רשימת 11 חברות הון סיכון Blockchain

יש יותר מ -120 חברות סיכון הון שהשקיעו בפרויקטים של בלוקצ’יין. הרשימה שלנו מכילה כמה מחברות ההון סיכון המובילות בתחום הבלוקצ’יין.

חברות הון סיכון Blockchain

בעשור האחרון חברות השקעות הון סיכון משקיעות בבלוקצ’יין ובעסקים המשתמשים בטכנולוגיה. אך תרומתם הכספית לענף נעשתה בולטת יותר בשנים האחרונות כאשר שוק הקריפטו החל לצמוח.

להלן רשימת 11 חברות ההון סיכון של Blockchain:

1. קבוצת מטבע דיגיטלי

נוסד בשנת 2015, קבוצת מטבע דיגיטלי הוא אחד ממשקיעי ההון סיכון המשפיעים ביותר בתחום הבלוקצ’יין. המשרד מניו יורק תומך בחברות בלוקצ’יין באמצעות ייעוץ, נטוורקינג וגישה להון. היא השקיעה משאבים יותר מכל משקיע אחר בענף זה. לא רק קבוצת המטבעות הדיגיטליים הייתה בין המשקיעים הראשונים בבלוקצ’יין, אלא שהיא גם אחת המשקיעות הפעילות ביותר בתעשייה הדיגיטלית.

השקעות בלוקצ’יין בולטות: Basis, Ledger, Circle, Blockchain Inc., Abra, Bitpay, Blockstack, Blockstream, Bloq, Circle, Coinbase, Ripple, Veem, Wyre, Zcash.

digtial

מקור: twitter.com

2. פנטרה קפיטל

פנטרה היא השקעה מקליפורניה שהוקמה בשנת 2003 והיא מוקדשת למימון חברות ממרחב המטבע הדיגיטלי. Pantera היא לא קרן הון סיכון טהורה, אלא הכלאה בין קרן גידור וקרן סיכון שמבצעת השקעות זרע בחברות בלוקצ’יין וגם אסימונים ומטבעות קריפטוגרפיים..

השקעות בלוקצ’יין בולטות: Basis, Circle, Harbor, DMarket, 0X, Bitcoin, BITPesa, Ethereum, Kyber Network, Ripple, Stream, VEEM, Zcash, Abra.

3. הון בלוקצ’יין

הון בלוקצ’יין הינה קרן סיכון המתמקדת אך ורק בתחום הבלוקצ’יין. ההשקעה הראשונה שלהם בבלוקצ’יין בוצעה בסוף 2013 – באותה השנה בה הם הוקמו – עם השקעתם בסדרה A ב- BTCC, פלטפורמת המסחר העתיקה ביותר בביטקוין עד כה. רק השנה הם השקיעו ביותר מתשעה סטארט-אפים. מטה בלוקצ’יין קפיטל נמצא בסן פרנסיסקו, קליפורניה.

השקעות בלוקצ’יין בולטות: מעגל, Coinbase, Blockstream, Ripple, Bitaccess, BitGo, BitPesa, Kraken, Ripple, Abra, Circle, Coinbase, Ripple, SOFX.

הון בלוקצ'יין

מקור: blockchain.capital

4. אנדריסן הורוביץ

אנדריסן הורוביץ היא אחת מחברות ההון סיכון הגדולות של בלוקצ’יין שבסיסה בעמק הסיליקון שאינה מתמקדת אך ורק בהשקעות של בלוקצ’יין ונכסים דיגיטליים. נכון לעכשיו, עסקים מבוססי קריפטו מהווים רק חלק קטן מהנכסים שלהם בסך 4 מיליארד דולר.

אנדריסן החלה להשקיע בבלוקצ’יין בשנת 2013, עם השקעה של אנג’ל ב- Ripple שהושל מאוחר יותר על ידי מימון סיכון של Coinbase בשלב מוקדם. מאז הם ביצעו כמעט תריסר השקעות בלוקצ’יין אחרות בחברות כמו בסיס, הארבור וצ’יה נטוורקס. לאחרונה הודיעה המשרד כי יוקצו 300 מיליון דולר לקרן הממוקדת בקריפטו.

השקעות בלוקצ’יין בולטות: בסיס, Coinbase, DFINITY, Harbour, Blockspring, Dwolla, Facebook, Foursquare, Polychain Capital, Robinhood, Tenfold, Tradeblock.

5. צומת הון

חברה שבסיסה בבייג’ינג, צומת הון משקיעה בעיקר באמצעות הצעות מטבע ראשוניות (ICO), בשונה מ- VC אחרים ברשימה שלנו. Node Capital מיקדה את מרבית השקעותיה באסיה, ומימנה כמעט שני תריסר השקעות בלוקצ’יין בחברות סטארט-אפ סיניות, כולל Fengwo ו- ChinaUp.com. הם היו פעילים מאז 2017, וההשקעה האחרונה שלהם היא סטארט-אפ של בלוקצ’יין בשם PalletOne. מייסד שותף של צומת הוא ג’ון דו, מנכ”ל Cointime.

השקעות בלוקצ’יין בולטות: Trip.io, Huobi, קרן דלפי, Fengwo.

6. Boost VC

Boost VC הוא מאיץ מוביל לטכנולוגיות כגון בינה מלאכותית, בלוקצ’יין וקריפטו, שמשרדיה הראשיים נמצאים בסן מטאו, קליפורניה. Boost ביצעה יותר מ -30 השקעות בקריפטו ובבלוקצ’יין, מה שהופך אותה לאחת מחברות ההון סיכון הדינמיות בעולם..

השקעות בלוקצ’יין בולטות: BlockCypher, Tezos, Ledger, Coinbase, Abra, District0x, Filecoin, Hijro, Libra, Polychain Capital, Ripio, Veem.

7. שותפי דרייפר

שותפים לדראפר הינה חברת הון סיכון ידועה בעולם של למעלה מ -30 שנה, אשר הוקמה על ידי משקיע הסיכון האגדי, טים דרייפר. דרייפר השקיע במגוון חברות טכנולוגיה, ייצור ובריאות, כמו גם חברות בלוקצ’יין וסטארטאפים. ההשקעה הראשונה שלהם בבלוקצ’יין בוצעה בשנת 2014, עם השקעת זרעים ב- Augmate, חברת IoT ולבישים המוקדשת לשימוש ארגוני..

השקעות בלוקצ’יין בולטות: Coinbase, Ledger, Factom, CryptoMove, Bancor, Bitpesa, Factom, Kash, Robinhood, Teos.

שותפים לדראפר

מקור: http://www.draper.vc/

8. Ceyuan Ventures

Ceyuan Ventures הוא VC בשלב מוקדם הממוקם בבייג’ינג, סין, שמשקיע בעיקר בחברות סטארט-אפ מהשוק האסייתי. הם משקיעים בעיקר בחברות שמתמקדות בטכנולוגיות ויש להם למעלה מחצי תריסר השקעות בלוקצ’יין משמעותיות בחברות כמו Basis, Mars Finance ו- Trip.io. בשנת 2014 הם ביצעו את ההשקעה הראשונה שלהם בבלוקצ’יין, ואחרי שקפאו בסטים ב -2016 וב -2017, הם העלו את הקצב במחצית הראשונה של 2018 על ידי ביצוע ארבע השקעות..

השקעות בלוקצ’יין בולטות: Basis, Finance Finance, Trip.io, OkCoin.

9. שותפי מיזם לייטספיד

מבוסס בפארק מנלו, מהירות האור הינה חברת הון סיכון עולמית בבלוקצ’יין המונה שישה משרדים נוספים, כולל בישראל, סין והודו. הם משקיעים בעיקר בענפי הצרכנות והארגונים, לאחר שהתמקדו בהאצה של טכנולוגיות חדשניות וחדשנות. הם גם משקיעים מוקדמים ב- BTC סין באמצעות הסניף הסיני שלהם.

השקעות בלוקצ’יין בולטות: Basis, Blockchain Inc., Saga Foundation, BTCC, Ripple.

10. IDG Capital

IDG Capital הינה קרן הון פרטית והון סיכון בהיקף של מיליארדי דולרים שמשרדיה הראשיים נמצאים בניו יורק. הם משקיעים במגוון חברות, ולא רק בנכסי בלוקצ’יין וקריפטו. IDG ביצעה את ההשקעה הראשונה שלה בבלוקצ’יין עם השקעה מסדרה A ב- Ripple בשנת 2013, אם כי הם בדרך כלל מבצעים השקעות סיכון בשלב מאוחר יותר. IDG Capital ביצעה 13 השקעות באוגוסט 2018 בלבד, ועשתה סיבוב A, B C, D ו- Venture. ל- IDG גם משרד לווין הממוקם בבנגלור, הודו.

השקעות בלוקצ’יין בולטות: Ripple, Circle, Mars Finance, imToken.

11. Fenbushi Capital

נוסד בשנת 2015, פנבושי קפיטל הינה חברת הון סיכון משנחאי המשקיעה אך ורק בחברות התומכות בבלוקצ’יין. Fenbushi ערכה את הופעת הבכורה שלהם בסצינת ההשקעות של בלוקצ’יין עם BTC Media בסוף 2015 ומאז היא ביצעה עוד 20 השקעות, בעיקר זרעים, בסטארט-אפים של בלוקצ’יין. Fenbushi הוא בין 50 הסממנים המובילים של Blockchain / Crypto הממוקמים בסין.

השקעות בלוקצ’יין בולטות: Symbiont, Gem, Token Stream, Ripio, Abra, BITPages, Circle, Factom, Hijro, Libra, Parity, Streami, TenX.

פנבושי קפיטל

מָקוֹר: http://fenbushi.vc

בכך אנו מסכמים את הרשימה שלנו עם כמה מחברות ההון סיכון הבולטות ביותר שמשקיעות בפרויקטים של בלוקצ’יין.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner