SEC מספקת אזהרה על ‘הצעות חליפין ראשוניות (IEO)’

הוגן וורניןז

אירועי יצירת הון יכולים להגיע בצורות רבות ושונות. עבור המעורבים בעולם הבלוקצ’יין, המונחים ICO, STO ו- DSO הפכו ככל הנראה לטרמינולוגיה נפוצה. גרסה אחרת לאירועים מסוג זה מכונה IEO או ‘הצעת חילופי התחלויות’.

מאז שלכדו לראשונה את תשומת לבם של המשקיעים בתחילת 2019, IEOs המשיכו להחליף במידה רבה את ה- ICO, מכיוון שהם בדרך כלל נתפסים כאמצעי תרגול בטוח יותר. תחושת ביטחון זו נובעת לרוב מהאמונה כי פרויקטים הם לגיטימיים מכיוון שהם מתארחים בבורסה וכי הם מייצגים הזדמנויות השקעה טובות יותר..

הם, לעומת זאת, אינם חפים מסכנה. נציבות ניירות ערך (SEC) פרסמה לאחרונה הודעה / אזהרה לאלה שלקחו חלק או חושבים לקחת חלק ב- IEO.

בהודעתם, ה- SEC חוזר בבירור כי ‘אין דבר כזה IEO שאושר על ידי SEC’. גם אם לא טוענים טענה זו, ה- SEC מזהיר שרבים מ- IEOs מוכרים ניירות ערך המחופשים לאסימונים (בכוונה או לא).

מה ההבדל?

כאשר IEOs עלו לראשונה בפופולריות, היינו ברי מזל שתורם אורח, ליזה אייזופייטה (מנכ”ל פינטלום), משתף את דעתה. בתרומתה, Aizupiete נוגעת בהבדלים בין מה שמהווה ICO לעומת IEO.

STOs לעומת מימון המונים, ICOs & IEOs

האם הם שווים את הזמן שלך?

אנטואן תרדיף שלנו, מנכ”ל Securities.io, גם הוא הקדיש את הזמן לעטות את מחשבותיו על הביצועים האחרונים של IEOs. ממצאיו הובילו אותו למסקנה כי “מה שכרגע חשוב יותר מהפרויקט בפועל שנרשם, הוא המקום בו מופיע הפרויקט. אנו צופים כי ברגע שאסימני האבטחה המווסתים יעלו בפופולריותם, IEOs עשויים להיות אפשרות מפתה לרשום את אסימוני האבטחה הללו בבורסות מוסדרות. זה יהיה דומה לאופן שבו בורסות פועלות כיום. “

IEOs של Binance עולים על פרויקטים של IEO מתחרים

פַּרשָׁנוּת

בעוד ש- SEC מתייחסים למגוון נקודות בהודעתם, ישנן שתי הצהרות במיוחד ששופכות אור על עמדתן. להלן קטעים מהודעתם, המדגימים זאת.

  1. האם ה- IEO הוא הנפקת ניירות ערך?

“יש נושאים חשובים שמשקיעים צריכים להיות מודעים אליהם לפני שהם משקיעים ב- IEO. כמו במקרה של ICO, בהתאם לעובדות ולנסיבות ההנפקה, ההנפקה עשויה לכלול הצעה ומכירה של ניירות ערך. פירוש הדבר ש- IEO עשוי להיות כפוף הַרשָׁמָה דרישות החלות על הנפקות על פי חוקי ניירות הערך הפדרליים. בין היתר, רישום אומר שהחברה המציעה את הנכס הדיגיטלי צריכה לספק גילוי חשוב על עצמה, על עסקיה, על הנכס הדיגיטלי המוצע ועל תנאי ההנפקה למשקיעים. ” 

  1. האם הפלטפורמה היא בורסת ניירות ערך?

“בנוסף, אם ה- IEO כולל ניירות ערך, ה- פלטפורמת מסחר מקוונת שעליו מוצע ה- IEO ייתכן שיהיה צורך להירשם בניירות ערך בנפרד לבורסת ניירות ערך ארצית או לפעול על פי פטור, כגון מערכת מסחר חלופית (ATS). ATS חייב להיות סוחר מתווך רשום ולעמוד בדרישות החלות על מנת לפעול באופן חוקי בארצות הברית.

החוקים והתקנות הפדרליים המסדירים חילופי ניירות ערך ארציים רשומים ונושאי ATS נועדו להגן על המשקיעים ולמנוע שיטות מרמה ומרמאות מסחריות. פלטפורמות מסחר מקוונות רבות עשויות לתת רושם מוטעה על המשקיעים כי הן רשומות או עומדות בדרישות הרגולציה לבורסת ניירות ערך לאומית או ATS, ולכן עשויות לחסר את ההגנות על המשקיעים שמספקת בורסת ניירות ערך ארצית או ATS למשקיעים. “

SEC

נציבות ניירות ערך היא גוף רגולטורי מבוסס ארה”ב, המופקד על יצירת ואכיפת חוקים הנוגעים לנכסים הנחשבים לניירות ערך. המטרה לכך היא לטפח צמיחה של שוק הוגן ושקוף לכל המשתתפים.

היו”ר, ג’יי קלייטון, מפקח כיום על פעולות בתוך ה- SEC.

בחדשות אחרות

מעבר לכך שהם פשוט חוזרים על עמדתם בנוגע למה שמהווה ביטחון, ועל אזהרות שלאחר מכן על הפרה של תקנות, ה- SEC עבדה קשה. אחת הדוגמאות למאמצים אחרים שלהן היא הצעה שהועלתה לאחרונה, ובה יופיעו תיקונים שונים בהגדרת “משקיע מוכר”..

SEC מציעה תיקון לקריטריונים סביב ‘משקיעים מוכרים’

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner