מהו מטבעות קריפטו של ריפל (XRP)

הדבר הראשון שעליך להבין לגבי מה זה Ripple הוא שמדובר בפלטפורמה ובקריפטו. הפלטפורמה היא פרוטוקול קוד פתוח שנבנה כדי לאפשר עסקאות זולות ומהירות. 

ל- Ripple יש נכס דיגיטלי משלה (XRP), אך כל אחד ברשת יכול להשתמש ב- RippleNet כדי ליצור משלהם.

מאמר זה מסביר מהי Ripple, הבעיות שהיא פותרת, ההבדל בין Ripple ו- XRP, הטכנולוגיה, התחרות, ההתפתחויות, השותפויות וחיזוי מחיר ה- XRP..

במאמר זה תלמד כיצד להשתמש ב- ארנק נייר אדווה.

הקשר וההבדל בין אדווה ל- XRP

בראד גארלינגהאוס, המנכ”ל הנוכחי של ריפל וכריס לארסן, היו”ר הנוכחי, נאלצו לאשר האם ריפל ו- XRP הם אותו דבר. זה בא מאנשים שונים בשוק הקריפטו המתלבטים בנושא זה, מה שאילץ אותם לאשר ש- Ripple Inc. ו- XRP הן ישויות שונות..

Ripple Inc.. הינה חברת טכנולוגיה המציעה פתרונות ופלטפורמות יעילות לחברות פיננסיות למשלוח כסף ברחבי העולם. החברה הוקמה בתחילת 2012, ושחררה מאוחר יותר את פלטפורמת Ripple, מערכת הסדרים גולמיים בזמן אמת, וכן רשת העברות כספים והמרת מטבע..

מצד שני, XRP הוא מטבע דיגיטלי שנוצר על ספר החשבונות XRP, בלוקצ’יין מבוזר ומקור פתוח. ניתן לסחור במטבע החליפין בבורסות קריפטו שונות כנכס עצמאי.

הערה: XRP אינו נייר ערך, ככזה, היותך ברשות הנכס הדיגיטלי אין פירושו שאתה משתף ב- Ripple Inc. כפי שקורה במניות.

עם זאת, שתי הישויות חולקות מערכת יחסים ייחודית. ראשית, Ripple מחזיקה בערך 60% אסימוני XRP בהיצע. בעוד שרוב חברות הצפנה משחררות מספר גבוה של מטבעותיהן למכירה פרטית או ציבורית, מנהל המטבע, גארלינגהאוס הצהיר כי הם שיחררו את האסימונים ל- Ripple Inc. במתנה.

הצוות פיתח את תכונת ה- xRapid בפלטפורמה, המשלבת את XRP ואת ספר ה- XRP. תכונה זו מאפשרת למשתמשים בפלטפורמה להפחית את עלויות הנזילות שלהם ולהקל על התשלומים ברחבי העולם בזמן אמת. מאפיין זה מתואר באיור להלן:

מה זה אדווה

עובדה אחת עיקרית לגבי תכונה זו היא שהיא איננה בבעלות פלטפורמת Ripple או כל ישות אחת, מה שמבטל את הטענות שהיא מרוכזת בגלל הקשר שלה ל- Ripple Inc.

Ripple הינה חברה רשומה הממוקמת בארצות הברית ומונהגת על ידי דירקטוריון, מייסדים ובעלי מניות אחרים. ניהול החברה נעשה על ידי אנשים שבבעלותם ושולטים בפונקציות וניהול המשרד.

מצד שני, XRP אינו מנוהל על ידי אף ישות אחת. במקום זאת, היא בבעלות קהילה של בעלי XRP שממלאים תפקיד משמעותי בהצלחת המטבע. בנוסף, קהילה זו מפתחת פתרונות על ספר XRP כרצונה.

Ripple Inc. נמצאת בבעלותם של בראד גארלינגהאוס וכריס לארסן, שני בעלי המניות הגדולים של החברה שבסיסה בסן פרנסיסקו. לארסן בעלים של 17% ותוספת של 5.19 מיליארד אסימונים של XRP. גרלינגהאוס מחזיקה בנתח של 6.3%.

ההזדמנות של אדווה

נכון לעכשיו, מצב מערכות התשלומים הגלובליות די מאחור. למשל, אתה יכול להזרים ולהוריד סרטים שלמים בטלפון באזורים המרוחקים ביותר, אך שליחת כסף מועט לקרובי המשפחה שלך במדינה אחרת לוקחת זמן ודורשת דמי עיבוד.

הטכנולוגיה לתשלומים גלובליים נוחים כבר קיימת, אבל מדוע תחום התשלומים הגלובלי נמצא כל כך מאחור?

זה לא סוד שמוסדות פיננסיים מרוויחים עמלות של מיליארדי דולרים, והם ניסו לחדש מערכות שתמיד יכניסו כסף לכיסם. זו אחת הסיבות העיקריות לכך ש- Ripple פיתחה מערכת שמטרתה לעבוד עם המערכת הפיננסית הנוכחית.

המערכת מבוססת על פרוטוקולים באינטרנט המאפשרים תשלומים בינלאומיים ומקומיים של כל מטבע ומבטלים צד שלישי בתהליך.

המערכת כבר אומצה על ידי כמה בנקים בארצות הברית, והפלטפורמה מחפשת להיות מאומצת בקנה מידה עולמי. הנה רשימה של 6 הבנקים הגדולים ביותר המשתמשים ב- Ripple. המערכת עובדת לצד המערכת הפיננסית העולמית הנוכחית. הפלטפורמה מקשרת בין מערכות פיננסיות אלה בצורה חלקה, ומאפשרת להם לפעול בצורה יעילה יותר ברשת גלובלית אחת.

לדברי וולי סקולי, מנהל פיתוח עסקי, “אדווה לא נועד להחליף בנקים מרכזיים או בנקים כתבים.” זוהי טכנולוגיה טבעית שהם יכולים לאמץ כדי להגביר את היעילות של העברת ערך מקומי וחוצה גבולות.

מה זה אדווה נטו

RippleNet מורכב מספקי תשלומים מוסדיים המשתמשים בפתרונות שפותחו על ידי Ripple כדי להבטיח עסקאות פיננסיות גלובליות ללא חיכוך.

כדי להבין כיצד זה עובד, בואו נדבר תחילה על RTGS ו- RTXP.

בעת שליחת כסף באמצעות BTC, ערך סכום העסקה נקבע בזמן אמת. זה המשמעות של הסדר ברוטו בזמן אמת.

Ripple משתמש בשערים, זה כרוך בספר חשבונות גלובלי המכיל חסימות פרטיות. שערי ה- Ripple מספקים דרך בה חברות, מוסדות פיננסיים וממשלות יכולות להיות חלק מהרשת. זה ידוע בתור פרוטוקול עסקאות אדווה (RTXP), הידוע גם בשם RippleNet.

לאחר הצטרפותם ל- RippleNet, חברה או כל ממשלה אחרת יכולים לנהל עסקים עם חברות אחרות בשערים מהר יותר ותוך כדי הוצאות פחות. בנוסף, RippleNet מאפשר לך לקבל תשלומים בכל מטבע דיגיטלי או מטבע פיאט.

פתק: RippleNet מתפקד כמרת מטבע. עם זאת, תחילה עליו להבטיח נזילות. כאן נכנס XRP, הוא מספק את הנזילות הדרושה לספקי תשלומים, בנקים ויצרני שוק.

xCurrent, xRapid ו- xVia

אַדְוָה

x הנוכחי הוא פתרון התוכנה הארגונית של ריפל המאפשר לבנקים להסדיר באופן מיידי תשלומים חוצי גבולות עם מסחר מקצה לקצה. באמצעות פתרון זה, הבנקים יכולים לתקשר ביניהם כדי לאשר את פרטי העסקה, לפני ואחרי התחלת עסקה. המטרה העיקרית של תוכנה זו היא להבטיח כי עסקאות אלה עקביות ושיש בהירות משפטית בכל עסקה.

כבר הסברנו xRapid מֵעַל.

xVia הוא חלק מ- RippleNet, והוא מאפשר לבנקים ולחברות אחרות למנף את היתרונות של RippleNet כדי לשלוח ולקבל תשלומים משווקים מתפתחים. ביסודו של דבר, התפתחות זו מהווה סיכוי לשווקים מתפתחים להצליח בקנה מידה עולמי באמצעות עסקאות עם חברות פיננסיות גלובליות.

כל מוסדות פיננסיים ברחבי העולם יכולים להגדיל את עסקיהם מהר יותר ולהתאים את שירותיהם בהתאמה לצרכים האישיים של לקוחותיהם. זה נותן להם הזדמנות להגדיל במהירות את העסק שלהם, לבדל את השירות שלהם ולתת מענה לצרכים הייחודיים של הלקוחות שלהם.

באופן דומה, xVia מספקת פתרונות מהירים וקלים ליישום עבור מוסדות פיננסיים ושווקים ארגוניים המעוניינים להרחיב את עסקיהם. הפתרון משמש כגשר המחבר בין שווקים גדולים וקטנים בעסקאות התשלום הגלובליות. יצירת ה- xVia תראה צמיחה אדירה של שווקים בצורה חסכונית מאחר שהעסקאות הופכו לקלות ובמחיר סביר יותר.

אלגוריתם קונצנזוס של פרוטוקול אדווה

אַדְוָה

שלא כמו Ethereum או Bitcoin, ל- Ripple אין בלוקצ’יין. זה נשמע מוזר מאוד, נכון? כיצד מטבע דיגיטלי ללא בלוקצ’יין יכול לאמת עסקאות ולהבטיח שהכל בסדר?

כאן נכנס RPCA.

פירוש המילה ‘קונצנזוס’ בקיצור הוא שאם כל צומת מסכים עם השאר, אין בעיות. לדוגמה, קחו דוגמא לזירה עם כ -50 זקנים חכמים, ועיר זקוקה להחלטה פה אחד מהם כדי להחליט על משהו. אם כולם מסכימים לפתוח במלחמה, לצעוד לשטח אחר או להעניש עבריין מסוים, אז זה ייעשה. עם זאת, אם לא מסכימים עם החלטה זו, היא לא תיעשה.

שותפויות אדווה

בראיון עם פורצ’ן הצהיר גארלינגהאוס, “לפני לא הרבה חודשים התקשורת אמרה שאף אחד לא ישתמש ב- XRP, מה שהביא לכותרות סקפטיות טובות. היום אתה לא יכול לומר שכשאנשים מתחילים להשתמש ב- xRapid כי זה טוב יותר, מהיר וזול יותר. “

חלק מהחברות הגדולות ששותפו עם ריפל כוללות את MoneyGram, SBI Remit, Axis Bank, MUFG Bank, Standard Chartered, BMO, Cuallix, Mercury FX, IDT, Euro Exim Bank, SendFriend, Western Union, והרשימה נמשכת..

תַחֲרוּת

המתחרה הגדולה של הפלטפורמה היא Stellar. למעשה, מייסד Stellar Jed McCaleb היה ממייסדי Ripple, אך עזב את החברה בשנת 2013, בגלל כמה חילוקי דעות עם חברי הצוות..

שתי הפלטפורמות עובדות במיוחד כדי לשפר תשלומים חוצי גבולות ובנות מבנה דומה. עם זאת, Ripple נועד למטרות רווח, בעוד Stellar אינה למטרות רווח.

המשימה הכוללת של שני הפרויקטים שונה במידה מסוימת. בעוד Ripple מתמקדת בעיקר במוסדות פיננסיים גדולים, Stellar מתמקדת בבחור הקטן שיאפשר בנקאות ללא בנקים..

אסטרטגיית הביזור של אדווה

Ripple הודיעה על אסטרטגיית הביזור שלה באמצע 2017. בהודעה זו, החברה הזכירה את התוכניות להגדיל את מספר מאמתי החשבונות XRP ולהרחיב אותם ל -55 צמתים עד אמצע 2017..

נכון לעכשיו, ל- Ripple יש כ -26 צמתים. עם זאת, לאדווה יש שליטה רק על 7 צמתים, כלומר הרוב נשלט על ידי גורמים חיצוניים. דחיפה זו לעבר צמתים נוספים של צד שלישי היא עדות מספקת למאמצי הפלטפורמה לביזור רב יותר.

האם XRP היא השקעה טובה?

פתק: אין כמו השקעה של 100% בסיכון חופשי. בכל מקרה, עליכם לקבל החלטה. עם זאת, בואו נסתכל על כמה יתרונות וחסרונות של XRP.

יתרונות

  1. ככל הנראה, ריפל הוא ארגון מהימן שעובד עם מוסדות פיננסיים רבים.
  2. אין אינפלציה ל- XRP מכיוון שהם ממוקשים בתחילה וכבר קיימים.
  3. ככל ש- Ripple ממשיך לחוות, כך הערך של XRP גבוה יותר. אם יום אחד כל הבנקים יחליטו להשתמש בו כמטבע בנק מאוחד, הוא יעשה הון נחמד לכל המשקיעים המוקדמים.

חסרונות

  1. פלטפורמת אדווה מרוכזת מאוד. כל הרעיון של קריפטוגרפיה הוא הימנעות משליטה מרכזית. במקרה זה, היזמים יכולים להחליט כמה לשחרר ומתי ובכך לשלוט במחיר.
  2. מעבדות Ripple מחזיקה 60%, ובכך מונופול.
  3. זהו קוד פתוח, אך עדיין ניתן לפרוץ.

מה חושבים המומחים על העתיד של אדווה

לדברי מנכ”ל חברת Pinnacle Brilliance Systems Inc., רומן גו’לפי-גיבס, “ל- Ripple בהחלט יש פוטנציאל לעלות מדרגה בשנת 2018, אך אני חושב שזה יהיה סביר יותר בשנת 2019. מכיוון שהשוק רואה יותר פרויקטים מקודדים באחרים. אלגוריתמים כמו XRP, ETH עשויים לקחת מושב אחורי למטבע הגדול הבא. ייקח קצת זמן עד שהשווקים יעכלו את זה, אז אני מקרינה כי שנת 2019 תהיה הזמן הסביר להתרחשות. כמובן שעם קריפטו הכל יכול לקרות, אז צפו מקרוב. “

איפה אתה יכול לקנות ולאחסן XRP?

אתה יכול לקנות או למכור את Ripple בבורסות כמו Kraken, Binance ו- Bittrex.

קנו XRP ב- Binance עוד היום!

אם בכוונתך לקנות Ripple בכמויות גדולות ולהחזיק אותו לאורך זמן, אנו ממליצים לך לקנות ארנק חומרה. ארנקי חומרה הרבה יותר בטוחים מכיוון שהם לא מקוונים.

הנה רשימה של ארנקי ה- XRP הטובים ביותר.

מחשבות אחרונות על אדווה

Ripple הוא נכס תשלום דיגיטלי ייחודי, הפועל גם כמטבע וגם כפלטפורמה. אנשים מפורסמים רבים תמכו באדווה באותה תקופה כפי שראו בה חדשנות והזדמנויות.

בין אם החלטתם להשקיע ב- XRP ובין אם לאו, עליכם להיזהר מההתפתחויות של פלטפורמת Ripple. הפלטפורמה הוכיחה שהיא כוח שיש להתחשב בו במערכות התשלומים הגלובליות, והיא עשויה ככל הנראה להחליף את המערכת הפיננסית הישנה.

הפלטפורמה פיתחה פתרונות רבים לעסקאות טובות יותר בעולם, למרות היישומים המינימליים שלה לאדם הממוצע. אף על פי כן, כשמסתכלים על ריפל, רואים את זה בעדשת המערכת האקולוגית לתשלומים גלובלית, זה הגוליית שהוקמה הפתגמית לעומת דיוויד ההייטק..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner