מדריך שלם למתחילים ל- EOS

מבוא

ישנן פלטפורמות בלוקצ’יין רבות ושונות בשוק, אחת מהן היא EOS. במאמר זה נסביר מהו EOS וכיצד פרויקט זה מנסה לחולל מהפכה במושג האופן שבו רשתות הבלוקצ’יין מנוהלות במרחב הבלוקצ’יין..

EOS היא פלטפורמה המעסיקה את טכנולוגיית ספר החשבונות המבוזרת לאירוח יישומים מבוזרים (Dapps)

EOS הוא פרי יצירתו של דן לרימר, שהוא גם מייסד שותף של Steemit and Bitshares. דן ביקש את עזרתה של block.one, חברה פרטית הממוקמת באיי קיימן לפיתוח פלטפורמת הבלוקצ’יין.

גם BitShares וגם Steemit הפכו לרשתות בלוקצ’יין פופולריות בשוק, אך EOS הצליחה להגיע ולהישאר בין 10 המטבעות הקריפטוגרפיים הגדולים ביותר במשך תקופה ארוכה. הרשת הצליחה להגיע למצב זה בכך שהיא מציעה לחברות, משקיעים ואנשים פרטיים אפשרות לפרוס dApps על גבי ה- blockchain של EOS..

ראשית EOS

EOS הושקה לראשונה בפלטפורמת Ethereum כאסימון ERC-20. עם זאת, הפלטפורמה לא הייתה אידיאלית בשל מגבלות המהירות שלה. EOS ביצעה אז ICO לשנה, מיוני 2017 עד יוני 2018, ו גידל יותר מ 4 מיליארד דולר.

הצוות שעומד מאחורי ה- blockchain EOS טוען כי הפלטפורמה יכולה להתמודד בנוחות עם מיליון עסקאות בשנייה. מהירות זו היא על-קולית לעומת 25 העסקאות של את’ריום בשנייה.

EOS שואפת להתחרות בפרויקטים אחרים של בלוקצ’יין, במיוחד עם Raiden ו- Lightning Network. שתי הפלטפורמות שפותחו כרשתות צד.

המטרה היא להיות מסוגלים להתמקד, להישאר מבוזרים ולקבל גישה שונה לניהול רשת בלוקצ’יין. בהשוואה לביטקוין (BTC) ולאת’רום, EOS יעילה הרבה יותר באופן בו היא מעבדת עסקאות למרות היותה ריכוזית יותר משתי הרשתות הללו..

ההבדל בין EOS ל- EOS.IO

המערכת האקולוגית הכוללת של EOS כוללת שני רכיבים השזורים זה בזה, EOS ו- EOS.IO, הפועלים יחד כדי להבדיל אותה מפרויקטים אחרים של בלוקצ’יין..

לדוגמא, חשוב על EOS.IO כמערכת ההפעלה של המחשב ו- EOS כאפליקציה הפועלת עליה. ה- EOS.IO מגדיר כיצד כל מה שנבנה עליו יתקשר זה עם זה עם העולם החיצון.

גישה זו מאפשרת לשנות את קנה המידה של ה- EOS dApps בין אם אופקית או אנכית. המטבע המקורי של EOS נקרא מטבע ה- EOS.

EOS.IO מסוגלת לפעול במקסימום ללא השפעה שלילית על ביצועיה. זה אפשרי על ידי שימוש בתקשורת אסינכרונית וקריטריונים לביצוע מקביל. בנוסף, תהליכים בודדים מופעלים בנפרד.

אלגוריתם קונצנזוס ותפקודו

פלטפורמת EOS עושה שימוש ב- הסכמה על הוכחת יתד אלגוריתם ומוסיף הרשאות ממוקדות תפקיד. גישה זו מאפשרת להחזיר, תיקון באגים והחלטות אחרות לקבל בזמן המהיר ביותר האפשרי. הוספה ואישור חסימות חדשות נעשות על ידי יצרני הבלוקים. אנשים אלה מרוויחים אסימוני EOS עבור כל בלוק שנוסף.

ה- EOS.IO כבר הגדיר סכימות מסדי נתונים, ערכת כלים באינטרנט, בין כלים אחרים שמטרתם להקל על פיתוח dApps בפלטפורמת EOS..

פלטפורמת EOS מתפקדת כחנות עצירה עבור יישומים מבוזרים המספקים אירוח שרתים, אימות ושירותי ענן. תכונות אלה מאפשרות לשמור נתונים מחוץ לשרשרת הראשית למכונה מקומית.

בניגוד לפלטפורמות בלוקצ’יין אחרות, לפלטפורמת EOS אין דמי עסקה קבועים. במקום זאת, אפליקציה שנוצרה בפלטפורמה מגדירה כיצד המשתמשים שלה דואגים לדמי העסקה.

כבר עכשיו, לפלטפורמת EOS יש למעלה מ -100 יישומים מבוזרים כאשר היישום המוביל מקיים אינטראקציה עם ששת אלפים משתמשים מדי יום.

האלגוריתם Proof-of-Work (PoW) בו משתמשים ביטקוין ומטבעות קריפטוגרפיים אחרים כגון Litecoin (LTC) אינו יעיל בהרבה מאלגוריתמי הקונצנזוס Proof-of-Stake (PoS). באמצעות PoW, הכורים צריכים לאשר עסקאות באמצעות כוח מחשוב. רשתות בלוקצ’יין רבות כמו ביטקוין או ליטקוין דורשות כורים מתמחים לבצע פעילויות אלה. 

EOS משתמש באלגוריתם Deloated Proof-of-Stake (DPoS), גרסה שונה של PoS שמטרתה לפתור כמה מהבעיות שעומדות בפני Ethereum כעת. ה- DPoS הוא יישום של טכנולוגיה המאפשרת תהליכי הצבעה ובחירות ברשת בלוקצ’יין מבוזרת ספציפית. 

ה- DPoS פותח על ידי דן לרימר במטרה להציע יעילות טובה יותר לפרויקט הבלוקצ’יין שלו BitShares, שמופעל כעת על EOS ו- Steem. משתמשים פעילים ברשת DPoS מצביעים עבור “עדים” ו”נציגים “על ידי הצבת האסימונים שלהם על שם המועמד שלהם..

EOS עובדת עם מפיקי בלוקים ומשתמשים יכולים להצביע למפיקי הבלוקים הללו שיעבדו ברשת זו. על יצרני הבלוקים הללו מוטלת האחריות ליצור ולתקף חסימות ברשת, ולהרוויח תגמולים עבור המאמץ שלהם. 

באופן זה, נציגים אלה יכולים לשלוט במערכת. למרות שהם לא חייבים לאמת עסקאות, הם מפקחים על עמלות העסקה, גודל החסימה, שכר עד ועוד. יתר על כן, בחירתם של מפיקי הבלוקים היא תהליך מתמשך שאנשים ברשת מבצעים. 

מערכת DPoS מאפשרת למספר רב של אנשים – ואכן כל בעלי ה- EOS יכולים להצביע – לבחור את המועמדים שיהיו יצרני הבלוקים הבאים. מערכת DPoS זו חיובית מאוד עבור משתמשים קטנים יותר שאינם יכולים להשתתף בחוסמי PoS או PoW אחרים בשל העובדה שהם אינם מחזיקים במימון הדרוש להשתתפות.. 

לפיכך, ישנם יתרונות רבים של מערכות DPoS. מכיוון שהם אינם דורשים כמויות גדולות של מחשוב להפעלת הרשת, הם ניתנים להרחבה הרבה יותר מאשר חסימות אחרות. יתר על כן, מערכות DPoS אלו נוטות להיות מהירות יותר מאלגוריתמי קונצנזוס PoS ו- PoW מסורתיים. 

יתר על כן, מערכות DPoS מאפשרות למשתמשים קטנים יותר להיות מסוגלים להשתתף בהחלטות הרשת כולה באמצעות נציגים. 

למרות שלמשתמשי EOS יש אפשרות להשתתף ברשת, אין זה אומר שהם היו עושים זאת. אם ישנם מספר משתמשים שאינם משתתפים ברשת, היתרונות שלה מדוללים, ומאפשרים לסיעות קטנות עם עניין ספציפי להשתלט על הרשת בהשתתפותן הפעילה.. 

לבסוף, ישנם כמה מומחים הרואים שמערכות DPoS מרוכזות יותר מכיוון שהכוח מיוצג לבסוף בעדים ספורים בלבד. לבסוף, משתמשים עם מספר מצומצם של מטבעות לא יתמרצו להשתתף אם הם רואים שההצבעה שלהם לא חשובה.

מטבע הצפנה של EOS

רשת EOS משתמשת בנכס הדיגיטלי EOS המאפשר לאנשים פרטיים ולחברות למנף את הפונקציות השונות של הבלוקצ’יין. מחזיקי EOS הם גם בעלי חלקים ברשת. פירוש הדבר שאם יש משתמש המחזיק באחוז אחד של אספקת ה- EOS, הוא יהיה הבעלים של 1% מכוח המחשוב הנדרש לעיבוד עסקאות.. 

במקביל, ניתן להשתמש במטבעות EOS במכשירי dApp שונים שנפרסו על גבי רשת EOS. 

ל- EOS הייתה דרך משובשת מאוד בשוק הקריפטוגרפים כנכס דיגיטלי. המטבע הווירטואלי הגיע לשיא כל הזמנים ב- 29 באפריל 2018. הנכס הדיגיטלי עלה על 22 דולר באותה תקופה ואז הוא צנח ל -1.57 דולר בסוף 2018. עליית המחירים ב 29 באפריל הייתה קשורה להשקה הרשמית של ה- EOS. מיינט. בינתיים, התחתון שחווה הנכס הדיגיטלי נבע משוק הדובים שהשפיע על מרבית המטבעות הדיגיטליים בחלל. 

מבחינת BTC. המטבע הדיגיטלי הגיע גם למחירו הגבוה ביותר ב- 29 באפריל, אז נסחר קרוב ל 0.0023 BTC למטבע. לאחר שוק הברים בשנת 2018 והתחלה טובה עבור הביטקוין בשנת 2019, הנקודה הנמוכה ביותר במונחי BTC הייתה ב- 9 באוגוסט, כאשר מחיר המטבע הדיגיטלי ירד ל 0.003311 BTC למטבע. 

מתחרים – השוואה בין אתריום, EOS וטרון

EOS היא כיום מתחרה קרובה ל- Ethereum (ETH) וגם ל- Tron (TRX). שתי רשתות אלה מציעות מאפיינים דומים ל- EOS, למשל, אפשרות לארח יישומים מבוזרים. 

במונחים של פעילות dApp, Everstake פרסמה א להגיש תלונה בה הם הודיעו על השימוש היומיומי ב- dApss עבור כל אחת מהרשתות הללו. 

על פי הדיווח, EOS רשום 65,000 משתמשים פעילים יומיים (DAU), אחריהם את’ריום עם 19,000 DAU וטרון עם 15,000 DAU. זה מראה שמפתחי dApp אימצו את הניסיונות לבנות על גבי רשת המסוגלת לבנות יישומים מבוזרים מהירים ומאובטחים. 

הדו”ח שפורסם בסוף יוני מראה כי ל- EOS יש כ -500 dApps שונים, מהם 200 פעילים. לאת’ריום 2,500 אפליקציות עם 300 יישומים מבוזרים פעילים. לבסוף, ל- Tron יש 450 dApps עם 170 פעילים. 

ברור שלקהילת את’ריום יש מספר רב של משתפי פעולה ומפתחים שפועלים במטרה להרחיב את שימושיות ותכונות הרשתות. בינתיים, EOS ו- Tron שוחררו אחרי Ethereum ומנסים לבנות את הקהילות שלהם. עם זאת, ראוי להזכיר ששתי הרשתות הללו כבר אספו את תשומת ליבם של אנשים רבים ומפתחים ממדינות שונות. 

הדו”ח קורא כדלקמן:

“הצורך של התעשייה לקיים בלוקצ’יין מהיר במיוחד, חזק מאוד ומסוגל, דחק בפיתוח פלטפורמות חדשות, שמשתפרות זו בזו בקצב מדהים”

לבסוף, לשלוש הרשתות הללו יש אלגוריתמים של קונצנזוס להפעלת רשתות החסימה שלהן. בעוד Ethereum עובד עם הוכחת העבודה האטית, Tron משתמש גם ב- DPoS הדומה מאוד ל- EOS שיש לו 27 נציגי סופר (SR). 

בעוד את’ריום הוא הנכס הדיגיטלי השני בגודלו בשוק עם שווי שוק של 22.77 מיליארד דולר, טרון היא כיום רשת הבלוקצ’יין ה -13 בגודלה עם 1.37 מיליארד דולר, על פי נתונים שמספק CoinMarketCap..

קהילת EOS

ל- EOS יש קהילה פעילה מאוד שמאחוריה, שבאותה תקופה העלתה את מחירה ל -21 דולר. זה היה המחיר הגבוה ביותר שנראה מאז השקתו של הפרויקט. נכון לעכשיו, EOS נסחרת ב -4.45 $ המשקף את מעמד השוק הדובי הנוכחי.

ניתן לאחסן מטבעות EOS בארנקים ניידים, מבוססי מחשב ואינטרנט. ניתן לרכוש EOS בבורסות קריפטוגרפיות מובילות כמו Huobi, Bitfinex, Binance, בין היתר. ברוב הבורסות הללו EOS משויך ל- USDT, ETH או BTC.

לסיכום, בהתחשב ביכולתה להגדיל ולהתאים את הצרכים המגוונים של יישומים מבוזרים מבלי להתפשר על המהירות, פלטפורמת ה- EOS צפויה להפוך לכוח שיוך בעתיד הקרוב. כמו כן, הגישה הייחודית שלה לפתרון סכסוכים בפלטפורמה היא יתרון נוסף עבור ה- blockchain EOS.

סיכום

ככל ששוק הקריפטו ממשיך לצמוח ולהתפתח, ישנם פרויקטים שונים המציעים פתרונות חדשים למשתמשים, ומנסים להתמודד עם אתגרים העומדים בפני רשתות ישנות יותר. למרות שחלוף זמן מה עד אימוץ EOS על ידי חברות, משתמשים וחברות, הרשת כבר הוכיחה שיש לה פוטנציאל לחולל מהפכה בענפים רבים.. 

למד עוד

אם ברצונך ללמוד עוד על EOS, קרא את דוח החדשות האחרונות שלנו על כותרות העסקאות לשנייה. המקום הטוב ביותר לקנות EOS הוא באמצעות Binance, הצעדים לעשות זאת נמצאים במדריך המלא שלנו. לבסוף, אם אתה סקרן לגבי מחיר EOS, עיין במאמר חיזוי מחיר זה של EOS.

לבזיל שלוש שנות ניסיון עצמאי בכתיבה על טכנולוגיות משבשות. הוא מתמקד בשורות חדשות וחינוך; עוזר להפיץ את הבשורה של בלוקצ’יין. הוא מקווה שתהיה לו חברת בלוקצ’יין משלו יום אחד; עוזר לעולם באמצעות טכנולוגיית ספר החשבונות החדשנית שלו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner