הניואנסים של OKEx עתידיים לינאריים והפוכים / החלפה וכיצד למקסם את הרווח שלך

תומאס צי

ראש אסטרטג כמותי

מאמר זה מיועד לסוחרים בינוניים ומתוחכמים שכבר מכירים את יסודות ארביטראז ‘המדדים. ישנם משאבים אחרים הזמינים באקדמיה של OKEx אם אתה זקוק להסברים נוספים על מושגי הבסיס, השוליים וחישוב השווי ההוגן. היום נדבר על סחר שהיה חוזר >10% בחודש שעבר. הרעיון דומה מאוד לסחר ההלוואות וההובלות שעליו דנו כאן. כדי להקל על הדיון, אנו מניחים שאנו בונים עמדת ארביטראז ‘במדד ב -12 בפברואר ואז נפרם אותה ב -13 במרץ בזמן הנוח ביותר. עם זאת, בשר הדיון נובע מהדיון כיצד למקסם את ההחזר על ההון והפחתת הסיכון על ידי שימוש בחוזים עתידיים הפוכים וגם לינאריים של OKEx..

רעיון המסחר בווניל

הגרפים שלהלן מציגים את בסיס האחוזים ב- 12 בפברואר וב- 13 במרץ 2020. כל גרף כולל את בסיס האחוזים של חוזים עתידיים בשוליים של מטבעות OKEx בשולי מטבע וחוזים עתידיים עם שוליים USDT. במבט מהיר אנו יכולים לראות עד כמה בסיס עתידי לינארי גבוה באופן עקבי מהבסיס העתידי ההפוך, עליו נדון בהמשך. פער זה בין שני החוזים העתידיים ברבעון BTC מונע על ידי שיעור ההלוואות החיצוני של הבסיס, וכיצד גם עובד השוליים.

ב- 12 בפברואר, השוק נסחר בקונטנגו, חוזים עתידיים קרובים לרבעון נסחרו ~ 5% מעל מחיר הספוט, ולינגו רצפת המסחר שעלינו להשתמש בו הוא שהחוזים העתידיים נסחרו ‘עשירים’. חודש מאוחר יותר ב- 13 במרץ, השוק נסחר בתהליך אחורני, כאשר המסחר בחוזים עתידיים קרובים ברבעון הקרוב היה שוקל ~ ~ 15%, שני החוזים העתידיים נסחרו ‘זול’. הסחר הוא לקנות נקודה & למכור עתיד עשיר ב -12 בפברואר ואז להירגע על ידי מכירת נקודה & קונה בחזרה חוזים עתידיים זולים בתאריך 13 במרץ לתמורה נכבדה של 20% לתקופת אחזקה של חודש. הרעיון של סחר ארביטראז ‘זה באינדקס הוא פשוט למדי, אך השטן נמצא בפרטים.

מקסום השימוש בהון ומקסום הרווח

לתזמן את הבסיס הוא בלתי אפשרי, כך שאתה לא מצפה להרוויח 20% באמת. מכיוון שאיננו מסוגלים לחזות בסיס עתידי ואיננו יודעים מתי הזמן המדויק לבנות ולהירגע מהמלאי שלנו, בואו נסתכל על חלקים אחרים במשוואה, באילו עתידיים להשתמש ולמה. כעת נפנה את תשומת ליבנו למקסימום התשואה להון ולהקטנת הסיכונים.

ניואנס 1: אם לעתיד הפוך וליניארי יש את אותו בסיס חיובי, עדיף להשתמש בחוזים עתידיים הפוכים לבניית מיקום ארביטראז ‘מדד?

OKEx היא הבורסה היחידה המציעה חוזים עתידיים הפוכים וגם לינאריים. השוליים של חוזים עתידיים אלו הם BTC ו- USDT בהתאמה. כעת, נניח שיש לך 10,000 דולר לארביטראז ‘, מה שאומר שאתה יכול לקנות BTC בשווי 10,000 דולר ולמכור חוזים עתידיים בשווי 10,000 דולר. באיזה עתיד כדאי להשתמש? לעתיד USDT יש למעשה בסיס גבוה יותר של ~ 0.7 בשל דרישות השוליים שלהם. אם תבחר בחוזים עתידיים הפוכים, היית קונה 10,000 דולר של BTC ומשתמש בהם כבטוחה עתידית, למעשה לעולם לא תקבל חיסול בכפייה בגלל אופי התשלום ההפוך (ראה דוגמה 1).

דוגמה 1: (נניח שכר טרחה = 0, מינוף = פי 10)

הוזן בשעה 15:00:00 ב -13 בפברואר, מחיר הפירוק הוא אינסופי.

נניח שאנו מחזיקים בפוזיציה עד לתום ונבטל את עמדת הספוט ונסדיר את העתיד באותו מחיר (ו- 1 USDT = $ 1), התשואה שלך תהיה ~ 5%, שיהיה בסביבות 0.0492 BTC ~ ~ 513 $).

אם החלטת לתפוס יותר בסיס בחוזים עתידיים של USDT, עליך להזמין סכום משמעותי של מזומנים ולקנות USDT כדי להשתרע על העתיד הליניארי. לפי עמדת ארביטראז ‘של המדד, הבסיס שנלכד יהיה יותר, אך לפי שימוש הוני תפסו פחות בסיס דולר. והכי חשוב, יש סיכוי שתוכל לקבל חיסול בכפייה אם השוק יעלה, מכיוון שיש עתיד חסר חסרונות בלתי מוגבל..

ניואנס 2: אם לעתיד הפוך וליניארי יש את אותו הבסיס השלילי, עדיף להשתמש בחוזים עתידיים ליניאריים כדי להירגע ממיקום ארביטראז ‘באינדקס?

לעומת זאת, אם גם חוזים עתידיים הפוכים וגם לינאריים נסחרים בהנחה למקום, באילו חוזים עתידיים עליכם להשתמש ולמה? על פי ההיגיון שלעיל, כל שאר הדברים שווים, עליכם להשתמש בעתיד הליניארי לבניית עמדת ארביטראז ‘הפוכה (למכור עתיד לקנות נקודה). כאשר אתה מוכר מקום בשוק הספוט של OKEx, אתה מקבל בחזרה USDT. באמצעות USDT זה, אתה יכול לעשות 1: 1 מרווח של המיקום העתידי שלך הארוך. למעשה לעולם לא תיאלצו לחסל אלא אם השוק ירד בשיעור של 1 MMR (ראה דוגמה 2).

דוגמה 2: (נניח שכר טרחה = 0, מינוף = פי 10)

הוזן בשעה 08:00:00 ב 13 במרץ, מחיר הפירוק יהיה בסביבות ~ 20.

אם תירגע במהלך התפוגה ב- 27 במרץ, ובהנחה שהעתיד הליניארי יסתכם ב 4794 $, התשואה שלך תהיה 8.4%, אשר תהיה בסביבות 840 USDT.

ניואנס 3: כדי למקסם את השימוש בהון ולהשתמש במינוף, אתה יכול לעשות שילוב של חוזים עתידיים הפוכים, לקנות חוזים עתידיים.

בהנחה ש- 1 USDT = $ 1, הניואנסים 1 ו- 2 מסבירים מדוע עתידיים עתידיים ליניאריים צריכים להתמחר באופן עקבי מאשר חוזים עתידיים הפוכים. אם אתה חסום הון, אתה יכול לנסות לסחור בפיזור החוזים העתידיים. לדוגמא, אם יש בשוק ביקוש נמוך יותר לחוזים עתידיים ליניאריים מאשר חוזים עתידיים הפוכים, אז הבסיס של העתיד ההפוך יהיה גבוה יותר. לאחר מכן תוכל לקנות חוזים עתידיים של USDT ולמכור חוזים עתידיים הפוכים ולתפוס את הפער. מכיוון שאין צורך לקנות ולא למכור נקודה, תוכל למנף את המסחר על בסיס זה (אך היזהר ממהלכי השוק, הוא יכול לדפוק רגל אחת) ואולי להרוויח יותר. החוזים העתידיים הייחודיים של USDEx של OKEx מולידים הזדמנויות בוררות נוספות.

ארביטראז ‘: זה אף פעם לא ממש סיכון חינם

במובן האקדמי, ‘ארביטראז’ פירושו הזדמנות רווחית ללא סיכון. מילה זו משמשת באופן חופשי על ידי סוחרים, אנו רוצים להאמין שהעסקאות שלנו אינן מסכנות, אך באמת שלא. הסוחרים הטובים יותר הצליחו לשרוד את הירידה החשוכה ב -13 במרץ מכיוון שהם היו מוכנים לתנודתיות גבוהה. מינוף הוא חרב פיפיות, פער מעלה או מטה יכול לחסל במהירות את עמדתך לפני שתהיה לך הזדמנות להשתדל. סיכוני ארביטראז ‘המדדיים העיקריים שיש לנו הם חיסול, החזר כספי, צד נגדי וחשיפה לקשירה.

Binance החלה על פירוק אוטומטי (ADL), סוג של פירוק כוח בעמדה מנצחת, על עמדות המשתמשים שלהם ב- 12. במרץ. ADL גרוע הרבה יותר עבור סוחר מאשר פירוק במובנים מסוימים. קודם כל, אתה אף פעם לא יודע מתי ADL קורה לך. החיסרון שלך בכך שאתה מקבל את תפקידך הקצר מחוסל באמצעות ADL אומר שאתה מפסיד משמעותית אם השוק ימשיך לרדת. ADL בשוק עתידי אינו מאפשר גידור. ב- OKEx איננו משתמשים ב- ADL עבור נגזרות הביטקוין שלנו.

מכיוון ש- OKEx היא בורסה עתידית מבוזרת, אנו מיישמים במקום מדיניות clawback שבה מיקומים מנצחים מקוזזים חלק מה- P שלהם&L אם לא ניתן לחסל את עמדות הצדדים בזמן ואין מספיק קרנות ביטוח כדי לכסות את הנפילה למטה. זוהי אלטרנטיבה טובה יותר מ- ADL, שכן רק תאבד חלק מה- P שלך&L במקרה הכי גרוע תוך שמירה על הגידור שלך. מאז חידוש מנוע הסיכון שלנו בשנת 2018, לא היו לנו שום החזרות BTC בשום נגזרת BTC שלנו. הירידה ב -12 במרץ הוכיחה שמנוע הסיכון המתוחכם שלנו מוביל בתעשייה.

כסוחרים אנו יכולים לנסות להוריד את סיכון הפירוק הכפוי שלנו מכיוון שאנו מודעים מתי זה יקרה. בניואנסים 1 ו- 2 ניתן היה להפחית את סיכוני הפירוק על ידי שימוש בחוזים עתידיים שונים לצורך חשיפה ארוכה או קצרה. במקרה הגרוע ביותר, אם עמדת הגידור הארוכה שלך חוסלה בכפייה בגלל דרישות השוליים, עדיין יש סיכוי גבוה שתוכל לפתוח מחדש את אותה עמדה ברווח מכיוון שהשוק המשיך לרדת.

לבסוף, כאשר אתה מכהן בתפקיד הכרוך ב- Tether (USDT), אתה נותן לעצמך סיכון של צד שכנגד כנגד Tether. לדוגמא, אם אתה מוכר עתיד ליניארי עשיר ב- USDT וקונה חוזים עתידיים הפוכים של BTC, אתה מייחל USDT ודולר קצר. אם USDT יבטל את היתדות ויתרסק עם כל שווה ערך, BTC-USDT יעלה למעלה ותצטרך USDT. לעומת זאת, תוכלו לשקול גידור על כל חשיפות קשירות עזר על ידי סחר בשילוב של חוזים עתידיים לינאריים והפוכים של OKEx..

סיכום

השילוב הייחודי של OKEx בין קביעות שונות וסוגים של חוזים עתידיים שוליים מאפשר לסוחרים ליצור סוגים רבים של עסקאות נשיאה. אתה יכול לארביטראז ‘בין שיעורים משתמעים שונים או ארביטראז’ בין עתידיים שוליים שונים. מבחינת שיפור פרופיל הסיכון שלך, הראינו שיש פחות סיכון לשיחות שוליים לקצר חוזים עתידיים הפוכים מאשר לקצר חוזים עתידיים ליניאריים (ולהיפך). לבסוף, תוכלו לבנות עמדה בין עתיד לינארי והפוך כדי לגדר חשיפה לקשירה. אם לוקחים בחשבון את כל סוגי הקביעות והמוצרים, יש ל- OKEx את הנזילות העמוקה ביותר ואת הזדמנויות המסחר הטובות ביותר מכל הבורסות.

עקוב אחר OKEx ב:

https://twitter.com/OKEx

https://www.facebook.com/okexofficial/

https://www.linkedin.com/company/okex/

https://t.me/OKExOfficial_English

https://www.reddit.com/r/OKEx/

https://www.instagram.com/okex_exchange

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner