקאית שהחלה לאחרונה להציע ללקוחות חוזים עתידיים בביטקוין באמצעות פלטפורמת המסחר של Optionshouse. משתמשים יכולים לסחור הן בחוזי CME והן ב- Cboe עם נדרש מרווח של 80%. עסקאות מבוטחות בדולר ארה”ב.

לסחר אלקטרוני יש גם עמלות סבירות (אם מעט גבוהות) של 2.50 דולר.

CryptoFacilities

CryptoFacilities מורשה ומוסדר על ידי הרשות להתנהלות פיננסית של בריטניה (FCA), מה שמקנה לה שכבת סמכות נוספת על BitMEX, Deribit, וכמה מהספקים הלא מוסדרים ברשימה זו..

ל- CryptoFacilities יש גם מבנה עמלה תחרותי עבור עסקאות עתידיות בביטקוין, כולל עמלות של $ 0 ליצרן ודמי לקוח נמוכים כמו 0.0008. אחד הדברים החריגים ב- CryptoFacilities הוא שהפלטפורמה מקבלת קריפטו רק עבור פיקדונות. עם זאת, משתמשים מתקבלים מכל מקום בעולם (למעט ארצות הברית ומדינות הסנקציה.

התכונות העיקריות של CryptoFacilities כוללות:

 • שעות מסחר: 24/7
 • מסגרות זמן: נצחי, חודשי ורבעוני
 • מינוף: עד פי 50
 • זוגות קריפטו: BTC, ETH, XRP, LTC ו- BCH

אחד היתרונות העיקריים של CryptoFacilities הוא שהיא מציעה שווקי Ripple (XRP). ניתן לבטח עסקאות בזוג XRP / USD ו- XRP / BTC ב- XRP עצמו. תכונה זו הופכת את CryptoFacilities לאופציה פופולרית במיוחד עבור משקיעים המחזיקים כמויות גדולות של אדווה.

BitMEX

BitMEX הוא שוק סחר בחוזים עתידיים לא מוסדרים עם מעט חוקים אך הרבה נזילות. זהו אחד משוקי החוזים העתידיים הגדולים בעולם בקריפטו, ומגמד את מתחרותיה המוסדרות יותר כמו Cboe ו- CME Group. ביום ממוצע, BitMEX תראה עסקאות קריפטו מעל 2 מיליארד דולר בפרק זמן של 24 שעות.

BitMEX גובה דמי יצרן של 0.025% ודמי נוטל של 0.075%.

אחד היתרונות הגדולים ביותר של BitMEX הוא שהבורסה מציעה מינוף של עד 100X, גבוה בהרבה מכל המתחרים הרשומים כאן. סוחרים יכולים להגדיר מינוף בין 1 ל 100 על בסיס סלידתם מסיכון.

מאפיינים מרכזיים אחרים של BitMEX כוללים:

 • שעות מסחר: 24/7
 • מסגרות זמן: תמידית, רבעונית ודו-רביעית
 • תְפוּגָה: ביום שישי האחרון של חודש החוזה בשעה 20:00 אחר הצהריים
 • מינוף: 1 עד 100 פעמים
 • זוגות קריפטו: ADA, BCH, EOS, ETH, LTC, TRON ו- XRP
 • ארצות אסורות: ארצות הברית, קנדה, קובה, חצי האי קרים, איראן, סוריה וצפון קוריאה
 • כרך: נפח מסחר יומי של 2 עד 4 מיליארד דולר (2019)

BitMEX משתמשת בפיצול 50/50 בין Coinbase ו- Bitstamp כמדד מחירי הביטקוין הבסיסי שלה, מה שמקנה לבורסה שכבה נוספת של לגיטימציה..

OKCoin / OKEx

OKEx היא הזרוע הבינלאומית של בורסת OKCoin, שנוסדה בשנת 2013. הבורסה רשומה במלטה אך מנוהלת מהונג קונג, ומספקת בעיקר סוחרים בסין ובמדינות אסיה אחרות..

כיום אנשים נוטים להשתמש בערכות OKCoin ו- OKEx. איך שלא תקראו לזה, OKCoin / OKEx הוא לעתים קרובות שוק הסחר העתידי בביטקוין הגדול באינטרנט, אם כי הוא מנוצח מדי פעם על ידי BitMEX. OKCoin פופולרי במיוחד בקרב סוחרי עתיד קריפטו מבוססי אסיה.

OKCoin מציעה מינוף של עד 20X בשלושה מטבעות קריפטוגרפיים שונים. הוא מציע גם עמלות נמוכות. משתמשים יכולים לעבור שתי רמות אימות שונות על סמך כמה הם רוצים לסחור וכיצד הם רוצים למשוך את כספם.

התכונות העיקריות של OKEx כוללות:

 • שעות מסחר: 24/7
 • מסגרות זמן: שבועי, דו שבועי ורבעוני
 • תְפוּגָה: יום שישי בצהריים של שבוע התפוגה
 • מינוף: פי 10 עד 20
 • זוגות קריפטו: ETH, ETC, BCH, XRP, EOS ו- BTG
 • כרך: 1.5 עד 3 מיליארד דולר ליום (2019)
 • ארצות אסורות: ארצות הברית, הונג קונג, קובה, איראן, צפון קוריאה, חצי האי קרים, סודן, מלזיה, סוריה, בנגלדש, בוליביה, אקוודור וקירגיזסטן.

בסך הכל, OKCoin מציע נזילות חזקה מחליפין עם היסטוריה פחות שקופה. כמו BitMEX, יש כמה חששות מהתמודדות עם בורסה לא מוסדרת. עם זאת, OKCoin ממשיך להיות פופולרי בקרב סוחרי קריפטו מבוססי אסיה המעוניינים לגשת לחוזים עתידיים.

דריביט

Deribit הוא המתחרה החוזי העתידי ביותר בביטקוין עבור BitMEX ו- OKEx. הבורסה ההולנדית מתמחה במסחר עתידי בקריפטו.

התכונות העיקריות של Deribit כוללות:

 • שעות מסחר: 24/7
 • מינוף: עד פי 100
 • מסגרות זמן: תמידי ורבעוני
 • זוגות קריפטו: BTC ו- ETH

כיצד משפיעים עתידי ביטקוין על מסחר בביטקוין?

יש ויכוח לגבי האופן שבו החוזים העתידיים בביטקוין משפיעים על המסחר בביטקוין. כאשר הוכרז לראשונה על מסחר בחוזים עתידיים בביטקוין בסוף 2017, השווקים השתגעו מציפייה. מכובדי ביטקוין לטווח הארוך ראו בכך סימן לכך שהביטקוין הופך למיינסטרים. הם חשבו שטריליוני דולרים של הון מוסדי עומדים לזרום לביטקוין.

תוך שבוע מהשקת שוק הסחר העתידי בביטקוין המווסת הראשון, מחיר הביטקוין עלה לשיאו בכל הזמנים, 20,000 דולר. המחיר התרסק זמן קצר לאחר מכן ונותר בסביבות 9,000 $ כיום.

אז איך השווקים העתידיים משפיעים על הביטקוין – אם בכלל? האם שווקי החוזים העתידיים טובים או רעים עבור המטבע הקריפטוגרפי הגדול בעולם?

התשובה מסובכת.

התיאוריה הכללית טוענת כי הכסף המוסדי ‘החכם’ ישפך לשוק החוזים העתידיים, וששווקים אחרים יבואו בעקבותיו. ראינו זאת עם ההשקה הראשונית של עתיד ביטקוין. מחירי העתיד של ביטקוין עלו. השוק, שים לב למחירי השוק העתידי הגבוהים יותר, עקב אחריו וגרם למחיר השוק של הביטקוין לעלות. אנשים החלו לחפש את שוקי החוזים העתידיים כמדריך לכיוון העתידי של הביטקוין – בדומה לאופן שבו שוקי החוזים העתידיים על סחורות, נפט וזהב עובדים.

תיאבון מוגבר למחירי ביטקוין נמוכים יותר עשוי לראות את ירידת חוזי החוזים העתידיים בביטקוין, מה שעלול להוביל לירידה במחיר הביטקוין עצמו..

אנו רואים השפעה דומה על השווקים המסורתיים. תנועות יומיות במיני הדאו וב- S&למשל, לשווקי P 500 בחוזים עתידיים יש השפעה מהותית על כיוון המדדים העיקריים בכל יום.

שוקי החוזים העתידיים לא תמיד שולטים בשוק הבסיסי. חדשות המתרחשות בשעות המסחר של השוק, למשל, יכולות לשבש את המסלול אותו התחלנו לראות עם שווקי העתיד. אשר בתור דף אצילי, כדאי ללמוד כיצד להרוויח ביטקוין כחלופה למסחר בחוזים עתידיים בביטקוין.

שאלות נפוצות על חוזים עתידיים בביטקוין

אנו מקבלים הרבה שאלות על חוזים עתידיים בביטקוין. להלן אנו עונים על כמה מהשאלות הנפוצות ביותר שאנו מקבלים:

ש: איך קשורים חוזי עתידי ביטקוין למחיר השוק הבסיסי או לשוק הספוט של הביטקוין?

א: שוקי עתיד של ביטקוין מושכים מחירים ממרכזיות הצפנה הקיימות. CME, למשל, משתמשת ב- CMR CF Bitcoin Rate Rate (BRR), השואב נתוני מחירים ממספר מרכזיות מרכזיות. מחיר זה משמש להסדרת כל חוזי העתיד של הביטקוין.

ש: כיצד מוסדרים שוקי החוזים העתידיים בביטקוין?

א: שוקי החוזים העתידיים בביטקוין בארצות הברית מוסדרים על ידי נציבות הסחר העתידי בסחורות (CFTC), שהיא הגוף הרגולטורי בעל סמכות שיפוט בלעדית על שוקי החוזים העתידיים האמריקאים. מעבר לים, סוכנויות רגולטוריות אחרות ממלאות תפקידים דומים. חלק משווקי העתיד של הביטקוין אינם מוסדרים על ידי גוף ממשלתי כלשהו.

ש: האם אני זקוק לארנק דיגיטלי כדי לסחור בחוזים עתידיים בביטקוין?

א: אינך זקוק לארנק דיגיטלי כדי לסחור בחוזים עתידיים בביטקוין כאשר החוזים העתידיים מסולקים במזומן או מסולקים כלכלית (כפי שקורה עם חילופי החוזים העתידיים בביטקוין CME, Cboe ורוב האחרים). עם זאת, תזדקק לארנק דיגיטלי (או לפחות לחשבון תיווך) אם אתה מתמודד עם חוזים עתידיים על ביטקוין שהוסדרו פיזית – כמו עם Bakkt..

ש: מדוע נאסר על אמריקאים להחליף חילופי עתיד מסוימים?

א: רבים מהחילופים העתידיים הבלתי מוסדרים לעיל אסרו על אמריקאים. הבורסות עושות זאת כדי להימנע מבעיות אחריות. סחר בחוזים עתידיים באמריקה מוסדר על ידי CFTC, ובורסות לא מוסדרות מציעות שירותים המפרים את תקנות CFTC. ההסדרה לכל משתמש אמריקאי היא מסובכת, כך שרוב הבורסות פשוט אוסרות על משתמשים אמריקאיים לחלוטין.

ש: בן כמה הם עתיד הביטקוין?

א: עתידי ביטקוין מוסדרים הושקו לראשונה בדצמבר 2017 עם Cboe וקבוצת CME. החוזים העתידיים על ביטקוין מתארכים כבר בשנת 2011 על שווקים לא מוסדרים.

ש: מה זה קיצור?

א: שורט הוא הנוהג של הימור קצר מבלי שתצטרך ללוות תחילה את נייר הערך הבסיסי. כאשר אתה מקצר נכס, אתה נוקט עמדה שהמחיר יירד.

ש: מה זה גידור?

א: גידור הוא הנוהג לנקוט עמדה בנכס אחד כדי לקזז את עמדתך באחר. מכיוון שחוזים עתידיים מאפשרים מינוף, קל לגדר את עמדתך ללא קשר למספר הנכסים הפיזיים שאתה מחזיק.

ש: מה זה שוליים?

א: שוליים הם סכום הכסף שעל סוחר להפקיד בתחילה כבטוחה בעת נקיטת עמדה עתידית. עבור חוזים רבים הנסחרים בכבדות, סכומי השוליים הם פחות מ -10% מהחוזה הבסיסי. בורסות מוסדרות, כולל קבוצת CME ו- Cboe, דורשות מרווח של 35% עד 40%.

מילה אחרונה: מה העתיד של מסחר עתידי בביטקוין?

פעילות סחר בחוזים עתידיים בביטקוין המשיכה להיות חזקה לאורך כל שנת 2019. קבוצת CME דיווחה על חוזים עתידיים בביטקוין בשווי של כ -300 עד 500 מיליון דולר ליום במהלך 2019.

CME טוענת גם כי החוזים העתידיים בביטקוין זוכים להתעניינות בקרב המשקיעים הגדולים. בנוסף, כשבודקים נפח מסחר עתידי בבורסות לא מוסדרות, אנו רואים נפח של יותר מ -4 מיליארד דולר ליום בימים רבים.

ברור שסחר עתידי בביטקוין ממלא תפקיד מכריע במערכת האקולוגית של הצפנה – והוא לא ייעלם בקרוב.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner