סטיבן מק’קון, יועץ האסטרטגיה הראשי של האקדמיה לאסימון אבטחה – סדרת ראיונות

סטיבן מק’קון הוא יועץ האסטרטגיה הראשי של האקדמיה לאסימון אבטחה. הוא גם אסוק. פרופסור למימון באוניברסיטת אורגון ושותף בקרן השיתופית.

מתי התעניינת בפעם הראשונה בטכנולוגיית הבלוקצ’יין?

למדתי לראשונה על ביטקוין בשנת 2013, אבל הייתי עסוק בעבודה על סטארט-אפ וקדנציה, כך שלא היה לי הרבה זמן לצלול פנימה. כעבור כמה שנים בערך בזמן שהאת’רום השיקה תפסתי את החרק וירדתי לארנב חור.

כיצד העניין הזה בבלוקצ’יין השפיע על אסטרטגיית ההשקעה שלך עבור הקרן השיתופית?

קרן שיתופית יש היסטוריה של השקעה בחברות שמשפרות את העולם על ידי שיבוש תעשיות חילוץ מדור קודם. פלחים רבים של התעשייה הפיננסית מתאימים לתיאור זה, ולכן השקעה בבלוק-בליינים היא הרחבה טבעית לתזה שהוקמה.

לא רק שאתה שותף לקרן השקעות אלא שאתה גם פרופסור למימון באוניברסיטת אורגון. מה הגיע קודם ואיך מצאת את עצמך בתפקידים האלה?

התפקיד האקדמי הגיע ראשון בזריקה ארוכה. הצטרפתי לתכנית הדוקטורט למימון בפורדו בשנת 2007 והתחלתי באוניברסיטת אורגון בשנת 2011 לאחר קבלת התואר. אחד הדברים שמשכו אותי לאקדמיה היה היכולת לתכנן את אג’נדת המחקר שלי וזה סיפק את ההזדמנות לפנות אל רשתות חסימות בשנת 2015..

התפקיד עם Collaborative החל לפני כשנה כאשר הם החליטו לצאת למאמץ ייעודי סביב בלוק-צ’יינס. אני מכיר את המייסד, קרייג שפירו, כמעט 20 שנה – נפגשנו בתחילת דרכנו בסן פרנסיסקו בשיא פריחת הנקודות. הוא ידע שאני חוקר רשתות חוסמות שהושיטו ידיים כאשר הם חיפשו להוסיף עוד מומחיות בתחום בתחום המתהווה הזה.

אתה יועץ לאקדמיית האבטחה של האבטחה, אחד הקולות המובילים בצומת של רשתות חסימות וניירות ערך פיננסיים, ופרסמת את “תזה של אסימון האבטחה” המתאר את דעותיך בשוק המתפתח של אסימוני אבטחה. האם תוכל לשתף אותנו מדוע אסימוני אבטחה כל כך התרגשת?

מה שאני מתרגש ממנו הוא הרעיון של ניירות ערך חכמים, שם נוכל לתכנת לוגיקה ותנאים ישירות לתוך נייר הערך עצמו. אסימונים של בלוקצ’יין אינם הדרך היחידה להשיג חזון זה, אך נראה שהם הדרך הטובה ביותר לעשות זאת באופן הדיר-פעולה ובו למשתתפי השוק יש תמריץ לאמץ. הבאת תכונות אלה לניירות ערך מרחיבה את מרחב העיצוב מבחינת האופן בו אנו חושבים על מימון והשקעה, וזה מרגש.

אילו סוגי ניירות ערך אתה מאמין שמוגשים בצורה הטובה ביותר באמצעות אסימוני אבטחה?

מכיוון שאסימונים הם רק עטיפה דיגיטלית, ניתן להחיל אותם כמעט על כל דבר. במובן מסוים, אם יש לו ערך ניתן לסמל אותו. עם זאת, חלק מהנכסים מוליכים יותר מאחרים. אסימון האבטחה הראשון היה קרן סיכון, Blockchain Capital, המונעת על ידי הרצון ליצור שוק משני המאפשר למשקיעים לקבל נזילות מבלי לכפות פדיונות על הקרן. ראינו גם כמה דוגמאות להון עצמי ונדל”ן. אחד ממקרי השימוש הטובים ביותר במוחי הוא אג”ח. זרמי התשלומים נקבעים מראש, מה שהופך אותם לקלים במיוחד לקידוד, והם אינם כפופים לאותם מגבלות משקיעים כמו סוגים אחרים של נכסים. שותפי אשראי Blockchain עושים עבודה מעניינת בחזית זו.

האם תוכל להסביר את דעותיך לגבי עמידה אוטומטית ואת היתרונות שיש בכך למשקיעים ולרגולטורים?

מכירה ומסחר של נכסים פיננסיים הם ענפים מוסדרים ביותר ושמירה על תאימות היא מקור חיכוך אמיתי למוסדות. יתר על כן, הוא מכתיב את האופן בו אנו סוחרים בנכסים מכיוון שהם שוכנים בתוך גנים מוקפים חומה. על ידי הכנסת לוגיקה לאבטחה הבודקת את דרישות הרגולציה באופן אוטומטי תוך כדי תנועה בין ארנקים, אנו יכולים להפחית חלק מהנטל הקיים כיום. יש עוד דרך ארוכה מכיוון שנדרשת זהות דיגיטלית בכל מקום ובטוחה בכדי לממש את החזון באופן מלא, אך חלה התקדמות רבה במהלך השנה האחרונה.

אתה מאמין שנכסים דיגיטליים ידרשו יכולת פעולה הדדית של הנכסים, האם תוכל להסביר את מחשבותיך מאחורי זה?

השורה האהובה עליי מהמאמר היא “התזה העומדת בבסיס הרעיון שהכל יסומן באסימון מבוססת על השאיפה שהכל יהיה יכולת פעולה הדדית.” אנשים רוצים שהכל יעבוד יחד בצורה חלקה ופשוט אין לנו את זה היום לנכסים הניתנים להשקעה. אחת ההבטחות הגדולות של פרוטוקולי בלוקצ’יין היא שהם יוצרים סטנדרטים המאפשרים יכולת פעולה הדדית בין רכיבים שונים.

תארת גם כיצד בעתיד ניירות ערך דיגיטליים יציעו זכויות גישה ייחודיות למשקיעים. האם תוכל לפרט מה יהיו זכויות המשקיעים הללו וכיצד הן מיטיבות עם המשקיעים?

אם אתה מביא את השאלה “מהי בעלות” אתה מגיע לרעיון שבעלות היא מכלול זכויות. במקרים רבים זכויות אלו מאוגדות, למשל, אני מקבל גם זכויות תזרים מזומנים וגם זכויות הצבעה ברבים מהמניות הציבוריות שבבעלותי, אך אינני מקבל זכויות גישה למטה שלהם. עם זאת, אנשים מעריכים גישה וזה יכול ללבוש צורות רבות. אולי זו גישה לפגישה שנתית, כמו במקרה של Green Bay Packers, אולי זו גישה להנחה כלשהי, או גישה מוקדמת למוצר לפני ההשקה הציבורית. לא משנה באיזה מקרה אתה יכול לדמיין, ברגע שלישויות ציבוריות יש יותר נראות על שולחנות המכסה שלהם, דבר שאין להם היום, הם יכולים להתחיל לצרף זכויות נוספות שעשויות להיות בעלות נמוכה מאוד למנפיק אך מוערכות על ידי המשקיעים.

איפה אתה רואה את השוק 5 שנים בהמשך הדרך?

אסימוני האבטחה עברו מ -22 מיליון דולר בשנת 2017, ל -442 מיליון דולר ב -2018, והסכנה לשנת 2019 צפויה ככל הנראה כמה מיליארדים. ובכל זאת החלל עדיין בחיתוליו. ישנם טריליוני דולרים רבים של נכסים בעולם, שרבים מהם יכולים להשתמש בשדרוג IT כמו זה שמייצג אסימוני האבטחה. כדי לענות על השאלה לחמש שנים צריך להניח הנחה לגבי קצב האימוץ המוסדי כי זה המכשול שלוקח את המרחב ממיליארדים לטריליונים..

האם יש עוד משהו שתרצה לחלוק עם הקוראים שלנו?

עבור קוראים שרוצים ללמוד עוד, האקדמיה לאבטחת אסימונים היא משאב נהדר. אני ממליץ להם לבדוק את האתר ולהירשם לניוזלטר השבועי. כמו כן, עבור אלה באזור ניו יורק, יתקיים מפגש חינם עם מערך רמקולים נהדר בערב ה- 26 בספטמבר בצ’לסי פיירס, ההרשמה זמינה דרך securitytokenacademy.com.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner