מה זה NANO? כל מה שאתה צריך לדעת

ננו מיתוג רשמי מ- RaiBlocks בסוף ינואר 2018. הצוות שעומד מאחורי המטבע הקריפטוגרפי, חברת RaiBlocks הודיעה כי המטבע מותג מחדש ל- NANO.

ננו עוקבת אחריה ביטקוין‘תוכנית מקורית שהיא החלפת מטבעות מסורתיים, מה שהופך אותו לכסף דיגיטלי לשימוש יומיומי.

במסע השתלטות על ביטקוין, NANO מטפלת בבעיות חיוניות שמציבה רשת ביטקוין והן:

  • בעיות מדרגיות המעניקות למשתמשים חשש מעליית דמי העסקה ברשת הביטקוין.
  • סוגיות חישוביות שקשורות לחביון זמני העסקה העומד על ממוצע של 164 דקות.
  • צריכת האנרגיה גואה מאוד כשכריית הביטקוין צורכת יותר חשמל מ -159 מדינות.

בהתמודדות עם אתגרים אלה, NANO מספקת פיתרון שנותן לקריפטוגרפיה יתרון על פני ביטקוין עם מבנה הסריג הבלוק שלו המספק עסקאות עמלה אפסית וצורך פחות אנרגיה מזה של ביטקוין..

איך המערכת עובדת

בניגוד לטכנולוגיות בלוקצ’יין אחרות, מטבעות קריפטוגרפיים רבים מסתגלים, לכל חשבון יש את הבלוקצ’יין שלו. כל שרשרת חשבונות, כפי שהיא מכונה גם, מתעדכנת על ידי בעל החשבון ובתורו, מעדכנת באופן אסינכרוני את שאר סריג החסימה וכתוצאה מכך זמני עסקה מהירים. מכיוון שכל משתמש מעדכן את כספי החסימה והקבלה שלו מחייבים שתי עסקאות; עסקת שליחה המנכה את הסכום שנשלח על ידי השולח מיתרתו, כמו כן עסקת הקבלה המוסיפה סכום שהתקבל מהשולח ליתרת חשבונו. שתי העסקאות הללו לא צריכות להיות בו זמנית; המקבל יכול לקבל את העסקה בכל עת.

הסבר על ארכיטקטורת בלוק-סריג

NANO משתמש בארכיטקטורת סריג בלוקים של Directed Acyclic Graph (DAG), כאשר לכל אדם מוקצה הבלוקצ’יין שלו. שלא כמו ארכיטקטורת בלוקצ’יין אחרת העוקבת אחר סכומי עסקאות, סריג החסימה רושם יתרות חשבון. שיטה זו מכווצת נתונים המאוחסנים באמצעות גיזום מסד נתונים. כל בלוקצ’יין משקף מידע הקשור לחשבון הפרט ומתעדכן רק על ידי הבעלים; ואז כל בלוקצ’יין מתעדכן בצורה אסינכרונית לשאר סריג הבלוק.

מכיוון שכל משתמש שולט בבלוקצ’יין שלהם, אין צורך בפרוטוקולים כגון הוכחת עבודה (PoW) או הוכחת יתד (PoS) להחלטה על מצב ספר החשבונות..

ליצירת חשבון

המשתמשים צריכים ליזום עסקה פתוחה. עסקה זו היא הראשונה מכל שרשרת חשבונות והיא נוצרת עם קבלת חסימת העסקה הראשונה.

יתרות חשבונות

כל היתרות נרשמות בתוך שרשרת חשבונות המשתמשים. במקום לרשום את סכום העסקה, תהליך האימות מחייב בדיקת ההבדל בין יתרת החסימה הקודמת למשלוח לבין הנוכחי. החסימה החדשה עולה או יורדת עם היתרה הסופית בגוש הקבלה החדש. זאת בכדי לשפר את מהירות העיבוד בעת הורדת מספר רב של חסימות עסקאות.

שליחה מחשבון

לכתובת השולח חייבת להיות כבר חסימה פתוחה, ולכן יתרה. לאחר ביצוע עסקה, לא ניתן לבטל אותה לאחר אישור. לאחר שידור העסקה לרשת, הכספים מנוכים מיד מיתרת השולחים ועומדים בהמתנה עד שהצד המקבל יחתום על החסימה לקבל את הכספים. בהמתנה לקבלה, יש להחשיב את הכספים שהוצאו על חשבון השולח, אך הוא לא התקבל מכיוון שהשולח אינו יכול לבטל את העסקה.

קבלת עסקאות

להשלמת תהליך העסקה, הכונס יוצר חסם בחשבונו לקבלת קרן נשלחת. לאחר יצירת החסימה ומשודרת, יתרת החשבון מתעדכנת ביתרה החדשה.

מה מעניין בתשתית בלוק-סריג

בגלל הפרוטוקול הקליל שלו ועלות הפעלת צומת כמעט ללא כלום, העסקאות מעובדות ללא עמלות. כל עסקה ברשת מותקנת בחבילה של UDP ומטופלת באופן עצמאי, ומבטלת בעיות בגודל הבלוק.

כמו כן, ארנקים נשמרים מראש עבור העסקה הבאה לאחר שליחת העסקה, מה שהופך את העסקאות למידיות מכיוון שגם לשולח וגם למקבל יש הוכחת עבודה מוכנה..

האק של BitGrail

אחד הדברים החשובים ביותר שקשורים להיסטוריה של NANO קשור לפריצה שחווה BitGrail. חילופי מטבעות מטבע זה היו אלה עם הנזילות הגדולה ביותר עבור RaiBlocks באותה תקופה, אשר אפשרה למשתמשים לקנות ולמכור את הנכסים הדיגיטליים שלהם בצורה מהירה וקלה.. 

בפברואר 2018, BitGrail נפרצה והפסידה 195 מיליון דולר. החברה הודיעה כי הפסידה 17 מיליון XRB (NANO). זה השפיע בבירור על המחיר של NANO, אחד המטבעות הקריפטוגרפיים הגדולים באותה תקופה. לאחר הפריצה, מחיר הנכס הדיגיטלי הזה ירד מכמעט 12 דולר למטבע ל -9.12 דולר כעבור כמה שעות. 

אף על פי שכל שוק המטבעות הקריפטוגרפיים היה באותה תקופה במגמת דובים, הדבר השפיע על המוניטין של מטבע דיגיטלי זה ופגע בצמיחה העתידית של נכס דיגיטלי זה.. 

באותה תקופה, BitGrail הודיעה למשתמשיה כי בוצעו עסקאות לא מורשות מאחד הארנקים וכי הם הזהירו את הרשויות מפני נושא זה. במקביל, הם אמרו שהמשטרה החלה לחקור את הנושא. 

זו ההצהרה שפרסמה החברה:

“BitGrail S.r.l מודיעה למשתמשיה כי בדיקות פנימיות חשפו עסקאות לא מורשות שהובילו למחסור של 17 מיליון ננו, סכום המהווה חלק מהארנק המנוהל על ידי BitGrail S.r.l. היום הוגש כתב אישום בגין אותן פעילויות מרמה לרשויות המוסמכות וכעת הוא בבדיקת משטרה. “

לאחר הפריצה, השביתו את פעילותה, כולל משיכות והפקדות. הנוהל יושם כדי לדאוג למשתמשים וביטחונם. 

כמובן, מרכזיות אחרות כמו Binance החלו להציע עזרה בחסימת והקפאת פיקדונות מכתובות מזוהות. 

מאז אותו רגע, המקרה של פריצת BitGrail נחקר על ידי בית הדין של פירנצה. הם פועלים במטרה להבין כיצד להחזיר את כספי המשתמשים, אילו קנסות יוחלו על בעלי הבורסה וכיצד לפתור את כל המצב. 

קהילת ה- NANO התחלקה לאלה התומכים בבורסת הקריפטו ואלו שהאמינו כי צוות ה- NANO היה מעורב בפריצה. לדברי אחד מבעלי הבורסה, פרנצ’סקו פיראנו, בפרוטוקול של NANO היה באג בפרוטוקול שלו שאיפשר להאקרים לחלץ את הכספים מהבורסה.. 

ב פוסט בבלוג ששוחרר על ידי צוות הליבה של ננו, הם הודיעו שיש להם סיבה מספקת להאמין שפיראנו הטעה את צוות הליבה של ננו ואת הקהילה בנוגע לפירעון של חילופי bitGrail במשך תקופה משמעותית.. 

בית המשפט הסביר בתחילת 2019 כי פרנצ’סקו פיראנו צריך להחזיר את המטבע הקריפטוגרפי בשווי 170 מיליון דולר שנעלם בשנה שעברה. ככל הנראה, כל הכספים אוחסנו ב”ארנק חם “ולא בפתרון אחסון קר. זה השפיע גם על אבטחת הכספים שהמשתמשים אחסנו בבורסה.  

כרגע, משתמשי NANO מחכים למידע חדש לגבי הכספים שלהם והאם הם יצליחו להחזיר חלק מהכספים שהפסידו בבורסה.. 

המחיר של NANO לאורך זמן

ה- NANO (המיוצג כסמל XRB ברוב הבורסות) היה יציב, כמעט סטטי בשפלו מאז הקמתו. רק לאחרונה, החלק האחרון של 2017, ראינו עלייה במחיר מכיוון שהוא הגיע לשיא של 4.02 דולר ב -12 בדצמבר 2017. מאז הוא המשיך להרוויח עצומים עם שיאי כל הזמנים, 33.14 דולר. נכון לעכשיו במחיר של 13.27 דולר לאחר נסיגה חוזרת.

ל- NANO עליית מחירים גדולה מאוד שהחלה בסוף 2017, בנובמבר. המטבע הדיגיטלי עבר מ- 0.13 $ ל -37.62 $ רק כמה חודשים לאחר מכן, בינואר 2018, על פי CoinMarketCap. זה מייצג עליית מחירים של מעל 23,400%, עלייה משמעותית במחירו. 

עם זאת, הדברים השתנו ו- NANO לא הצליחה לקיים את מחירו. זה משהו שקרה לא רק ל- NANO אלא גם להרבה אלטקוינים אחרים בשוק המטבעות. הטירוף של הצעת מטבע ראשונית (ICO) הסתיים ורוב הפרויקטים הללו נעלמו בסופו של דבר. 

לאחר 2018 שלמה של ירידת ערך, NANO נסחרה מאז נובמבר 2018 בין $ 1.8 ל- $ 0.75. המחיר הנמוך ביותר אליו הגיעה NANO מאז שהתחולל בשנת 2017 היה בפברואר 2018, כאשר הוא ירד מתחת ל -0.75 דולר לתקופה קצרה. זה מהווה ירידת מחירים של למעלה מ- 98% בתוך 13 חודשים. 

בזמן כתיבת מאמר זה NANO נסחרת סביב 0.963 דולר ויש לה שווי שוק של 128 מיליון דולר. המשמעות היא כי המטבע הדיגיטלי הזה הוא ה -43 בגודלו בשוק הקריפטו. 

מבחינת BTC, ל- NANO היה ביצועים דומים. זה עבר מ- 0.00001957 BTC ל- NANO בנובמבר 2017 ל- 0.00281076 BTC למטבע בינואר 2018. זה מייצג עליית מחירים של מעל 14,262%. מאז אותו רגע, NANO הגיעה לנקודה הנמוכה ביותר במונחי BTC לפני מספר שבועות, כאשר צנחה ל 0.00008661 BTC למטבע, מה שמייצג ירידה במחיר ה- BTC שלה בכמעט 97%. 

כאמור, ניתן לראות את חוויית ביצועי המחירים של NANO בנכסים דיגיטליים רבים אחרים בשוק הקריפטו. זה משהו שמראה שרוב האלטקוינים הושפעו משוק הדובים בשנת 2018. יתר על כן, הביטקוין הגדיל את הדומיננטיות שלו בשוק, שעכשיו הוא קרוב ל -70%, הגדול מאז תחילת 2017.. 

כל שוק המטבעות הקריפטוגרפי מחכה כרגע לשיפור בביצועי האלטקוינים, שנמצאים במגמת דובים מול הביטקוין תקופה ארוכה. יתר על כן, רבים מהם לא הצליחו לעלות שוב במונחי דולר למרות עליית המחירים של ביטקוין בחודשים האחרונים. 

בהשוואה ל- Stellar ו- Ripple, NANO אינה מסוגלת לשפר את האימוץ על ידי שימוש בארגון מבוסס אשר פועל במיוחד להגברת האימוץ של הנכס הדיגיטלי של NANO. הקהילה תצטרך למלא תפקיד חשוב מאוד בתמיכה באימוץ נוסף של NANO אם הם רוצים לראות שיפור במחיר ולא במגמה העוקבת אחר כל סנטימנט השוק והיא מבוססת על ספקולציות.. 

איפה ניתן לרכוש NANO

מאז נוספה ננו לבורסות משמעותיות לאחר המיתוג שלה מחדש. ניתן להמיר את ה- NANO במטבעות קריפטוגרפיים גדולים כמו ה- ביטקוין, אֶתֶר, אסימון בינאנס, קשירה USDT, דוג’ה, ומטבעות פיאט.

ננו ניתן להחליף ב בינאנס, קוקין, RightBTC, Bit-Z, מרקטוקס, OKEx, ו CoinFalcon חילופי דברים. ניתן גם לרכוש NANO באמצעות מזומן בבורסת BitFlip.

אחת מהבורסות הפופולריות ביותר לרכישה ולמכירה של NANO היא Binance. בורסת המטבעות המוכרת מוכרת בהיותה מהגדולות ביותר מבחינת נזילות לאלטקוינים. המשמעות היא שהיא מספקת גם את אחת מהצעות המחיר הטובות ביותר עבור NANO. 

על פי CoinMarketCap, Binance מייצגת מעל 20% מסך היקף המסחר של NANO ברחבי העולם. Mercatox, עם ה- XRB המתקתק וצמד המסחר XRB / BTC היא הבורסה עם הנזילות הגדולה ביותר עבור NANO, המהווה כמעט 24% מסך מחזור המסחר של מטבע וירטואלי זה ברחבי העולם.. 

לבינאנס ארבעה זוגות מסחר שונים לסחור ב- NANO, כולל NANO / BNB, NANO / BTC, NANO / ETC ו- NANO / USDT. ארבעת זוגות המסחר הללו מהווים 0.08% מסך היקף המסחר בבורסת Binance. ב -24 השעות האחרונות Binance רשמה מחזור מסחר של 561 מיליון דולר. 

לרכישת NANO באמצעות Binance, יהיה עליך לשלוח כספים (BTC, ETH, USDT או BNB) ממרכזיה אחרת או מארנק אחר לבורסת הצפנה. עם זאת, לביננס יש הושק שירות חדש המאפשר לאנשים לקנות מטבעות קריפטוגרפיים נבחרים באמצעות כרטיס אשראי. בדרך זו תוכלו לקנות מטבע ביטקוין, את’ריום או בינאנס באמצעות כרטיס אשראי ולהחליפם ב- NANO.. 

כאמור, ישנן חילופי מטבעות קריפטוגרפיים רבים אחרים המאפשרים למשתמשים לקנות ולמכור NANO. בחלק הקודם כתבנו על פריצה של BitGrail. עד להתרחשות הפריצה, BitGrail הייתה הפלטפורמה עם נפח המסחר הגדול ביותר עבור NANO. אם הבורסה תתחיל לפעול שוב כפי שניסתה לעשות בעבר, הכי טוב יהיה להישאר רחוק ממנה. 

ארנקים תואמים ל- NANO

ישנן מספר אפשרויות לאחסון וביצוע עסקאות עם מטבע החילופי NANO. אתה יכול להחזיק את ה- NANO שלך בארנקים הבאים:

  • יש ארנק אינטרנט רשמי שמתארח ב raiwallet.com.
  • RaiWalletBot הוא בוט מברק שמנהל מפתחות פרטיים של משתמשים, מאפשר למשתמשים לגשת, לשלוח ולקבל מטבעות NANO באפליקציית המברק.
  • ניתן להוריד ארנק שולחני לכל מערכות ההפעלה מ כאן.
  • אתה יכול גם להשתמש ב- ארנק חומרה לדג’ר להחזיק את המטבעות הקריפטוגרפיים שלך ב- NANO.

אחת הדרכים הטובות ביותר להחזיק NANO היא באמצעות ארנק חומרה שאינו מחובר לאינטרנט ושמוגן מפני פריצות והתקפות. החזקת NANO בבורסת קריפטוגרפיה אינה הדבר הטוב ביותר לעשות עבור משקיעים שרוצים להחזיק מטבעות וירטואליים לתקופה ארוכה. 

Ledger Nano S מאפשרת למשתמשים להתקין את אפליקציית Nano במכשירי Ledger שלהם ולנהל את NANO באמצעות יישום האינטרנט NanoVault, שפותח ותומך על ידי קהילת Nano. אם אתה רוצה לדעת יותר על זה, אתה יכול קרא עוד כאן

ישנם ארנקים אחרים של מטבעות קריפטו שיעזרו לך להחזיק את המפתחות הפרטיים של הנכסים הדיגיטליים שלך, שיאפשרו לך להתמודד עם מטבע ה- NANO שלך בצורה מאובטחת. חילופי חילוף הם בדרך כלל היעד להתקפות ולפריצות שעלולות להסתיים בסופו של דבר באובדן כספי המשתמשים.

ארנקים שולחניים בדרך כלל בטוחים יותר מארנקים ניידים כל עוד המשתמש מחזיק במפתחות הפרטיים של מטבעותיו. ארנקי אפוטרופוס יכולים להיות מושפעים מפריצות באופן דומה לחילופי דברים.

תוכניות לעתיד

ה- NANO מכוון לחולל מהפכה בארכיטקטורת הבלוקצ’יין עצמה וללא ספק יהיה עתיד מזהיר.

הקהילה עזרה להשיג את המטבע הקריפטוגרפי בלא מעט חילופים, ואנחנו צריכים לצפות אפילו הרבה יותר בקרוב.

ארנקים ניידים נמצאים כעת בבדיקה וישוחררו למכשירים ניידים לאייפון ולאנדרואיד בתחילת 2018.

מתחרים ב- NANO

NANO מבססת את כוחה במתן פתרון מבוזר המספק למשתמשים עסקאות מהירות בטכנולוגיית בלוקצ’יין. שניים מהמתחרים הקרובים ביותר מבחינת ביצועים ל- NANO הם XRP ו- XLM. שני המטבעות הקריפטוגרפיים האלה עובדים בסביבות משלהם, Ripple ו- Stellar Network בהתאמה. 

XRP ו- XLM מציעים עסקאות מהירות וזולות, ליחידים ולמוסדות פיננסיים ברחבי העולם. עם זאת, שני מטבעות דיגיטליים אלה מתוחים על היותם ריכוזיים בהשוואה ל- NANO או לקריפטוסים אחרים בשוק. מייסדי שתי הרשתות עדיין מחזיקים כמויות גדולות מהיצע המטבעות הללו, שהופכים את המערכת לריכוזית הרבה יותר. 

ראוי להזכיר כי הפרשי המהירות בין שלושת המטבעות הדיגיטליים הללו זניחים, דבר שאפשר לראות גם בעמלות שמשלמים המשתמשים. ההבדל העיקרי בין שלושת הפרויקטים הללו הוא האימוץ ואופן הטיפול בפרויקטים. Ripple ו- Stellar מנוהלים על ידי ארגונים שיש להם אפשרות לממן את הרחבת הפרויקטים שלהם ואימוץ XRP ו- XLM. 

אם אתה רוצה לדעת יותר על פרויקטים אלה, תוכל לקרוא את המדריך שלנו בנושא מה זה כוכבים (XLM).

כמה מוסדות פיננסיים עובדים עם Ripple ו- Stellar, וזה חיובי מאוד למרחב הקריפטו. עם זאת, ל- NANO אין יתרון זה. NANO תצטרך להשתפר מבחינת האימוץ וכיצד היא תוכל להגיע למספר גדול יותר של משתמשים שבסופו של דבר יתחילו ליהנות מהיתרונות של עסקאות בלוקצ’יין בחינם ומהירות. 

בעתיד יתכנו מטבעות קריפטוגרפיים אחרים עם שירותים דומים המסופקים על ידי NANO ועם מבנה מרכזי כמו Ripple ו- Stellar שיאפשר לאותו נכס דיגיטלי חדש להרחיב את שירותיו ברחבי העולם. זו הסיבה שחשוב מאוד לקהילת NANO לעבוד ולהרחיב את הידע על NANO לשוק. 

סיכום

מה ש- NANO שואף להשיג הוא פשוט. כדי להחליף את מבנה נתוני הזיכרון המשותף המקובל במודל העברת ההודעות בו המשתמשים מחזיקים את רשתות החסימה שלהם שמסתנכרנות רק עם הרשת הראשית. ה- NANO הוא מטבע הקריפטו היחיד המעסיק את סריג הבלוק (בלוקצ’יין רב ממדי) המשחרר משתמשים מתשלום עמלות לכורים, ממתין לעדכון ספר החשבונות וגם הימנעות מזמני אישור עסקה ארוכים..

עם הפיתרון NANO מציגה, מטבעות קריפטוגרפיים, ובעיקר ה- NANO יהיו המטבע הדיגיטלי המחליף מטבעות פיאט לשימוש יומיומי..

למרות שההצעות מעניינות מאוד מבחינה טכנית, הקהילה תצטרך לעבוד קשה יותר כדי להגביר את אימוץ המטבע הווירטואלי הזה ברחבי העולם על ידי אנשים פרטיים ומוסדות כאחד.. 

לרשתות קריפטו כמו Stellar ו- Ripple יש אפשרות לממן את פעילותן ולקדם את השימוש במטבעות הווירטואליים שלהן. 

עם זאת, NANO נותרה אחד המטבעות הקריפטוגרפיים החדשניים והמתקדמים בשוק והיא מוכנה להגדיל את האימוץ שלה ברחבי העולם.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner