5 טייקים עיקריים מכלל הגנת המשקיעים החדש של SEC – מנהיגי מחשבה

נראה כי המחלוקות סביב האימוץ החדש של SEC תקנת כלל האינטרס הטוב ביותר (Reg BI), ימשיך לנקוט במרכז הבמה, למרות שהוא ייכנס לתוקף בקיץ הבא. הרגולציה היא שיאה של תהליך בן עשור שהחל בשנת 2010, מיד לאחר המיתון הגדול. חוק דוד-פרנק שהתקבל באותה שנה אישר את ה- SEC לפי סעיף 913 לחוקק תקן אמון וכלל טובת האינטרס לשלוט בסוחרי מתווכים ויועצי השקעות בעת התקשרות עם משקיעים פרטיים..

לאחר כניסתה של Reg BI, בעלי העניין, רגולטורי המדינה, יועצי השקעות וסוחרי מתווכים שקלו גורמים שונים העלולים לערער או לסייע ליעילותה..

5 Takeaways מפתח 

  1. סוחרי מתווכים נדרשים לעמוד בסטנדרט חדש ל”אינטרס הטוב ביותר “
  2. מגדיר את משרד העבודה האמריקני (DOL) לסינכרון קבלת הכללים (מאוחר יותר השנה)
  3. זכייה גדולה עבור סוחרי מתווכים → אפילו גדולה יותר עבור שירותים פיננסיים
  4. תקני הדיווח הנפוצים החדשים (CRS) אומרים מתווך = יועץ → בלבול בין מתווך לעומת יועץ אמון.
  5. התמקדות הפוכה בהגנה על תפקיד התיווך מאשר הצרכן = יותר בלבול 

עם זאת, לפני שנדגיש את ההסמכות הללו, בואו נסתכל תחילה על מהות כלל הבהרת התקן הנאמנות..

ה- Takeaways מהכללת הרגולציה הטובה ביותר של SEC

SEC מתכוונת נושא סוחרי מתווכים, אשר כרגע נדרשים לעמוד רק בתקני התאמה, תחת תקני אמון.

מצד אחד, כיום סטנדרטים אמונים שולטים ביחסים בין יועצים פיננסיים ללקוחותיהם. והיא מצפה מהראשונים להציע רק שירותים שהם לטובת האחרונים. מצד שני, תקני התאמה מחייבים את המתווכים לוודא שההשקעה עליהם הם ממליצים הולמת את לקוחותיהם.

בעיקרו של דבר, הכלל נראה להרחיב את כלל הנאמנות על סוחרי מתווכים אשר תופסים יותר ויותר את תפקידם של יועצים פיננסיים, כאשר חובתם העיקרית היא למכור מוצר השקעה בעמלה שנקבעה. על פי תקן ההתאמה, חוקי מתווך ימליץ על מוצר השקעה שיעשה לו עמלה טובה, כל עוד המוצר מתאים ללקוח..

אמנם זה נתון, אך הוא מציג גם ניגוד עניינים. יתכן שיש מוצרי השקעה זולים יותר עם תכונות דומות לזו שעליהם ממליץ המתווך, אך עם עמלה פחות אטרקטיבית. ניגוד אינטרסים זה הוא מה ש- Reg BI נראה לחסל, מכיוון שהוא מחייב את המתווכים להציב את האינטרס של הלקוח מעל שלהם.

לשם כך הכלל יאלץ מתווכים לחשוף במפורש מידע חשוב כגון תמריצים ועמלות שיכולים להשפיע על המלצותיהם. יתרה מכך, זה, במידה מסוימת, אוסר על נוהלי תעשייה, כמו תמריצים בצורת חופשות, העלולים לדרבן את המתווכים לבגוד באינטרסים של לקוחותיהם..

בידיעה שברוקרים יכולים למצוא דרך לעקוף דרישה זו על ידי גילוי ניגוד אינטרסים עם מונחים טכניים או במסמך רב, הציג ה- SEC גם דרישה נוספת שתוכל להתמודד עם נוהגים כאלה. הדרישה קובעת שעל המתווכים להתוות את ניגוד האינטרסים ואת מבנה הפיצויים שלהם באנגלית רגילה ובצורה תמציתית במסמך הנקרא טופס CRS..

כמו כן, המתווכים יתעדו את ההיסטוריה של פעולות משפטיות או משמעתיות שננקטו נגד החברה המציעה את מוצר ההשקעה או אנשי המקצוע הפיננסי שלה. מאפיין חיוני נוסף של הכלל הוא חובת טיפול. דרישה זו גוררת כי יועצים פיננסיים יוודאו כי הם יוודאו בחריצות ובקפידה כי המלצותיהם הן לטובת לקוחותיהם..

הדרישה האחרונה היא חובת ניגוד האינטרסים. זה מחייב ניהול והפחתת עמלות העלולות לייצג ניגוד עניינים פיננסי.

לנתח את ההשלכות של הכלל לעניין הרגולציה הטובה ביותר

כצפוי, למבקרים שמאל וימין יש גָזוּר ה- Reg BI של ה- SEC, והטיעון הבולט שרבים העלו הוא הערפול של הכלל. ראשית, יש מבקרים שיש גינו חוסר הרצון של SEC להגדיר בבירור מה זה אומר ב”אינטרס הטוב ביותר “, הפעולות שיעידו על כך שיועץ השקעות אינו תואם, וכיצד ניתן למתן ניגוד עניינים פיננסי..

רוב הסיכויים כי סוחרי מתווכים יחפשו למצוא דרך לעקוף את הכלל הזה, לפחות עד ש- SEC תתחיל לאכוף פעולות משמעת נגד יועצי השקעות שאינם תואמים. חוץ מזה, נראה כי ל- Reg BI אין שרירי אכיפה. אין זה סביר שאי-ציות יוביל לתביעות ייצוגיות ולתביעות משפטיות.

יתר על כן, נשמעת זעקה כי הלכת SEC לא עשתה דבר כדי להבהיר למשקיעים את תפקידי יועצי ההשקעות וסוחרי הברוקרים. שים לב שרוב סוחרי המתווכים רשומים ב- SEC. מבחינה טכנית, משמעות הדבר היא שהם יכולים לתפוס את תפקידם של יועצי השקעות רשומים (RIA), ובכל זאת, הם אינם אמונים..

הנוגעת יותר לעובדה כי דרישת הטופס CRS לא תשנה מעט את המצב הקיים. תפיסה זו נובעת מכך ש לימודים הראה כי הצרכנים התקשו להבין את התוכן של טפסי CRS.

תוך שהוא מגיב לרבים מהביקורות שהושמעו נגד רג BI, יו”ר SEC, ג’יי קלייטון נָקוּב כי “הובאו דעות שונות בנוגע לשאלה האם התקן צריך להיות מבוסס יותר על עקרונות או יותר מרשם – ובמיוחד אם לספק הגדרה מפורטת, ספציפית, לפי מצב של” טובת העניין “בטקסט הכלל.” 

ככזו, לאחר בחינה מדוקדקת, הסוכנות הגיעה למסקנה כי הגישה העקרונית המבוססת על הכלל “היא גישה נפוצה ויעילה לטיפול בסוגיות של חובה על פי החוק, במיוחד כאשר העובדות והנסיבות של יחסים פרטניים יכולים להשתנות במידה רבה ולשנות זמן, כולל כתוצאה מחדשנות, “

אם לשפוט לפי הפרטים של Reg BI שנדונו לעיל, אין ספק כי לכלל יש אלמנטים של שלטון הנאמנות שממשל אובמה הציע באמצעות משרד העבודה. ההבדל הוא שהאחרון חיפש לסווג את כל אנשי המקצוע בהשקעות כנאמנים. במילים אחרות, לקוח יכול להחליט לתבוע את יועץ ההשקעות או את המתווך שלו ברגע שהוא מבחין בפערים שיעידו כי האינטרסים שלו לא יושגו בצורה הטובה ביותר על ידי פעולותיו של מנהל ההשקעות שלו..

נזכיר כי כלל זה פגע במחסום תחת הממשל הנוכחי, מכיוון שתעשיית ניירות ערך ערערה על כדאיותה בבית המשפט. ובעוד ש- DOL גם כן צוין שהיא דוחפת לשלטון אמונים חדש, אין כל ערובה שההצעה העתידית שלה תהיה בעלת אותה חצץ כמו זו הקודמת. קביעה זו היא ככל הנראה, בהתחשב בסבירות כי יוג’ין סקאליה, עורך הדין שהוביל את התיק נגד שלטון הנאמנות הקודם של DOL., יופיע כשר העבודה החדש.

כמו כן, חשוב לציין כי מועצת התקנים לתכנון פיננסי מוסמך מתכננת לאכוף קוד אתי הדבר יביא לכך ש -84,000 חבריה עומדים בתקני אמון, ללא קשר למסגרות הרגולטוריות השולטות בהם. מעניין לציין שתאריך ההטמעה של קוד זה עולה בקנה אחד עם זה של Reg BI.

חשוב מכך, יש מדינות ששוקלות לקחת את העניינים לידיים על ידי הטלת כללי אמון נפרדים שיתקנו את הפגמים לכאורה של רג BI. למשל, לשכת הביטחון של ניו ג’רזי מְשׁוּחרָר הצעת כלל המסווגת במפורש סוחרי-סוחרים כנאמנים. מדינות אחרות שעברו דרך דומה הן נבאדה ומסצ’וסטס.

בתגובה להתפתחות זו, יו”ר SEC, ג’יי קלייטון, נָקוּב כי “אני ורבים אחרים מאמינים שגישה טלאית להסדרת השוק העצום לייעוץ השקעות קמעונאי תגדיל את העלויות, תגביל את הבחירה למשקיעים קמעונאיים ותקשה על הפיקוח והאכיפה. אני מקווה שעמיתינו לרגולציה ימשיכו לעבוד איתנו כדי למזער את הסתירות ולמקסם את האפקטיביות של המאמצים הקולקטיביים שלנו. “

יו”ר ה- SEC ג’יי קלייטון על הכללים החדשים ליועצים פיננסייםיו

צפו בסרטון זה ביוטיוב

עם זאת, ללא קשר לפרצות של Reg BI, ולמחלוקות שדרבנו תגובות מצד רגולטורי המדינה, אני מאמין שההצעה של ה- SEC היא צעד בכיוון הנכון במטרה להגן על המשקיעים.. 

עבור המשקיעים, שאלת השאלות הנכונות: 

  1. מי משלם את עמלת המתווך שלך?
  2. כמה הוא מקבל תשלום על שעודד אותך לקנות מוצר השקעה. 
  3. האם אתה נאמן?
  4. כיצד מתווך מיישם כללי הגנה על משקיעים? 

המידע שנמסר כאן הוא חוות דעת אישית ומספק חוות דעת סובייקטיבית בלבד על הכללים וההנחיות הרגולטוריות הניתנות על ידי ה- SEC. אין לקרוא את זה כייעוץ משפטי או תאימות. התייעץ עם איש המקצוע שלך לציות לקבלת פרטים נוספים.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner