הווארד מארקס, מנכ”ל StartEngine – סדרת ראיונות

הווארד מארקס הוא מייסד שותף ומנכ”ל חברת התנע מנוע. מאז הקמתם הושלמו כמעט 150 מימון מוצלח עבור חברות סטארט-אפ ועסקים אחרים באמצעות פלטפורמת StartEngine.

הרבה לפני שה- ICO הפך לשפה סטנדרטית, הווארד ראה את העתיד של הנפקות אסימון האבטחה. על שלו בלוג וגם באמצעות מאמרים אורחים כתורמים לפורבס, Hacker Noon, The Mission ו- Next Web, הווארד שיתף את חזונו למרחב ועבד לשרטט את הדרך קדימה לנזילות..

StartEngine הייתה מעורבת ב- tZERO STO המצליחה ביותר, הם מקיימים כנסים שנתיים, ורבים מ- STO מגדלים באמצעות פלטפורמת StartEngine.

AT: יש לך רקע מרשים למדי, עם היסטוריה מקיפה בתחום התוכנה והמשחק. עם זאת, החלטת להשיק תוכנית מאיץ בשם StartEngine. מה עורר בזה השראה?

HM: הרגשתי שקהילת הטכנולוגיה בלוס אנג’לס זקוקה למאיץ להשקעה בחברות צעירות. היינו המאיץ הראשון שהושק בלוס אנג’לס, רבים נוספים עקבו אחריו. המשימה הייתה לעזור ללוס אנג’לס להפוך לעיר טכנולוגית.

זמן: כמה זמן עבר עד ש- StartEngine נעה למימון המונים הוני?

HM: השקענו ב- 60 סטארטאפים ורובם לא הצליחו לגייס הון. זו הייתה בעיה ענקית. המשקיעים התעניינו רק במערך רעיונות צר מאוד ובסוג מסוים של מייסדים. זה הביא לכך שרוב ההשקעות שלנו נכשלו. הדבר נתפס כרגיל בהתחשב באופי השלב המוקדם של החברות, אולם לרובן הגישה להון הייתה קשה, במיוחד עבור המייסדות המובילות. בשנת 2014, שנתיים לאחר השקת המאיץ, יצרנו את פלטפורמת מימון ההמונים והושק ביוני 2015.

AT: הלקוח הראשון שלך ב- StartEngine Elio Motors המשיך לגייס 16.9 מיליון דולר מרשימים. איך מצאת את הלקוח הזה?

HM: התוודענו לפול אליו דרך חברת שיווק שהרגישה שהם יהיו לקוח ראשון מושלם עבור החברה שלנו. פול היה נחוש בדעתו שהקהילה שלו תשקיע והיינו נרגשים לקבל הצלחה כה מוקדמת.

AT: מתי StartEngine החליטה להציע גם ICO?

HM: ביוני 2017 קראתי על דו”ח ה- DAO שפרסם SEC. דוח זה הסביר כיצד ה- DAO הייתה השקעה בניירות ערך, למרות שהוא ממוקם כאסימונים. זה סיקרן אותי ללמוד עוד על ICO ומצאתי שוק ענק שצומח במהירות של משקיעים שהשתמשו במטבעות קריפטוגרפיים לחברות מימון המונים. היו שני הבדלים עיקריים מהשוק שלנו: הם לא עקבו אחר חוקי ניירות הערך והם הציעו שוקי פירוק רבים עבור המשקיעים. החלטנו לעזור ל- ICO לצאת מהצללים ולהשתמש ב- JOBS ACT כדי למכור ניירות ערך במסגרת כללי האבטחה. ה- ICO המשמעותי הראשון שהשקנו היה tZero בפברואר 2018.

AT: היית אחת החברות הראשונות שהסתובבו מ- ICO ל- STO. מה גרם לך לציר לעבר STOs?

HM: ICOs נתפסו על ידי הציבור הרחב כהשקעה באסימוני שירות. למרות שרוב האסימונים הללו היו ניירות ערך, הם לא נמכרו ככאלה. הגיוני היה לשנות את השם ל- STO מכיוון שהיה ברור שההנפקות הללו נוגעות לניירות ערך.

AT: אנחנו אוהדים ענקיים של tZERO, איך גרמת ל- tZERO לגייס בפלטפורמת StartEngine?

HM: כשהשקנו את הפסגה הראשונה שלנו ב- 10 בנובמבר בשנת 2017, הזמנו את ראלף דיאוטו מ- Zero לבוא לדבר. הוא ראה את כל הארגון שלנו וכיצד אנו מתמקדים בתאימות ומעקב אחר הכללים. זה היה מרענן מבחינתו בהתחשב במספר הרב של פלטפורמות שהשיקו אסימוני שירות על ידי התעלמות מהחוקים.

AT: פסגת StartEngine הצליחה למדי. התלונה היחידה שלי היא שזה לא מספיק זמן, כל התוכניות להכין את זה לכנס בן יומיים?

HM: סיימנו עד כה שלוש פסגות והבאה הבאה שלנו היא 12 באפריל. אני חושב שכנס בן יומיים הגיוני, עם זאת, זה כרוך בכפול דוברים והרבה יותר לוגיסטיקה. לעת עתה, אנו מרחיבים את הכנס בן יום אחד ובשיתוף פעולה עם חברות רבות אחרות בלוס אנג’לס כדי להציע שבוע מדהים של בלוקצ’יין.

AT: דיברת בעבר בתוקף על תמיכה ביזמות נשים שכן בעלי הון סיכון מסורתי לרוב אינם מספקים להם את התמיכה והמימון שהם זקוקים להם. האם אתה מרגיש שמימון המונים הון עצמי ו- STO מציעים להם יותר מגרש משחק הוגן?

HM: נודע לנו כי פחות מ -4% מהון סיכון מושקע בחברות בהובלת נשים. כתוצאה מכך מייאשים נשים להמשיך את חלומותיהם ושאיפותיהם העסקיות. הטיה זו תורמת להיעדר פיזור בסוגי החברות הממומנות וגם בסוגי הרעיונות העומדים לרשות המשקיעים. עד כה יש ל- StartEngine נשים המובילות 22% מהחברות בפלטפורמת מימון ההמונים שלנו. זה עדיין נמוך אך צעד גדול קדימה. אנו מאמינים שמימון המונים ו- STO יעזרו לממן יותר חברות בהובלת נשים מאשר VC ו- Angels יחד.

AT: אני יודע שאתה מאמין בהצהרות משימה, מהי הצהרת המשימה של Start Engine?

HM: המשימה שלנו היא לעזור ליזמים להשיג את חלומותיהם.

AT: StartEngine מפעילים כעת STO משלהם. האם תוכל לספר לנו על STO זה, סכום הגיוס והתנאים המוצעים?

HM: יש לנו קמפיין גיוס תרומות למשקיעים מוכרים בשם OWN Limited. זה מוגבל לפרק זמן קצר לפני שקיבלנו הסמכה מה- SEC עבור ההנפקה הציבורית הבאה + שלנו. תנאי OWN Limited הם $ 7.50 לאסימון. כל אסימון מייצג נתח של מניות מועדפות בחברה.

AT: כל דבר אחר שתרצה לחלוק על StartEngine?

HM: אנו מתמקדים בבניית משרד פיננסי מודרני שיכול לעזור ליזמים להוון את חברותיהם ישירות מהקהל. אנו רוצים גם לספק למשקיעים אפשרויות נזילות. אנו נמצאים בתהליך רישום ל- SEC עבור מתווך-סוחר ומערכת מסחר חלופית שלנו. לאחרונה השקנו תקן מוצע בשם ERC-1450 לאסימון ניירות ערך. המטרה היא להציע למשקיעים אפשרות לקבל תעודות מניות דיגיטליות בצורת אסימונים ואז להקל על המסחר בפלטפורמה הקרובה שלנו..

AT: תודה על הראיון. אנחנו מעריצים ענקיים של StartEngine והתרגשנו שהצלחת להצטרף אלינו.

לכל מי שמעוניין ללמוד עוד על StartEngine או על הווארד, עיין בקישורים הבאים:

התנע מנוע – השקיעו בחברות באמצעות מימון המונים הון או STO.

הבלוג של האוורד – האוורד דן בדעותיו בענף.

הטוויטר של האוורד – אחד מחשבונות הטוויטר הטובים ביותר בתעשייה שיש לעקוב אחריהם.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner