מייקל גודסי, GM וראש המוצר ב- Infura – סדרת ראיונות

מייקל גודסי הוא ה- GM וראש המוצר של אינפורה, בעבר היה מפיק ומנהל מוצר בענף משחקי הווידאו שעבד על זיכיונות Call of Duty, Need for Speed ​​ו- EA Sports. רקע חינוכי במתמטיקה ועיצוב משחקים.

מהו סיפור בראשית העומד מאחורי השקת אינפורה?

Ethereum נוצר כדי להיות רשת מתוכנתת בקוד פתוח, שנבנתה על ידי מפתחים עבור מפתחים. כמו כל פלטפורמת קוד פתוח, היא הציעה לבונים את ההזדמנות ליצור ולתחזק את כל רכיבי התשתית ששומרים על הרשת פועלת. את’ריום הפכה במהרה לבלוקצ’יין מספר 1 החכם המבוסס על חוזים וצמיחתו תהיה קריטית להתרחבות שוק הרחבות הרחב יותר. זה אוכף על מפתחי אתריום באחריות עצומה.

היה צורך בכלי עזר שסיפקו גישה פשוטה לנתוני את’ריום והורידו את מחסום הכניסה למפתחים כדי לגרום ליותר אנשים לבנות ברשת..

השקנו את Infura בפומבי בשנת 2016 ב- Devcon2 בשנחאי. במימון יוסף לובין ו- ConsenSys, הייעוד שלנו היה להתמודד עם אתגר התשתית של Ethereum: להסיר את הנטל של הפעלת ותחזוקת צמתים של Ethereum על ידי מתן ממשקי API ציבוריים בחינם. תפסנו גם את הפוטנציאל לשילוב עתידי בין את’ריום לבין מערכת הקבצים הבין-פלנטרית (IPFS) ויצאנו על דרך נתיב גישה פשוטה ל- IPFS לצד.

Infura הושק לפני ארבע שנים (שנה בלבד לאחר שהושק Ethereum) ועבר לאחרונה אבן דרך מרשימה של 100,000 מפתחים בפלטפורמה, האם תוכל לספר לנו קצת יותר על השירותים ש- Infura מספקת?

אינפורה הוא שירות Ethereum ו- IPFS API מתארח המאפשר למפתחים שלך להריץ את היישומים שלהם מבלי לדרוש מהם להקים צומת Ethereum משלהם. Infura מספקת את הכלים והתשתית המאפשרים למפתחים לקחת בקלות את יישום הבלוקצ’יין שלהם מבדיקה לפריסה מוגדלת – עם גישה פשוטה ואמינה ל- Ethereum ו- IPFS. Infura מפעילה את היישומים הגדולים ביותר ב- Ethereum כגון Uniswap, MetaMask, Compound Finance ורבים אחרים..

Infura מספקת גישה API לרשתות Ethereum ו- IPFS. אני חושב שרוב הקוראים שלנו מכירים את Ethereum, אבל האם אתה יכול להסביר מהי רשת ה- IPFS (Interplanetary File System) ומדוע אינפורה בחרה ברשת זו.

מערכת הקבצים הבין-פלנטרית היא פרוטוקול ורשת עמית לעמית לאחסון ושיתוף נתונים במערכת קבצים מבוזרת. IPFS משתמש בכתובת תוכן כדי לזהות באופן ייחודי כל קובץ במרחב שמות עולמי המחבר את כל מכשירי המחשוב. IPFS החל בשנת 2015 כמאמץ של מעבדות פרוטוקול לבנות מערכת שיכולה לשנות באופן מהותי את אופן העברת המידע ברחבי העולם ולסלול את הדרך לאינטרנט מבוזר וגמיש יותר. IPFS גדלה לתמוך במגוון מקרי שימוש שונים ומשפרת את ניהול המידע לתעשיות בכל הספקטרום: מ מפריד את תעשיית המוזיקה ל ביטול חסימה של הגנת סיכון מזג האוויר בגלל חקלאות. נכון לעכשיו, הפרויקטים של מעבדות פרוטוקול כוללים IPFS, ה פרוטוקולים וכלים מודולריים שתומכים בזה, ו Filecoin, בין היתר.

במהלך ארבע השנים פלוס של Infura, פעלנו לספק למפתחים נתיב גישה פשוט יותר לאת’ריום ו- IPFS. על ידי הקמת ממשקי ה- IPFS הציבוריים וה- Gateway הראשונים לצד ה- API של Ethereum, בנינו יסוד חבילת פיתוח Web3 לבניית יישומים מבוזרים. על ידי תמיכה ב- IPFS כחלק מהיצע התשתית שלנו, אפשרנו לאחסון מסמכים, נכסי אמנות, מוסיקה, קטעי וידאו, מידע על רשתות חברתיות, תמונות ועוד לאלפי משתמשים, שלא לדבר על אחסון מבוזר ומאובטח לחזית- סוף כמה מה- dApps המוקדמים ביותר. שירות ה- IPFS שלנו תומך בהצמדות וגישה לתוכן מוצמד ישירות דרך ה- Infura API ומאפשר למשתמשים לגשת לנתונים המוצמדים ברשת ה- IPFS דרך השער..

להלן מספר יתרונות נוספים הנלווים לשימוש ב- Infura:

 • כמויות גדולות של נתונים ניתנות לאחסון ב- IPFS, ורק את חשיש הקובץ ניתן לשמור ב- Ethereum.
 • Infura מספקת ממשקי API מאובטחים, אמינים, ניתנים להרחבה וקלים לשימוש לגישה לרשת Ethereum ו- IPFS. מפתחים לא צריכים לדאוג לתשתית של צומת Ethereum או צומת IPFS. זה מטופל על ידי אינפורה.
 • Infura מספקת נקודות קצה ציבוריות המאפשרות TLS.
 • הקוד נייד בממשק של Ethereum באמצעות JSON RPC, Web3.
 • אינפורה היא למעשה סכין הצבא השוויצרית של מפתח, וגם מצילה את צוות הפריסה מהאתגר של בעיות מדרגיות.

האם אינפורה מתכננת לתמוך בחסימות אחרות בעתיד הקרוב?

נכון לעכשיו, ממשקי ה- API של אינפורה תומכים בבלוקצ’יין את’ריום (כולל רשתות הבדיקה mainnet ו- Ropsten, Rinkeby, Kovan ו- Görli) ובפלטפורמות Web3 אחרות כמו מערכת הקבצים InterPlanetary (IPFS). המשימה שלנו היא לתמוך במפתחים בבניית יישומים מבוזרים, אם מפתחים מראים ביקוש הולך וגובר לרשתות אחרות אנו נשקול אותם ברצינות רבה. זה יהיה נהדר לדעת אם הקוראים שלך דורשים שירותים דמויי Infura עבור רשתות אחרות.

האם תוכל לספר לנו מה החזון שלך עבור Web 3.0?

היופי שבאופן שבו Infura מסתכל על Web 3.0 הוא שאנחנו רוצים לספק למיליוני המפתחים בעולם את הכלים לענות על השאלה כיצד שכבה מבוזרת באינטרנט יכולה לשנות את האופן שבו אנו מתקשרים זה עם זה. אנו רואים מתגלים מקרי שימוש שיש להם פוטנציאל גדול ונמשיך להפוך את הכלים לטובים ככל האפשר כדי לשפר את סיכויי ההצלחה עבור כל אחד מחזונות המפתח שלנו. Web 3.0 יהיה מושג רחב מאוד, אך בבסיסו אנו מאמינים שהוא יעניק יותר כוח ואוטונומיה למשתמשי הקצה של יישומים מודרניים..

אילו יתרונות יש ל- Infura על פני המתחרים?

Infura היא פלטפורמת תשתית ה- web3 המהימנה ביותר במערכת האקולוגית של Ethereum. הנוף המתחרה הנוכחי מורכב מחברות אחרות המציעות ממשקי API וחברות אחרות המציעות צמתים כשירות. המשתתפים שנוספו במרחב הם אימות שיש צורך אמיתי במוצרים ופלטפורמות שמפשטים את הגישה לאת’ריום. אינפורה ייחודית בכך שאנחנו יכולים בקנה מידה מומחה לטפל בתנודות בלתי צפויות בתעבורת המשתמשים או בהיקף העסקאות והוכחנו כי אנחנו חיבור אמין ועקבי יותר ל- Ethereum מאשר ברוב הפלטפורמות של צד שלישי. לבדוק הפוסט הזה כדי ללמוד כיצד Infura תמכה בכמה מהאתרים והיישומים הגדולים ביותר ב- Web3 ו- DeFi, כולל MetaMask Uniswap ו- Cryptokitties.

אנו מספקים למפתחים גם שער IPFS אמין, חלקלק ממשק API של Eth2 לחבר מאמתים ל- Eth2, הראשון של את’ריום תכונת אופטימיזציה של גז להוציא את הטרחה מניהול עסקאות, ותמיכה ב Filecoin רֶשֶׁת. בקצרה; Infura מציעה את פלטפורמת ה- Web 3.0 המלאה הכוללת עבור מפתחי Ethereum.

אילו מגמות dApp אתה רואה ממריא בשנת 2021?

 • עבור Ethereum אנו מצפים למסלולי צמיחה אקספוננציאליים חופפים: הוכחת יתדות ומדרגיות שכבה 2 (אוספים וערוצי מדינה), שיפור השימושיות והאבטחה, ערך רב יותר במימון פתוח מבוזר, והגברת האימוץ של Ethereum ארגוני ככל שיותר ויותר מוסדות משתתפים ב- אינטרנט 3.0.
 • אני חושב שאנחנו עשויים לראות כמה חברות מבוססות גדולות נכנסות לחלל על בסיס העבודה שאנחנו עושים. באופן דומה, הכלים והחברות הנכנסות לחלל יובילו לשיפור כולל בשימושיות של יישומים מבוזרים.
 • DeFi תמשיך להשתפר ולהפוך לנגישה יותר לבסיס משתמשים רחב יותר, ותתחיל לשתף פעולה עם מימון מסורתי.
 • ערך ה- DeFi והחילוץ של הכורה (MEV) ימשיכו לשמור על לחץ האגרה גבוה ולהכריח יישומים אחרים כמו הצבעה (DAO), מכירות פומביות (NFT) ואפילו תשלומים למערכות אוסף שכבה 2. בארבע השנים הבאות אנו צופים את אתריום להפוך למסלול תשלומים תחרותי מאוד באופן כללי.
 • אני חושב שנראה עוד מטבעות יציבים וגל של פעילות סביבם באופן כללי. יכולנו לראות הכנסת מטבעות עם תנודתיות נמוכה שאינם קשורים לנכס אחד, אך מנסים לשמור על ערך יציב באמצעות איזון בין נכסים רבים..
 • אנו מדמיינים שביטקוין ייראה מאוד כמו ביטקוין בעתיד הקרוב. מאגר הנרטיב הערכי ככל הנראה יתחזק עוד יותר וזה יהיה נכס מומלץ לכלול מנהלי תיקים.

האם יש עוד משהו שתרצה לספר עליו לקוראים?

מוקדם יותר בדצמבר רכשנו any.sender צוות של שני מהנדסים מוכשרים מאוד, פטריק מק’קורי וכריס באקלנד, שבנו שירות העברת עסקות של Ethereum, שלא רק הופך את תהליך שליחת העסקאות לקל הרבה יותר עבור מפתחים ומשתמשי קצה, אלא גם מונע מהם להוציא יתר על המידה על דמי רשת על ידי ניהול פעיל הגז הכרוך בשליחת העסקאות שלהם.

עם הרכישה הזו השקנו אלפא פרטי של עסקאות אינפורה (ITX), דרך פשוטה לשלוח עסקאות את’ריום. השימוש ב- ITX מסיר את הצורך של מפתחים להתמודד עם המורכבות סביב ניהול דמי הגז, ותוכל לבקש גישה כאן.

מפתחים יוכלו:

 • שלח עסקאות מבלי לדאוג לקביעת מחיר הדלק הנכון
 • תיהנו מתשתית הניטור של ITX המבטיחה פרסום עסקאות מחדש עם מחירי דלק תחרותיים במקום להיתקע או לרדת ממאגר הרשת
 • הגש עסקאות ל- Ethereum פעם אחת בלבד ושלם את הדלק המינימלי האפשרי הנדרש בתנאי הרשת הנוכחיים כדי להבטיח כרייתה של עסקאות בהצלחה.
 • לשלם עבור הדלק של עסקה בשם המשתמשים שלהם.

קישורים למפתחים:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner