מיליארד דולר בביטקוין גנוב המקושר ל’דרך המשי ‘שנתפס על ידי DOJ

למשרד המשפטים של ארצות הברית (DOJ) יש הוכרז התפיסה הגדולה ביותר בתולדותיה, בה מעורבים מטבעות קריפטוגרפיים מאמינות כהכנסותיו של שוק הכהים המשותף ‘דרך המשי’.

  • 69,370 ביטקוין
  • 69,370 ביטקוין מזומן
  • 69,370 ביטקוין זהב
  • 370 ביטקוין SV

רק הביטקוין לבדו שנתפס שווה בערך מיליארד דולר. זה, יחד עם המזלגות השונים הופכים את ההתקף להישג חשוב עבור ה- DOJ.

DOJ מאחורי הווילון

משקיעים המנסים להבין ולהרוויח משוקי הביטקוין, צפו לעיתים קרובות באירועים שיש בהם פוטנציאל להשפיע על המחירים. ככאלה, ישנם כאלה המפקחים ללא הרף על תנועת הנכסים בארנקי הביטקוין הגדולים. ארנק שמעביר סכום נכבד של ביטקוין לבורסה עשוי להצביע על כוונת מכירה, ואילו הפוך עשוי להצביע על כוונה להחזיק.

מתוך הכרה בכך, עסקה אחת משכה את עיניהם של המשקיעים בתחילת השבוע, כאשר ביטקוין בשווי של כמיליארד דולר הועבר מארנק רדום ארוך. הספקולציות השתוללו, כאשר המשקיעים ניסו לקבוע מי עומד מאחורי הפרגוד ואחראי למהלך כזה.

מהר קדימה ל- 6 בנובמבר, ועכשיו יש לנו את התשובה שלנו – משרד המשפטים של ארצות הברית (DOJ).

מה היה דרך המשי?

דרך המשי הייתה שמו של שוק אינטרנט כהה, שתוזמר על ידי רוס אולבריכט, אשר עלה לגדולה בשנת 2011 – למעשה שימש כ- eBay עבור פריטים ושירותים לא חוקיים. למרבה הצער, דרך המשי היא ללא ספק הסיבה העיקרית לכך שביטקוין עדיין קשור לפעילות בלתי חוקית עד עצם היום הזה. באותה תקופה ביטקוין שימש כמדיום המושלם לפעילויות כאלה.

בתור המתזמר הראשי שמאחורי דרך המשי, רוס אולבריכט נמצא אשם בפשעים שונים בשנת 2015 – קשירת קשר לתרופות סמים, הלבנת הון וכו ‘. כתוצאה מההרשעות הללו, אולבריכט מרצה עונשי מאסר עולם רבים בכלא..

איך הם עשו את זה?

דרך המשי נעלמה מאז 2013, מה שמעלה את השאלה – איך הכספים האלה רק נמשכים כעת על ידי ה- DOJ?

עם הזמן יכולותיהם של הרגולטורים והרשויות כמו ה- DOJ השתכללו הרבה יותר. מכיוון שעולם המטבעות הקריפטוגרפיים ממשיך לצמוח בקצב חסר תקדים, יכולות כאלה הן הכרח להבטיח שמירה על פעילות בלתי חוקית. עם הבנה רבה יותר של מטבעות קריפטו ואמצעים חדשים למעקב אחר עסקאות, ה- DOJ הצליח לעשות בדיוק את זה.

“בשנת 2020, אנשי אכיפת החוק השתמשו בחברת ייחוס ביטקוין של צד שלישי כדי לנתח עסקאות ביטקוין שבוצעו על ידי Silk Road. מסקירה זו הם צפו ב -54 עסקאות שנשלחו מכתובות ביטקוין בשליטת סילק רוד, לשתי כתובות ביטקוין “.

עם זאת, הדברים נעשים מעניינים עוד יותר – ה- DOJ ציין כי למרות שהוא מאמין שכספים אלה הם התמורה מפעילות דרך המשי, הם למעשה נגנבו מהשוק..

“… 54 העסקאות הללו לא צוינו במסד הנתונים של דרך המשי כמשיכת ספק או משיכה של עובד דרך סילק, ולכן נראה כי הן מייצגות ביטקוין שנגנב מדרך המשי.”

עוד ביסוס האמונה כי הכספים נגנבו, העובדה שה- DOJ הצליח לזהות את האדם הקשור לעסקה המקורית שהעביר את הכספים מדרך המשי..

“על פי התחקיר, אינדיבידואל X הצליח לפרוץ לדרך המשי ולקבל גישה בלתי מורשית ובלתי חוקית לדרך המשי ובכך לגנוב את הכסף הלא חוקי מדרך המשי ולהעביר אותו לארנקים שאינדיבידואל X שלט בהם. על פי החקירה, אולבריכט התוודע לזהותו המקוונת של אינדיבידואל X ואיים על אינדיבידואל X על החזרת המטבע הקריפטוגרפי לאולבריכט. פרט X לא החזיר את הקריפטו אבל החזיק אותו ולא הוציא אותו … ב -3 בנובמבר 2020, פרט X חתם על הסכמה והסכם לחילוט עם פרקליטות ארה”ב, מחוז צפון קליפורניה. בהסכם זה, פרט X הסכים לחילוט רכוש הנאשם לממשלת ארצות הברית. “

עדיין בלימבו

יש לציין כי בעוד ש- DOJ הצליח לתפוס את הכספים הללו, הם עדיין לא נחלת הממשלה באופן רשמי. בעוד שהכספים נמצאים כעת בידי ה- DOJ, כעת יש להוכיח את התיק שנבנה בבית המשפט.

בהתבסס על אירועי העבר, יהיה זה סביר שאם / כאשר יתקיים חילוט כספי רשמי, ה- DOJ יביא בסופו של דבר את המטבעות הקריפטוגרפיים למכירה פומבית – הליך שהתרחש במספר הזדמנויות בעבר.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner