פול קלאודיוס, מנכ”ל BlockState – סדרת ראיונות

פול קלאודיוס הוא מייסד שותף & מנכ”ל BlockState.

BlockState היא פלטפורמת אסימון אבטחה שוויצרי עבור נכסים שאינם בנקאיים כגון הון עצמי וחברות או נדל”ן.

איך התחלת להתעסק בתחילה בניירות ערך דיגיטליים?

נקלעתי לבלוקצ’יין וביטקוין בתחילת 2013 בצירוף מקרים טהור. הוצגתי בפני WP Satoshi על ידי חבר בעל רקע מדעי המחשב. לקח לי זמן להבין את ההשפעה שיש לטכנולוגיה בפועל על שוקי ההון והפיננסים. כשהתחלתי את הקריירה שלי בבנקאות השקעות והשקעות פרטיות הייתי מודע מאוד לתהליך המורשת והיה כרוך בעלויות שגובים מתווכים בעלי שכר גבוה. ההזדמנות להשתמש ב- DLT כזרז לשינוי שוק שלם, לא רק דיגיטציה של נכסים חדשים אלא בפרט ההזדמנות להנגיש אותם לבסיס משקיעים רחב יותר הייתה הסיבה שהחלטתי לבנות את BlockState עם מייסדי המשותפים..

מחוץ לנדל”ן וחובות מהן דוגמאות לנכסים שאינם בנקאיים?

שבבים כחולים ונכסים מסורתיים אחרים נמצאים בשיא כל הזמנים מבחינת הערכת שווי. במקביל אגרות חוב מספקות את התשואות הנמוכות ביותר שראינו בשנים האחרונות. זה מניע את הביקוש לנכסים חלופיים המספקים תשואות גבוהות יותר, לא רק למשקיעים מוסדיים אלא גם קמעונאיים. לכן אני מאמין שנראה הרבה יותר חובות של חברות קטנות ובינוניות שגויסו בצורה של אסימונים על ידי מנפיקים, אלא גם נכסים אחרים שמניבים תשואה כמו מימון פרויקטים או חוזי שכירות הפוכים שהיו הניתנים להשקעה רק למשקיעים מתוחכמים יותר בעבר הנגישים באמצעות ניירות ערך מסומנים.

ביולי פרסם BlockState דוח על מצב שוק ה- STO העולמי הנוכחי. האם היו ממצאים בדו”ח שהפתיעו אותך?

רצינו לאמת את ההנחות שלנו שהיו לנו בפנים בשוק. ממצאינו אישרו את השלב המוקדם בו אנו נמצאים כעת. במקביל הרגולטורים התייחסו לצורך והראו נכונותם להבהיר את הרגולציה תוך בניית האמון הנדרש הנדרש לשוק כדי להאיץ את מה שלדעתי נראה בתחילת 2020. כמו כן, לתשתית הכרחית המספקת נזילות בשווקים משניים באמצעות בורסות מוסדרות תהיה השפעה על אימוץ השוק בשנת 2020.

האם תוכל לשתף אותנו בכמה פרטים בנוגע ל- STL של STL הקרוב?

בהתאם לאישור הרגולטור נראה אותם יעלו לאוויר ברבעון הרביעי 2019 או ברבעון הראשון של 2020. לעת עתה, זה כל מה שאנחנו יכולים לחלוק מכיוון שחלק גדול מפרטי ההנפקה שמורים לתשקיף שצריך לאשר על ידי וַסָת. מלבד STO STL אנו עובדים על מספר הנפקות שוויצריות וגרמניות אחרות. אנו נשתף את העדכון עם הקהילה ברגע שנקבל את כל האישורים הדרושים.

דיווחנו בעבר על כוונת BlockState להעביר מספר אסימונים של ERC-20 מבלוקצ’יין את’ריום לספר ספרים מבוזר פרטי שפותח על ידי R3 – קורדה. מה היה הרציונל שעומד מאחורי זה, והאם זה יושם?

הצעת ערך בסיסית לשווקים פיננסיים מבוססי DLT היא יצירת נגישות למכשירים פיננסיים. לכן אנו מאמינים שחשוב ליצור יכולת פעולה הדדית בין תשתיות שונות המאפשרות לסוגי משקיעים שונים לגשת לנכסים כאלה. אנו רואים שלמוסדות מוסדרים יש כיום נטייה להעדיף תשתיות לא ציבוריות ממגוון סיבות הגיוניות מאוד. R3 מספק תשתית מצוינת ללקוחות אלה. לכן אנו רוצים לאפשר יכולת פעולה הדדית בין ניירות הערך המסומנים מבוססי ה- ERC שלנו כדי להנגיש אותם למשתתפי השוק המסתמכים על תשתית R3..

Blockstate מסוגלת להשיק STO תוך עשרה שבועות בלבד, האם תוכל לשתף את מה ש- BlockState עושה כדי להפוך את זה למציאות?

הזמן לצאת לשידור חי מוגדר בעיקר על ידי הזמן שהרגולטור צריך לאשר הנפקות הפונות למשקיעים קמעונאיים באמצעות הנפקה ציבורית. מלבד זאת המנפיקים נדרשים בדרך כלל זמן מה להכנת פעילות הגיוס שלהם.

כשמדובר בזמן הגדרת הטכנולוגיה והתשתית, אנו יכולים לבצע הנפקה תוך שבוע. עם הוראת התשקיף החדשה המאפשרת הנפקות בהתאם למדינה החברתית עד 8 מיליון אירו ללא תשקיף רשמי נראה את הזמן של עשרה שבועות יורד עוד יותר..

עבור חברות שמעוניינות בשירותי STO שלך, מהן דרישות הרישום המינימליות? כמו כן, כיצד תבחר אילו חברות / מוצרים לאסימון?

אנו עובדים יחד עם חברות שיש להן קהילה חזקה מאוד או בסיס לקוחות גדול שהן ממירות למשקיעים או חברות בוגרות יותר שיש להן כספים בריאים ולכן גם מושכות משקיעים שמרניים יותר ומעט מוסדיים יותר. נכון לעכשיו אין מכשולים מוגדרים שחברה צריכה לספק. אנו בוחנים כל מקרה לגופו.

למשקיעים שמעוניינים לממן STO בפלטפורמה שלך, מהם הפרטים שהם צריכים להיות מודעים להם. האם אתה מקבל לקוחות בארה”ב?

קבלת משקיעים תלויה אך ורק בהנפקה, ולא בפלטפורמה שלנו. בדרך כלל אנו תומכים בהנפקות ציבוריות המאפשרות השתתפות של משקיעים קמעונאיים ומוסדיים כאחד, ומוודאים שהתשתית שלנו נותנת מענה לצרכיו הספציפיים של המנפיק באמצעות משמורת עצמית ושותפי משמורת מוסדרים..

לקוחות אמריקאים הם מקרה מיוחד שכן דרישות התאימות יוצרות תהליכים נוספים ומשימות הקשורות לדיווח. לכן, לקוחותינו לעיתים קרובות אינם מקבלים משקיעים אמריקאים בהצעותיהם.

האם יש עוד משהו שתרצה לחלוק על BlockState?

מכיוון שאנו נמצאים בשלב מוקדם בפיתוח שוק זה, אני רוצה להדגיש כמה מגופי התעשייה הגדולים שעבדנו איתם ועוזרים לבנות את המסגרת למרחב נכסי דיגיטלי מקצועי. אני יכול מאוד ליצור קשר  INATBAזה ו אִמָא לכל מי שעובד במרחב הזה.

למידע נוסף בקרו BlockState, את רישום העסקים של BlockState או עקוב אחר פול קלאודיוס בטוויטר.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner